Jump to content
BulForum.com

Mонитор до 350лв.


Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Ami gledam temata e za monitori ,ta imam i az vapros : iskam da si kypia monitor,no TFT i da e niakade do kam 400lv. Znaete li kade moga d asi nameria takav.V smisal 4e iskam da e 17'' ,pak pregledah cenite onzi den i ne ostanah mnogo o4arovan : 17'' TFt - pod 600lv ne videh :cry .Iskam da si zema takav ,no neznam imali niakade takiva vtora ypotreba i dali izobshto si zaslyjava ,ili po-dobre da iz4akam malko i da si zema nov takav? Daite savet pls.

Link to comment
Share on other sites

Втора употреба такива няма! А, ако си запознат, те си имат характеристики, по които се избират. Така че, може (теоретично!) и да си намериш някой евтин, ама дали ще ти хареса и ще ти върши работа? Освен това, сигурно знаеш, че при TFT размерът не е като при CRT, т.е. 15`TFT дава картина, голяма колкото 17`CRT, 17`TFT ~19`CRT и т.н....

Link to comment
Share on other sites

ami neznaeh,4estno.

kakvi sa harakteristikite po koito se izbirat? az go tarsia za igri (ot roda na CS ,ET ,v smisal mnogo razdvijeni ) ,koe da gledam ? Stranno mi zvy4i 15'TFT da e s kartinka kolkoto 17'CRt, no 6tom kazvash .Vse pak prepora4aite neshto,4e az ot tova nishto ne razbiram i ne iskam da se nabytam .

Link to comment
Share on other sites

100 hz без да махам отметката.17 инчов.1280-1024.

Stefann=Hal.Плоските монитори съм чувал не са хубави за игри.Иначе можех да зема от на майка офиса Sony-плосък 19 инча :)

Сигурен ли си че държи 100 херца, щото ми казаха че F700B държи до 85, може и те да са се объркали де :)

Link to comment
Share on other sites

Размерът на TFT се определя от диагонала на картината, а при CRT от диагонала на стъклото (кинескопа), а то е дебело поне 1 сантиметър, а картината е определено по-малка! На кашоните на някои по-реномирани CRT монитори си пише примерно 17`, видими 15,8`! Докато при TFT това си е размерът на картината!

Иначе при TFT се гледа яркост -(Brightness 250 cd/m2 примерно), колкото повече, толкова по-добре! Контраст (400:1 Contrast Ratio примерно), колкото повече, толкова по-добре! Видим ъгъл, и най-важното -време на опресняване (16ms Response Time примерно). За да няма мазане при бързи игри и филми е желателно Response Time-ът да е под 25ms, като съвременните имат 16, и даже 12ms. Желателно е мониторът да се върже чрез DVI вход. При TFT резолюцията е повече физическо понятие- 15.0" 1024x768, 17.0" 1280 x 1024, но също могат да се променят.

Link to comment
Share on other sites

to tui super za tft-tata ama hubawite de sa pod 25 ms sa nad 600 lv :)

 

Ako twoq monitor e kofti po-dobre si kupi edin compaq p910 da izkarash nqkolko godii s nego i po natatuk si zemi tft.Samo 4e trqbwa da go ogledash hubawo zastoto ima dosta izduhani 2 upotreba

Link to comment
Share on other sites

Ami gledam temata e za monitori ,ta imam i az vapros : iskam da si kypia monitor,no TFT i da e niakade do kam 400lv. Znaete li kade moga d asi nameria takav.V smisal 4e iskam da e 17''  ,pak pregledah cenite onzi den i ne ostanah mnogo o4arovan  : 17'' TFt - pod 600lv ne videh :cry .Iskam da si zema takav ,no neznam imali niakade takiva vtora ypotreba i dali izobshto si zaslyjava ,ili po-dobre da iz4akam malko i da si zema nov takav? Daite savet pls.

До преди една седмица се въртяха едни 15" TFT панели на Fujisu-Siemens втора употреба за точно толкова пари. Провери пак по фирмите. Може да имаш късмет !

Link to comment
Share on other sites

Мисля да си взема Самсунг 17 инча. Какво ще кажете за тях?

Все още имам един - модел SyncMaster 700IFT. От 3 години върви на 1152/864 на 110 Hz и субективно не е мръднал. Един от най-хубавите монитори, които съм имал. Ако трябва сега да избирам, пак бих си взел Samsung !!!

Link to comment
Share on other sites

Всички монитори DELL, на които пише,че са произведени в Мексико всъшност са произведени в завода на Sony

Link to comment
Share on other sites

До преди една седмица се въртяха едни 15" TFT панели на Fujisu-Siemens втора употреба за точно толкова пари. Провери пак по фирмите. Може да имаш късмет !

kade si gi vidial tia paneli ?

kaji 4e se interesyvam pls!

Link to comment
Share on other sites

Мисля да си взема Самсунг 17 инча. Какво ще кажете за тях?

pravilno si re6il .. dobra cena sa i super ka4estvo(moq e Sync Master 755dfx i sym super dovolen) ...Compaq :sick imam lo6i spomeni osobeno ot tezi vtora upotreba

Link to comment
Share on other sites

kade si gi vidial tia paneli ?

kaji 4e se interesyvam pls!

В магазина на фирма РОМИТ (на кръстовището на Руски и 6ти септември) даже още има, ако се не лъжа, а не е зле да провириш и в Real Vision ...

Link to comment
Share on other sites

Не мога да разбера кво ревете всички за тия плоски монитори...Какво ще ти стане като е Dynaflat ? А тези втората употреба тфт ги гледах аз, отвратително качество са, а и като вземат да мрат пикселите кво ще правите без гаранция..

Въобще ТФТ технологията е много много далеч от съвършенство, и до колкото знам от няколко години технологично си тъпче на едно място.Нищо не може да се сравни с доброто старо ЦРТ.Мен много ме дразнят цветовете на ТФТ-то, много са изкуствени, с този ограничен ъгъл на виждане и голям респонс тайм за нищо не стават.А за новите ЦРТ монитори които в момента се продават в България(визирам евтините, не тези за 1к лева) - помия са, много по добре е ако се намери някой марков монитор втора употреба.Я питайте weasel как е неговото 20 и кусур инчово ЕИЗО, което е взел за не повече от 120-130 долара. И айде без тъпотиите от сорта на "Мойто ЛГ работи идеално и не ми е правило проблеми" , щото пичове това си е просто късмет.

Link to comment
Share on other sites

Накой ще каже ли нали Samsung 765MB е по добър от LG F700B, гледам цената почти е равна, но самсугна поддържа на 1024 100 херца

Link to comment
Share on other sites

@stefann : pi4,bez obidi pls.Tova si e vapros na li4no predpo4itanie - dali shte si sas TFT ili CRT.A za Dynaflat i Natural flat na Samsung : greshish,ima ogromna razlika.Vseki koito ima mozak v glavata i iska Samsung (mnogo dobra marka sa spored men) ,shte si vzeme Natural Flat (estestveno plosak).Pri Dynaflata obraza e izpraven doplanitelno i ako postoish pove4e vreme pred nego po-lesno ti se izmoriavat o4ite.Na rabotata sme s Sony LCD-ta - 17'' .Izobshto niamat nishto obshto s CRT da ti kaja.Mnogo,ama mnogo po-dobri sa.Mai ne si siadal na dobar monitor.Za sajelenie sa tolkova skapi,4e nemoga az da si gi pozvolia,no molia te za v badeshte ne mi davai akal za neshto ot koeto ne razbirash.

Link to comment
Share on other sites

Препоръчвам за нов монитор SAMSUNG серия NF /IFT-та не се правят вече, иначе бяха трепач с 0,20 разстояние между пикселите/ ако межеш да си намериш. LG не са добри особенно 700В! 700Р е по-добре но е отвратителен на фона на 6-годишното ми АДИ. Аз съм с MITSUBISHI /запознатите са наясно EIZO i Iyama с кви тръби са/ MultiSync FE771SB, много добро качество на картината, 2 режима SUPERBRIGHT за игри и филми. Някъде толкова пари беше като го купувах но гледам че го няма в ценовата листа на Вали. Може да си вземеш ТОВА но е много нисък клас. За втора употреба -> мисля че не е лош вариант защото всички нови монитори имат само повече гаранция, иначе качеството им е отвратително. По-добре е втора употреба NEC, EIZO, MITSUBISHI, ViewSonic отколкото нов какъвто и да е. Да ме извиняват всички но свестен HP, COMPAQ втора употреба не съм видял. Имаше едни DELL 1025HE /някъв модел НОКИА е всъщност/ които бяха трепач като картина но на 3-4 година им заминава ТХО /има доста постове за този проблем/ и трябва да се хвърли защото след ремонта монитора просто не е същия.

Link to comment
Share on other sites

аз пък никога не бих препоръчал Samsung или LG. където съм видял такъв монитор... все е давал дефекти. ВИНАГИ. не мисля че тва е монитор който може да издържи повече от 2-3 години експлоатация.

Link to comment
Share on other sites

@stefann : pi4,bez obidi pls.Tova si e vapros na li4no predpo4itanie - dali shte si sas TFT ili CRT.A za Dynaflat i Natural flat  na Samsung : greshish,ima ogromna razlika.Vseki koito ima mozak v glavata i iska Samsung (mnogo dobra marka sa spored men)  ,shte si vzeme Natural Flat (estestveno plosak).Pri Dynaflata obraza e izpraven doplanitelno i ako postoish pove4e vreme pred nego po-lesno ti se izmoriavat o4ite.Na rabotata sme s Sony LCD-ta - 17'' .Izobshto niamat nishto obshto s CRT da ti kaja.Mnogo,ama mnogo po-dobri sa.Mai ne si siadal na dobar monitor.Za sajelenie sa tolkova skapi,4e nemoga az da si gi pozvolia,no molia te za v badeshte ne mi davai akal za neshto ot koeto ne razbirash.

Кажи ми къде са тези обиди, та да се извиня.А за мониторите - сядал съм пред доста монитори, и то точно от тези, които казваш, че неможеш да си позволиш. Не забравяй че всеки ползва ПЦто за различни неща, и това, което за теб е по-добро за друг може да не е . БТВ LCD мониторите на Сони са неоправдано скъпи, и малките деца знаят че най-добрите LCD монитори са на Самсунг. При лъчевите тръби е друго, мисля също като w00x - само дефекти, на никой не бих ги препоръчал. Знам поговорката за новото, но в случая не бих се вслушал в нея, защото това, което се продава на българския пазар в момента е далеч от качествено.От евтините нови монитори пред Самсунг и ЛГ бих предпочел Филипс, определено са по-добри. И все пак какво разбираш под "Много, ама много по-добри" ?

Link to comment
Share on other sites

Izviniavai za rezkia ezik koito ypotrebih v prednia post.

Ami pod "mnogo po-dobri " imah predvid,4e kato sedia pred tiah pove4e ot 3-4 4asa ne yseshtam naprejenie v o4ite, pri igra se darjat po-dobre ot LG-to mi (F700B ,ama hi4 ne mi haresva) ,kartinata im e niakak si dosta po-dobra.Abe v obshti linii niakak po-.. ,neznam kak da go kaja, po-hybavi sa,po- user friendly (ako moje da se ypotrebi toia izraz za monitor).

Sega sam se sprial na LG ili Samsung - 17'' i dvata TFT .Niakoi moje li da dade mnenie za tiah .Iskah Sony kato na rabotata,oba4e se okaza 4e cenata my e dosta nad LG i Samsung, pak me svetnaha 4e poslednite dve firmi bili favoriti v posledno vreme na toia pazar (TFT) ,tehnologiata im bila po-naprednala ot drygite.

Link to comment
Share on other sites

еми моя монитор е MAG 796PF2. имам го от февруари месец... тръбата е Samsung и вади доста хубави цветове. малко софтуера е прецакан, но тва не е болка за умиране. познавам хора който от 5-6 години имат такъв монитор и нямат абсолютно никакви оплаквания. понякога седя пред компютъра по цял ден и само тогава ме болят очите малко. и то не болка, а сърбежи. пред компютър съм от 10 години. по-интензивно от 6. все още не нося очила (да чукна на дърво). виждал съм доста монитори и съм поемал доста напрежение в очите. един приятел има Samsung... наскоро закупен. 17" плосък екран... за 20 минути престой ме заболяха очите зверски. имам чувството че Samsung и LG заместиха Proview. По принцип не уважавам НИКАКВА техника с марка Samsung. Да не говорим за LG. (микровълновата ни е такава и преди време беше на ремонт. мисля че не беше направила 1 година)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...