Jump to content
BulForum.com

Банките и банковата система


CyberHill

Recommended Posts

Хах.Идиоти.Тв'а в коя банка?

Мен не ме цакат на плащания.Дърпат ми кинти само при теглене на кеш.Аааа и всеки месец по левче за поддръжка на сметката.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

При дебитните карти май взимаха комисионна и при плащане. То го пише в договора който подписваш (5 страници ситни букви) - него някой случайно да го е чел? :)

Link to comment
Share on other sites

Хах.Идиоти.Тв'а в коя банка?

Мен не ме цакат на плащания.Дърпат ми кинти само при теглене на кеш.Аааа и всеки месец по левче за поддръжка на сметката.

При мен няма такси нито при плащания нито при теглене в кеш. Най - важната добавна е липсата на такса при теглене в чужина :).

Link to comment
Share on other sites

Е тв'а е идеално.

И все пак зависи с каква карта си, каква ти е сметката и към коя банка си.Преди и мен не ме цакаха за нищо, но от два месеца насам...щракат.

Link to comment
Share on other sites

Е тв'а е идеално.

И все пак зависи с каква карта си, каква ти е сметката и към коя банка си.Преди и мен не ме цакаха за нищо, но от два месеца насам...щракат.

В мометна съм към Уникредит. Вече повече от година нямам проблеми с тях. Преди това бях към Райфайзен. От тях когато и да се махнеш все е късно. С Уникредит до момента не съм имал и минимален проблем. Картата ми е дебитна Visa Classic. Ако ми променят условията мога да се махна във всеки един момент.

Link to comment
Share on other sites

В мометна съм към Уникредит. Вече повече от година нямам проблеми с тях. Преди това бях към Райфайзен. От тях когато и да се махнеш все е късно...

 

 

Може да не е точно в темата, но да кажа и аз две три думи за Райфайзен.

Имам точно двама приятели, които ползват и техните банкови услуги, и от това на което аз ставам свидетел ми се изправят косите.

Първия е доста голям клиент, ползва милиони, преди около 1 и половина година му вдигнаха лихвата по кредита от 5 и нещо на 10 и нещо !!! Съвсем едностранно, просто са го повикали и са му казали, че предвид утежнената ситуация му вдигат лихвата и да се оправя. След това мисля, че я вдигнаха още веднъж.

Втория е по-малък, но все така става дума за около 150к лева - техни които ползва, просто не му дават глава да вдигне, при обезпечение с недвижими имоти лихвата му е 18 % !!!, а като закъснее такива наказателни лихви праскат, че свят на мен ми се завива чак.

 

Аз лично никога съм нямал контакт с тях, но предвид горното, нека всеки добре да си помисли, като избира банка.

 

---

Аз самия ползвам Пощенска /Юро мюро/, и оплаквания нямам никакви. Особено на фона на извращенията на горната банка, имам чувството, че трябва да ги черпя всеки месец тези от Юро банк.

 

---

Всъщност netrootbg, ако искаш пусни една отделна тема в която да се дават мнения за различните банки и техните продукти. Особено сега както вече всеки ползва такива би било добре, да има къде да се ориентираш.

Със сигурност някой хора тук ползват повече продукти и съответно имат повече опит и могат да дадат добри съвети на другите.

Link to comment
Share on other sites

При мен няма такси нито при плащания нито при теглене в кеш. Най - важната добавна е липсата на такса при теглене в чужина :).

 

Стига бе... С виза си и нямаш такса за теглене в кеш? На всичките ми карти ми взимат някакъв процент при теглене. Май 3% беше.

Link to comment
Share on other sites

Стига бе... С виза си и нямаш такса за теглене в кеш? На всичките ми карти ми взимат някакъв процент при теглене. Май 3% беше.

Никакви такси нямам. Единственото условие е да е банкомат на Уникредит. Като се има в предвид, че са най - голямата банка в Европа не страдат от липса на банкомати. Непрекъснато тегля суми в чужбина и нямам такси. Да не казвам колко хиляди левове са ми спестили по - този начин. Даже като отида на банкомат тегля по - няколко пъти за да ми пусне по - дребни банкноти. При плащане на терминал също няма такси.

 

 

После ако не мързи ще разкажа малко истроии за Райфайзен.

Link to comment
Share on other sites

УниКредит печелят няколко пъти банка на годината. А аз загубих фокус по онзи "лек" скандал в Германия относно тегленето и плащането от терминали на др. банки и какви "малки" такси начисляват там.

 

А повече в Пощенска НЯМА да стъпя. Такива нагли хора като тези не бях виждал в живота си - възхищавам им се.

 

__________________

 

Определено личния фактор имаше голяма роля при премеждията ми, НО... да не ме известят по НИКАКЪВ начин, че съм внасял извън падежа (вярно, аз като съм тъп и съм се объркал) това не го приемам.

При това случката ми е като частен клиент ФЛ, не като ЮЛ.

 

Просто при тези, никога няма повече да отида. Като отидох накрая да ги изчиствам тия неща, една от служителките "еми много проблеми имаме с тези кред. карти, много често клиенти не знаят, че не внасят в падеж" .. еми знаят гадовете и си траят. Не е като да е 1чен случай явно.

Link to comment
Share on other sites

host твоето повече прилича на частен случай. Предполагам, че нагли хора във всяка банка можеш да срещнеш.

Аз се подсещам за една касиерка в един клон на Пощенска, с откровено слаб ум, не лоша жена /вероятно/, но с толкова нисък праг на каквато й да било интелигентност, че чак е трудно за вярване. Многократно е проверене през годините при това с различни хора. Сигурно мога цяла вечер да пиша тук за подвизите й. Но това пак си е частен случай.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...