Jump to content
BulForum.com

Хакнаха ми скайпа!


X-sert

Recommended Posts

Преди малко един приятел ми прати линк в скайп.Когато го отворих се озовах в официалната страница на скайп(или поне така изглеждаше).Искаше ми името и паролата.И понеже ми беше любопитно защо ми праща това аз се логнах.След има няма 15 минути, скайпа ми автоматично се логаутна.При опита ми да се логна отново ми изписа че имаето и паролата ми не са разпознати.След 10 мин един приятел ми звънна и ми каза че има същия проблем и че АЗ съм му пратил същия линк от МОЯ профил.Тоест някой хаква профили и ги използва за спам.

 

Ето го и линка.Влизайте на собствена отговорност но НЕДЕЙТЕ ДА СЕ ЛОГВАТЕ В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ!!!

 

http://www.skype.com.kow.uv.tc/?id=58683&lc=us

 

Ако някой знае как бих могъл да си върна профила, моля кажете ми.

Link to comment
Share on other sites

Здравей това е мн. неприятно преди време и аз имах подобен вирус бяха ми пратили фаил под EXE който бе6е вирус макар, че знаех аз го отворих и нищо не се случи, но след 15 мин. някаде скаипа ми се отписа и ми изписа саобщение, че паролата ми е сменена :( после пробвах с забрабена парола пак не стана, накрая 1 приятел ми каза да пратя саобщение до en_support@skype.net от пощата си с саобщение аз написах ето това:

( hi!I have a problem with my skype ..I think sobebody was sent a virus

that is sent and my friends my password was stolen and I can not log in

skype... please help me

my skype : (потребителското име на скаипа )

мина известно време и ми писаха саобщение в пощата и с забравена парола успях да си варна скаипа пробваи и ти само, че може да измине седмици наред докато ти пратят това саобщение дано сам ти помогнал и успех :)

Link to comment
Share on other sites

дае*а мааму ти кьорав ли си да видиш след .цом какво има ;)

 

По-скоро съм некомпетентен... Добре просветли ме какво има след .цом smile.gif

Да влазох в официалния сайт на скайп и дадох Forgotten Password.Пратиха ми код чрез който мога да си сменя паролата.Когато се опитах да направя това открих че на моя e-mail са създадени 2 нови скайп профила, но моя го няма никакъв.Смених паролата на единия нов скаъп и се логнах с него.Вътре имаше към 5 абоната всичките непознати за мен.В мууда на профила пратих малко поздрави на майката на тоя дето ги прави тия лайна и излязох.

Link to comment
Share on other sites

Освен да пишеш до съпорта на Skype, друго не можеш да направиш.

Обясни им случая и може да ти помогнат. Има начин да се

идентифицира че скайпа е твой.

Напоследък много зачестиха тия работи.

Link to comment
Share on other sites

По-скоро съм некомпетентен... Добре просветли ме какво има след .цом smile.gif

Да влазох в официалния сайт на скайп и дадох Forgotten Password.Пратиха ми код чрез който мога да си сменя паролата.Когато се опитах да направя това открих че на моя e-mail са създадени 2 нови скайп профила, но моя го няма никакъв.Смених паролата на единия нов скаъп и се логнах с него.Вътре имаше към 5 абоната всичките непознати за мен.В мууда на профила пратих малко поздрави на майката на тоя дето ги прави тия лайна и излязох.

при мен беше сащата работа :( пиши саобщение както ти казах по - горе до този емаил en_support@skype.net и пробваи при мен стана :)

Link to comment
Share on other sites

Здравей това е мн. неприятно преди време и аз имах подобен вирус бяха ми пратили фаил под EXE който бе6е вирус макар, че знаех аз го отворих и нищо не се случи, но след 15 мин. някаде скаипа ми се отписа и ми изписа саобщение, че паролата ми е сменена :( после пробвах с забрабена парола пак не стана, накрая 1 приятел ми каза да пратя саобщение до en_support@skype.net от пощата си с саобщение аз написах ето това:

( hi!I have a problem with my skype ..I think sobebody was sent a virus

that is sent and my friends my password was stolen and I can not log in

skype... please help me

my skype : (потребителското име на скаипа )

мина известно време и ми писаха саобщение в пощата и с забравена парола успях да си варна скаипа пробваи и ти само, че може да измине седмици наред докато ти пратят това саобщение дано сам ти помогнал и успех :)

 

 

при мен беше сащата работа :( пиши саобщение както ти казах по - горе до този емаил en_support@skype.net и пробваи при мен стана :)

 

 

Ок направих го.Мерси за помощта и дано да има добри резултати smile.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

На една моя позната и се случи същото. Дори получи съобщение в пощата си че скайпа и е хакнат от някой и за да и го върне трябва да плати 10лв :D

Link to comment
Share on other sites

Класически пример за phishing. Другия път си регистрирай кредитната карта. Имаше един много готин пример и с огледален образ на epay.bg. Успех на шараните! Следващия път си отваряйте очите, затварайте устите. И Скайп. Кога ще се научите да не отваряте това и онова в скайп, щото някой ви го е изпратил!!! Докато има шарани като вас, ще има и рибари, които да ги ловят.

Link to comment
Share on other sites

Линка ти не е в скайп.ком ами в skype.com.kow.uv.tc което много ясно няма НИЩО общо с официален сайт ;)Преди да цъкаш гледай какво цъкаш и като го беше отворил пак можеше да се усетиш...

Link to comment
Share on other sites

На времето някой ми изпрати подобен сайт - skype.hit.bg... С нещо от сорта: "На последък Скайп е много претоварен и е пълен с незиползвани профили. За да потвърдите, че сте активен потребител моля логнете се в ... (skype.hit.bg)." Та само като видях ".hit.bg" разбрах за какво иде реч...

Link to comment
Share on other sites

аз 1 пат патих от тези работи и от голямото ми любопитство и от сега нататак не се хващам на такива спамове и файлове които се пращат току - така не приемам ! парво питам и чак тогава :) бадете разумни и вие не приемаите :)

Link to comment
Share on other sites

Благодаря на всички които се опитаха да ми помогнат.Писах на skype support.Отговориха ми доста бързо (след има няма 20 мин.).Възтанових си профила и ся си чата яко!!!! laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Както ти казаха и другите - другия път гледай какво правиш.

Това за epay.bg не бях го чувал , но е масова практика при online банкирането. Т.е сега skype , a другия пък като не внимаваш - пари ;)

Link to comment
Share on other sites

Който използва Firefox - поне за него знам как става - може да подадете доклад за измамнически сайт, та като се събере бройка поне да се помогне на някой друг да не изгори.

Link to comment
Share on other sites

Както ти казаха и другите - другия път гледай какво правиш.

Това за epay.bg не бях го чувал , но е масова практика при online банкирането. Т.е сега skype , a другия пък като не внимаваш - пари ;)

Аз за това съм активирал използването и на сертификат. Има го и epay, и банката, която използвам. Неудобството е, че трябва да си го носиш на флашка примерно и да го инстлаираш където го използваш - много по-добре е да използваш portable версия на браузвъра и всичко да ти е там. Аз лично използвам електронен подпис, вместо отделни сертификати, че е едно за всички. Така и да ти знаят паролата и юзъра, нищо не мога да направят. В банката не приемат нищо без подпис, в epay като съм казал, че ползвам сертификат - даже не ми дава да се логна без подписа. Ако нямате пари за ел.подписи и ползвате онлайн банкирания и плащания гледайте да използвате тези сертификати където е възможно - някой път ще ви спасят от големи ядове.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Това си е чист phishing човека не е гледал.

 

Ето ситуацията с един приятел.

 

Обажда ми се ,че неможе да се логне в скайп и отивам да видя какво се случва.

 

Имаше вирус който му е инсталирал key logger който му взима паролата на сйпа разглогва го по някакъв начин успят и да се докопат и до мейла(повечето хора ползват еднакви пароли).

 

Така ,но това не беше интересната част.

 

Гадината седи и си работи нямаш проблем с копютъра гледаш филми музика браузваш ,НО ако примерно отвориш kasperski.com nod32.com или сайтове с антивирусни тулчета след 2 секунди ти затваря browser-a дали с IE Firefox или друг прави едно и също.

 

-Опитваш се да спреш вирисите през msconfig пускаш го след 2 секунди се затваря

 

-Опитваш се от регистрито същата работа

 

-Safe mode не тръгваше поради някъква причина.

 

Единистве успях да го утрепа като свалих hi hack и го преименувах нa explorer.exe и реснах explorer-a и успях да утрепа гадта и тогава почистих ама просто беше направен мн умно красота направо.

 

С густо седях и гледах как е превзел всичко важно ,а машината си работи и обикновенният потребител нищо не разнае.

 

Пийз

Link to comment
Share on other sites

klz1275083181o.jpg

Другият път може да гледаш по внимателно. Вгледай се в адреса и ще разбереш. Линкове от скайп отварям само с повишено внимание и то ако мисля, че не ми ги е писал бот(то се познава ако е така)

Чист Фишинг...Докато има рибки, които да се хванат на кукичката, до тогава ше има и подобни сайтове и т.н

НЕ БЪДЕТЕ БАЛЪЦИ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Проссто щракни върху забравена парола и там си напиши e-mail-a и ще ти изпратят нова парола и готово :beer:

 

Oсвен ако бота не му я е сменил. Но вероятно ще я върне обратно след като разпрати на всичките му познати същия линк... посъбере някой и друг email и парола... пък то хората понеже са овце обикновено слагат 1 и съща парола и на скайп и на пощата си че и на paypal...

Link to comment
Share on other sites

Oсвен ако бота не му я е сменил. Но вероятно ще я върне обратно след като разпрати на всичките му познати същия линк... посъбере някой и друг email и парола... пък то хората понеже са овце обикновено слагат 1 и съща парола и на скайп и на пощата си че и на paypal...

Много си прав. По едно време имах достъп до сайтове с 5-цифрено число регистрирани, и сигурно поне половината от паролите бяха такива, от каквито да ти настръхнат косите. То това е един от основните проблеми според мен. Заедно с поголовното цъкане по линкове без оглед на това откъде откого и т.н. са пратени и накъде водят. Защо на мен досега никога нищо не са ми хаквали, а някои пароли не съм сменял от 10-тина години (верно, на пощи в Ъахоо и др. такива за спам).

Струва ми се, че скайп не е толкова vulnerable към атаки колкото са vulnerable неграмотните и ниско образовани негови потребители каквито са повечето ползващи скайп, откакто стана толкова популярен, всякакви дечурлига на по 12-13 го ползват, а повечето нямат почти никаква култура при ползване на комп и OS и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Именно... сестра ми е руса... и разбира се не пропуска да хване някой вирус в скайп.... едно време онзи ILOVEYOU.EXE го хвана измежду първите :) Забранил съм ѝ да ми праща писма освен на един email (който почти не го проверявам) - първо ми се обиди, после каза че съм задръстен и сега само си говорим по телефона чат-пат СМС да ми прати :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...