Jump to content
BulForum.com

Mонитор до 350лв.


Recommended Posts

Ako tyka ima fenove na CRT to tova e za6toto ne sa stoqli pred LCD.Zaebi tva crt o4ite po4vat da te bolqt sled max 1 chas che ako ste i pred nai-skupoto sony da si.

CRT suxxxx otvsqkude. :wacko: :blink:

Purviq mi monitor beshe KFC cromaclear--ne sam dovolen ot nego

Minah na CTX PR711 FL- tozi monitor naistina e mnogo dobyr no vse pak si e crt....scum...smenih oste 2 LCD

Sega sam na LCD samsung 711N i sam adski dovolen pone zasega.Nikvi problemi o4ite mi se 4uvstvat komfortno...a dori i da kisna zql den pred PC problem nqma.Do 1/2 chas sam napulno vuzstanoven.

Ako prekaram oba4e su6toto vreme pred crt....4erveni kurvqsali o4i pone za 10 chasa...parene..

LaN spored men-samsung :woot

Nqma da preuveli4a moje bi ako kaja che samsung sa 1 gurdi i pred sony kogato stava vupros za TFT...tva e nai burzo razviva6tata se firma v tazi oblast

Lan ste ti preporu4am model-a na samsung s nai-burzata matriza 172x...

pred toq monitor nikvo sony ili LG ne vaji....zenata my e kum 1050 lv

stefann voabste ne mi govori za tva old-fashoined scum crt....sled 5 godini daje i ziganite ste sa na TFT....prosto crt-tehnologiqta e "drevna" i e kraino vreme da byde zamenena ot novata,mnogo po dobra TFT LCD tech.

Che tq i za igri e po dobra,voabste za kvoto se seti6....predimstvata i sa mnogo pove4e ot nedostatuzite....aide buroto ne mi e prigodeno da izdurji 20 kg topuz a sled slaganeto mu ti ostava mqsto kolkoto da ima kude da murdash mi6kata.

Sorry ama az sam smenil pone 5 monitora i imam dosta experience s oste pone 5 i znm che TFT>>>crt

 

P.S mojesh da probvash da 4etesh dulgi textove na crt....hmm ste izdurjat li o4ite ti 1/2 chasa bez da ti potekat sulzi? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Когато почнат да правят TFT-та с достоверни цветове - ще си взема :) Що се отнася до наложеното мнение, че колкото повече херци държи един монитор, е толкова по добър, тва е пълна глупост. От 85Hz нагоре е все тая. На 70Hz зеницата вече спира да се влияе от трептенето на образа и болката в очите при продължителна работа изчезва. Когато си вземах нов монитор преди 2-3 месеца разчитах само на метода: Око да види. Оценката си я направих по:

 

1. Достоверност на цветовете

2. Плавна градация на сивото от 0 до 100%

3. Липса на геометрични изкривявания на картината

4. Идеална сходимост на цветовете.

5. Липса на дишане при смяна черен/бял екран

6. Липса на моаре.

7. Поне 85Hz на 1280/960 за 17" монитор

8. Антирефлекторно покритие и добра яркост и контраст (виж т.2)

 

От всички монитори които разгледах в Технополис, Техномаркет и т.н. По тази класация се спрях на Филипс. Интересното е, че когато тръгнах да си избирам монитор вообще не ми минаваше като възможност да избера Филипса. :) Модела го пише отдолу. Сега има по нови модели, но трябва да са с "P" - професионалната серия. Иначе и B моделите са добри, но куцат по някои показатели. Ето ТУК съм качил тест за crt и lcd монитори. Тествайте си мониторите и ще съберете впечатления.

Link to comment
Share on other sites

Филипс е по-добре от Самсунг и ЛГ.

 

Thief - Би ли ни посветил в тайните на LCD мониторите, обясни ни къед са тези предимства? Да не ползваш някой кашон за бюро, че да не може да издържи 20 кила ? "Древната" технология още много дълго време ще се ползва от хората, занимаващи се с графика и дизайн и от тази част от геймърите, които знаят за какво става въпрос и кое е по-добре.През ръцете ми са минали десетки монитори, сравнявал съм много от тях, и аз пък ти казвам че CRT > ТФТ.Това, че на теб ти върши работа и си доволен не прави тази технология по-добра.А и тези 5 монитора не са никаква база за сравнение...

 

Аз седя средно по 8 часа пред монитора, и до сега никога не са ме боляли очи,глава , нито пък ми са били зачервени очите.Редовно си чета книжки онлайн, не съм имал никакви проблеми...

Link to comment
Share on other sites

:) Ti da ne si immune to radiation? :woot :)

Phiplips TFT<<Samsung tva e suvsem clear.

Eto ti nqkoi ot predimstvata na novata tehnologiq...koito i 5godishno hlape gi znae:

 

There is much less glare from a TFT monitor. During testing in the Arts IT office we were able to have the blinds open and still read the screen, something impossible with CRT displays.

The monitor is less bulky. This has a couple of advantages, firstly it gives you more desk space, but secondly because of this you can position the monitor further away from you which we have found more comfortable for the eyes.

TFT monitors produce less heat and radiation that CRT monitors.

TFT monitors have a very crisp image only comparable to very expensive CRT monitors.

The monitor (so long as it is VESA compliant) can be mounted on an arm or on the wall to save even more desk space.

 

Tva stiga li ti?Tova che ti nqmash problem s o4i i glava ne ozna4ava che ostanalite su6to nqmat.

aide no offence

Aaa i tva za buroto.....polzvam dostatu4no stabilno no vij ako mu sloji6 21inches i nagore monitor ne davam garanziq che ste izdurji. :)

Sled nqkoq druga godina sled porednata kra4ka napred v razvitieto na TFT ste stanem svideteli na oste pove4e predimstva i na vse po malko nedostatyzi.....crt ste bude chast ot dale4noto minalo.Da ne govorim che v momenta se razrabotvat i monitori tip "list hartiq" taka 4e.... :D

Link to comment
Share on other sites

За Филипс ЦРТ говоря, при ЛЦДтата ми е ясно кое е по-добро.

 

След няколко години ако се развие технологията още и аз ще хвърля црт-то , но за момента не ме устройва.Ама айде освен предимствата напиши и недостатъците :-)

Link to comment
Share on other sites

Супер са TFT дисплеите. Спор няма. Само че стават засега само за Word и Excell. В бъдеще, когато подобрят технологията, може и да изхвърля CRT-тата, но дотогава :wacko: Що се отнася до радиации и тем подобни глупости - имаше ги мнооого отдавна. Едно време мониторите се тестваха с парче вестник - залепне ли на екрана, значи не става. :)

Link to comment
Share on other sites

Naggy, все пак всеки има право сам да си избира какво да си купува, щом е решило момчето да ползва тфт, да ползва.Ние ще се мъчим с "древните" китуци.

Link to comment
Share on other sites

stefann prav si :)

Predi da ti dam i nedostatazite :) eto ti i some FAQ:

 

With CRT (Cathode Ray Tube) monitors, when measuring the size of the screen, this isn't necessarily the viewable size. For instance a 17" monitor only has about 15.5" visible. With TFT monitors a 17" monitor has 17" viewable. Therefor a 15" TFT monitor is equivalent to a 17" CRT (and a 17" TFT = 19" CRT etc) ----->tva mnogo mi dopada

 

TFT displays are usually designed to run at a specific resolution. Most 15" TFT displays are designed to run at 1024x768 @ 75Hz. Although you can use smaller displays (eg 800x600), the fonts can look out of proportion and blocky. Most 17" TFT displays are designed to run at 1280x1024 @ 75Hz. Before purchasing it is worth checking that you are happy with this resolution.

Eto nedostatuzi:

 

If you are working with graphics, although the graphics are very clear, due to the limited angle at which you can view the display colours may appear slightly different on non-TFT screens. Web authors beware.

Cost. A 15" TFT monitors costs approx £250+vat for an unbranded/cheap model. A 17" CRT monitor costs approx £130+vat.

TFT monitors have a limited angle of view. This is the angle at which you can clearly view the screen. If you are looking directly at the screen while working on your PC this is fine, but if others are trying to read it then they may have difficulty (try looking at a laptop screen from a 45 degree angle).

You may experience some blurring on lower end models when there is movement on the screen. This is most prominent in full screen games where you get a motion blur effect but is also noticeable when scrolling through documents or websites.

 

:woot :) Vqrno si e imat i nedostatyzi no za men li4no tva che o4ite mi sa spokoini e reshavashto :wir

Link to comment
Share on other sites

Posledniq nedostatyk e po4ti iz4isten pri samsung 172x-->super burza matriza 0.14 sek(moje i da beshe 0.12).Tozi monitor nqma ekvivalent pri nito edna marka dori i sony.Zatova e silno preporu4van za geiming.

 

Spored men philips ima oste baq hlqb da qdat za da stignat samsung :)

Link to comment
Share on other sites

Е по-нагоре ако прочетеш внимателно написаното от мен, ще видиш, че хваля ЦРТ мониторите Филипс, които наистина са по-добри от Самсунг и Лг, а също така съм написал ,че при ЛЦД мониторите Самсунг нямат равни.Сони са не чак толкова добри, съответно неоправдано скъпи.Смятам въпроса за изчерпан :beerchug :beerchug

Link to comment
Share on other sites

aa sorry misleh che govorish za LCD.

Vqrno si e crt samsung sux...ako si hodil v zala speed da vidish za kvo stava vupros...brightness 100 contrast 100 i ne mogesh da si vidish mishkata...a monitorite togava nqmaha i 1 godina... :woot

Link to comment
Share on other sites

Posledniq nedostatyk e po4ti iz4isten pri samsung 172x-->super burza matriza 0.14 sek(moje i da beshe 0.12).Tozi monitor nqma ekvivalent pri nito edna marka dori i sony.Zatova e silno preporu4van za geiming.

 

Spored men philips ima oste baq hlqb da qdat za da stignat samsung  :)

Porazrovi se iz neta i 6te vidi6 dosta modeli s 0,12

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже каква е разликата между LG F700B и T710B, почти са на еднаква цена, кой повече си заслужава от двата

Link to comment
Share on other sites

razshirenieto "B" pri LG ozna4ava samo edno : biznes klasa,koeto spored tehnite klasifikacii e nisakklas. Ima li LG monitor "B" na kraia: po-dobre ne si go zimai.Az sam s F700B i hi4 ne mi haresva da ti kaja,sega sha go smeniam s LCD ,sprial sam sa na Samsung.

"P" - proffesional,ma na tiah trabite im sa malko po-dobri ,ma pak ne si zaslyjavat.Dai si parite za niakva dryga marka,LG po-dobre gi zabravi za monitori.

Link to comment
Share on other sites

razshirenieto "B"  pri LG ozna4ava samo edno : biznes klasa,koeto spored tehnite klasifikacii e nisakklas. Ima li LG monitor "B" na kraia: po-dobre ne si go zimai.Az sam s F700B i hi4 ne mi haresva da ti kaja,sega sha go smeniam s LCD ,sprial sam sa na Samsung.

"P" - proffesional,ma na tiah trabite im sa malko po-dobri ,ma pak ne si zaslyjavat.Dai si parite za niakva dryga marka,LG po-dobre gi zabravi za monitori.

Тогава Samsung SyncMaster 765 MB кво ще кажете, държи 100 херца

Link to comment
Share on other sites

Препоръчвам за нов монитор SAMSUNG серия NF /IFT-та не се правят вече, иначе бяха трепач с 0,20 разстояние между пикселите/ ако межеш да си намериш. LG не са добри особенно 700В! 700Р е по-добре но е отвратителен на фона на 6-годишното ми АДИ. Аз съм с MITSUBISHI /запознатите са наясно EIZO i Iyama с кви тръби са/ MultiSync FE771SB, много добро качество на картината, 2 режима SUPERBRIGHT за игри и филми. Някъде толкова пари беше като го купувах но гледам че го няма в ценовата листа на Вали. Може да си вземеш ТОВА но е много нисък клас. За втора употреба -> мисля че не е лош вариант защото всички нови монитори имат само повече гаранция, иначе качеството им е отвратително. По-добре е втора употреба NEC, EIZO, MITSUBISHI, ViewSonic отколкото нов какъвто и да е. Да ме извиняват всички но свестен HP, COMPAQ втора употреба не съм видял. Имаше едни DELL 1025HE /някъв модел НОКИА е всъщност/ които бяха трепач като картина но на 3-4 година им заминава ТХО /има доста постове за този проблем/ и трябва да се хвърли защото след ремонта монитора просто не е същия.

Ми да ме извиняваш ама Compaq свястен има, 910P, за всичко останало съм съгласен 100% с теб. Е тук требе те послушат и Naggy послушайте поне ако не си вземете Филипс, ще научите как да си избирате монитор и какво да гледате.

 

Thief:

Ako tyka ima fenove na CRT to tova e za6toto ne sa stoqli pred LCD.Zaebi tva crt o4ite po4vat da te bolqt sled max 1 chas che ako ste i pred nai-skupoto sony da si.

CRT suxxxx otvsqkude.  

Purviq mi monitor beshe KFC cromaclear--ne sam dovolen ot nego

Minah na CTX PR711 FL- tozi monitor naistina e mnogo dobyr no vse pak si e crt....scum...smenih oste 2 LCD

 

Хайде не се изказвай неподготвен TFT има още много хляб да ядат, единственото им предимство е че наистина не изморяват очите и, че заемат по малко място. TFT мониторите не са лоши ако се използват за офис работа, са направо перфектни, ама за предпечат са малко съмнителни, ще си е късмет ако улучиш такъв който, предава правилно цветовете и има добро преливане, ако се занимаваш с нещо подбно и даржиш да си с ТФТ може да се насочиш към ЛАСИ, един колега доста избира най-накрая си взе Самсунг е казва, че цветовете му излизат добре и няма издънки засега. А и при ЦРТ можеш да се насочиш към ЛАСИ, заедно с Eizo, Iyama, Sony i Nec, са най-добрите които можеш да намериш. Не, че няма и други добри но...... И все пак кави са ти критериите и за какво ще го ползваш този монитор, защото изискванията на различните хора, според това с което се занимават са различни и за едни един монитор може да е супер, но други ще кажат, че за нищо не стават. И едните и другите ще са прави.

Link to comment
Share on other sites

Razbira se prav si.Do golqma stepen zavisi za kakvo to4no ste izpolzvash monitora.No az li4no i za igri i za rabota bih se sprql na LCD.Prosto za6toto ne mi pravi golqmo vpe4atlenie 4e pixelite ne se o4istvat burzo.Fen sum na 3D actions i nqmam problem da igraq na LCD s 0.24 sec i ne moga da razbera za6to na nqkoi hora tova im pre4i.Suvsem normalno si vurvi igrata bila tq RTS ili 3d shooter.A i proizvoditelite sa se pogrijili da usavar6enstvat matrizata do maximum predlagaiki 0.12 sec koeto e pove4e ot zadovolitelno.Trudno no e vuzmojno da se nameri gamer koito da predpo4ete da re4em sony crt pred samsung lcd s tazi ultra fast matrix. :)

I vse pak tezi dve predimstva koito ti poso4i sa naistina nai-vajnite i ne mislq che sa za prenebregvane.A ima i oste koito poso4ih. :)

I mi napravi vpe4atlenie che sled godini upotreba nqkak si crt-to se skapva vidimo po burzo.....kontrasta i brightnesa otivat po dqvolite..kartinata zapo4va da ti pravi problemi....stava nestabilna...a poslednoto mi crt zapo4vashe da izdava zvuzi na opredelena resoluziq koeto adski me nervirashe. :sayjin

Ne 4e TFT-tata ne se skapvat s vremeto no ot opit znm che pri tqh procesa e po baven i ne se nabiva na o4i :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

RazkiakatA mejdu LGT710B i F700B e goliama! t710B e s tai narecheniat DynaFlat kineskop koito go vodiat che e plosak obache v sashnost ne e samo vidimo prilicha na plosak! Dokato F700B s absolutno plosak kineskop FLATRON-nay-dobriat kineskop! Za LCD monitory po dobro ot SAMSUNG niama! Gledal sam i nay varhovite modeli na BENQ s 12ms i 500:1 contrast i tiabva davi kaja che ne struvata pred cvetovete i kartinata na SAMSUNG!

 

Za CRT monitori novi zabravete! Samo vtora upotrba 100 pati e po dobar izborat!

 

Vsi4ki novi monitori koito vlizat v BG sa 3-to KACHESTVO!

Link to comment
Share on other sites

Айде малко впечатления и за TFT-тата на Samsung B)

Тука имам един SyncMaster 213T. Доволен съм горе долу от верноста на цветовете. Изключително бърз е. Когато се скролва текст - не се забелязват дири дори и от ъгъл близък до максималните 170/170. Дефакто от този ъгъл нататък, екрана на монитора не се вижда. Работи само на 1600/1200. Както всички тфт-та, на друга резолюция е боза. Неприятно впечатление е че при разглеждане на фотографии на zoom <> 100% или кратно, се забелязва растеризиране на изображението (на CRT-то е о.к.). Все пак горещо препоръчвам този монитор на всеки, включително и на себе си :P , но лично аз ще почакам докато цената му стане по поносима :wacko:

 

----

тестван на Ati Radeon 9800XT на DVI изход, Philps 107P4 на VGA изхода за срваняване

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...