Jump to content
BulForum.com

Телевизия на компютъра


AssassiN

Recommended Posts

Искам да си пусна телевизия на компютъра.

Интересува ме съвет за тунер и доставчик на самата услуга, като се има предвид, че скоро ще се местя и трябва да е лесно да се промени адреса.

Компютъра е бързичък(ако това има значение), видеокартата е HD5770. Дистанционното на тунера е задължително.

 

P.S. Ако не е тук мястото на темата, някой модератор да я премести.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, никой ли не си е реализирал тая схема вкъщи? Мнения за подходящ тунер, към кой да се вържа?

Link to comment
Share on other sites

Тунера няма значение, колкото по евтин толкова по хубаво ще дадеш по малко пари. Колкото до доставчика - ако искаш да си мобилен ще ти трябва булсаткома, в противен случай всеки доставчик който не ти иска едногодишен договор. Колкото до дистанционното - всички тунери имат. Успех. Впрочем гледай тунера да ти се поддържа от вистата ако си на виста щото много малко се поддъраж все още. Ако си на ХП няма проблем за който и да е тунер.

Link to comment
Share on other sites

То е важно и каква ТВ ще пускаш. Аналоговата на ентри има малко канали (20), така че остава ДСС. Aко пък търсиш цифрова имаш по-голям избор (ДСС,Булсат, Ентри и др.), но пък трябва да си вземеш и цифров тунер, който е по-скъп от аналоговия, но при него не би трябвало да има разлика при различните марки. Pinnacle по принцип е сред най-добрите марки за тунери. За препоръчване е да си вземеш вграден, не usb, но ти си реши.

Link to comment
Share on other sites

Assassin, мисля че имаше тема някъде из форума, в която бяхме дискутирали. Аз лично съм фен на външните тунери, като с тях всъщност ще използваш само монитора, но вече си зависи и от други фактори, като например дали би искал да записваш и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

Aко пък търсиш цифрова имаш по-голям избор (ДСС,Булсат, Ентри и др.), но пък трябва да си вземеш и цифров тунер...

Защо трябва да взима цифров тунер за цифровата телевизия?

Всеки аналогов тунер има video in/Composite.

Link to comment
Share on other sites

Много различни мнения...

Аз досега с нищо евтино не съм прокопсал. Предпочитам да дам пари, ама да е добро.

Външен не ми се иска, защото котката ще му ебе мамичката...

Искаше ми се някой, който го е осъществил в тях да каже как е станало.

Windows-a е 7, да не стане да не върви!

Сега говорих с моя агент от Jar, той пък ми разправя, че цифров нямало смисъл, защото сигнала от устройството до тунера пак бил аналогов?!

Link to comment
Share on other sites

Кажи поне от какви съображения го искаш тоя тунер. Нямаш място за ТВ? Искаш да записваш нещо?....Аз имах предвид отделно устройство (прилича малко на switch), а не външен през usb примерно....не виждам как котка може да му направи нещо :)

Link to comment
Share on other sites

Искам да гледам телевизия.

Мониторът ми е 22" широкоекранен. Не виждам смисъл да набича пари за телевизор, който за да е със същото качество няма да е евтин. По-добре да си взема тунер, който по-добре да си е вътре, за да ми е спокойно.

Котката не си я видял, затова така говориш... Може да го сдъвче, смели и изака на прясно сменените ми чаршафи...

Link to comment
Share on other sites

Аз имах Pinnacle pctv310i бях много доволен от качеството, но го махнах, защото тв тунери не работят на Server 2008.

За 30лв не мисля че има по-добър DVB/аналогов тунер, има ги в Изотсервиз и Ера, но са само платки без никакви аксесоари.

Сега ако вземам бих взел модел с поддръжка на HD, че нали натам вървят нещата...

Link to comment
Share on other sites

Евтин тунер няма смисъл да се взима, аз съм с такъв (макар и да е подарък), само ядове ще береш. Аналогова телевизия каквато и да си пуснеш най-вероятно ще си я гледаш в PAL стандарт и ще изглежда супер гадно на монитора. Да не говорим, че повечето канали са 4:3 и на fullscreen освен, че е квадратно, е и смачкано. Аз съм с 24" widescreen и аналоговата я гледам само в малко прозорче, за да не се дразня :)

 

Аз бих си взел цифров тунер. И на n3, и на dcc, ако не се лъжа, само трябва да пъхнеш кабела и можеш спокойно да си гледаш програмите от свободния пакет. Недостатъкът е, че няма да може да се гледат платените пакети а и не знам как стои въпросът с допълнителните модули към тези тунери. А този твоя човек не знам какво е имал предвид под тва, че устройството първо прави сигнала аналогов. Ако говори за сет-топ боксовете, така е. Тогава можеш да си вземеш и обикновен аналогов тунер със съответния вход (даже не знам дали няма чалъм и без тунер да се мине, например видео картата да се ползва? или направо монитора?), но тука ще трябва още едно външно устройство да стои на компа. Докато при един цифров тунер няма нужда от сеттоп бокс.

Link to comment
Share on other sites

Много различни мнения...

Аз досега с нищо евтино не съм прокопсал. Предпочитам да дам пари, ама да е добро.

Външен не ми се иска, защото котката ще му ебе мамичката...

Искаше ми се някой, който го е осъществил в тях да каже как е станало.

Windows-a е 7, да не стане да не върви!

Сега говорих с моя агент от Jar, той пък ми разправя, че цифров нямало смисъл, защото сигнала от устройството до тунера пак бил аналогов?!

Прочети тази тема и ще ти се изяснят доста неща относно тв тунерите и по-скоро разликата между цифров DVB-C и всички останали, които се предлагат http://www.cabletel.bg/forum/viewtopic.php?t=2272&postdays=0&postorder=asc&start=0

Той ти го казва, защото малко фирми в Бг предлагат DVB-C тунери, даже не знам къде има. При всички други случаи ше трябва да си вземеш аналогов или хибриден. Все пак DVB-C ще ти дойде доста тежичко, но на там клонят нещата в бъдеще.

Най-тънко и качествено ще ти легне някой аналогов Pinnacle, като според аксесоарите зависи и колко евтино...

Link to comment
Share on other sites

Евтин тунер няма смисъл да се взима, аз съм с такъв (макар и да е подарък), само ядове ще береш.

 

Какъв е твоя? Pixelview примерно са гадни, но този, който съм посочил е евтин, защото е без аксесоари - за сравнение в Ресет пълен комплект беше към 130 лв когато го купувах.

Беше хибриден с DVB-T - на DVB-T май само ефирна цифрова се гледа...

Link to comment
Share on other sites

Какъв е твоя? Pixelview примерно са гадни, но този, който съм посочил е евтин, защото е без аксесоари - за сравнение в Ресет пълен комплект беше към 130 лв когато го купувах.

Беше хибриден с DVB-T - на DVB-T май само ефирна цифрова се гледа...

Моят е неопределена марка, на платката отгоре има един стикер LENCO, но едно бързо запитване към google вади озадачаващи резултати. Иначе може да се каже, че е като PixelView, защото ползват един и същи чип - bt878. Даже драйвърите на пикселвю-то стават и за моя, макар че са малко по-нестабилни от едни custom driver-и, които съм сложил сега :) Всъщност като се замисля, даже дистанционното е същото. Не съм доволен от това, че не поддържа PAL D/K и не мога да гледам бнт и btv на компютъра, тъй като от ентри пускат само тези две програми в тоя стандарт. 

Link to comment
Share on other sites

Прочети тази тема и ще ти се изяснят доста неща относно тв тунерите и по-скоро разликата между цифров DVB-C и всички останали, които се предлагат http://www.cabletel.bg/forum/viewtopic.php?t=2272&postdays=0&postorder=asc&start=0

Той ти го казва, защото малко фирми в Бг предлагат DVB-C тунери, даже не знам къде има. При всички други случаи ше трябва да си вземеш аналогов или хибриден. Все пак DVB-C ще ти дойде доста тежичко, но на там клонят нещата в бъдеще.

Най-тънко и качествено ще ти легне някой аналогов Pinnacle, като според аксесоарите зависи и колко евтино...

 

Добре де, аз като гледам там, иде реч за 150 лв някъде. Не са проблем тези пари, ама нищо не ми стана ясно. Може би бъркам и за цената... :D

Link to comment
Share on other sites

Обмислял ли си варианта просто да се абонираш за някоя компания която пакет от телевизии онлайн ?

 

Все някаде ще има за пари естествено някоя качествена услуга и се съмнявам да е повече от 20лв на месец би било ъпсурдно.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, аз като гледам там, иде реч за 150 лв някъде. Не са проблем тези пари, ама нищо не ми стана ясно. Може би бъркам и за цената... :D

Горе-долу толкова излиза, като не се знае цената на доставката.

Главното предимство на DVB-C тунер + cam модул е, че можеш да гледаш HD каналите, за най-добро качество на картината и не на последно място, че ще си независим от оборудването на оператора, което в твоя случай е важно.

При всички други случаи си взимаш някой аналогов или хибриден (+dVB-T), при тях както се спомена има s-video, към който може да се включи цифрова, качеството ще си е добро, но ще ти трябва приемник, за който най-малкото оставяш депозит или договорче...

Тъй че най-безболезнено ще ти дойде някоя аналогова, като евентуално се бръкнеш за инсталационни такси, стига да не се договориш нещо предварително.

И все пак не каза около кой район се въртиш. защото веднага могат да се изключат някои достачици.

 

Обмислял ли си варианта просто да се абонираш за някоя компания която пакет от телевизии онлайн ?

Все някаде ще има за пари естествено някоя качествена услуга и се съмнявам да е повече от 20лв на месец би било ъпсурдно.

Аз поне друг освен http://bgtelevizor.net/ не знам, пък там са махнали доста от интересните канали и 20лв едва ли си заслужава.

Link to comment
Share on other sites

Как така съм независим от оборудването на доставчика!?

Само плащам, а това устройство замества техния сет-топ бокс?

Link to comment
Share on other sites

Как така съм независим от оборудването на доставчика!?

Само плащам, а това устройство замества техния сет-топ бокс?

Дам, тв тунер, който поддържа кам модул + кам модул (Conax мисля, че беше) и нямаш грижи. Само карти ще ти дават от различните кабеларки (за ДСС не знам дали са с карти, но Ентри и Евроком са)... Ако взимаш аналогов имай предвид, че от 2012 уж ще я спират, т.е. всичко ще стане цифрово.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...