Jump to content
BulForum.com

Windows XP Service Pack 2/3


mafiot

Recommended Posts

някой може ли да даде линк за пиратски уин който е пробвал и е доволен(имам предвид тези в торент сайтовете) защото в замунда има над 20 ама знам ли кой е читав и кой не...

аа и става въпрос за XP :)Благодаря предварително: )

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 375
  • Created
  • Last Reply

Днес забелязах един бъг в календара на Windows, а именно - показва невярно деня от седмицата. Излиза, че днес е събота :confused :

1502291547_s.JPG

Часовата зона е коректно зададена, проверих всички настройки в Regional settings. Интересното е, че имам още една машина с XP от същия дистрибутив, която обаче показва деня коректно. Питах чичко Гугъл, но не можах да намеря точно решение. Може да не съм дефинирал добре търсенето с "wrong day in Windows calendar".

Някакви идеи?

Link to comment
Share on other sites

Като начало виж защо Неделя е първи ден от седмицата, след като ако си на Бг регионални, би трябвало Понеделник да е първи ден, както е нормално.

Link to comment
Share on other sites

ем мене основно за игри ми трябва...дали е добър..щото е student edition..

 

еми ако ти е само за игри, и предполагам, че имаш и хубав хардуер, в такъв случай XP Pro SP3 Student Edition е по-доброто от SP2

 

SP3 правеше проблеми на някои модели лаптопи, но мисля, че ги оправиха с BIOS ъпдейти, така че давай смело.

 

а това Student Edition да не те притеснява. В случая е супер!

Link to comment
Share on other sites

Как да се изключи guest акаунта ?

Проблема е там , че брата го е активирал под сейф мод с администраторски акаунт и след това като като влезнал пак там (за настройките на акаунтите) нямало функция да се изключи !

Дайте малко инфо по този въпрос ... по телефона изобщо не мога да видя компютъра за да разбера повече и си нямам на идея какво е станало .

п.п. Човека бърза и се надявам да ми отговори някой сега .

:)

Link to comment
Share on other sites

Преди доста време четох във форума за някакъв пач или нещо подобно, оптимизиращ работата на двуядрен процесор под XP. Някой сеща ли се за такова нещо?

Link to comment
Share on other sites

Как да се изключи guest акаунта ?

Проблема е там , че брата го е активирал под сейф мод с администраторски акаунт и след това като като влезнал пак там (за настройките на акаунтите) нямало функция да се изключи !

Дайте малко инфо по този въпрос ... по телефона изобщо не мога да видя компютъра за да разбера повече и си нямам на идея какво е станало .

п.п. Човека бърза и се надявам да ми отговори някой сега .

:)

Имаш ли друг акаунт на компа,който да има администраторски права ? Ако е така,влез с него и пробвай чрез този acc да спреш guest-a.Брат ти от какъв акаунт е влезнал,за да се опита да го спре ?

Link to comment
Share on other sites

Има друг акаунт с администраторски права , обаче е с парола , а брат ми е влезнал през сайф мод за да включи гест акаунта след което иконката изчезнала , после отиди да търсиш начин на виндолс хоум едишън как да го оправиш вече .

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

някой ще ми препоръча ли някое "моднато" XP със SP2 (или SP3) ... или просто да ме подсети коя беше програмата, чрез която се прибавяха разни програмки към самата инсталация на XP-то (че ме мързи вече да преинсталирам и след това една по една да ги слагам)

Link to comment
Share on other sites

някой ще ми препоръча ли някое "моднато" XP със SP2 (или SP3) ... или просто да ме подсети коя беше програмата, чрез която се прибавяха разни програмки към самата инсталация на XP-то (че ме мързи вече да преинсталирам и след това една по една да ги слагам)

nLite

Link to comment
Share on other sites

а възможно ли е да се интегрират програми, които изискват сериен номер или крак? :unsure:

от вчера чета ей тея хави тук и доколкото разбирам май става чрез *.reg файл само .... :huh:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

В последно време се появи периодичен дразнещ спад в производителността. На около 2-3 минути има 10-15 секунди мощно забавяне. Изредих куп антивирусни, антиспайуери, не-знам-си-кви-чистачки и не намериха нищо съществено. По-време на забавянето така и не успях да хвана кофти процеса, понеже системата става доста латентна, но до колкото забелязвам е explorer.exe. Хард диск активността е нормална. Поиграх си размера на виртуалната памет, дефрагментирах - без успех. Дори поспрях някои системни услуги за всеки случай...

 

Някакви идеи?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Една пенсионирана темичка малко да е вдигнем...пък може и да е прекеръстите на Sp3 :D

 

Както и да е, някой може ли да ми каже как да си сменя темата с такава каквато ми харесва, в нета пишеше от services.msc да ги "Enable"-на, направих го ама не става :/

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,днес сутринта ми се появи сериозен проблем с уиндоус.Сутринта като включих компютъра не можа да стартира системата и ми изписа,че windows/system32/config/system липсва или е развалено. Казах си пак ще се преинсталира бозата!!Да ама не!Като почна новата инсталация след като сканира хардуера и натисна F8 ми изписва Searching for previous versions of Microsoft Windows..... и до там?!!!Инсталацията спира и само този надпис си седи!Моля ви помагайте преинсталирал съм си компа десетки пъти и до сега не е имало подобен проблем.

Link to comment
Share on other sites

Има ли драйвъри за сата в твоя wim? Също така си виж кабелите на твърдия диск дали са добре "натикани"

Вероятно едно 2те ще е, има и 3ти вариянт, неприятен харда да ти е казал бум бум (малко вероятно) виж дали го засича в биос и пиши пак :)

Link to comment
Share on other sites

Кабелите са си добре натикани проверих ги.Биоса ми го хваща,но възможно ли е въпреки това да е изгърмял.Доста е старичък.Не разбирам много,но мисля,че е АТА.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...