Jump to content
BulForum.com

Покупка на Laptop


Recommended Posts

@w00x - какво искаш да кажеш с това, че е направен за бизнес? Че не трябва ли да е така?

А спецификациите са там...

 

Под бизнес, имам на предвид сериозен бизнес. Акции, облигации, банкови дела и т.н. работи, дето ти трябва повече качество на изработката, отколкото сила на видеокартата, защото не ти пука дали може да ти върви Starcraft 2, ама ти пука дали няма да се скапе точно когато ти трябва да погледнеш някой чертеж или да продадеш някой пакет.

 

Това имам на предвид под "бизнес". Не виждаш ли, че изобщо не е лъскав като предните показани?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Срещу доплащане гаранцията на Dell може да се прехвърли в България (на тукашен оторизиран представител). Това и ме хубавото. Я опитай да прехвърлиш гаранция на друга фирма от САЩ в БГ например. Изобщо няма да ти обърнат внимание.

 

w00x - Dell сервиза на Index Bulgaria e страхотен. На нивото което би очаквал от Dell... така че няма шест-пет... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

w00x - Dell сервиза на Index Bulgaria e страхотен. На нивото което би очаквал от Dell... така че няма шест-пет... :rolleyes:

 

Да ида да си закарам монитора тогава освен. Да ги видя какво ще предприемат, при положение, че в другите държави ги подменят с по-големия модел. :)

Link to comment
Share on other sites

имаш ли гаранция за него, важаща в БГ и не изтекла? ако да - пробвай ги. но хубаво прочети гаранцията - гаранцията в САЩ не е като гаранцията във Франция или БГ - все пак има различия.

Link to comment
Share on other sites

w00x - Dell сервиза на Index Bulgaria e страхотен. На нивото което би очаквал от Dell... така че няма шест-пет... :rolleyes:

 

ЦАПК Прогрес също са добри. Оправиха ми дисплея на лаптопа хем бързо хем (поне тогава така ми се стори) евтино. При това им изпратих лаптопа по куриер след това си го получих обратно с наложен платеж и всичко беше точно. Един от малкото пъти когато съм се доверил на сляпо на някой и не ме е излъгал...

Link to comment
Share on other sites

Да, купувал съм го от Българска фирма, но просто ми казаха, че сервиза се изпълнява от поддръжка на Делл, а не от тях. Не ми уточниха коя фирма. Дали IntelliNet или Index, или някоя друга... Самоче проблема е в самия модел и за поправката се искат или сериозни умения, или нов монитор. Обаче такива монитори отдавна няма в производство, та на хората (постовете които четох бяха от 2007-2008 година) им ги сменяли с 24 инчовите, защото следващия модел от същата серия не бил със същата матрица и бил с много по-ниско качество от моя. :) Дълга и широка, та затова не съм се занимавал изобщо, а и му свикнах.

Link to comment
Share on other sites

Първото нещо от което се интересувам обикновено е кой е сервиза, от който се очаква да търся помощ при проблем. Странно ми е, че не си се информирал обстойно. А за разправията - няма да ти отнеме повече от пет минути да напишеш един имейл на адреса за контакти на сервиза, в който да им кажеш кой е модела на монитора, сериен номер евентуално, за да го намерят в базата на Делл, какъв му е проблема и до кога ти важи гаранцията. Най-малкото ще ти отговорят какви опции има за ремонт или подмяна. Никаква разправия не е.

Link to comment
Share on other sites

Притеснява ме, че ще ме оставят без монитор за n дни, а накрая даже може и да го влошат. Но ще пиша ей сега на фирмата, да видя в коя фирма да търся сервиз.

 

Фирмата от която пазарувах беше в София и купих монитора онлайн. Купувал съм 3 монитора от тях и са коректни. Затова не съм се интересувал толкова, защото знам, че като дойде момента няма да има проблем.

Link to comment
Share on other sites

Както и Aspire 5738z е добро предложение за около 1200лв. Но е 15.6" с ООникалната резолюция :D 1366x768. тук .

Разликата от този на който съм ти дал линк е само че няма bluetooth и audio 5.1 май...

Имам такъв , върви добре.

 

Но пак казвам , с особено мнение съм към Acer, което за сега върви към положително :D

Link to comment
Share on other sites

http://laptop.bg/#/details/ASROCK/18/2399

 

кво ще кажете за тва?

 

По моите критерии няма лаптоп с по-гаден екран от този :) разделителната способност е 1366/768 освен това е огледален (гланциран)... останалото е много добре, даже си има и цифрова клавиатура...

Link to comment
Share on other sites

Момчета да не отварям нова тема ми да питам тук. Трябва ми лаптоп с PCMCIA. В laptop.bg или в pcstore.bg има ли такава машинка. И да не е повече от 600 -700лв.

Link to comment
Share on other sites

Май си харесах лаптоп: http://www.plesio.bg/laptop-c-69977907/s51...s-p-234385.html

ревю: http://www.notebookjournal.de/tests/lg-s510-perlo-647

 

Ако го има въобще в наличност и ако клавиатурата му е английска, а не гръцка. И ако не е някаква последно-изостанала бройка тъй като цената е странно ниска спрямо това, което виждам по гръцките сайтове - 1300-1500 евро.

Link to comment
Share on other sites

Ето първите ми впечатления от LG S510

 

+ Display 15.4" 1440 x 900, широк ъгъл на видимост, висок контраст, LED - LG-LPL017B или по-точно LG Display LP154WP2 (45% Color Gamut по спецификации). Според тестовете 300cd, 617:1+ контраст.

+ T9400 процесор, 2.53ghz, 6mb L2 cache

+ E-Sata, допълнителен expansion port - Port Replicator.

+ USB-тата са на удобни места, далеч едно от друго.

+ DDR3 системна (3GB 1066MhZ Hyundai) и графична памет (512MB)

+ 2GB Intel Turbo Boost

+ Приятен "металик" външен дизайн

+ Клавиатура с num pad.

+ Fingerprint Reader

+ Intel 5300AGN wireless => Triple Hexa-band Antenna.

+ SD Card reader-а побира напълно SD картата (не стърчи навън). Spring Loaded механизъм.

+ Един месец гаранция за изгорели пиксели.

+ При включена камера едно диодче в нея светва. Два микрофона вляво и вдясно от камерата.

+ Scroller за увеличаване и намаляване на звука.

 

- Лъскав дисплей

- Няма диск с OS-а

- Още не мога да открия точната програма, с която да си бекъпна системния partition (~1.5GB само, уж)

- Клавиатурата има гръцки, български и английски букви. Объркващо е, ако не знаете кой клавиш къде е (аз пиша без да гледам).

- Левият shift е с големината на нормален клавиш. Всички други клавиши са добре.

- Колонките са вляво и вдясно в предната част на лаптопа (вертикалната).

- Няма заключване на Lid-а

- Би било добре да имаше и 4-то usb имайки предвид, че едното от 3-те е комбинирано със E-Sata.

- Няма физически switch за изключване на Wi-Fi/Bluetooth.

- Писачката издава 2-3 силни звука при рестарт на лаптопа (като проверява за диск вътре). Марката е... LG.

- Bloatware... демек операционната система идва със сумати софтуер, повечето от който ненужен включително 60-дневна версия на MS Office 2007...

 

Други впечатления:

 

* Няма отделени мултимедийни бутони и спрямо Acer часта около клавтиатурата изглежда празно, може би, но за сметка на това изчистено. Acer 6935G, 6930, 8730, 8930, 8935 изглеждат по-добре откъм вътрешен дизайн на часта около клавиатурата, включително пластмасата изглежда по-добре.

* Звуковата карта е ALC262. Има SRS WOW.

* Харда е Fujitsu MHZ2320BH-G2 (320GB, 5400RPM). Надявах се на 7200, но нъцки.

* Лаптопа реагира бързо, чувството за работа е приятно въпреки много дефолтни приложение.

 

----

 

Като цяло съм доволен, че взех този вместо Dell Studio 1555. Прекалено много го орязоха откъм features спрямо 1537. XPS 16 пък много пари...

А и вероятността да видиш друг LG лаптоп в БГ е минимална ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Реших да си взимам лаптоп, нещо за 700-800лв. Спрях се на това, но един приятел ми каза, че в магазина му казали, че работи само с Виста, вярно ли е това? Ако да, препоръчайте нещо друго на тази цена общо взето

Link to comment
Share on other sites

Реших да си взимам лаптоп, нещо за 700-800лв. Спрях се на това, но един приятел ми каза, че в магазина му казали, че работи само с Виста, вярно ли е това? Ако да, препоръчайте нещо друго на тази цена общо взето

Повечето вече дето се продават, работят с Виста, но не и с ХР, предимно поради липсата на драйвери за доста от хардуера.

Аз лично не виждам смисъл да се тревожиш за това, карай с Виста и всичко е точно. Не разбирам как още има хора да държат на съвременни ПЦ да слагат ХР. Скоро излиза Win7, който бил по-лек от Виста, така че според мен зарежи ХР и си избирай лаптоп според потребностите ти, параметри и т.н. На моя съм сложил Виста х64, работи си перфектно, и изобщо не съм си и помислял за ХР.

Според мен asus/HP от евтините не взимай, по-добре някое Fujitsu. За 800 лв или някой Асрок, че са най-евтини, но при всички случаи бих те посъветвал да отделиш още 100-200 лв. За около 1000 се намират доста добри Fujitsu Siemens Amilo.

Link to comment
Share on other sites

Не разбирам как още има хора да държат на съвременни ПЦ да слагат ХР. Скоро излиза Win7, който бил по-лек от Виста, така че според мен зарежи ХР

 

АбсЕлютно :laughing:

Link to comment
Share on other sites

За 800 лв този изглежда по добре поне като параметри. По-голям хард по-добър процесор /не с много/ видеото май е по-слабо, но и без това и на Делл-а не става за игри така, че поне вграденото харчи по-малко батерия. По-принцип цялата серия М15 изглежда добре, поне за мен. Аз чакам също да излезне нещо добро за около 1000 лв, но засега нищо не ми хваща окото.

http://iskampc.com/laptopi/asrock.html

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...