Jump to content
BulForum.com

Моля за оценка на стара конфигурация s.A


Recommended Posts

Имам една старичка конфигурация за продаване, а един приятел иска да я купи. Машинката съм я събирал преди време, когато цените бяха други, после съм купувал нови неща и затова се затруднявам да дам оценка. Конфигурацията в общи линии е:

 

Тип централен процесор - AMD Athlon XP, 1666 MHz (10 x 167) 2000+ (s.А)

Дънна платка - Soltek SL-75FRN3

Чипсет на дънната платка - nVIDIA nForce2 Ultra 400

Системна памет - 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Видеокарта - RADEON 9250 64 MB, TV-out, пасивно охлаждане

Дисково устройство - ExcelStor ATA 80GB (J680), без проблеми

Оптично устройство - BENQ DVD DC DW1670, почти нова

Мрежова карта - Realtek 8139

3,5" флопи

PSU - Fortron 250W, 12cm перка

Кутия - Стандартна, с аудио изходи и 2 бр. USB на предния панел, нова

Монитор - KTC7002FD, 17", отлично състояние

Клавиатура - Deluxe K5015, нова

Мишка - Стандартна PS2, оптична

 

 

Моля за мнения относно нормална и за двамата цена. Отделно ще му дам бонуси, като на приятел.

Link to comment
Share on other sites

Според мен "нормалната цена" за подобна конфигурация би трябвало да е някаде между 160-200 лева.

Link to comment
Share on other sites

200 са доста евентуално ако го пусне на части, но лошото е че почти винаги остават части които са непродадени. Иначе на цяло е доста сложно въпреки, че като цяла конфигурацията е балансирана и може да хване до 180 лв.

Link to comment
Share on other sites

Според мен, Саше, 250 лева би била справедлива цена. Може да се каже, че и двамата ще сте "на далавера":

Първо, приятелят ти купува работеща машина, в перфектно състояние, със сигурен произход и история, както на частите, така и на проблемите. Нещо, което няма да се получи при евентуално събиране на машина с евтини чаркове по форумите. Особено, ако и приятелят ти не може сам да си я направи.

Второ, ти "хващаш" прилична цена за машинката, за която ти е ясно колко си дал. Цена, която няма да събереш, ако я разфасоваш и предложиш на части по форумите. А и все пак, няма да му правиш подарък, нали? За това си има бонуси.

Link to comment
Share on other sites

И на мен ми се въртеше в главата цифрата 250, но исках да чуя мнението на други хора (за които приемам, че са по-безпристрастни от мен). Иначе като бонуси ще му дам стерео колонки, добра уеб-камерка с микрофон и компютърна маса с подвижен плот. Закарвам, подреждам, ключвам го и е готов за работа.

Link to comment
Share on other sites

Камера, колони, маса, транспорт, инсталиране и дръпване на стола да седне, джентълменски ?! :laughing:

Кажи му 300 лв и му напомни, че получава толкова допълнителни екстри *безплатно* :bgrin:

В стил на големите вериги магазини.

Link to comment
Share on other sites

Според мен нормални цени на нещата са:

 

Athlon XP 2000+ 20лв

Soltek SL-75FRN3 - едно от най-добрите за сокета, затова може да му се иска към 35лв

512 MB (PC3200 DDR SDRAM) - не повече от 20лв

RADEON 9250 64 MB също не повече от 20лв

ExcelStor ATA 80GB (J680) макс 35лв, ако наистина е перфектен

BENQ DVD DC DW1670 - новите са по 30кинта, значи 30х70%=20лв

Realtek 8139 - нова е 6лв, 4лв е добре

3,5" флопи - 3лв

Fortron 250W, 12cm перка - 20лв

Кутия - Стандартна - 10лв

KTC7002FD, 17", отлично състояние - 19ки от най-добрите тринитрони и даимъндтрони вървят по 40-50лв, за този не повече от 30лв

Клавиатура - Deluxe K5015 - 5лв

Мишка - Стандартна PS2 - 3лв

 

Като се събере всичко става някъде към 220лв.

Цените са по моя преценка, базирана на как вървят нещата из форумите.

И въпреки това е цяла конфигурация - винаги струва по-малко от на части, но като добавим бонусите, които получава 200-220лв е добре.

Link to comment
Share on other sites

Ееее, тези бонуси за вече много! Виж, колонки, микрофон, даже слушалки -бива. Ама камера, бюро...Ако ти е голям приятел, може. Ама и да черпи!

Edit:

А към горната разбивка можем да добавим някой лев за сглобяване, конфигуриране, инсталиране, малко разходи за телефон (предполага се, че нещата се уговарят, преди да се купят/продадат), някой лев за транспортни разходи и цената съвсем ще си дойде на мястото. Освен това, за някои от компонентите пише, че са нови и е безсмислено да се смята овехтяване към тях (поне когато става въпрос за сделки между приятели). Именно фактът, че става въпрос за сделка между приятели обезсмисля разбивката по компоненти и педантичното пресмятане.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...