Jump to content
BulForum.com

Starcraft 2 - форумен турнир


mIRCata

Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Готово. Промених. Само Antares да каже ще участва ли като е 2 от 3 или още е под въпрос? Иначе другите може да почвате да се уговаряте кой кога ще играе и казвайте резултатите.

Link to comment
Share on other sites

Участвам. Въпросът е, че ако се провежда този уикенд - няма да мога да взема участие.

За това се разбирате помежду си. Не е казано че всички кръгове и игри да са в един ден - разтеглено е във времето. Просто гледайте да не е някакво много разтеглено във времето - седмица и повече, че то до тогава и сървъра ще затворят :)

 

Ще има ли loser brackets?

 

Нямам идея дали може да стане там където са сега. Ако може, не съм видял такава опция.

Link to comment
Share on other sites

На какъв принцип са определени предварителните мачове?

Ще се декларира ли раса, с която да се играе?

Ми на принципа - каквото реши системата за бракетите. Сложих имената , разбърках ги и генерирах мачовете.

Защо да казваш расата - ако играеш рандъм, какво ще правиш? Ти може всяка игра с различна да пукаш.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам питане. Понеже последно време cabletel успешно се мъчат да ми докажат какви боклуци ражда брака им с Евроком - вкъщи често е нечовешки лаг. Та... ако почна игра и се окаже непоносим лаг? Как процедираме?

Link to comment
Share on other sites

Виждал съм такива случаи по livestream, най-вече заради многото обзървъри - един път рестартираха, друг път единият играч се ядоса и си прати SCV-тата в базата на другия и впоследствие GG-на. В крайна сметка ще играем за кеф, а не за пари и мисля, че може да се разчита на коректността на опонента - ако каже, че има нетърпим лаг, ще се започва отново. Друг е въпросът ако му влизаш с кериъри, а той има танкове и започне да се оплаква от лаг :)

Link to comment
Share on other sites

То и аз бях попитал същото - какво правим при дроп на играта, че вариантите са два - наистина дропи, другия случай при зор дърпаш кабела и ....

Някой май предложи в такъв случай да се гледа риплея и да решаваме дали да е служебно за някой или да се преиграва.

Link to comment
Share on other sites

Ако не е ясно кой е победител или е рано в играта се преиграва. Ако се появи лаг като те изнасят - загуба.

Link to comment
Share on other sites

Мисля си сега, по принцип имам навика да играя сравнително силно, обаче по турнирите да се излагам като швепсаджия... Иначе имам едно питане - аз що съм сложен така във втори кръг? Имате ме за голямо про ли?

Link to comment
Share on other sites

Мисля си сега, по принцип имам навика да играя сравнително силно, обаче по турнирите да се излагам като швепсаджия... Иначе имам едно питане - аз що съм сложен така във втори кръг? Имате ме за голямо про ли?

Щото сте 10. А докато го правех ти и Килъра бяхте още под въпрос/нямаше ви ид-тата - та ги натамъних така, че поне другите да си минат кръговете, докато решите дали ще цъкате. И ако се откажете директно другите прескачат на полуфинал.

Link to comment
Share on other sites

А относно картите решено ли е нещо конкретно? Че аз досега съм играл основно на Blistering Sands и Steppes of War. Другите ми са пълна мъгла. Нека се избере една начална карта за всички, а загубилият да избира следващата измежду 1:1 картите. Какво ще кажете?

Link to comment
Share on other sites

А относно картите решено ли е нещо конкретно? Че аз досега съм играл основно на Blistering Sands и Steppes of War. Другите ми са пълна мъгла. Нека се избере една начална карта за всички, а загубилият да избира следващата измежду 1:1 картите. Какво ще кажете?

 

На мен всички карти ми са еднакво неясни, така че съм съгласен с предложението ти. :D

Link to comment
Share on other sites

Щото сте 10. А докато го правех ти и Килъра бяхте още под въпрос/нямаше ви ид-тата - та ги натамъних така, че поне другите да си минат кръговете, докато решите дали ще цъкате. И ако се откажете директно другите прескачат на полуфинал.

 

Аз съм супер слаб, трябваше в първите да съм :) Ама в крайна сметка за кеф играем, както решите така :)

Link to comment
Share on other sites

А относно картите решено ли е нещо конкретно? Че аз досега съм играл основно на Blistering Sands и Steppes of War. Другите ми са пълна мъгла. Нека се избере една начална карта за всички, а загубилият да избира следващата измежду 1:1 картите. Какво ще кажете?

 

Лично аз предпочитам в нашия случай да играем на картите за 4-ма, в крайна сметка не играем за пари, а за удоволствие и ще е много по-интересно да се получат по-големи и разнообразни игри. Поне ще е по-интересно после като гледаме риплеите. На картите за 2-ма все ще има изкушени за ръш на 5-и дрон примерно, и в евентуалната 3-4 минутна игра, няма да е кой знае колко забавно.

 

Не че и на картите за 4 -ма ръша е кой знае колко труден, но поне е по-малко съблазнителен.

 

Та за първа карта бих предложил Металополис или Лост Темпъл или Кулас Равин. А после загубилия избира. И да попитам загубилия избира свободно нали, т.е. може ли да избере същата като първата или ще трябва да е различна ?

 

---

 

И добре би било да има лузърс бракет. Едно, че шанса ти е двоен, друго, че ще станат повече игри, а нали това е целта - да потренираме между нас си.

Link to comment
Share on other sites

И добре би било да има лузърс бракет. Едно, че шанса ти е двоен, друго, че ще станат повече игри, а нали това е целта - да потренираме между нас си.

Ако там където са в момента има начин да се пуснат - кажете как. Ако няма - предложете къде може. Но само liquid даде линк и затова го ползваме него.

Link to comment
Share on other sites

Първата карта се избира или от организатор, или се разбират двамата за карта. След това - загубилия избира карта - повечето турнири са на този регламент.

 

Само че аз предлагам да са картите, които пуска на 1v1 ladder, щото ако играем 1v1 на Twilight Fortress има 1/3 вероятност да пусне противника ти на съседния ти location - случвало ми се. Същото важи и за останалите teamplay карти - опонента ти да е на SCV rush разстояние от теб.

Link to comment
Share on other sites

Ми айде да се реши една първа карта за всички и да е ясно. Това за първия кръг, за втория може пак същата, а може и друга.

А тия 1v1 ladder i 1v1 Twilight Fortress не ми стана ясно, но то не съм правил и игра досега. Ще се разгледам после какво представляват, но пък и щом го казваш направо е ясно - ще се правят на 1х1 ladder.

Link to comment
Share on other sites

И аз съм за варианта да има фиксирана първа карта (например Lost Temple) и после изгубилият да избира.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...