Jump to content
BulForum.com

Кой от двата да избера


9Ball

Recommended Posts

Lenovo ThinkPad SL500

 

процесор: Intel Centrino Duo 2 5670 1.8GHz, 2MB Cache, 800MHz

памет: 4GB DDR2 667MHz (2 x 2GB)

твърд диск: 320GB, 5400rpm SATA със защита срещу удари и вибрации и Active Protection System – сензор, спиращ твърдия диск при засичане на резки движения

дисплей: 15.4" TFT WXGA 1280x800

видео карта: nVidia GeForce 9300M, 256MB

оптично устройство: DVD записващо устройство

мрежова карта: 10/100/1000 Ethernet controller

безжични комуникации: Bluetooth, Wireless LAN 802.11b/g

звукова карта: HD Audio поддръжка

високоговорители: 2 internal speaker x 2W

аудио портове: Headphone / Line out / External Microphone/Line-In

камера: 2.0MP Camera

специални портове: HDMI

четец на карти: 7-in-1

LenovoCare сигурност: Четец на пръстови отпечатъци, Устойчива на разливане клавиатура, Rescue and Recovery инструмент за backup, диагностика, възстановяване на операционната система и спасяване на важните за Вас файлове. Само чрез натискането на един бутон работи безотказно - дори при вирусна атака или нестартиращ Windowsр, Надежден дизайн и удароустойчив корпус LenovoCare софтуер

детайли: IEEE1394, Express card 54/34, 1x VGA, 3x USB 2.0

операционна система: FREE DOS

батерия: 6 cell Li-Ion Battery 3.5 h - 25 % по-ниска консумация на енергия, спрямо предишните серии ThinkPad

тегло: 2.9 kg

гаранция: 2 години

 

или

 

DELL Studio 1537

 

Processor: Intel® Core™2 Duo T6400(2.0GHz,800MHz,2MB)

Chipset: Intel® Cantiga GM45

Display: 15.4in Widescreen WUXGA with TrueLife - LED

Memory: 4096MB (2x2048) 800MHz DDR2 Dual Channel

Hard Disk: Hard Drive 320GB SATA (5400rpm)

Optical Unit: 8X DVD+/-RW Drive

OS: Vista Home Premium

Graphics: 256 MB ATI Mobility RADEON HD 3450

Modem: N/A

Wireless: Dell Wireless 1510 (802.11n) Half Mini Card

Bluetooth: Dell Bluetooth 370 Card

NIC: 10/100/1000 Ethernet LAN on Motherboard

I/O ports: 4xUSB 2.0; HDMI connector; 1xVGA; 1xRJ45; Audio jacks (1 line-in, 1-line out, 1 Mic-in); 1x1394 Firewire; 1 x Consumer IR; 54 mm ExpressCard slot

Battery/ Adapter: Primary 9-cell Lithium Ion battery

Keyboard: US/International Qwerty Backlit Keyboard

Weight: 2.77Kg

Warranty: 3 Years Warranty - Next Business Day On Site

Available Colours: Jet Black Colour with Matte Finish

Other: 2.0 Mega pixel web camera

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Ами аз бих предпочел Lenovo-то, но в случая е по-слабичко. А и не съм сигурен дали Lenovo-то са на нивото на IBM-а или само са им купили марката.

 

Вземи по-евтиния.

Link to comment
Share on other sites

Поразгледай в HWBG, ще намериш подобни на твоите терзания.

Явно това Леново изобщо не трябва да се лъжеш от марката, рабрах че е мнооого далеч от стабилните тхинкпадове. Цената му е като на всички останали в тоя клас.

Ако това са парите, около които гравитираш, съветите бяха за нещо от сорта на Fujitsu Siemens 3540 или Acer 5630G, като вторите вече ги нямало по нашите земи. Втория бил най-добър за парите си.

Аз бих взел Fujitsu-то.

DELL за тези пари доколкото разбрах не е нищо особено или повече от останалите.

Link to comment
Share on other sites

Работя за фирма с over 3,000 professionals working out of 86 offices in 65 countries - стандарта за компютърно оборудване във фирмата навсякъде по света е Dell - настолни машини, лаптопи, сървъри, суитчове, само принтерите са HP, но то няма избор какви да са. Без никакви компромиси, дори Dell да е най-скъпото решение за даден случай на дадения пазар.

 

За пет години вече работа с тях - подписвам се с двете ръце под твърдението, че няма по-стабилни, по-надеждни и по-устойчиви на какви ли не мъчения и с по-добра сервизна поддръжка. HP са един милимундер над тях, но в случая питаш за Дел или Леново. Моя отговор е Dell.

 

Acer, Fujitsu, Sony, скоро и за BenQ ме питаха даже, пък аз честно не знаех, че правели лаптопи - не го вдигат дори на половина на стандарта на Dell и HP. За мен е все едно да ме питаш дали да си купиш Макларън или БМВ. БМВ-то е хубаво, здраво, но Макларън си е Макларън. Ако говорим за дрехи, то Dell ще е еквивалента на костюм по поръчка, а останалите - конфекция.

Link to comment
Share on other sites

... Моя отговор е Dell.

..

За другото, с което подкрепяш мнението си, готов ли си да се подпишеш със същия ентусиазъм за DELL, ако става дума за 1000 (до 1100) левови техни модели, чиито параметри са 1:1 като на другите от същия ценови клас?

Питам само, от лаптопи почти не разбирам.

Изказвам само мое лично виждане сега, но защо ми се струва, че Делл са по-купувани в по-високите ценови области, където и аз съм чувал, че почти еднозначно са едни от най-добрите?

За около до 1100 лв Acer май са най-купувани, наред с "другите", и за нискобюджетни лаптопи явно си вършат работата..

Що се отнася до Делл, известни са какви пари влагат да присъстват и във всякакви холивуд продукции и че тяхната марка се мярка къде ли не по монитори и машини по американските филми. Това е вид реклама.

Като собственик на монитор ДЕлл бих казал че съм доволен, но доколкото знам те не допринасят особено в самото производство, а само сглобяват или маркират с логото си, като стандартите за качество, особено в тази криза, нещо не мога да се доверя че се спазват навсякъде по света еднакво, както с повечето компании. Мониторът ми е произведен в Чехия (по спомени). Колкото и да е, едно е теорията, друго на практика кое доколко се спазва. Ако греша, поправи ме, това беше мое мнение базирано на общи наблюдения.

С 1 изречение, чувал съм че Делл в най-ниския клас са също като другите. Друг е въпросът чие производство са и какво се намира из България.

Имам монитор Делл 24" и смея да кажа, че с нищо не превъзхожда останалите монитори от своя клас (освен разбира се с външния си вид, много му се радвам). Дано само няма други проблеми и продължи да работи както досега.

Т.е. имам съвсем нормално запитване към теб.

Link to comment
Share on other sites

само ще помоля да не влизате в полемика

ясно е че всеки си има лични предпочитания

аз лично ще взема един от тези двата но все още не съм решил кой

почвам да клоня към делла въпреки че е по скъп 1399 лв но е с виста номе премиум и 3 години гаранция

но май е сглобка в полша а не от завода в ирландия

леновото е 1199 лв и е фрее дос със 2 години гаранция нямам си идея каде е сглобен китай най вероятно

просто искам да взема този от двата който е по добър и като параметри и като качествена изработка

имам още 3 часа за размисъл така че помагайте :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Е, ти за 3 часа... :)

Аз бих разучавал поне 3 дена.. или седмици.

 

Този Делл, който си цитирал, е 1900 лв. Не знам къде си го видял за 13хх . Всъщност те са няколко 1537-ци...

 

Добър е, но ако си готов да дадеш цената му. Според мен.

Link to comment
Share on other sites

Ако ще вземаш Дела питай дали гаранцията не е 2+1 година т.е. да трябва да плащаш нещо за 3-тата година от гаранцията . Според мен Дела е по-добър откъм параметри .

Link to comment
Share on other sites

Е, ти за 3 часа... :)

Аз бих разучавал поне 3 дена.. или седмици.

 

Този Делл, който си цитирал, е 1900 лв. Не знам къде си го видял за 13хх . Всъщност те са няколко 1537-ци...

 

Добър е, но ако си готов да дадеш цената му. Според мен.

 

разучавах 2 седмици и се спрях на тези двата

ето го делла и си е точно същия като този който съм избрал аз разликата е че този на линка е без виста

а цената е същата да не забравяме все пак че цените доста паднаха и долара също

 

http://www.pcstore.bg/laptopi/dell/DELL_15...EHG20E35YBC6B_/

Link to comment
Share on other sites

Да, определено от двата, значи ДЕлл-а бих взел и аз. А и изглежда по-добре.

Само дето в линка, който си дал, липсва WLAN n, което може да се приеме за лек недостатък ако си нервак и искаш да си направиш по-бързичка мрежа от теоретичните 54мбит на g.

 

Аз примерно сега като копирам в домашната мрежа с средно 55 МБ/с по гигабитовата мрежа, не мога да си представя как бих стоял на 100 мбит с нейните 10-тина МБ/с.

Link to comment
Share on other sites

Аз бих взел Fujitsu-то.

DELL за тези пари доколкото разбрах не е нищо особено или повече от останалите.

 

Фуджитсутата са ужасни. Сглобката им е лоша и недомислена. Загряват бързо и клавишите не са както трябва разположени. Пластмасови са като дизайн.

 

Делл-а е твоя избор. Като параметри е по-добър, но аз лично бих си взел нещо с по-добра видеокарта.

Link to comment
Share on other sites

като стана дума за мрежа може да ми препоръчате и безжичен рутер до 60-70 лева

да тегля торенти без проблеми игри онлайн не играя целта е да не забива и да си ползвам реалната скорост

доставчика ми е DCC 12 Mbit/1.5 MB ми е скоростта със кабелен модем е сигнала

ще се вързват настолен комп и лаптопа има 2 стени около 10 метра разтояние между двете помещения

кое е най доброто решение за тази сума 60-70 лева

Link to comment
Share on other sites

....

Т.е. имам съвсем нормално запитване към теб.

 

Изобщо не разбрах нито какво каза, нито какво ме питаш и дали изобщо ме питаш.

 

Не говоря за лични предпочитания. Личните ми предпочитания са HP. Говоря за опита на огромна фирма, с хиляди служители на лаптопи, използващи ги в какви ли не условия. За нас избора е Дел, защото е доказано през години и години опит, че са стабилни, надеждни, високоустойчиви. И не на последно място - сервиз, обслужване, реакция при проблем. Разправял съм се с какви ли не "сервизи" обслужващи гаранциите на какви ли не марки от тези които си изброил - бази Боже. Включително и за НР - Стемо са кръгла нула, като сервизно обслужване.

 

Сравнение на цени според мен е глупаво да се прави. Пак ще кажа - Асер, Фуджитсу и прочие - нямат и наполовина стандарта на Дел. Реално погледнато, с еднакви параметри, останалите трябва да са на две трети от цената на Дел със същите характеристики. За какви ценови класове говорим тогава?! Ако Дел си струва парите, то останалите са сииииилно надценени.

 

Към Дел и НР бих добавил и Тошиба.

Link to comment
Share on other sites

Фуджитсутата са ужасни. Сглобката им е лоша и недомислена. Загряват бързо и клавишите не са както трябва разположени. Пластмасови са като дизайн.

..

От някои ревюта, вкл. видео такива, аз останах с друго впечатление, вкл. за греенето. Би ли казал конкретни модели или модел (ако съдиш само по един) за да подкрепиш мнението си?

Изобщо не разбрах нито какво каза, нито какво ме питаш и дали изобщо ме питаш.

..

Съвсем ясно мисля формулирах въпроса си по-горе.

Иначе мерси за времето което поне си загубил да ми отговориш.

Link to comment
Share on other sites

Да не те притеснява, че е от заводите в Полша. Последните които получих са от там - няма абсолютно никаква разлика сравнено с тези от Ирландия. Същото качество.

Link to comment
Share on other sites

A момчето/момичето този модел http://www.pcstore.bg/laptopi/Lenovo/ThinkPad_SL500_586D571/ защо не го разглежда (не разбирам нищо сериозно от РС-та ама ми изглежда горе-долу същото като параметри и пари).Или той е същия (Ram-a e друг майче)?

____________________________

 

Или http://www.pcstore.bg/laptopi/acer/ACER_As...G_LX_P990X_017/ и http://www.pcstore.bg/laptopi/HP/HP_Compaq..._4510s_NX417EA/

 

И пак подчертавам, не разбирам ама на мен като потребител ми се видят близки.

Link to comment
Share on other sites

От някои ревюта, вкл. видео такива, аз останах с друго впечатление, вкл. за греенето. Би ли казал конкретни модели или модел (ако съдиш само по един) за да подкрепиш мнението си?

 

Не мога да ти кажа точните модели, но наблюденията са ми над 2 модела отпреди 2 години, дето ги бяха купували, щото бяха изгодни като цента. Ужасни са. И са чупливи.

Link to comment
Share on other sites

Az rabotq za kompaniq s 20 000 slujiteli i pak polzvame Dell. Samo 4e pri4inata, nadqvam se si naqsno, e ne to4no izdrujlivostta. Znaesh li kakvi otstupki pravqt za golemi pokupki? Dell-ovete s corporate discount imam useshtane gi davat za po 20 leva par4eto :wacko:

 

PS. Dell sa osnovni dostav4ici na kompove za kompanii i u4ilishta navsqkude. No puk mnogo 4esto se slu4va kato polu4ish povishenie i stanesh po-glaven v kompaniqta da ti davat Lenovo ot business seriqta.

 

Taka 4e az sum si za lenovoto.

Link to comment
Share on other sites

Az rabotq za kompaniq s 20 000 slujiteli i pak polzvame Dell. Samo 4e pri4inata, nadqvam se si naqsno, e ne to4no izdrujlivostta. Znaesh li kakvi otstupki pravqt za golemi pokupki? Dell-ovete s corporate discount imam useshtane gi davat za po 20 leva par4eto :wacko:

 

PS. Dell sa osnovni dostav4ici na kompove za kompanii i u4ilishta navsqkude. No puk mnogo 4esto se slu4va kato polu4ish povishenie i stanesh po-glaven v kompaniqta da ti davat Lenovo ot business seriqta.

 

Taka 4e az sum si za lenovoto.

 

Да не ги дават само Dell тия отстъпки? Всички компании дават отстъпки за големи поръчки.

Link to comment
Share on other sites

Az rabotq za kompaniq s 20 000 slujiteli i pak polzvame Dell. Samo 4e pri4inata, nadqvam se si naqsno, e ne to4no izdrujlivostta. Znaesh li kakvi otstupki pravqt za golemi pokupki? Dell-ovete s corporate discount imam useshtane gi davat za po 20 leva par4eto :wacko:

 

Е не знам за вашата компания... ако водещото за вас е евтинкото - хубаво. При нас цената няма никакво значение. Както вече казах - предпочита се Дел дори и на пазара да има по-евтино решение. Защото е тествано и тестовете сочат, че Дел са по-качествения избор. За пример бих ти дал десктопите на Дел... знаеш ли колко струва един? За тези пари би си купил почти три no_name конфигурации със същите компоненти. И въпреки това се предпочита Дел.

 

Въпрос на политика.

 

След минутка ще имам точно информация за колко сме купили последно лаптоп от тях... не бих казал, че е евтино.

 

ей го на - 1600 USD без ДДС за Latitude D630

Link to comment
Share on other sites

Кои параметри? :rolleyes:

 

Параметрите са относително нещо. И е цена края на зимата.

 

Корекция - 300 USD по-малко е цената. Грешно съм пресметнал курса.

 

Ето я конфигурацията и цената, офертата е 29 Януари 2009:

 

Dell Latitude™ D630 1 $1 374.00

D630 Intel Core 2 Duo T7250 (2.0GHz/2MB/800MHz) with Intel GMA X3100

English - (Downgrade) Genuine Windows Vista™ Business 32Bit SP1 to XP Professional SP3 with Media

1.0GB, 667MHz DDR2 SDRAM Memory (1 x 1024MB)

80GB serial ATA HDD 5400RPM

Dell Black 2-Button USB Optical Mouse

56.6k V.92 Capable Internal Modem & Adapter

8x DVD+/- RW Drive with Windows XP, Vista Home, Vista Business compatible software

Intel® PRO Wireless 3945 - 802.11a/g for Core 2 Duo processors

Euro - Ship Accessories and Power Cord

65W AC Adapter - 2 Wire

Standard Touchpad

Internal Dell 360 Bluetooth™ Card - XP/Vista Downgrade

9 Cell 85WHr Primary Battery

Nylon Black Top Load Carrying Case for 14in Laptops

14.1 WXGA+ (1440 x 900 resolution) Wide Aspect Ratio display

Warranty: 3 Years as standart

 

 

Ето оферта за десктоп:

 

Dell OptiPlex™ 755 Small Form Factor $767.00

Intel® CoreTM 2 Duo Processor E7300 (2.66GHz, 1066MHz , 3MB ) ASF 2.0 Basic Mngt 80 Plus PSU

English Windows Vista Business to XP ProfessionalSP3 Downgrade

2.0GB 800MHz NON-ECC DDRII Memory (2*1GB)

Enhanced Quietkey™ USB Spacesaver Black keyboard Bulgarian QWERTY

Intel Graphics Media Accelerator 3100 with a maximum 256MB of shared video memory

3.5" Floppy Drive

80GB (7,200rpm) SATA 3.0Gb/s Hard Drive

Dell 5 Button Premium USB Optical Black Mouse

No Optical Drive Required

Internal Dell Business Audio Speaker

Energy E-Smart enable 755

OptiPlex 755 Vista/XP Resource DVD

Mouse Pad with Dell Logo

Link to comment
Share on other sites

I na men mi se struva dosta skupo.

 

Az ne kazvam, 4e Dell sa loshi. Az imam slujeben Latitude D830 i raboti dosta dobre. Prosto kazvam, 4e gi vzimat mnogo evtino. Ne moga da kaja kolko pari sa, zashtoto nikoi nqma da mi snese tazi informacia :)

Link to comment
Share on other sites

I na men mi se struva dosta skupo.

 

Az ne kazvam, 4e Dell sa loshi. Az imam slujeben Latitude D830 i raboti dosta dobre. Prosto kazvam, 4e gi vzimat mnogo evtino. Ne moga da kaja kolko pari sa, zashtoto nikoi nqma da mi snese tazi informacia :)

 

Това е политиката на всяка фирма производител на каквото и да е. При положение, че дадена фирма купува сумати машини на месец, нормално е цената да е по-изгодна от тази към краен потребител, който купува веднъж. Това не е абсолютно нищо ненормално и очудващо.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...