Jump to content
BulForum.com

3DMark 2001SE & 2003 , кой какъв го вади ?


Recommended Posts

Я не се карайте а пуснете теста при 1600х1200 с АА и всичко на макс за да се покажат 16 конвейра :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 513
  • Created
  • Last Reply
Я не се карайте а пуснете теста при 1600х1200 с АА и всичко на макс за да се покажат 16 конвейра  :)

 

Ами не , ние не се караме , водим спор , който е напълно безмислен и в който той се опитва да ми каже ,4е си е направил по-изгодно конфигурацията - цена/пройзводителност .....а като гледам така , тя неговата освен 4е е по-слаба , но и май по-скъпи4ка ще излезе :)

 

А що се отнася до 1600Х1200 и вси4ко на макс , неговата конфигурация няма да изкара на 2003 и половоната на мойте то4ки , а за игрите той едва ли ще види нешо пове4е от малко по- забързано слайд шоу на някоя от по-актулните игри днес , да не говорим на някой от симулаторите ( ИЛ-2 , П.файтърс ....или Локон) тези на който играя аз !

Link to comment
Share on other sites

3d Mark 2001SE-10971 3D MArks eto tuk...

Duron Applebred 1800/2211Mhz

Ti4200 128 Agp8X 263/533

512MB V-data (3-3-3-8)

 

opravih go...prav si...zabqln sum...

inache kartata ne moje se klokne poveche...trqbva i po-dobro ohlajdane...mnogo gree mamicata i... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

3d Mark 2001SE-10971 3D MArks eto tuk...

Duron Applebred 1800/2211Mhz

Ti4200 128 Agp8X 263/533

512MB V-data (3-3-3-8)

Не се дава така линк трябва ти

Compare URL

Иначе тази карта трябва да може и повече

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ами не , ние не се караме , водим спор , който е напълно безмислен и в който  той се опитва да ми каже ,4е си е направил по-изгодно конфигурацията  - цена/пройзводителност .....а като гледам така , тя неговата освен 4е е по-слаба , но и май по-скъпи4ка ще излезе  :)

 

А що се отнася до 1600Х1200 и вси4ко на макс  , неговата конфигурация  няма да изкара на 2003 и половоната на мойте то4ки ,  а за игрите той едва ли ще види нешо пове4е от малко по- забързано слайд шоу  на някоя от по-актулните игри днес , да не говорим на някой от симулаторите ( ИЛ-2 , П.файтърс ....или Локон)  тези на който играя аз !

 

Абе честно казано звучиш като комплексиран второкласник - само смях предизвикваш с обясненията си колко си умен и велик ;)

Link to comment
Share on other sites

Абе честно казано звучиш като комплексиран второкласник - само смях предизвикваш с обясненията си колко си умен и велик ;)

 

 

Вай - изобли4ен съм :( , сега ще се затворя в някой ъгъл на стаята и ще по4на да пла4а още по-комплексиран :cry .......а ина4е темата май не е психопортрети на юзърите от форума , но след такива изкаваниия (оффтипик) и ти не се отдале4аваш изобщо от определението което даваш за мен , ако нямаш какво да пишеш по темата можеш да отвориш тема "психопортрети " и да си трупаш постове там , тук се говори за резултати от маркове !

 

 

И да не излезе 4е трупам постове като господина отгоре ,малко резултати :

1024Х768 4ХАА и 16 АФ вси4ко на макс от драйверите

Марк 01 СЕ ~ 20к

03 ~8к

о5 ~ 4к

Link to comment
Share on other sites

3D Mark 2003 - 9007. Мисля, че мога и повече ;)

Е, повечето неща са до настройки...

na kakva mashina...?

 

Edit:

kato te draznqt tiq 1,4Ghz...dai da trampim moq Duron 1,8ghz za tvoq...puk i moq se klokva pone do 2,25Ghz... ;)

Link to comment
Share on other sites

Машината е с претаковано CPU.

AMD Operton Processor 140, 1,4 GHz 64 битов

(Мразя това 1,4GHz  :angry1 )

дъно: ASUS SK8N

видеокарта: NVIDIA GeForce 6800 / 256MB

1GB ram

2 x 80GB hdd

 

Това, че си каза системата е много хубаво, но това е тема за резултати на 3dmark.

Link to comment
Share on other sites

Това, че си каза системата е много хубаво, но това е тема за резултати на 3dmark.

 

що не си направи труда да прочетеш малко по нагоре и да видиш че точно на място си е дал/дала системата.

 

иначе аз изкарах:

2001 ~ 8500

2003 ~ 2500

 

нещо се излагам :(

Link to comment
Share on other sites

що не си направи труда да прочетеш малко по нагоре и да видиш че точно на място си е дал/дала системата.

 

иначе аз изкарах:

2001 ~ 8500

2003 ~ 2500

 

нещо се излагам :(

 

Oле верно. грешката е моя. просто като натиснах нови постове и ми показа само последния.

Link to comment
Share on other sites

що не си направи труда да прочетеш малко по нагоре и да видиш че точно на място си е дал/дала системата.

 

иначе аз изкарах:

2001 ~ 8500

2003 ~ 2500

 

нещо се излагам :(

 

Доколко си клокнал картата?Аз имах същата и имам спомен, че на 2001 направих 11400 или нещо такова :wir

Link to comment
Share on other sites

Доколко си клокнал картата?Аз имах същата и имам спомен, че на 2001 направих 11400 или нещо такова :wir

 

не съм клоквал нищо освен процесора - и то не се брои за постижение да го пусна на 200 FSB

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Update:

s malko igra s RivaTunner na posochenata sistema nqkolko posta po-nagore 11693 3Dmarks2001...produljavam da gonq 12k... :)

Link to comment
Share on other sites

Eто ме и мен с конфигурацията от подписа:

 

без клок

3д марк 01-24675т.

3д марк 03-12105т.

3д марк 05-5199т.

 

с клок

 

01-26188т.

03-12850т.

05-5788т.

 

резултатите са с старата ми памет/не съм ги тествал с мушкина щтот нямам време/

Link to comment
Share on other sites

Foxy spored tebe struva li si $ koito si dal otgore za tvoito cfg. :P ???

 

ти пък от кога започна да разбираш от конфигорации, та взе и да сравняваш кой какво е направил и дали си струва worry.gif

 

Абе честно казано звучиш като комплексиран второкласник - само смях предизвикваш с обясненията си колко си умен и велик ;)

 

абе някой предизвиква смях, ама нЕ знам кой......

Link to comment
Share on other sites

ти пък от кога започна да разбираш от конфигорации, та взе и да сравняваш кой какво е направил и дали си струва worry.gif

абе някой предизвиква смях, ама нЕ знам кой......

 

 

Очевидно е, че не знаеш няма нужда чак от признания.

Link to comment
Share on other sites

offtopic.gif

единственото очевидно нещо в случая е, че това, което си казал за @Foxy важи изцяло за теб.........

 

Реofftopic.gif

Ами не съм тръгнал аз да се обяснявам как имам най-великата карта на света, колко фпс съм вадел и то на кои най-тежки и играни от по-специални хора като мен игри. Още по-малко съм тръгнал като теб да си пиша в signature -а колко велик компютър имам - така че сам можеш да си отговориш както и всеки във форума кои думи за кого важат.

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се на вси4ки за офтопика !

Реofftopic.gif

Ами не съм тръгнал аз да се обяснявам как имам най-великата карта на света, колко фпс съм вадел и то на кои най-тежки и играни от по-специални хора като мен игри. Още по-малко съм тръгнал като теб да си пиша в signature -а колко велик компютър имам - така че сам можеш да си отговориш както и всеки във форума кои думи за кого важат.

 

Ми не си тръгнал щото явно няма за кво да говориш :) , не си писал нищо в сигнатурата - щото няма с кво да се похвалиш .... а гледаш другите как пишат и пишат по - темата ... а ти все няма какво да допълниш !

За това трупаш само постове и спам .... само и само да се намираш на писане !

Мисля 4е в раздел Хардуер е нормално да се коментира Хардуер , 4овека беше изпаднал в заблуда и аз рекох да го вкарам в 4ас ... идаваш ти жаден за изява юЗър , който иска да пише , но не знае какво и по4ва да се заяжда (излага) , пишейки по теми в който знанията му са още по- оскъдни от познаването на Хардуера !

Земи кажи нещо умно най- накрая .... или поне нещо по темата ... виждам 4е зависта(комплексите) ти край нямат, но никой не е длъжен, като отвори раздел хардуер да 4ете пристъпите ти на завист изразени с едни от най-глупавите постове , който можеш да срещнеш !

 

Едит : За разлика от теб аз с удоволствие бих гледал колкото се може пове4е подписи като моя или по- то4но хора който могат да си го позволят (4е и по-добри конфигурации) , най-малкото защото това ще е признак на по- висок стандарт за вси4ки ...... а и ще има доста работа за такива като мен !

А ти помоли админите да ти отворят тема "психопортрети" , да можеш да се "изявяваш" там , гледам мислиш се за доста добър в тази област ... !

 

...... имаш над два пъти повече постове от мен, които изобилстват с епитети охарактеризиращи те в пълния ти блясък като изброените по-горе от мен, всеки втори твой пост съдържа обида към някой (на фона на смешно самоизтъкване относно компетентността ти по всичко).

Благодаря за вниманието , това говори 4е съм доста 4етен дори и от теб , аз сам не знаех за тази ми статистика явно си ме 4етеш редовно и обстойно :) ! А що се отнася до твойте постове нямах никакви впе4атления от тях (въпреки 4е си се регнал по- рано ) , докато не по4на да се правиш на Фройд , просто не си интересен ... а и няма какво да се нау4и от теб 4е да те 4ета !

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се на вси4ки за офтопика !

  Ми не си тръгнал щото явно няма за кво да говориш :) , не си писал нищо в сигнатурата - щото няма с кво да се похвалиш .... а гледаш другите как пишат и пишат по - темата ... а ти все няма какво да допълниш !

За това трупаш само постове и спам .... само и само да се намираш на писане  !

Мисля 4е в раздел Хардуер е нормално да се коментира Хардуер , 4овека беше изпаднал в заблуда и аз рекох да го вкарам в 4ас ... идаваш ти жаден за изява юЗър , който иска да пише , но не знае какво и по4ва да се заяжда (излага) , пишейки по теми в който знанията му са още по- оскъдни от познаването на Хардуера !

Земи кажи нещо умно най- накрая .... или поне нещо по темата ... виждам 4е зависта(комплексите) ти край нямат,  но никой не е длъжен,  като отвори раздел хардуер да 4ете пристъпите ти на завист изразени с едни от най-глупавите постове , който можеш да срещнеш !

 

 

:D Да се чуди човек като си толкова напред с материала, какво се напъваш да се обясняваш и само офтопици да пускаш.

Има в анализа един елементарен начин да хванеш манталитета на някой - просто следиш какви думи използва по-често от други - при теб е още по-лесно ти се повтаряш ВИНАГИ, а думите са: "заблуждение", "вкарам в час", "жаден за изява", заяжда", "излага", "оскъдни познания", "завист", "комплекси", "пристъпи", "глупави постове" - НЯМАМ ДУМИ. Просто идеалния пример в това отношение - прекрасно си се охарактеризирал - САМ при това.

Айде със здраве ;) !

 

П.П. А що се отнася до това какъв хардуер имам и колко разбирам от него - старая се да не се афиширам като теб първо от елементарна КУЛТУРА, и второ от грижа за такива като теб - знам какъв "пристъп на завист" (както сам си си признал) бих предизвикал у теб B) .

 

Едит: Няма нужда да се правиш на алтруист, като преди това сам си си признал какво правиш във форумите - цитирам:

  ...щото няма с кво да се похвалиш ....

 

Това е очевидно и от друго, имаш регистрация доста след моята, а въпреки това имаш над два пъти повече постове от мен, които изобилстват с епитети охарактеризиращи те в пълния ти блясък като изброените по-горе от мен, всеки втори твой пост съдържа обида към някой (на фона на смешно самоизтъкване относно компетентността ти по всичко).

Link to comment
Share on other sites

абе вие хора с тези хубави карти защо си мерите пишките на тоя скапан 2001СЕ дайте да погледаме малко цифри на '03 ;)

 

сега тествах с последния каталист и драйвери на forsage и искарам 12800 не клокната и 13400 клокната ... незнам защо е толкова малка разликата в точките ... v HWBG неможаха да ми открият проблема ако тука някой знае в кво може да се състои нека ме светне..

 

иначе на другите има доста доволен прираст

 

'03 - 3900 - 4400

'05 - 1700 - 1800 ( и тук не е мн голям)

 

@genecatcher не мисля че това нещо мое до толкова да ти повлияе на производителността.. разликата м/у 4х и 8х никак не е толкова драстична та това са си 3000точки

ако си правил дай резултат и от '03

 

Tuk http://www.techpowerup.com/bios/ moje da namerish prichinata za razlikata v kartite...

Link to comment
Share on other sites

Ами ето и моите постижения за тестовете:

С тази конфигурация:

MB: Soltek SL -75FRN2, NF2 ULtra, Dual Chanel

CPU: AMD Athlon XP Thorton 2000+/1667 Mhz FSB133

VGA: GeCube R9550 GT 128MB/128bit 400/400

RAM: 2x256 Mb Kingston (kit) 200Mhz

OS WIN XP SP2

Ati Catalyst 5.6v

 

3D Mark 2001 - 8953p

 

3D Mark 2003 - 3050p

 

P.S. Нито един от компонентите не е клокван. Веднъж пробвах да пусна CPU-то на 145 Mhz FSB не пожела да запали и ме осведоми после за overclock fail :angry: , затова и тествам по Default. :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...