Jump to content
BulForum.com

Дискусия, относно DHCP


Recommended Posts

@ov3rm4n.

абонатите на Гаров са най-най-грамотните и компетентните хакери в цял Пловдив. Браво.

 

ако си идиот с половин мозък....идиот, които не си следи сървърите и не може да открие, че ....Такава ли е мрежата на Гаров?

 

да си платиш на касата(?!?) ...Къде живеете вие, бе хора?! В пещери?

 

плащаш ми 50 евро на астрономически час (толкова ми е рейта за приятели) ..

 

ако си добър бизнесмен не би карал клиента ти да върши каквото и да било! От него ще се изисква само да включи кабела в компютъра си..

 

Всеки разбиращ от работата си ISP използва DHCP в мрежата си, пък дори и да е последния ... Само Гаров -не.

 

Гаров е бащата и майката на мрежата, а останалите са безмозъчни, тъпи и некадърни. Предложи ли го за Нобелова нагрда?

 

пак опираме до това колко ти е кадърен доставчика, дали е обучил правилно персонала си - изобщо до качеството на услугата която ти предлага

Ти на такъв би ли му викал ISP изобщо.

Да продължавам ли?

Ако това не е повърня, не знам кое. Читателите могат да заключат какво е.

Онова за 50-те евро го цитирах по повод, че явно нямаш много приятели, които биха искали да им обясняваш каквото и да било. Не знам само как ще си вземеш хонорара от обясненията в тази тема, може би трябваше да дадеш банкова сметка :) . Или може би за 'враговете' е безплатно :bgrin:

Щом като за теб говоря глупости, да питам, ти защо и как така изобщо ми повярва за другото - че преди мрежата е била без дхцп, че и продължи с плювните към доставчика? Че аз покрай другата си неосведоменост можеше и за това да не съм осведомен, не мислиш ли?

"благодаря за изказаното високо мнение ..."

- Ако имаш да кажеш нещо, поне го казвай директно. Това е също като когато някой те нарече "Приятелю", или "бате" в такъв контекст. Обикновено иска да каже нещо съвсем обратно.

Ти заливаше основно с технически детайли, и това е нормално. Бълвоча аз казах кое е сред мненията ти. ОТНОВО извиваш ръце и подменяш казаното! В това си майстор. Със здраве (наистина).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Темата заприлича малко на тая картинка

duty_calls.png

Не че съм чел тея walls of text, но верно ли са по темата? Въх...

Link to comment
Share on other sites

премести ненужните постове в deleted items, няма смисъл да пречат на потребителите на този доставчик.

Неее...няма да са deleted items, защото така няма да се виждат от останалите, а доколкото усещам вие точно това държите - всеки да е пряк свидетел в реално време на дискусията, а ако започнат и залози за участниците вътре...още по-добре.

Продължавам да смятам, че дискусията ви е строго специализирана и неинтересуваща в подробности болшинството от посещаващите тази тема. Лично аз когато влезна в дадена тема от който и да е раздел, дори и да имам някакъв интерес към тематиката вътре, като видя, че някои са се олели с 3 поредни страници формули, протоколи, линкове за доказване над опонента, копи/пейст на километрични постове на английски и т.н., просто изгубвам интерес да чета каквото и да било и си излизам. Предполагам, че и с останалите е така, затова ще отворя нова тема и ще преместя цялата специализирана дискусия за DHCP там, където спокойно може да си продължите спора.

Link to comment
Share on other sites

Единственото на което държа, е да не се правят необосновани изказвания с тежест на окончателни мнения особено по въпроси по които изказващия се няма никакви знания и опит, като на всичко отгоре се опитва да убеждава околните, че въпреки това е прав и това което твърди е истина. Някой може да му повярва и впоследствие да съжалява за това. Идея си нямам от къде ти хрумна, че правя сеир и търся внимание? Освен да ти благодаря и на теб, за високото мнение относно моята личност. Оказва се, че всички тук ме познавате по-добре от мен самия.

 

След като предполагаш, че и останалите няма да четат постовете в тази новосъздадена тема, то не виждам голям смисъл от съществуването й. Освен някакво изкривено злорадство може би. Да не би ти да си от тези със залозите, Midex? Колко си заложил, че tedy ще навре ov3rm4n в кучи гъз? Печелиш - наврян съм в кучи гъз от разгромителните доводи на опонента, и не смятам да се боря повече. На негов терен не мога да имам никакви шансове, защото ми е непосилно да ползвам кухи риторични доводи и похвати. Предпочитам сухите факти и скучните цитати от протоколи, best practices от реалния живот и опита който имам аз и всички останали в областта. Така че очевидно е че съм загубил преди да е започнал да се води спора на това ниво, съжалявам единствено, че чак сега го осъзнавам и е бил абсолютно на вятъра целия ми опит да обясна как работи една добре изградена мрежа и защо е глупаво и непрофесионално да изграждаш такава с методи от зората на networking-a и въпреки това да претендираш, че си посторил съвременна и модерна мрежа за клиентите си.

 

Заглавието, което си сложил, не отговаря на съдържанието на темата, която си създал - няма дискусия за DHCP. За дискусия трябват поне две страни, запознати с темата на дискусията. Не виждам две страни тук.

 

Но ти си модератор, ти решаваш, ние всички трябва да се доверяваме на преценките и действията ти.

Link to comment
Share on other sites

...

Овърмен, излишно е да взимам отношение по последния ти пост, само ще напиша някои неща, а на теб не ти прави чест от година насам постоянно да се правиш на обиден, без някой да визира теб конкретно.

Струва ми се, че освен ти, в дискусията участват и други хора, така че не ми приписвай неща, които не съм казал. За залаганията...спокойно, няма да залагам, защото не съм хазартна личност, а и дори да ми се наложи да се хвана на бас за нещо си, трябва да съм прочел поне малко от материята касаеща този бас, а от постовете по-горе съм прочел точно 3 изречения.

Смисълът от съществуването на тази тема е да не се задръства пиннатата тема за Нетгруп с подробности, некасаещи никого, освен писалите в тази тема (без мен) и евентуално още няколко човека, които все още не са забелязали спора ви. Темата е отворена точно заради вас и тия евентуални няколко човека. Приемам критики за заглавието на тази тема - дай предложение и ще го сменя.

 

П.П. И да, модератор съм - така съм преценил, така съм направил. На някои може да не се хареса, за други обаче ще е обратното...стремя се тези вторите да са болшинство.

Link to comment
Share on other sites

rofl :D

Не мога да не му го призная на теди, че в реалноста на пловдивските лан мрежи използването на DHCP може да доведе до определени проблеми :)

Но в крайна сметка е напълно грешно да се отричат плюсовете му само защото се използва по грешен начин или от не добре подготвен персонал ...

Link to comment
Share on other sites

ARPAnet, не става въпрос за това.

И аз това викам, никога не съм отричал плюсовете на каквото и да е. Който е чел добре, е видял. Всеки си прави сметките кое, кога и защо, му излиза по-изгодно като поведение. А явно на потребителите най-малко им пука за този спор, докато нещата работят нормално :) .

Всяко нещо, измислено от хората на тази земя, не е перфектно, и винаги могат да се намерят и + и - . Е, явно за някои хора дхцп има само плюсове и всеки минус може да се доведе до плюс, със съответните допускания и на съпответната цена ;) . Така да бъде.

Link to comment
Share on other sites

tedy, ти си латерна човече... извинявай ама... плюсове, минуси, тангенси и котангенси... този път ще го кажа кратко, дано по-лесно се смели:

 

Единствените случаи, в които се използват ръчни мрежови настройки са:

 

1. Ако е сървър предлагащ услуги и се гони 24/7 ъптайм.

2. Ако е рутер, управляем суитч etc...

 

Във ВСИЧКИ останали случаи СЕ използва DHCP. Не - се предпочита, не - желателно е, не -по избор е. Просто СЕ. Единствената причина да не се използва е ако не знаеш как се използва или ако изобщо не ти дреме за мрежата ти. Това можеш да го провериш където поискаш. Ако искаш питай Гаров защо толкова години не е използвал DHCP. Бас ловя, че отговора ще е "Ми защото така исках" или нещо друго също толкова рационално.

 

Повече няма какво да добавя.

Link to comment
Share on other sites

ov3rm4n, с tedy не трябва да се спори на тема ЛанГейм - пробвал съм много пъти с почти същия успех като теб :laughing: Миналата година остана 1 седмица без нет и пак ги мисли за най-големите светила в града, така че прави си изводите :D

Link to comment
Share on other sites

ov3rm4n, с tedy не трябва да се спори на тема ЛанГейм - пробвал съм много пъти с почти същия успех като теб :laughing: Миналата година остана 1 седмица без нет и пак ги мисли за най-големите светила в града, така че прави си изводите :D

Темата изключително за Лангейм ли беше? И Не 1 седмица, а между 3 и 4 дни. Веднъж. Но предвид, че наистина смятам, че един от най-добрите предполагам че би трябвало да ти говори нещо. Включи факта, че никой не ми плаща да пиша тука.

Аз отдавна приех суперлативите, сипещи се и от ползвателите на Кулбокс. Да, с оптика са, да добри са, в началото се поставяха под съмнение, но докато няма оплаквания, мога дори аз да приема че са Ок.

Така че не намирам коментарът ти за особено подходящ. Твоя доставчик ли да намирам за светило? ;)

Link to comment
Share on other sites

Пробвай при 500 клиента да обясняваш на всеки с изгоряла ланка, ново PC/лаптоп как да си сложи настройки или, че трябва да изчака някой да го посети за да му настрои PC-то .... Ами ако не са 500, а 5000 ? :)

Клиента не е длъжен да разбира от операционната система Windows...

 

PS : И на мен последните 6 години не ми се е случвало да стоя дори 24 часа без интернет, но има и толкова хора които ненавиждат ISP–то ми ... :D

Link to comment
Share on other sites

Твоя доставчик ли да намирам за светило? ;)

 

Това пък как го измисли :blink: Аз за доставчика си пиша в специализираната тема и то само, ако някой пита нещо и мога да му отговоря, изобщо не съм имал намерение да ги оприличавам на светила или пък да говоря, че са с най-добрия нет в града : ) бтв не съм на coolbox, ако си останал с такова впечатление.

 

edit: не съм на БТК, ако това мислиш, отдавна ги смених :P

Link to comment
Share on other sites

Това пък как го измисли :blink: Аз за доставчика си пиша в специализираната тема и то само, ако някой пита нещо и мога да му отговоря, изобщо не съм имал намерение да ги оприличавам на светила или пък да говоря, че са с най-добрия нет в града : ) бтв не съм на coolbox, ако си останал с такова впечатление.

Ако мислех, че си на Кулбокс, нямаше да напиша подобно нещо ;) . Ако не си сменил, предполагам знам на кои си.

Ти и да искаш, не можеш да ги опирличаваш на светила, ти използва пръв тази дума по повод Лангейм :) .

Link to comment
Share on other sites

Как изобщо може да има тема - 4 страници , в която да се спори как "колелото е по-добро от автомобила, защото той можел да попадне в задръстване"

Разбира се,че за всяка нова мрежа с повече и юзъри е по-добре DHCP.

Разбира се ,че в нормалното общество от потребителя се изисква да си "ръгне" кабела и да потреблява, а не да говори 30 мин със съпорт-а , отвори еди кое си , задай това или да му се дават листчета и тн.Потребителя изобщо не го еня за протоколи, ип-та , изгоряла карта и тн. Задължение е на доставчика така да си структурира мрежата,че да може да удовлетвори потребителя.

 

 

П.С. tedy относно за картовия начин на плащане - много голям брой търговски обекти го предлагат, не говори глупости, дори кварталната бакалия има .

Link to comment
Share on other sites

Как изобщо може да има тема - 4 страници , в която да се спори как "колелото е по-добро от автомобила, защото той можел да попадне в задръстване"

Разбира се,че за всяка нова мрежа с повече и юзъри е по-добре DHCP.

Разбира се ,че в нормалното общество от потребителя се изисква да си "ръгне" кабела и да потреблява, а не да говори 30 мин със съпорт-а , отвори еди кое си , задай това или да му се дават листчета и тн.Потребителя изобщо не го еня за протоколи, ип-та , изгоряла карта и тн. Задължение е на доставчика така да си структурира мрежата,че да може да удовлетвори потребителя.

П.С. tedy относно за картовия начин на плащане - много голям брой търговски обекти го предлагат, не говори глупости, дори кварталната бакалия има .

Моля не се превръщай в поредния пишещ, който чете между редовете.

За теб специално ли сега трябва да уточнявам? Аман.

Относно колелото и автомобила - по-безумен пример/аналогия едва ли можеше да измислиш. Но вярно, това е форума на безумните аналогии и лафове, няма да е за пръв път.

Ок, да ръгне и потребява. Да те светна ли, че в не съвсем далечното минало на Windows, за да си пуснеш интернета трябваше да си инсталираш даже TCP протокола от контрол панел? Ами ако ползваш pppOe, поне паролата да си въведеш? Ами дайлъпа? Съдаваш кънекции, въвеждаш параметри? И това преди няколко години само.

Ами да си настроиш торрент клиент? Дори в днешно време се изисква да поразбираш поне малко какво е порт, активен/пасивен режим (за ДЦ++), емулета и т.н. простотии. В днешно време ако не знаеш кво е порт или ИП адрес, сядаш и единственото което можеш да правиш с успех е да пуснеш един браузър и да отидеш на някоя страница. И за доста от случаите ще трябва някой около теб да оправя бакиите след теб на всеки два дена. И да преинсталира през месец.

Ай ти да не говориш глупости, а. Това кого трябва да го е еня и в чия юрисдикция за настройка трябва да е?!

Ще кажеш, че поне което ИСП-то може да направи, да го направи. Това е вярно. С условията, които се нищеха 4 страници.

 

Лангейм допреди не много години е била ЛАН, а не толкова за доставка на интернет. Името ѝ не ти ли говори нещо "Лангейм"?. Мислиш ли че е имало маса хора тогава, които не са знаели що е ИП, и др. подобни чисто технически неща? За какво са ползвали мрежата? Понеже викаш "еня за протоколи, ип-та". От поне 2г. има дхцп, горе долу на толкова време според мен се оценява и тенденцията да се увеличават абонати, идващи от други доставчици, заедно с подобряването на външния. А дали е съвпадение, всеки може сам да си реши. Мислиш ли, че тия хора, които дотогава са били на ЛГ (и повечето още са) ги е еня дали ще си имат въведени статично адресите и дали ще трябва те самите да си ги въвеждат? Не мисля. Повечето даже са щастливи от този факт. Е, АЗ СЪМ. Всеми е едно като абонат дали има дхцп, СТИГА адреса ми да е СТАТИЧЕН и реален.

И определено мога да ти кажа, че най-малко им е пукало дали някой си щял да ги нарече ненормален ISP поради наличие или липса на дхцп.

Така че и мен не ме интересува особено как е било преди, и дали сега има или няма прословутото дхцп. Всеки сам си решава дали да го ползва, да полезен е, но стига с тия глупости, че видите ли, за повече от 10 компа и няма ли дхцп, това не било никаква мрежа. Видяхме че Е мрежа, функционирала си добре когато е трябвало, и не е имало дхцп.

 

И айде да ви помоля - моля наречете Гаров неграмотен идиот и недалновиден бизнесмен, че преди време мрежата му е нямала дхцп, и че не е знаел какво е тва и за какво служи и няма ни най малка представа как да направи такъв. :) Ще се посмеем. Или той поне би.

Резултатите говорят за себе си.

 

"П.С. tedy относно за картовия начин на плащане - много голям брой търговски обекти го предлагат, не говори глупости, дори кварталната бакалия има ."

- Ай и тук да не говорим глупости, а, какво ще кажеш?

Първо, въпросът беше за разплащане без да ставаш от стола, интернет разплащане, електронно банкиране и превод с цел разплащане на сметката, а не в бакалията да си купуваш и платиш с карта. Четем без да мислим, а?!

Второ, твоята бакалия има плащане с карти, Ок. Нашата няма, както и на съседа. Има хиляди магазини и магазинчета, в които няма, Ок? В това отношение сме много назад, въпреки че наистина тук таме има, както и в по-големите магазини. Да не говорим КОЛКО от хората, минаващи оттам плащат по този начин. Но това е тотално извън темата (с картовите разплащания, за които говориш).

Който не му се ходи на каса да си плаща, избира си някой доставчик, който позволява да се плаща по интернет, толкова е просто. Всеки сам си преценява и претегля кое е по-важо за него.

 

Или искаш да започнем нов спор по нова нишка..

Тъкмо мислех, че спора е свършил и се зарови томахавката, и някой ще се оака с подобно изказване, ей.

Със здраве.

Link to comment
Share on other sites

Тъкмо мислех, че спора е свършил и се зарови томахавката, и някой ще се оака с подобно изказване, ей.

Със здраве.

Така като гледам май ти си единствения, който се оаква. То си личи направо от километри и причината не е само в дължината на постовете ти, но най-вече в реакцията към всяко мнение, което дори косвено по някакъв начин накривява шапката на любимия ти интернет доставчик. Казвам го като съвсем страничен наблюдател, нямащ нищо общо от доста години с никакви български интернет доставчици.

Link to comment
Share on other sites

Относно колелото и автомобила - по-безумен пример/аналогия едва ли можеше да измислиш. Но вярно, това е форума на безумните аналогии и лафове, няма да е за пръв път..................

 

Ок, да ръгне и потребява. Да те светна ли, че в не съвсем далечното минало на Windows, за да си пуснеш интернета трябваше да си инсталираш даже TCP протокола от контрол панел? Ами ако ползваш pppOe, поне паролата да си въведеш? Ами дайлъпа? Съдаваш кънекции, въвеждаш параметри? И това преди няколко години само............ В днешно време ако не знаеш кво е порт или ИП адрес, сядаш и единственото което можеш да правиш с успех е да пуснеш един браузър и да отидеш на някоя страница..................

.............. Гаров............Гаров.................Гаров...........

Аналогията е глупава , хубаво , защо трябва да е оригинално и умно, схвана какво исках да кажа, нали?

 

Аз ти говорех за сега, не за рррОе и тн. И да ти не мислиш ли , че са малко хората , които само ползат баузър-а , да напишат някое писмо и да прочетат новините.

 

Гаров - пак го намеси .

Link to comment
Share on other sites

И за слепите вече е ясно къде е всъщност проблема на tedy. Сакън да не падне прашинка на имиджа на Гаров, дори и коствено. Ако трябва от деведесет кладенеца ще донесе вода (щом стигнахме до примери с дайълъп), само и само да не си помисли някой нещо лошо за Гаров. Дума да не става! Ако трябва, ще стигнем и до примери с факс и телетайп... Не е толкова битката за DHCP или не - за честта на Гаров става дума. tedy понятие си няма от DHCP. Но и това не пречи, ако трябва да се брани Гаров.

 

Темата беше ОТДЕЛЕНА от тази за НетГруп, именно защото въпоса бил технически и не се отнасял за дадения доставчик. Поправете ме ако греша. Midex? Обаче tedy не пропуска в постовете си да спомене името Гарово поне десет пъти. Хайде спри с Гаров, а?! Нали спора не касаел неговите мрежи?!

 

Ако още веднъж сега натъртиш, че Гаров не ти плаща - ще почна да се съмнявам дали е така наистина, след като изпитваш нужда да го повтаряш във всяко второ изказване без никой да те е питал изобщо. От друга страна като се замислиш - по-доре е да ти плаща, щото иначе прилича на любов...

 

И няма никаква нужда да наричам некадърник когото и да било. Както казваш - фактите говорят сами за себе си.

 

Изказването, че щом било LAN то няма нуда от DHCP изобщо няма да го коментирам. За пореден път ще те посъветвам - не прави изказвания за неща които не разбираш. Много по-добре ще е за теб и за Гаров. Изобщо ако спреш да разсъждаваш на тема DHCP би било най-полезно за имиджа му.

 

Защо не го попиташ лично какви предимства е имало ръчното настройване пред DHCP до преди две години та го е предпочитал. Инетресно е какво ще отговори. Такъв капацитет, нека каже тежката си дума...

 

И не ми разправяй - ама то вече има DHCP - има но не се поддържа явно много-много, щом по касите още раздават листчетата с настройките, а и съветват да не се товари DHCP-то... смях. Хората тук потвърдиха, че все още се раздават листчетата.

 

За безкасовото плащане - трябва да те разочаровам, tedy. За всичко плащам безкасово през интернет. Последно като си бях в Пловдив и още имаше Гигабит, бях приятно изненадан и от тях -брат ми, който им е абонат, не беше платил. Да ти кажа ли какво те посрещаше като пуснеш браузър? Страница, която ти обяснява, че не си платил и ти дава възможност да отидеш на сайта на epay и да платиш таксата си. След като го направих - нтернета тръгна веднага. Толкова за безкасовото плащане. Въпрос на това дали ти пука за клиентите, дали искаш да ги улесниш, или ти е през ципа на бикините, стига да си трайкат и да се разходат до касите редовно да снасят кеш. Нали знаеш защо се предпочита плащането в брой на каси? Не защото е толкова трудно да се реализира плащане през интернет - изобщо не е трудно днес, става за минути. Предпочита се в брой на каса, защото част от паричките на абонатите потъват в сивото чекмедже. Друга причина няма, след като техническата възмоност е налице и е достъпна от години. Ако мине на безкасово, ще му се наложи да отчита приходите реално.

Link to comment
Share on other sites

...Предпочита се в брой на каса, защото част от паричките на абонатите потъват в сивото чекмедже. Друга причина няма, след като техническата възмоност е налице и е достъпна от години. Ако мине на безкасово, ще му се наложи да отчита приходите реално.

Да, затова за 20 лв потребителите получават такива скорости (видял си какви), а за 35 - неограничени български. И нали се сещаш, че наличието на повече начини за плащане означава и по-скъпа услуга, с колкото и малко да е. Epay за търговците не е хич безплатен. Дори за банков превод е нужен персонал да го обслужва (е, може и без, но поне система е нужна да се въведе). А и едва ли са много хората с е-банкиране. Ще ходят я на банкомат, я на гише. Ако теб те мързи да се вдигнеш една сметка да отидеш да си платиш, явно хората не ги. За мен поне е повод да се дигна и да се разкарам. И аз не обичам да чакам на опашки. И за мен това, заедно с кабелната на ДЦЦ са единствените сметки, които плащам касово. И какво от това, дреме ми. Мога и да предплатя за няколко месеца ако искам. Дцц може и да има друг начин, но ми е на път.

Ако повтарям нещо, то е единствено защото съм доволен, и повечето които познавам, са доволни. По другите теми си има също ревностни защитници на съответните доставчици, вече там съм спрял да плюя :bgrin:

За който не знае, темата беше отделена за да не натоварва основната на Нетгруп, понеже беше преценено, че се спори по по-далечни теми отколкото за качеството на услугата. И съм съгласен, и не съм.

Link to comment
Share on other sites

tedy,

Не е задължително да се плаща през epay , paypal и т.н.

Нареждането на един превод през интернет банкиране отмена точно 1 минута ( ако си си забравил паролата и пробваш 2 пъти :) )

Също всяка една банка предлага автоматично плащане на комунални услуги за около 50ст. на всяко 1-во число примерно автоматичен превод и не се занимаваш ;)

А да чакам на каса, някаква безмозъчна кифла да намери къде е ENTER-а няма да стане ;) ( По възможност разбира се )

А пък предплащане - Аз лично НИКОГА. За какво да им даваш да разботят с твоите пари напред ?

 

И да не остана съвсем offtopic.

Наистина Visio раздават листчета , нямат DHCP , но хващат MAC адреса за да не хитруваш, след евентуалното правилно въвеждане на настройките от листчето :D

Според вас каква е идеята пък на това , ем да си закачен по МАC , хем да си без DHCP .... ?

Link to comment
Share on other sites

...

CyberHill, прав си :) .

Аз даже не знаех, че визио са без дхцп :punk

Ние поне имаме от някоя друга година.

 

За плащането - също се съгласявам. Аз също ползвам е-банкиране и плащам така някои неща (не сметки, сметките през ипей).

Специално за онлайн банкирането стана въпрос че не са много хората, които имат такова, особено ако приемем, че абонатите на ланките са били доскоро предимно хлапетии дето основно смучат торенти (говорим за ЛАН).

За кифлите, не бих се съгласил, защото едно че никога не е имало опашки като ходя, второ, съвсем нормално си работят на компютрите, за 1 мин и съм си тръгнал.

И аз бих се позарадвал (може би, защото ще ми отнемат малкото причини да стана от тоя стол :) ) ако има някакъв начин за плащане онлайн.

За предплащането - и аз принципно съм против, но с цел да не ходиш всеки месец, за 2-3 месеца напред няма лошо, особено ако си видял, че си доволен и Едва ли до месец ще се махнеш. Не е като 1-годишните договори на някои други.

Link to comment
Share on other sites

Според вас каква е идеята пък на това , ем да си закачен по МАC , хем да си без DHCP .... ?

А трябва ли да има идея изобщо? Доста ТНТМ изпълнения са по-скоро безидейни или с единствената идея да се ловят маймуни с трици. :lol:

Link to comment
Share on other sites

За безпогрешните нетгруп може да питате She3p от тяхните форуми. Той е от моята бивша мрежа (.138,вече може да е променена) и не минава седмица без да няма нет /заради което ги резнах и аз самия/ :Д Честно казано нз как ги трае тва момче.

Още повече,че никога не съм го виждал лично просто ми се е набил на очи с безкрайните му проблеми с мрежата -_-

За 3ти път сигурно го казвам това,но стига с тея фанатични изказвания за тоя Гаров,че явно не само на мен вече почна да ми се повръща.

http://forum.filibe.net/viewforum.php?id=11

 

П.С. Говоря конкретно за НЕТГРУП.

 

EDIT

Аз даже не знаех, че визио са без дхцп :punk

Ние поне имаме от някоя друга година.

 

?!?

Link to comment
Share on other sites

tedy стига го защитава Гаров, темата е за DHCP...

Мисля, че на всички стана ясно, че за теб всяка екстра водеща до подобряване на дадена услуга е безсмислена след като услугата работела до сега и без нея...

Ето ти едно примерче над което да помислиш : Да DHCP server–а може да спре, но това е проблем при доставчика, доставчика има бърз и директен достъп съответно решението идва по-бързо. Най-малкото намаляш местата които може да създадат проблем, и ги прибираш при себе си.

За мен като клиент ми е все тая дали има DHCP или не, но това не важи за всички клиенти, дори не важи за масата клиенти. Клиента очаква когато си пусне компютъра да има интернет, как ще го ползва и ще го ползва ли изобщо си е негов проблем. Утре като си вземе новият лаптоп очаква да го включи в мрежата, евентуално да се обади да уведоми, че си е сменил pc-то и малко след това да има интернет. Приказките какво трябвало да знае за да ползва еди коя си програма и т.н. са леееко детски, все едно приятелката ми знае как да ползва муле, торенти или пък знае как да си въведе настройките .... но това да ти кажа не й пречи да ползва интернет

 

И стига с Гаров, преди психясваше само техниците си колко е добър и велик, изглежда сега прави същото и с клиентите си :)

Link to comment
Share on other sites

Да DHCP server–а може да спре, но това е проблем при доставчика

DHCP сървър може и да спре, но не и услугата DHCP ако е изпълнена като хората (high availability 99.99%). В мероприятие от тип ТНТМ обаче всичко е възможно.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...