Jump to content
BulForum.com

kakuw bike ?


Veno

Recommended Posts

btw koi magazin shte mi preporuchate ? tozi na Ruski li ?

i nqkoi ima li ideq dali shte se naloji da se smeni neshto na tozi Apolon ?

chetoh che skorostite ne bilo losho da se smenqt ?

 

EDIT:

Taka kato prochetoh malko razni forumi i po-specialno tozi na mtb-bg

se chudq mejdu Sprint Apolon 2004 i Drag Grizzli 2004 ALU frame 20"

Za sprawka sum 186 wisok malko na 90kg.

Razbirachite koe biha mi preporuchali ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply
btw koi magazin shte mi preporuchate ? tozi na Ruski li ?

i nqkoi ima li ideq dali shte se naloji da se smeni neshto na tozi Apolon ?

chetoh che skorostite ne bilo losho da se smenqt ?

 

EDIT:

Taka kato prochetoh malko razni forumi i po-specialno tozi na mtb-bg

se chudq mejdu Sprint Apolon 2004 i Drag Grizzli 2004 ALU frame 20"

Za sprawka sum 186 wisok malko na 90kg.

Razbirachite koe biha mi preporuchali ?

Snimkite na saita na velomaniq ne sa aktualni :)))!

Nqma da vzimam mnenie koi i koi samo 6te ti dam nasoki kakvo da gleda6 kato si kupuva6 za tiq pari v smisul kakvo moje da e po-dobro:

1. Vzemi si Dvustenni kapli preporu4itelno e ako ne iska6 porblemi s 6inite nqkoi den

2.Srednoto dvijenie Zaduljitelno da e kaseta na lager4eta ina4e 6a bere6 qdove!

3. Uredi si gotina sedalka v foruma ima6e edna hubava tema za mujkata anatomiq i sedalkite :)

4.Spira4kite da sa aluminievi masovo na eftinite kolela slagat plasmasovi ,ne ti trqbvat razliak v cenata 2-3 lV

 

tova se se6tam v momenta :) , za skorostite e nemoje da raz4ita6 za tiq pari na klas za MTB ot roda na Acera, no ako ti se davat pari nqma da sburka6 dobri komandi sa i sa eftini!

Ako si vzima6 Sprint idi naistina do zavoda po eftini 6te go vzeme6 , ai moje i da ti posmenqt nqkoi 4ark po tvoe jelanie !

Link to comment
Share on other sites

venci, kolkoto i da tyrsish, v .bg trudno shte namerish svqsten velosiped

po-dobre potyrsi neshto second hand ot evropa, tiq deto karat koli ottam, chesto vzimat i velosipedi za prodavane

 

prosto vsichko tuk e mente :( dori i 1000 leva da dadesh za kolelo, pak shte e s turski chasti

 

mnogo hora ne go vqrvat tova, ama vednuj kato vidish istinski "shimano", ne mojesh da go obyrkash posle s turskite i kitaiski menteta

 

potyrsi neshto evropeisko, second hand, ili si porychai ot evropa s dostavka

Link to comment
Share on other sites

sexi shte stavame na kalbeta kazah ti neshto

zgan, utre sum w Sofia i ako moga

shte si wzema DRAG Grizzly prosto mnogo mi haresa i kak e okomplektowano,

za tiq pari ne moga da wzema swesten SPRINT, samo Apolon, a ne me izkefi kato go widqh :) ako ne zema utre, ugoworkata za nedelq ostawa :)

Link to comment
Share on other sites

6te ti predloja dve marki: Bianchi ili Scott (za poslednoto ne sum siguren kak se pi6e) Uspex s pokupkata...

Link to comment
Share on other sites

venci, kolkoto i da tyrsish, v .bg trudno shte namerish svqsten velosiped

po-dobre potyrsi neshto second hand ot evropa, tiq deto karat koli ottam, chesto vzimat i velosipedi za prodavane

 

prosto vsichko tuk e mente :( dori i 1000 leva da dadesh za kolelo, pak shte e s turski chasti

 

mnogo hora ne go vqrvat tova, ama vednuj kato vidish istinski "shimano", ne mojesh da go obyrkash posle s turskite i kitaiski menteta

 

potyrsi neshto evropeisko, second hand, ili si porychai ot evropa s dostavka

Ama golemi gluposti si naprikazval 6a ma izvinqva6 .

V bulgariq moje da se nameri strhotni kolela pod 1000lv mogad a ti predloja i za mnogo pove4e , a za istinsko Shimano ne ma karai sesmeq nqkoi 6te hvane da si igare da pravi menteta na ne6to deto e eftino i e nisuk klas :)!

Link to comment
Share on other sites

mnogo hora ne go vqrvat tova, ama vednuj kato vidish istinski "shimano", ne mojesh da go obyrkash posle s turskite i kitaiski menteta

da ne si misli6 4e 6imano sa vode6tite v tazi oblast prosto sa nai izvestni v bg za6toto drugite hubavi marki sa mn skapi za bg standarta

Link to comment
Share on other sites

purwi wpechatleniq,

zadnite chasti me bolqt dokato se pribera ot garata do wkushti s koleloto,

moje bi sedalkata ne e mn udobna...

a moje i moq guz da e mn iznezhen :)

Xuxu, Veno, svikvane mu e maikata :D

Abe mai i az shte si vzema neshto takova ;)

Link to comment
Share on other sites

purwi wpechatleniq,

zadnite chasti me bolqt dokato se pribera ot garata do wkushti s koleloto,

moje bi sedalkata ne e mn udobna...

a moje i moq guz da e mn iznezhen :)

kato za na4alo moje da si smeni6 sedalkata :)

za okolo 20-30 leva 6te si zeme6 sedalka s silikon (mnogo e udobna).

Link to comment
Share on other sites

ами.... от склада на лидер дето е преди моста на Герджика. аз моита от там я взех... малко по-тясна е от другите, но е много мека и има едни "пружинки" отзад дето обират вибрациите. Моята съм я взел преди ... 2 години някъде. Сега сигурно за същите пари може да си вземеш по-хубава. помня че имаше една дето отгоре имаше една прозрачна част през която се виждаше силикона вътре, но тя тогава беше 43 лева. и за тази седалка ще ти трябва време да свикнеш, но все пак ... ти още не си свикнал с тази дето ти е на колелото ... по-хубаво направо да свикваш с по-хубавата :)

Link to comment
Share on other sites

Венци честитка за колелото със здраве да си го караш. За седалката виж във форума на БТР-БГ (МТБ-БГ), за Acera и Alivio това са "ниските" класове на Shimano, ще ти излезне много по-скъпо да си тюнинговаш колелото отколкото да си купиш Онтариото. Затова един съвет от мен, бримчи си го туй със здраве и си къткай кинти за ново, след 1-1.5 година ще знаеш какво искаш да караш и ще имаш пари да си го купиш. На първо време покарай една две с тези гуми ... не ги знам какви са но предполагам, че няма да са кой знае какво след това смени само тях. Другите компоненти няма да мръднат поне една-две години, но гумите са много важни повярвай ми. Препоръчвам ти Continental Town And Country малко и е солена цената, ама сериозно съм се влюбил в тази гума и мисля това лято да си я взема.

Успех. Таз година Гризли догодина Онтарио :>

Link to comment
Share on other sites

На първо време покарай една две с тези гуми ... не ги знам какви са но предполагам, че няма да са кой знае какво след това смени само тях. Другите компоненти няма да мръднат поне една-две години, но гумите са много важни повярвай ми. Препоръчвам ти Continental Town And Country малко и е солена цената, ама сериозно съм се влюбил в тази гума и мисля това лято да си я взема.

Успех. Таз година Гризли догодина Онтарио :>

Някакви чешки са.

Link to comment
Share on other sites

w00x ne se obijdai ama ne edin ili dwama sa mi kazvali 4e lidera pravat nai nasranite koleleta na zemqta sledovatelno i 4asti za tqh ... i za men nai dobre 6te da e maxcom na sprint ot skladovete na edro... tam gi davat eftini i ne moje6 da se opla4e6

Link to comment
Share on other sites

Венци честитка за колелото със здраве да си го караш. За седалката виж във форума на БТР-БГ (МТБ-БГ), за Acera и Alivio това са "ниските" класове на Shimano, ще ти излезне много по-скъпо да си тюнинговаш колелото отколкото да си купиш Онтариото. Затова един съвет от мен, бримчи си го туй със здраве и си къткай кинти за ново, след 1-1.5 година ще знаеш какво искаш да караш и ще имаш пари да си го купиш. На първо време покарай една две с тези гуми ... не ги знам какви са но предполагам, че няма да са кой знае какво след това смени само тях. Другите компоненти няма да мръднат поне една-две години, но гумите са много важни повярвай ми. Препоръчвам ти Continental Town And Country малко и е солена цената, ама сериозно съм се влюбил в тази гума и мисля това лято да си я взема.

Успех. Таз година Гризли догодина Онтарио :>

bios gledah ontarioto, ne mu e mnogo po-dobur montaja ot towa na grizzly-to

wse pak razilkata e 90 lv. i kato smetnah nqkoi neshta si naprawih smetka che sus 100 kinta shte moga da smenq nqkoi chasti na moeto koito shte sa po-visok klas ot tezi na ontarioto, moga da ti kaja che chastite na ontarioto bqha acera i altus (po-niskiq klas ot acera), a puk az mislq da si wzema chasti acera ili alivio, a nqkoi komponent ako si struwa mnogo moje i deore.

Hubawoto na grizzly-to e che e sus komandi Acera, koito ne sa nikak loshi pone za men kato nachinaesht, aluminiewa ramka, dwustenni kapli, obshto wzeto tazgodishnoto grizzly e pochti sushtoto kato minalogodishnoto ontario . Na purwo wreme sigurno shte mu smenq samo sedalkata i kolecheto che mi idwa malko nisko a az sum dulug, i sigurno srednoto koeto ne e kaseta sus kaseta za 11lv. , za kurbelite shte pomislq, shtoto naistina sa puntajni no moje bi shte gi karam dokato mi naprawqt problem. A po natatuk shte podmenqm poleka chastite sus Acera ili Alivio.

Link to comment
Share on other sites

Да зема освен и аз да си кажа мнението :)

Първо, това е мойто колелце:

poznai_bike.jpg

жалко че помпата не е в мен и не можах да я сложа да снимам и нея, щото тя е извънземна :)

 

Та, основните неща:

1. Рамката, трябва да е с възможно най-малко амотисьори, прожинки и разни изгъзени форми. Ако има нещо от споменатите, то трябва да е доста скъпичко, за да не те остави на пътя.

2. Джантите. Абсолютно задължително е да са такива, каквите са мойте, V-образни, закалени. В магазина можеш да видиш такива окачени без спици, поискай да я видиш отблизо, седни върху нея и се опитай да я изкривиш и с мм - няма да успееш.

3. Спирачките - Shimano, разбира се, но с една особеност, не трябва да са висящи, а закачени за рамката от двете страни на гумата.

4. Скоростите - Shimano, разбира се, като за предпочитане са тези които не се сменят като газта на мотора, а с отделни механизми за напред и назад. Другия варинат пречат.

5. Венците, добре е да се разполага със заден малък венец от порядъка на 4 см, това ди дава възможността да развиеш голяма скорост на равен терен.

6. Движенията, има такива с лагери само от една страна, трябва да имат и от 2-те.

7. Педалите - задължително метални, щото другите бързо ще се прецакат.

 

Останалото вече.., седалка, кормило, калници, фар, 'светлооатразител' (в кавички е, защото не се препоръчва да е светлоотразител, а устростяво с 3-4 диоата които имат 2 режима на работа, или светещи постоянно, или мигащи - безопастността на 1-во място), километраж (с различни функции: Максимална скорост, средна скорост, моментна скорост, общи изминати км, разстояние от точка до точка и т.н., моя е със 7 функции)

 

По-горе четох, че от складовете излизало по-евтино. Така е, но ако си търговец в бранша. Аз сега трябва да купувам колело на майка ми, ходих по складовете на SPIRNT и ми казаха че за мен цената при тях и от магазините ще е една и съща. Ако наистина някъде има фрапираща разлика в цената за краен клиент, дайте точен адрес моля.

Относно магазините за колела, препоръчвам на всеки магазина на бул. Руски срещу пресечката на Данаил Николаев. Момчетата си разбират от работата.

 

Успех!

 

п.с.: Снимка на колелото ми в по-големи размери, ако му трябва на някой :))

http://www.warez.ru:8080/FTP/Pictures/poznai_bike_big.JPG

Link to comment
Share on other sites

Az imam EXCEL na Sprint, mnogo sym dovolen, spokoino razvivam nad 45km/h, sy6to dosta dobre se dyrji offroad. Struva 500lv.

Кажи кога да идем да покараме на гребната

Искам да видия как спокойно ги вдигаш тези км и колко ще вдигнеш неспокойно :))

Щото 45 км/ч. наистина се вдигат, но не толкова спокойно и не за постоянно :))

Освен скоростомера да ти е нагласен за друг цолаж гуми :D

Link to comment
Share on other sites

daite da se suberem nqkoi put da idem da powurtim nqkade pedali ;)

e ne dh shtoto ne sum si kupil oshte fullface, da ne si pomislite che zaradi drugo :) (xuxu)

ama do grebnata i obratno stawa puk i drugade nekade ;)

Link to comment
Share on other sites

undertaker preporuchai swesten magazin w PLovdiv za chasti :)

da prodawat acera, alivio :)

sushto kakwa pompa, far, stop, kalnici?

4estito za baika sus zdarve da si go pozlva6, obqsnih ti kakvo mue nai sladkoto :)))!

Za 4asti logi4no preporu4vam moq si magazin "Tepe" :woot

Kolkoto do drugite ne6ta pompa SKS sa dobra firma imat gotini pompi , stopove i tnt iztorii si vzemi ot nai malkite i eftinite 6te ti vu6at perfektna rabota za v grada .

A ina4e za karane vinagi pu6ka samo da opravq 6taigata , 4e sled poslednoto sustezanie o6te ne smeq da q zakaram v nqkoq avto mivka da q prusnat s parostruikata , 4e neznam s kakvi o4i 6te me poglednat :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...