Jump to content
BulForum.com

Дискусия, относно DHCP


Recommended Posts

Дедо, надявам се правиш разлика между самия протокол като технология и некадърното му прилагане и омазване от двукраки индивиди.

Между другото като се спомена за ТНТМ, само на мен ли ми се струва, че изграждането на MAN Ethernet мрежи с десетдоларови боклучави комутатори си е точно еталон за това толкова полулярно преди повече от 20 години мероприятие, независимо колко стабилно може да работят? И то при положение, че вече има хардуер за стотина долара, поддържащ 802.1x, VLAN сегментация и QoS. А това пък с раздаването на хартийки с IP адреси на клиентите си е направо като виц. :lol:

 

Само за информация (няма да влизам в спорове): когато "омразните ;)" софиянци поеха контрола, едно от първите неща беше да въведат система за автоматична диагностика на трафика.

Та оказа се, че някои (всъщност - доста) рутерчета, включително някои Линксиси, имат свойството да мятат калпави броудкасти, на които други калпави рутерчета и лан-карти бързат да отговорят с някакви си техни броудкасти, на които други рутерчета включително оригиналния отговаря с нови броудкасти, на които..... И именно тази система ги "плясваше" образно казано по IP-то.

Което като модел май доста прилича на дискусиите в този форум :) (е, може би и в други форуми).

 

Както казах - включвам се само за да съм полезен с информация! Нито ще споря как това обидило някои клиенти, нито ще коментирам повече темата.

 

@Godfather - това е реалността, и като си помислиш, че и заради $10-ви комутаторчета брат'чедите разбиват комуникационни шкафове... Е тва къде го има, в Канада едва ли? :sayjin .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply
@Godfather - това е реалността, и като си помислиш, че и заради $10-ви комутаторчета брат'чедите разбиват комуникационни шкафове... Е тва къде го има, в Канада едва ли? :sayjin .

Е, ако това е основния проблем при изграждането на сериозна инфраструктура, тогава ситуацията наистина е безнадеждна. Сега си спомням онази песен на Тодор Колев за чистачките, в която се пееше: "Накъдето видят очите ми, всичко краде и краде..." :lol:

Link to comment
Share on other sites

Е, ако това е основния проблем при изграждането на сериозна инфраструктура, тогава ситуацията наистина е безнадеждна. Сега си спомням онази песен на Тодор Колев за чистачките, в която се пееше: "Накъдето видят очите ми, всичко краде и краде..." :lol:

 

Мхмм, през ден през два - я кабел, я суичове, я трансформатори... По-скъпото оборудване се слага само на сигурно охранявани точки, със сигнализация към охранителни фирми, които поемат някаква сума като гаранция в такива случаи. С останалите се занимава полицията, колкото да издадат протокол за счетоводни цели. Абе - каквото и да говорим - смЕх голЕм е :D...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...