Jump to content
BulForum.com

Adobe CS5


tedy

Recommended Posts

Защо да не можеш да сложиш нищо? Нали ти трябва по-голям прозорец на изображението? Ще си разтегнеш изображението там. На мястото на палитрата с лейърите, която лично за мен може да си е и летяща. Аз лично, така изкарани палитри като твоите не използвам, защото няма какво да гледам в 4-те (или колкото там си решил) едновременно. Винаги си отварям само по 1, а ако искам да има повече от една, ги разкачам.

Аз лично не съм фен на постоянно разместване и местене на палитри по екрана, камо ли да ми закриват основно изображение. Излишно губене на кликове по менюта, клавиши и т.н. Обичам да виждам поне най-важните неща постоянно. Палитрите в момента са ми разкачени, защото иначе изображенията ги закриваха. Просто са долепени до ръбовете. Затова и за мен още един монитор за такива неща е по-доброто решение - ще наотворя почти всички палитри на друг монитор (минимум 1920х1080 резолюция). Много се нервя да ровя по менюта да отварям палитри само за да видя някоя цифра. Много се нервя да помня и десетки клавишни комбинации за отваряне на палитри, както и да са ми летящи над документа и постоянно да ги местя. Всеки си има начин на работа. Затова и на по-малко от 1920х1200 монитор не сядам вече.

Идеята беше, че не обичам и ъглови "свободнотии", както е с палитрата с инструментите, под нея се вижда картинка като на ъгъл, което ме дразни, защото горе в тулбара има празно място точно като за нея.

Във всяка програма, където мога, съм запълнил по възможност празните места около тулбарове, менюта и т.н. и си имам широк прозорец за основните документи.

Link to comment
Share on other sites

То за мониторите с по-малка резолюция за това си ги има пресетите на менютата... да използваш само нужното,обаче пък постоянното превключване дразни достатъчно.

 

Само да спомена, че от всичките фотошоп версии, цс5 май е най-големият "мемори хог". Програмите за 3д ми работят по-гладко след повече време работа, а фотошопа започва да прави лаг поради липса на памет и въобще не работи добре с кеш файла, който си създава.

За предишните версии, цс2 работи най-добре, ама функиите, които му липсват направо ме отказаха, цс3 е супер... само дето след последното обновяване си пускаония сървис, който лично при мен кара програмата да хангва при старт или изход.

Адобе нещо се дънят достатъчно.

 

За това фотошоп го използвам само а ефектите и да доизпипам нещо, след толкова работа с цс5 направо... огромно разочарование.

Link to comment
Share on other sites

...

Адобе нещо се дънят достатъчно.

 

За това фотошоп го използвам само а ефектите и да доизпипам нещо, след толкова работа с цс5 направо... огромно разочарование.

Мда, направо при мен не става за никаква работа все по-често. Престоя 7-8 часа пуснат, и лага при работа в документ-прозореца се увеличава линейно, и преди малко измерих 8 сек. лаг при всяко действие с мишката в документа! Т.е. натискам Спейс за ханд туула и цъквам с мишката да пан-на. Не панва. Задържам спейса и мишката и продължавам да мърдам мишката. След 8-9 секунди започва да панва. И панва нормално докато не отпусна мишката, т.е. да "оставя" където искам вюпорта. После ако цъкна пак, наново чакам 8 сек. И не само това, всеки инструмент, бръш мръш, всичко, се чака толкова време след всяко кликане. В същото време от Навигатора панването е инстантно и без проблеми, както и всяко друго действие. Юли месец излязъл ъпдейт 12.0.1, ще го пробвам тия дни, ама първо в виртуалка, че да не вземе да осере и системата, че наистина огромно разочарование са последните версии. Реално не става за никаква работа при мен за повече от час-два. И не е до липса на памет, гледам че дори накрая беше заел към 7-800 МБ РАМ само. С 1-2 PSD-та по няколко МБ отворени. Настроен е да ползва към 3-4 ГБ РАМ в опциите.

CS3 работеше идеално, но някак не ми се връща пак на него и да мажа, пък и той имаше един гаден сървиз, който явно причинява някои мрежови проблеми на доста хора, както и на мен веднъж.

Ужасни неща почнаха да вадят Адобе! Малко в чудо съм се видял какво да правя с PSD-тата и/или каква алтернатива да ползвам, защото ако с ъпдейта не се оправи, оставам с един недопустим вакуум и голям проблем какво да правя. :angry1

Link to comment
Share on other sites

Аз пробвах обновлението, не помага! :/ Пробвах да изпипам настройките за кеш файла, пробвах и с нормални настройки... не става! И на другото пц го пробвах, уж покрива напълно изискванията, та и над тях... същата работа.

 

За нещастие или пък за късмет ПСД формата стана нещо като пример за качество и съвместимост... затова повечето програми го поддържат и така мога да използвам ПСД-то навсякъде (освен ако няма някакви ефекти, които само фотошоп си поддържа).

 

> Start > Run > CMD

cd "%homedrive%" && cd "Program Files\Bonjour"

mDNSResponder.exe -remove

ren mdnsNSP.dll mdnsNSP.old

#restart

cd "%homedrive%" && cd "Program Files" && rd "Bonjour" /S /Q

 

Note from Adobe: Removing Bonjour prevents Version Cue clients (Photoshop, Illustrator, InDesign, Flash, Bridge) from automatically discovering Version Cue Servers and Version Cue projects in your local network. You will need to connect manually using Connect to Server and the URL or IP address of the machine running Version Cue Server instead

 

Мисля, че така се махаше тази напаст след инсталиране на пфотошоп... обаче не си спомням дали имаше ефект.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Въх, някой забелязал ли е PS CS5 под Windows 7 как показва всички отворени картинки като бутони в таскбара?! :pirate

И тая простотия май няма как да се изключи.

Под Виста/Server 2008 същата програма не ги показва в таскбара и си е ОК, както винаги си е било във фотошоп поне до CS3. Явно усеща че е под вин7 и я прави тая простотия. Не стига че направиха интерфейса някакъв техен кустом дето ме дразни, ами и тва не може да се изключи. Най-мразим таскбара да ми се пълни с десетки боклуци дето трябва да си седят в самата програма, хората табове са измислили от векове вече :angry: . Не че и самия Шоп не ги поддържа табовете, ама що за идея по дефолт да са и в таскбара под 7..

Link to comment
Share on other sites

И аз да потвърдя - ако оставя ЦС5 на заден план, а през това време да речем гледам филм или играя някоя игра, после не може да се работи - едно просто рязане го чакам по 2 секунди да селектрира една отсечка... Всочко се оправя след рестарт на програмата, ама е много изнервящо!

Link to comment
Share on other sites

И аз да потвърдя - ако оставя ЦС5 на заден план, а през това време да речем гледам филм или играя някоя игра, после не може да се работи - едно просто рязане го чакам по 2 секунди да селектрира една отсечка... Всочко се оправя след рестарт на програмата, ама е много изнервящо!

Това не е изнервящо - това е УБИЙСТВЕНО и прави програмата невъзможна за работа! Не само ако гледаш филм, просто да поработи така пусната половин-един час и прогресивно почва да лагва линейно с времето. След 10-тина часа вече лага е 7-8-9 секунди след ВСЯКО кликане за каквото и да е действие. Наистина е ужасяващо като мисъл как ще се работи с тоя шоп. Поне под Win2008 като я ползвах. Сега под 7 ще видя как е.

Изтеглих поне още 3 различни релийза от различни места, двоично ги сравних, абсолютно идентични, явно една е версията, която се върти из нета. Поне тази 12-13 ГБ-овата.

Направо не знам какво ще правя. Абсолютно нерешение е да се рестартира през половин-един час. Това с бутоните в таскбара Майната му.

За лага явно доста хора го имат, не сме само двамата, и на различни системи и т.н. Направо не знам. Странното е, че под 2008 по някое време се случваше да не се проявява и изведнъж като реши, както е пусната програмата, почва пак прогресивно да почва и да се увеличава лага. И това е само при работа в прозореца на картинките, ако ползвам примерно навигатора за пан-ване, лаг няма грам. Нещо тотално е сбъркано май в тоя шоп.

Link to comment
Share on other sites

Само да попитам, при ЦС4 някой да е забелязъл подобни работи, защото аз лично не съм? А, само за да пробвам не ми се реинсталират хиляда глупости. И дилемата изплува, дали да слагам цс3 или цс4 сега. Защото ако и цс4 ги прави тея, ще лудна.

 

При мен цс5 след 2 или 3 часа работа започва да бави с 8 до 10 секунди, след рестарт на фотошопа, всичко си е наред.

Викат, че с премахването на "Enable OpenGL Drawing" се оправя... нещо не ми се вярва, защото го пробвах и май пак си лагваше... ама ще си направя още един опит.

А, 3Д модел направо не се пробвайте да отваряте, слезнах до долният етаж да си направя кафе докато го чаках да зареди. :)

Link to comment
Share on other sites

Няма братче, опенГЛ и аз го изключих, защото пък аз имах едни съмнения за едни други работи покрай него, и явно няма значение, пак си лагеше.

Тъкмо съм в дилема и аз кое да инсталирам вече финално на новата си 7-ца, и съм в стария Win за разни тестове отново, в момента съм задал Affinity на фотошопа да ползва САМО едното ядро, и го чакам да натрупа 1-2 часа ъптайм да видя дали ще има ефект, щото това натрупване на лаг във времето ме съмняваше да не е нещо от мултиядреността на проца. И явно не е до това дали е АМД или интел, щото се видя че и хора с Интел го експириънсват.

 

ЦС4 да слагам ми се струва нежелателно за мен лично, може да е по-добра и да няма този проблем, но си е стара версия, вече ми се случи да ме молят да отворя един psd, който дали не е сейвнат в компатибилити не знам, но казаха че не го виждат като хората при тях, не знам с коя версия. ЦС5 излезе април-май, а ЦС4 кара 3-тата си година. Въпреки всичко, ми се ще да е ЦС5 и ако това с афинитито помогне, няма да мисля и за миг. Добре че не се занимавам с много сложни операции та да ми трябват повече от едно коре или проц.

 

Edit: казвайте на какви OS го имате този проблем с ЦС5.

 

Edit2: Хм, първи опит показва след час и половина че не се проявява проблема. Сега го рестартирах да проверя пак, защото ако някой е забелязал, при първо пускане фотошопа пуска като чайлд един процес CS5ServiceManager. При излизане от шопа, този процес остава, но вече с друг парент (системата). При следващи пускания на шопа, оня процес си остава с другия парент. Та за всеки случай пак да пробвам. Третата проба ще е без сетнат афинити да видим пак дали ще се прояви (щото е имало случаи не се проявява след старт доста време), и ако да, да сетна афинити в движение да видим дали ше изчезне проблема. В чудо съм се видял.

Пробвайте и вие - таск манагер - процеса photoshop.exe, десен бутон - Set Affinity... и оставете чекнат само един чекбокс, независимо кой. Потвърдете с ОК. И изчакайте да видим дали се оправя.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с Интерл п4 нортлууд 3гхз, хр про сп3 и 2гб рам, карта нвидиа 6600.

Пробвал съм го и на амд х2 3800+ с хр про сп2 и 2008р2... същата работа се получава на всички.

С цс4 един път имах проблем... да ми корупне псд поради проблеми с кеш файла и след като смених мястото на файлът, обнових версията и си изчезна проблема. Хората които се оплакват, че не им е отворило както трябва псд, то в повечето пъти е защото са барникали ефектите и добавките. Аз като си направя един псд проект (няма значение с коя програма или версия на фотошоп) си е съвместим навсякъде, от цс2 до цс5, илуст студио, опен канвас и други... нямал съм такива проблеми.

Сега ще пробвам моя фотошоп да го разчовъркам на места.

Link to comment
Share on other sites

Това всичкото мрънкане за ОРИГИНАЛНИ версии, нали? :lol:

 

Иначе и при мен се забелязва едно... приплъзване със закъснение във PS като ползам hand tool. Май е хардуерно нещо, защото офиса на общо-взето бюджетния комп с вградено видео няма проблем, а у на на C2D 8400 с HD5770 го има?!

Link to comment
Share on other sites

Ми оригинални ами :lol: .

Само серийния май е неоригинален :laughing: . Няма кракове няма нищо.

 

За приплъзването това си е опция, Flick panning или нещо такова. Мен ме дразни и я изключвам.

Сега вече 2 часа без да пипам афинитита, не е почнало да лагва, и не знам от кое зависи и кое е тригера да почне по принцип.. да не би ъптайма на самата машина/виндовс.. (който в момента ми е само близо 2 дена).

Link to comment
Share on other sites

Аз намерих решение за хората с процесор на едно ядро! О.о

Разцепвате процесора на две (така ще имате две ядра) и спирате едната половина! XD

 

Долу интернет пиратството!!!

Използвайте само кей генератори! XD

Link to comment
Share on other sites

..

Долу интернет пиратството!!!

Използвайте само кей генератори! XD

.. и то само в vmware :bgrin: .

 

Тъкмо преборих пача за Вегас 9, и не се налага да се стартира на системата, на която се слага вегас. А понеже пък номерата зависят от machine ID, го виртуализирах кейгена с vmware thinapp за да може да се пусне безопасно на основната машина за да генерира правилни кодове. А пачнатите файлове ги копирам от виртуална машина, където пача пачна файловете, които разбира се минаха през много антивирусни без проблеми :bgrin: .

 

Фотошопа днес не ми е лагвал, иди го разбери. Ще го слагам пък квото.

Link to comment
Share on other sites

.. и то само в vmware :bgrin: .

 

Тъкмо преборих пача за Вегас 9, и не се налага да се стартира на системата, на която се слага вегас. А понеже пък номерата зависят от machine ID, го виртуализирах кейгена с vmware thinapp за да може да се пусне безопасно на основната машина за да генерира правилни кодове. А пачнатите файлове ги копирам от виртуална машина, където пача пачна файловете, които разбира се минаха през много антивирусни без проблеми :bgrin: .

 

Фотошопа днес не ми е лагвал, иди го разбери. Ще го слагам пък квото.

Доста си се потрудил за Вегас 9... отдавна има 10 версия (Pro 10.0a). 9-та е в историята от поне година.

В пач-генератора на DI никога не е имало вируси... няма и да има, така че само си губиш времето с виртуални машини и сканирания с куп антивирусни. DI защитават работата си с пачнат VMProtect, който отдавна е в базите на АВ програмите и всички съобщения от тях са фалшиви.

Друг е въпроса ако дърпаш неща от н-класни източници.

Както и да е... ти си по-умен, та си знаеш какво правиш :)

Link to comment
Share on other sites

Малко офтопик се получи но..

Знам че има Вегас 10а. Проблемът е че Вегас с "а" версиите е известно че не са много добре, и специално за този релийз, който се върти чета доста оплаквания и че доста хора си се върнали на изпитаната 9-тка.

Дали нещо от кракването не знам, но специално 9.0е е подписана от Сони на 12 Май 2010 ;) . Вече е имало Вин7, и не мисля че е на година. А и да е, какво от това. Както се казва ще заложа на mature версия последната 9-та, аз досега бях с 8-ма. Но айде, смених OS, да сложа и по-нов вегас.

 

За кейгена, не се интересувам от групите, нито знам кои са читави и кои имат "престиж" и т.н. неща. Което мога минавам през по-сигурни методи, кракнати програми не ползвам по принцип, но тук изключението е тази плюс още най-много една. Който се занимава с постоянни инсталирания може и да ги знае тия неща. Аз като инсталирам всичко, после не инсталирам и не махам програми с месеци и години.

Това за по-умния не го схванах нещо.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Откакто съм с Win7, а и сложих последните ъпдейти за PS CS5 горе долу по същото време, да чукна на нещо, ЦС5 не си е проявил засега проблема с лага.

 

Само вчера при изход, веднъж крашна в cooltype.dll, за което намирам че е свързано с подсистемата за шрифтове, и в нета намирам и други такива случаи. Но стана за пръв път, и засега не го прави. Само да не лагва, горе долу се търпи другото.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Тъкмо го бях написал онова, че не лагва цс5-цата, и то взе че започна, след като 2 дена ъптайм му бях направил. И няма спиране. След всеки старт на фотошопа, прогресивно си започваше да лагва!

 

Радикално разрешение на проблема направих като разкарах целия ЦС5 мастер цоллецтион и си сложих CS4 колекшъна :) . Много е доволен, значително по-лек и пъргав при работа и стартира само за 2 сек. както и цс3 преди. ЦС5 стартираше за цели 3.

Много съм щастлив с ЦС4 :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Развитие по въпроса с Photoshop CS4. Сега направих близо 2 месеца ъптайм, и CS4 също започна номерата с лага при цъкване в картинката. Прогресивно увеличаващ се лаг при всяко кликване с който и да е инструмент в самата картинка (по интерфейса на програмата няма проблеми).

Май ще се принудя да инсталирам една ЦС3-ка във виртуална машина и да работя така :angry1 :sick .

Бахти лайнарите, на различни инсталации, с различни версии Windows, последните две версии на Фотошоп правят този проблем, който прави работата невъзможна :angry: .

Специално за ЦС4 може да има връзка с големия ъптайм на Windows, едва от оня ден го почна да го прави, а около 40 дни нямаше проблем (това за който евентуално реши да обвинява АМД или нещо такова).

С Никоя друга програма не съм имал толковамесечни ядове като с последните фотошопи. :angry1

Link to comment
Share on other sites

А имаш ли спомени защо при мен (бях си споделил по ICQ май) тъпия CS4 тръгваше и моментално крашваше? Някакво устройство ли бях включил и се шашкаше или нещо друго... не помня но имаше някаква такава странна причина.

 

Аз от една седмица съм хейтър на всички програми на adobe... Почвайки от flash, минавайки през acrobat reader-a и стигайки до photoshop. Откак акробата ми скъса нервите на телефона и не можах да отворят точно когато ми трябваше един PDF точно една страничка и се мъчих като грешен дявол мислейки си че проблема е в интернета и че не се е свалил правилно и по-късно вечерта установих че е ок всичко с файла и че други (при това безплатни) програми го отварят само "оригиналната" програма ми дава грешка че файла е скапан. Така че adobe да ме цунат отзад но вече имат бан за ползване при мен.

 

За работа със снимки ще си ползвам Gimp хем е и безплатен. За дребни неща - Paint.Net - при мен се пуска почти моментално

Link to comment
Share on other sites

Работата е там, че без Photoshop не мога. Даже и без Илюстратор. Всички дизайни почти ми се дават като PSD, като някои като .AI или има случаи, в които в .PSD има разни смарт обджектс на илюстратор.

Отделно за проекти на ColdFusion по-читаво от Dreamweaver в код-вю май не съм видял (има пак едно Адобско, базирано на Еклипс, но аз пък съм развил негативизъм към Еклипс-базираните неща). В тоя ред на мисли търся си ColdFusion среда, защото Dreamweaver и него го осраха и стана по-муден, претрупан, шарен, пълен с неща, отвеждащи вниманието на узера. Отделно, че функционално никога не е блестял, дори в кодвю.

 

За фотошопа, май да, някаква флашка беше забравил включена. CS3 беше последния Ок, като изключим Bonjour, от който и аз страдах май 2 пъти. Общо взето ЦС4/5 и те са Ок, но тоя бъг ме съсипа. В интерес на истина в момента шопа седи вече ден отворен, в момента няма грам лаг. Иди го разбери, когато му хрумне, но май има нещо общо с хисторито или кога е сейвната картинката или не знам.

 

Аз отдавна мразя Адобе. От реадера нямам оплаквания засега. С последната X версия съм (май за 10-та я имат). Ако случа на нещо като теб, тя да не отвори файл, а друга програма да отвори, и аз ще я махам.

Флаш да не говорим, отдавна ползвам Flashblock, и само в youtube общо взето цъкам като гледам клип. Напоследък май все по-малко автори разчитат на него за основни неща като менюта и др. Да ползваш за главно меню флаш си е терор.

 

Та за фотошоп пак, ако имаше пълноценен заместител, нямаше да се мъча. Пробвах ГИМП, еми не става. Отварям понякога доста сложни PSD-та, с разни илюстратор обекти, които се барат и т.н., еми не става. Малко като .DOC(X) и OO. Сега има някакво libreOffice, което си е баш ОО като гледам, даже версиите са 1:1 почти, същите ла*на.

То ако имаше свястна алтернатива, нямаше хората да дават хиляди $ за все по-насрания CS пакет. Те и не дават. Все се случва чат пат да ми пращат PSD-та да им ги конвертвам на разни хора, в я jpg, я PNG и т.н. (макар че има други програми които поне това могат), или някоя дребна корекция в някой слой и експорт, щото знаят че имам PS. Ако ще в vmware, все някъде трябва да се има фотошоп/илюстратор поне.

Paint.NET - доста голо, малко повече от Paint само. Дори за прости неща пускам PS, щото прости прости, ама не се знае какво ще ти хрумне, някое по-особено селектиране/рязане...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Каква е тая версия 5.5 дето се е появила на CS5?

Надали е просто пореден ъпдейт на приложенията щом нова цяла колекция...

ЦС6 щял да идва чак 2012.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...