Jump to content
BulForum.com

Кой от двата да избера


9Ball

Recommended Posts

Аз на 16-ка с 1920х1080 нищо под 12 шрифт не виждам без да се напъна да се вглеждам. Може и да съм кьоръв, но на моята 24-ка с 1920х1200 пиксела ми идва добре въпреки, че на 27-ца изгледа по-добре като гледах. Някаква резолюция от рода на 1440х900 на 15-16" ми изглежда добре ако е 1650х1050 да кажем би ми било леко тегаво на него. Освен това интересно ако пуска нещо леко по-тежко изискващо процесор и рам да кажем какво ще се случи на 1920х1200 с някав мижав процесор. Един фотошоп или солидлокс и се е насрал поне за мен. На теб това, че такива неща като мощ не те вълнуват не означава, че и за другите за без значение.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply
Това на 14" трябва или с лупа да се гледа или от 10см - явно имаш много добро зрение :rolleyes:

 

 

Аз на 16-ка с 1920х1080 нищо под 12 шрифт не виждам без да се напъна да се вглеждам...

 

Всички нищо не разбирате. Дедо ви Мраз като всеки нормален възрастен човек е развил далекогледство и такива работи като 1680х1050 на 14 инча даже му идват едри. ;)

Еее всеки да се обади обаче.

 

Иначе и аз познавам хора дето са като две какпки вода с djadomraz, но те пак професионално се занимават и е явно някакво изкривяване :) - да не ги съдим хората - на всеки може да се случи.

Link to comment
Share on other sites

Хипотетично. Докато се наканиш, може и да направят. Ти кой би избрал?

 

22ката в този случай стига да е с S-IPS матрица а не с TN :)

 

Това на 14" трябва или с лупа да се гледа или от 10см - явно имаш много добро зрение :rolleyes:

 

Аз пък гледах 1920х1200 на 15"-вия на един приятел - съвсем нормално го виждам...

 

 

Аз на 16-ка с 1920х1080 нищо под 12 шрифт не виждам без да се напъна да се вглеждам. Може и да съм кьоръв, но на моята 24-ка с 1920х1200 пиксела ми идва добре въпреки, че на 27-ца изгледа по-добре като гледах. Някаква резолюция от рода на 1440х900 на 15-16" ми изглежда добре ако е 1650х1050 да кажем би ми било леко тегаво на него. Освен това интересно ако пуска нещо леко по-тежко изискващо процесор и рам да кажем какво ще се случи на 1920х1200 с някав мижав процесор. Един фотошоп или солидлокс и се е насрал поне за мен. На теб това, че такива неща като мощ не те вълнуват не означава, че и за другите за без значение.

 

1680х1050 на 15" ми е супер. 1920 ми идва леко дребно наистина но се вижда прекрасно също. За процесора и т.н. вече казах че мен лично слабо ме вълнува, защото аз рядко го товаря. Всеки си има приоритети, нали? Паметта ако е в количества на мен ми помага много повече от процесора.

 

И между другото много ми е любопитно като нямаше I7 преди няколко години а Core2Duo току що беше излезло хората как изобщо ги пускаха фотошопите на уникално бавните селерони? Може би ходеха да пият кафета докато тръгне ли? И още нещо - фотошоп-а би ли погледнал колко време ти държи процесора натоварен на 100% докато работиш? Като изключим някой по-сериозен филтър или друга обработка останалото време дали товари повече паметта и диска според теб или само процесора?

 

 

Всички нищо не разбирате. Дедо ви Мраз като всеки нормален възрастен човек е развил далекогледство и такива работи като 1680х1050 на 14 инча даже му идват едри. ;)

Еее всеки да се обади обаче.

 

Иначе и аз познавам хора дето са като две какпки вода с djadomraz, но те пак професионално се занимават и е явно някакво изкривяване :) - да не ги съдим хората - на всеки може да се случи.

 

@Светлия - има нещо верно - може пък професионално изкривяване да е при мен...

 

Има и друг момент - аз няма да работя на този лаптоп по 12 часа на ден. Лаптопа на мен ми трябва 1 път на седмица за няколко часа и дотам. Като ми трябва комфорт - имам си голям монитор с ергономична клавиатура и удобна мишка...

Link to comment
Share on other sites

Освен това интересно ако пуска нещо леко по-тежко изискващо процесор и рам да кажем какво ще се случи на 1920х1200 с някав мижав процесор. Един фотошоп или солидлокс и се е насрал поне за мен. На теб това, че такива неща като мощ не те вълнуват не означава, че и за другите за без значение.

 

Никакво значение няма за Photoshop каква е резолюцията на екрана. Това е все едно да кажеш, че като отвориш Windows Explorer на fullscreen и ти товари процесора повече отколкото в Windowed.

 

Иначе и аз познавам хора дето са като две какпки вода с djadomraz, но те пак професионално се занимават и е явно някакво изкривяване :) - да не ги съдим хората - на всеки може да се случи.

 

С какво се занимават професионално??!!

 

1920х1080 на лаптоп си е напълно любителско. За филми, снимки, някоя друга игрица (на по-малка резолюция разбира се), уеб сайтове. Нищо друго.

Link to comment
Share on other sites

А игрите като ги пуснеш на 1024 (защото видеокартата не смогва) няма ли да изглежда ужасно?

Не виждам как някое 3450 или 9300 ще кара игра на тази резолюция с повече от 8-10 кадъра.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...