Jump to content
BulForum.com

Бързо спадане на футболна топка!


AssassiN

Recommended Posts

Може би трябваше да го пусна в "Нестандартни въпроси", но ми е много важно, затова пускам тема. Моля, модераторите да ме извинят!

Трябва да напечатам 5000 топки. За целта, трябва да ги надуя и после да ги спадна пак. Надуването, естествено е лесно, но спадането се явява проблем...

ИДЕИ...!?

Link to comment
Share on other sites

wacko.gif Голямо духане ще падне. Иначе с игла от спинцовка, но може да се отреже първо върхът, че ако стане беля, топката вече не може да се ползва.
Link to comment
Share on other sites

Взимаш 20 игли, бучиш ги на 20 топки и чакаш :). По-добре вземи игли за помпане на топка, а не от спринцовки. Би трябвало по-бързо да спадне. Я да питам за къде са тия топки, някъде награди ли ще има :)?

Link to comment
Share on other sites

Е, как с клечка?!

Сега бях в цеха, спаднах една с абокат... :D

До едно време спада,ама после трябва да се натиска, че налягането много пада.

 

Топките са за рекламна кампания на ******* в бензиностанциите на ******. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ако можеш да измайсториш от PVC тапа за PVC тръби едно просто устройсво ще е по-лесно. Взимаш една PVC тръба към един цол или там колкото ти е широка тръбата на прахосмукачката ти режеш 10 санта парче от нея, слагаш пвц тапата лепиш с лепило тапата за отрязаната част от пвц тръбата, с ножче или подходящо щило пробиваш малка дупчица в тапата, с диаметъра на иглата/най добре да намериш игличка за помпане на топки, метална/ навираш в дупката в пвц тапата и лепиш. Слагаш малко силикон отвън където си лепил за по-сигурно. Навираш създадения накрайник в тръбата на прахуслокачката и слагаш малко силикон да уплътниш/после лесно се маха спокойно ако тръбата на прахосмукачката е метална/ и действатваш. Аз съм си направил подобно нещо на една по-слабичка прахослукачка само, че накрайника не е с игла за помпене на топки а с тръбичка от тия дето слагат на за дръжка на балоните, така си чистя тясните ъгли в кутията на компютъра, фугите на клавиатурата и подобни тясни места.

Link to comment
Share on other sites

А откъде да си взема този накрайник, който да влиза в топката?

... Във всеки комплект за надуваеми дюшеци ги има... (дори и за най ефтините)

Link to comment
Share on other sites

А откъде да си взема този накрайник, който да влиза в топката?

Накрайника е метална игла за помпане на топки. Има и пластмасови ама са чупливи. Аз моята игла я имам от ученик и сумати години помпя и спадам топки с нея.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...