Jump to content
BulForum.com

Кой какво кара


бат Ицо

Recommended Posts

Добре де,що пък да са бавни ? Само BMW ли има правото да е бърза кола ?

 

 

Да съм написал тук някъде, че БМВ е бързо?

 

Сравни заводските характеристики на колите му с модели коли същите години и ще разбереш какво искам да кажа.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply
Не винаги това, което пише в спецификациите и това, което реално колата показва е 1:1. Понякой път е над, но по някой път е под писаното. Моята от 0 до 100 дава 2 секунди под това, което пишат германците в каталога за двигателя, с който е екипирана...като се има предвид, че нищо по двигателя не е пипано. Единствено има спортни предни амортисьори. Може и разликата да се явява, че бях сам в колата, когато правих замерванията....но пък резервоарът ми беше пълен догоре (75л), а и държах хронометъра със същата ръка, с която държах и кормилото, а с другата сменях предавките....така, че се компенсира от затруднените за мен условия... :P ...са сигурност я засякох 3 пъти на един и същ равен участък.

 

Едит: Да - с хронометър, щракам копчето и тогава отпускам съединителя....и както казах го направих 3 пъти, с минимални десети разлика. А на следващата ви сбирка - с удоволствие...само трябва да съм в града и да нямам ангажименти. :punk

 

каква е точността на джи тека. Щото чета, че не бил от най-точните ама......де да знам :wacko:

 

Да и мерседеса, останалото е боза :bgrin:

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Едит: Да - с хронометър, щракам копчето и тогава отпускам съединителя....и както казах го направих 3 пъти, с минимални десети разлика. А на следващата ви сбирка - с удоволствие...само трябва да съм в града и да нямам ангажименти. :punk

 

 

 

Нямаш грижи, само казваш и ще замерим. Не претендирам, че "техниката" ми е абсолютно точна, но е по-точна от хронометър.

 

Ето какво замерва:

 

 

Performance Measurements

 

* 0-60 MPH

* Other Speed Tests (0-10 MPH through 0-100 MPH in 10MPH increments)

* Quarter Mile Elapsed Time

* Quarter Mile Trap Speed

* Elapsed Time and Trap Speed for standard intervals (60', 330', 1/8 Mi, 1000')

* Lateral G's (current and peak)

* Braking G's (current and peak)

* Friction Circle

* Wheel Horsepower or Estimated Engine Horsepower

 

 

Results Presentation

 

* Realtime Speedometer and Graphs

* Realtime Friction Circle and Graphs

* View results for latest test run or any saved run

* View averages based on vehicle, date, or modification

* Compare results between vehicles, dates, or before-and-after modifications

* Export Graphs for Timed Runs or Skidpad Runs

 

 

Configuration

 

* Rollout 0" to 24" (separate settings for 0-60 and Quarter Mile tests)

* Stores vehicle weight and drivetrain efficiency in your vehicle's profile

* Calibration routine gets the maximum accuracy possible with the built-in accelerometers

Link to comment
Share on other sites

Не си крий номера, ше те намеря и ще го напиша. :P . Иначе честито за добрия избор, добре че махаш комбито (никога не съм ги харесвал)...

Link to comment
Share on other sites

Не си крий номера, ше те намеря и ще го напиша. :P . Иначе честито за добрия избор, добре че махаш комбито (никога не съм ги харесвал)...

Дай да ходим на бира и ще ми го видиш :) Само дето няма да може и двата едновременно хаха.

 

Малко ще ми липсва огромния багажник, защото ми се случвало даже да няма място в него... но това е положението. За Laguna 2 държах да е хечбек заради спортното излъчване отзад... но ако бях попаднал на хубаво комби щях да го взема, че с тия счупени коли по автосалоните е трудно да се намери читава или поне неудряна кола. Пък и претенции за екстри имах (ксенон, автопилот, ESP, говорящ компютър, парктроник, полу-кожа) :)

Link to comment
Share on other sites

ето моята барака

 

:blink: Що бе,кво му има на акцента че му викаш барака :) мен ако питаш хюндаи са наи- здрави и носят на тежко каране :D а и като дизайн вече ги правят яки :) ...еи го и моя

dsc01484go9.jpg

 

:punk :P B)

Link to comment
Share on other sites

Не винаги това, което пише в спецификациите и това, което реално колата показва е 1:1. Понякой път е над, но по някой път е под писаното. Моята от 0 до 100 дава 2 секунди под това, което пишат германците в каталога за двигателя, с който е екипирана...

 

Offtopic:

И аз така си мислех ,щото и мойта и дават 13 сек по каталог и после като я засеках с хронометър ми даде 11. Обаче сме малко в грешка щото ако я засечеш с GPS ще разбереш че всъщност трябва да дигнеш 107-110 км/ч по километраж (дори и заводски гуми и джанти) за да си на реални 100. От там идва и малката разлика която се получава ;)

 

Ontopic:

 

dsc04792ty7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Едната ни кола е чисто нова Kia Сийд SW. Фууууул екстра. На листа с екстрите - всичко, което можеше да се избере и имаше смисъл го има. Еми... Моята кола (Ауди 96') има по - хубава возия от Киа-та. Същото важи и за Хюндай и30. Пунта мара...

Link to comment
Share on other sites

Тъй като съвсем омазахте темата с безсмислени спорове - преместих офтопиците в общата тема за автомобили. Който иска да продължава спора - да го прави там. Тука слагайте само снимки или обяснения кой какво кара.

 

@A55A551N80R, преобразувах огромните нощни снимки в линкове, защото много трябва да се скролва страницата.

Link to comment
Share on other sites

В момента връткам на бащата старата кола - Хонда HR-V <333333

На теория я връткам с майка ми, ама на практика май си я връткам почти сам. Утре ще кача снимки.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...