Jump to content
BulForum.com

Хареса ли ви Troy


Хареса ли ви Troy  

236 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

По мойту скромну мнении.. филма можеше да е МНОГО МНОГО по-добър. Ставаше за гледане, но определено не е от филмите които ще гледам няколко пъти с кеф... Защо така мисля ли?

 

1. Кастинг-а беше... горе-долу.. Брад Пит не е първото нешо за което се сещам като си помисля за Ахил... Но пък се беше постарал, айде да го приемем криво-ляво. Хектор - не е зле. Приам - харно, много добър актьор. Елена.. може да се поспори относно красотата й . Патрокъл беше ибааааааа гейзера(добре че го претепаха)!!! Много зля. А пък Аякс го бяха направили ебати идиота - какво отношение имат към древногръцките герои тия хора!!! Агамемнон беше като некъф селянин...

 

2. Драматизъм - е тва е - да ми падне чинията от масата бих се разстроил повече. Илиада е кажи го речи го трагедия... Ама братята ам'риканци са решили че може да не е толку трагично.. нема засенчваме екшъна я!!

 

3. Пък и той един екшън... Ахил се пукаше мазно, признавам... Обаче т'ва е гръцка му ра'ота, там има много божествени сили, манни небесни и т.н. Колко щеше да е по-мазно ако в битките се проявяваха и боговете!!! (пример: някак да се покаже Аполон, когато Парис убива Ахил със стрела (все пак Аполон му дава точността)). Да не говорим че 10годишната Троянска война е съкратена до едномесечна кампания!!! УЖАС! А какво по дяволите стана със ЗЛАТНИТЕ доспехи на Ахил в битката му с Хектор?!?!? И къде отиде ЗЛАТНИЯТ му ЩИТ, правен еди-колко-си месеца от ХЕФЕСТ!?!?

 

Имаше красоти, но ефектите бяха сведени до минимум, имаше странни идеи и промени в сценария... Ама беше добре. И ВСЕ ПАК, можеше да е мноооооооого по-добро!!! А съм и лично засегнат, 'щото същия режисьор ще прави "Играта на Ендър" през 2006.. Малко се поизложи сега, а?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply
Ъъъъ аз не схванах отде се зе толко мноу армия деа!

се пак населението тогава не е било тооооолко голямо :confused

Ш-ш-ш-ш-ш. Тва е армията на цяла Гърция бря! От всички градове събрана. При положение че тогава 2ма от 3ма мъже са били войници от най-ранна възраст, съвсем нормална си беше армията! Друг е въпроса как в книгата са изтраяли 10 години (провизии, ала-бала(особено ала-балата)). Даже ако не ме лъже паметта в Илиада се говореше за още по-солидни армии(недоказано;)

Link to comment
Share on other sites

Толкова шум за нищо...

Очаквах съпер много от този филм, цялата древногръзка митология я знам ан изуст като малак сам я чел и те с тоя филм да я опропастят...На нищо не мяса,на всичкото отгоре тапия Блоом изфирясва с мадамата и сички са хапи...Нямам думи.... :angry1 :pirate

Link to comment
Share on other sites

To kuv film 6te stane ako tia 10 godini gi zasnemat v realno vreme??!!!

Хм.. булшитз. Естествено че няма да заснемат 10те години в "реално време"! Никой не го е искал.. Не е нужно да дадат всяка битка и всичко в най-малък детайл. Но да направиш една 10годишна война по-малка от месец.. е... т'ва вече боли!!!

 

С риск да се повторя - само златния щит на Ахил се прави за повече време от колкото продължи троянската "война" според тоя филм... МАМКА МУ ИСКАХ ДА ВИДЯ ЗЛАТНАТА БРОНЯ НА АХИЛ!!! (т'ва ми е детска мечта едва ли не :cry :cry :cry )

Link to comment
Share on other sites

Митологично "Елена от Троя" е на светлинни години пред "Троя", НО - извинявайте че така ще го кажа - фълмчето си е толкоз нискобюджетно, че май не е имало пари дори за добра обработка в стидио.. визията е отвратителна, битките са супер смях(достатъчно е да видите "величественият" сблъсък м/у 2та гиганта - по-точно само 1 гигант и неква мижитурка), Елена е ужасно ГРОЗНА, Хектор май се мярка за 1-2 сцени(колкото да се представи в едната и да умре в другата), Ахил е бахти олигофрена, Агамемнон определено е звяр.. доста скучен филм, да не говорим че пак я няма гореспоменатата в няколко поста златна броня на дебеловратият. :)

Link to comment
Share on other sites

Митологично "Елена от Троя" е на светлинни години пред "Троя", НО - извинявайте че така ще го кажа -  фълмчето си е толкоз нискобюджетно, че май не е имало пари дори за добра обработка в стидио.. визията е отвратителна, битките са супер смях(достатъчно е да видите "величественият" сблъсък м/у 2та гиганта - по-точно само 1 гигант и неква мижитурка), Елена е ужасно ГРОЗНА, Хектор май се мярка за 1-2 сцени(колкото да се представи в едната и да умре в другата), Ахил е бахти олигофрена, Агамемнон определено е звяр.. доста скучен филм, да не говорим че пак я няма гореспоменатата в няколко поста златна броня на дебеловратият. :)

a v troya da ne e qka elenata:)

Link to comment
Share on other sites

Толкова шум за нищо...

Очаквах съпер много от този филм, цялата древногръзка митология я знам ан изуст като малак сам я чел и те с тоя филм да я опропастят...На нищо не мяса,на всичкото отгоре тапия Блоом изфирясва с мадамата и сички са хапи...Нямам думи.... :angry1  :pirate

I az sym ya chel pone 3 pyti , ama ne mojesh cyala Iliada da vkarash v 120 min.

Link to comment
Share on other sites

na koi mu haresa elena ot troq pove4e ot troq da vdigne ryka:)

Елена от Троя е супер боза.Троя е 100 пъти по як.В Елена от Троя Ахил е някакъв гологлав звяр който само върви и трепе.А на туй отгоре на края на филма Агамемнон изнасилва Елена :).На кво прилича тва?

Link to comment
Share on other sites

Преди малко си излязох от киното и мога да кажа, че дори когато видях какво е останало от Троя със собствените си очи, не останах толкова поразен, колкото след най-новата холивудска подигравка, наречена „Троя”… Все още не мога да проумея как е възможно да правиш филм за онези толкова невероятни събития, които УЖ са станали преди 2300 години (не знам как са го изчислявали..), и дори да не прочетеш легендите…

Нека започнем с комунистическия принцип „Да преизпълним плана си за ДЕСЕТ години в ДВЕ СЕДМИЦИ!... какво да му коментирам дори?!! Пълна измишльотина, най – малкото поради факта, че тогава гърците не са били наричани “гърци”, нито дори “елини’, а “ахейци”! Да не говорим за наново написаната история, в която Менелай, вместо да си отпътува с хубавата Елена, заслепен от хубостта й, бива погубен още на втория ден от "укротителя на конете" – принцът на Троя. Не случайно брат му Агамемнон споделя подобна съдба, който, вместо да бъде убит от Клитемнестра вкъщи, бива погубен от троянска „принцеса”. Затова пък простият войник с изрусени кичури Ахил погва по молба на Одисей троянците и не от обвързаност с Менелай като някогашен кандидат –съпруг на Еленка, а от гонене на едната му чест се зъби се на Агамемнон с „оня гняв на Ахила Пелеев,”, дето и музте даже възпяват; умира в Троя от случайно изстреляната от Парис стреличка в стил „Леголас при обсадата на Шлемово усое” ( и съвсем случайно се пропуска помощта на Аполон и Афродита) и, виждате ли, дори доживява до построяването на Троянския кон…А пък накрая дори го сродяват с Патрокъл, който от приятел се превърна в братовчед с трагично загинали родители, при това хилаво на вид момченце с по- мъжествен глас от самия „богоравен” Ахилес… Ахил се залюбва с Бризеида, която пък се оказва и кралска особа с чип нос, братовчедка на Хектор.. А Хектор, милият, се загуба ненадейно 50 братя и 50 сестри, като му оставят само едно подобие на мъж, при това страхлив, но воден от любовта и връчил смело меча на Троя в ръцете на безизвестно хлапе, наречено Еней, за когото явно тогава никой не знаел, че е син на Афродита и един от троянските най- популярни герои, което днес не важи и за Парис, който от герой за троянците скромно е запратен в ъгъла като страхливо детенце, набързо избягало заедно с Андромаха и детенцето на Хектор,което вместо да бъде хвърлено от стените на Троя, се спасява по чудо. Няма да говоря за смъртта на големия Аякс, няма да споменавам и за липсата на Касандра, чийто образ и роля са прилежно разделени и приписана на Бризеида и Парис, както и уникалните „детстрайкове” на Брат Пит в стил „подскоци на батут”. Само ще кажа, че легендите и митовете, които съм препрочитал много пъти, не биха могли да бъдат толкова фантастично пренаписани… Не се смях дори и на троянския епизод на „Зина” толкова, колкото тук. Огромен пропуск беше и липсата на противопоставянето между боговете на Олимп, където всички богове се разделят на два враждуващи лагера, и на практика не само войната се решава от тях, но и първоизточникът е проекция на караницата между Афродита, Атина и Хера – коя от тях е по- по- най, а не от войските, което е и основен мотив в легендите, но..Стига с историите.

Иначе филмът не беше лош, но определено съчетаните моменти в трейлъра бяха доста по- вълнуващи,от колкото самия филм… за три часа можеха да се направят много повече неща…, а не копи и пейст на лодчици и войни, копирани сценки и сбор на актьори от LOTR и тук там някоя зрелищна сценка, колкото да не е без хич…

Ако не знаех историята, със сигурност щях да си прекарам много по- добре, гледайки филма, защото си имаше от всичко по малко – атмосфера като на старите филми за Троя, любов, омраза, яростни физиономии на иначе красивия и сополив Брат, приятна музика, екшън, пламъци, ужасни съседи по място в киносалона, които през цялото време коментираха некомпетентно, при което едва се сдържах да не им направя забележка, трогателни сцени и почти равностоен на Ахил Хектор на външен вид…Един Хектор, който с играта си далеч превъзхождаше Ахил. Незабравим момент с него определено беше битката преди изгрев слънце, когато удряха по щитовете си…А като стана дума за щитове, хващам се на бас, че почти всеки ученик в осми клас е писал отговор на литературен въпрос за красотата на Ахиловия щит, който тук беше ..забавен. Бих го гледал пак, ако успея да преглътна поругаването на любимите ми истории, от които дори Омир,ако можеше, щеше да се обърне в гроба…

Link to comment
Share on other sites

Добре,добре почти всички сме чели илиада.Ако беше направена по ИЛиада ТРОя щеше да стане сериал.Вярно е че има някой издънки.Но филма е супер як.Като не ви харесва не го гледайте! :D

Link to comment
Share on other sites

My girlfriend's best friend wrote:

 

ГОСПОДИ ЗАЩО МЕ НАКАЗА!ЗАЩО МИ ОТНЕ РАЗУМА ЗА ДА СЕ СЪГЛАСЯ ДА ОТИДА ДА ГЛЕДАМ ВЧЕРА ТОВА БЕЗУМИЕ. БЕЗУМИЕ ГОСПОДИ!!!!

Животът изиграва понякога жестоки шеги. Хем знаех, хем усещах че ще бъде връх на бозата на всички времена, но това което видях ме втрещи до такава степен, че наистина мазохистично не откъснах очи до края. Филмът братя и сестри мои, както и врагове(колко съм щедър) е абсолютната боза. Честно очаквах някакъв оплетен и сбъркан по американски сюжет и тяхното прословуто "преразказване" ,но очаквах зрелище....Ами такова няма!!!Ами да, няма!!! Като видях лицата на метиси и мексиканци как тичат в ахейската войска ми приизля. Оръжията, дрехите, доспехите бяха толкова бутафорни се едно се намирах в театър на абсурда и имах чувството че гледам римейк на "Хан Аспарух" където мечовете плуваха по водата.Често го сравняват с "Гладиатор" да ама не! В "Гладиатор" бяха изпипали и оръжията и дрехите и..битките...А битките майко мила...никога никога гърците не са тичали в атака...Винаги са настъпвали с щит до щит....Абе като видях пластмасовите копия и тосе личи че е пластмасово..абее. Ами кожената дрешка на Ахил, то бе машинна изработка, ама такова кожено жакетче повярвайте и най-големия кожар на Елада не би направил с конци край ръкавите...Това са дребни неща, но се набиват в очи драги ми съфорумци и так се набиват, че вадят. Ма може ли да си на брега и да не заемеш високите дюни а да клечиш в подножието..Ма и един риторичен въпрос, колоко кораба макар и дървени може да поеме един залив..дали хиляда?

А за сюжета да не говорим...

Първо Аякс се самоубива много по късно, а не в началото...

Второ Ахил бива убит много преди кьопавият троянски кон да се направи...

Трето..Ахил и Патрокъл са били приятели не братовчеди и някои смятат за хомо...

Четвърто...Еней беше показан като някакъв случаен младеж носещ дядка..да ама не. Бил си е космат войн и благородник..после основател на едно царство на Квиринал единия от хълмовете на Рим.

Пето....женката на Хектор не се спасява...

Шесто Манелай не го убиват в Троянската война доживява си старините с върнатата Елена като я наказва с ежечасов секс..

Седмо..Агемнемнон си връща жив и здрав но после години след това е отровен от жена си Клитемнестра...

Осмо Брезеида се удавя...

Девето Нестор не е съветник на Агемненмнон а главен жрец

Десето...да продължавам ли драги мои да видите как американците са преразказали класическата история.

Басси глупостта, но това беше, беше...

Link to comment
Share on other sites

А ти ако незнаеш руси гърци е нямало тогава.Хубаво!Защо не изпратиш писмо до 20сenturyFox и не им кажеш че искате да гледате сериал.Ако беше направено като ИЛИАДА тогава щеше да буде боза.

Поправка Аякс не го убиват а се самоубива като му отнемат ахиловите доспехи(след смъртта на Ахил) с измама

Link to comment
Share on other sites

не говорех за сериал, а посочвах конкретни грешки и незаинтересованост и неинформираност от страна на'хам'рик'ханци'тхи относно легендите и достигналите до нас текстове, отнасящи се до войната в Троя.

 

 

Сега, между другото, се сетих... Хубавата Елена въобще не е чак толкова хубава, че да си заслужава специално за/заради/ нея да се води война, цели десет години... Руси каки със големи силиконови ...хм... вторични полови белези има по път и над път. Кухо, кухо... :)

Link to comment
Share on other sites

Oh, da ne govorim, 4e spored gruckata mitologiq rusata kosa ozna4ava, 4e tozi 4ovek e bogoizbran. Nali i zatova Ahil e rus.. To po taq logika polovinata troyanci i gurci bqha bogoizbrani, vklyu4itelno i Elena! Taka e - amerikancite prenapisaha "Iliada". Vse pak ako Troqnskata voina trae6e 2 sedmici, edva li Omir 6te6e da si napravi truda da napi6e cqla kniga za neq!

Link to comment
Share on other sites

Vse pak ako Troqnskata voina trae6e 2 sedmici, edva li Omir 6te6e da si napravi truda da napi6e cqla kniga za neq!

И то с 12 дена примирие :D

 

Филмът хич не ми хареса. Особено образите на Агамемнон и Менелай. Да не говорим, че Ахил въобще не е толкова жаден за слава колкото го изкарват.

Най ме накефи Одисей. Той ми е любимия герой и от Илиада.

Link to comment
Share on other sites

Най ме накефи Одисей. Той ми е любимия герой и от Илиада.

samo 6te vmetna 4e Odisey izob6to ne tolko vtorostepenen geroy kolkoto go izkarvat v filma po otno6enie na prilikata s Iliada hi4 go nqmma filma

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...