Jump to content
BulForum.com

Хареса ли ви Troy


Хареса ли ви Troy  

236 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Филмът е страхотен!Във всяко едно отношение-екшън,актьори,сюжет.

Само едно нещо не разбирам:защо според повечето от вас след като филмът се казва "Троя",трябва да е едно към едно с "Илиада"?Мисля,си че никой от нас не би изтърпял такъв филм,тъй като Илиадата е писана преди хиляди години,нагласена за вкусовете на съвсем различна от съвременната публика.А това,че авторите на филма са решили да заснемат една по-различна гледна точка на Троянската война(човешката),превръща филма в единствен по рода си.Иначе бозави филмчета за Илиадата,за Спартак,за Цезар,Клеопатра и Антоний излизат на всеки десетина години,но в крайна сметка не остават с нищо в историята освен с добрата актьорска игра.

А иначе е нормално филмът да е комерсиален-все пак е американски!

Link to comment
Share on other sites

Filma spored men e mnogo dobyr , nay veche igrata na glavnite geroi, osobeno tazi na Hektor a otnostno Spartak gledah go i ne mi napravi osobeno vpechatlenie, bitkite bqha dosta postni kratki i loshi i vaobshte ne mogat da se sravnqt s tezi na troq

Link to comment
Share on other sites

Като филм е много слаб, можеби един от най - слабите високобюджетни филми.

Но като изпълнение на филма, битки костюми и така нататък мисля че няма за какво да говорим. Като цяло среден филм.

Езък му за парите влъжени в него.

Link to comment
Share on other sites

Оня с чука е Аякс. Филма е направен е за американците дето не зна ят даже кой е Омир камоли да са чели Илиада. Ако го погледнете от тая страна си е много добър даже изпипан е доста добре актйорската игра е добра с изключение на Ленчето ама аз каква искам, немци на тях им дайте "яя вунда ба шнеле шнеле". Брат Пит беше доста добре подготвен за филма и то не само физически.

Link to comment
Share on other sites

Айде, стига с тази боза. Изкупиха от цяла Европа старите немски каски. А колкото до брата Пит, мускулите му ги пълниха с C20

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Изобщо не беше това,което очаквах...нищо общо с книгата,а се води,че е правен по нея...явно това е някакъв съвременен прочит :confused

Дори заради Брад Пит не бих го гледала повторно :)

Link to comment
Share on other sites

Единствено ме впечатлиха мащабността и специалните ефекти.Всичко останало е под всякаква критика-актьорска игра-отчайваща,с изключение на Ерик Брана всички останали само размятаха мечовете без никаква цел.Сюжет-няма нищо общо с "Илиада",която съм чел 3-4 пъти.Тук троянската война свърши за 3 седмици,Ахил не умира по този начин,нито Агамемнон,а и са изпуснати най-важните герои-боговете.Нито Аполон,нито Зевс или Посейдон участва в тази пародия на Троянската война.Това е един отпускащ и необременяващ със нищо филм.

Link to comment
Share on other sites

Бе не знам на нас с вас дали ни харесва, ама знам един човек, дето не би го харесал. Омир се е казвал човекът...

Link to comment
Share on other sites

Отидох да го гледам на кино и бях готов да си тръгна на 30тата минута.Просто е много тъпо, че го няма божествения елемент...изобщо беше само едно голямо зрелище, нищо повече.

Link to comment
Share on other sites

Филма беше много добър.Сигурно на тези които не им харесва просто не харесват такъв жанр филми или са пълни аматъори.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...