Jump to content
BulForum.com

Кой какво кара


бат Ицо

Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Камен, ако не е тази кола, друга ще е там.

 

Автомобила е наистина култов и подлежи на реновиране. Много е запазен, защото последните 14 години не е юркан въобще. Всъщност и аз още не съм го карал повече от 2-3 километра. Двигателя му е корав и е същия който слагат на ДеЛориана от "Завръщане в бъдещето". Все пак си приказваме за ретроватомобил. По нета чета, че ги вдигат на 220 коня спокойно. Не знам само с ограничаване приплъзването на диференциала дали може да се справя, но ще трябва да се погледне. Ако се направи до към 60% ще стане фурия

Link to comment
Share on other sites

Ujas, tva e ebahti kolata, zaklevam se :)

Напоследък изобщо не мога да ти разбера заключенията в тия кратки постове...ето и сега - в крайна сметка харесваш ли колата или си забравил кавичките? :P

 

Двигателя му е корав и е същия който слагат на ДеЛориана от "Завръщане в бъдещето".

А плутония откъде ще си го набавяме, че на руския пазар нямат редовно (питах вече). :lol:

Link to comment
Share on other sites

Напоследък изобщо не мога да ти разбера заключенията в тия кратки постове...ето и сега - в крайна сметка харесваш ли колата или си забравил кавичките? :P

 

Абе в тон с предното мнение да изразя лека ирония и аз, че Жорко се изпляска пак кат чикия на мокър пясък с тия проценти коли дето тая уникална 569 годишна кола ги превъзхожда. Не че е лоша колата, бих и се порадвал и аз, ама много обичат хората да се преувеличават и да се превъзбуждат ебаси. После търсим реализъм по филмите, а в живота реализма е на майната си някъде :) Та така. Да няма сърдити, ташак да става :)

 

П.С. АлБънди ако е човек ще се появи някъде на някоя сбирка на форумните шофери ще даде едно кръгче да тестваме :)

Link to comment
Share on other sites

П.С. АлБънди ако е човек ще се появи някъде на някоя сбирка на форумните шофери ще даде едно кръгче да тестваме :)

 

Ама моля ти се... Всички искаме да дойде да ни покаже уменията си как се кара кола на 101% от възможностите й.

Link to comment
Share on other sites

Botev1912 супер номер ! :) И за да не е пълен оффтопик, като оправя решетката на колата и още някои козметични забележки ще кача снимка. :D

Link to comment
Share on other sites

Да.

 

FalleN_213. при ускорение 7 сек до 100 и макс скорост 230 км/ч съм доволен. Поне задното стъкло не им се вдига с багажника :lol:

 

И с къф по дяволите двигател е?!Като с най-мощния - 3.0 V6 24V (190 Hp) ускорява до 100 за 7,9 ?

Link to comment
Share on other sites

И с къф по дяволите двигател е?!Като с най-мощния - 3.0 V6 24V (190 Hp) ускорява до 100 за 7,9 ?

Не винаги това, което пише в спецификациите и това, което реално колата показва е 1:1. Понякой път е над, но по някой път е под писаното. Моята от 0 до 100 дава 2 секунди под това, което пишат германците в каталога за двигателя, с който е екипирана...като се има предвид, че нищо по двигателя не е пипано. Единствено има спортни предни амортисьори. Може и разликата да се явява, че бях сам в колата, когато правих замерванията....но пък резервоарът ми беше пълен догоре (75л), а и държах хронометъра със същата ръка, с която държах и кормилото, а с другата сменях предавките....така, че се компенсира от затруднените за мен условия... :P ...са сигурност я засякох 3 пъти на един и същ равен участък.

 

Едит: Да - с хронометър, щракам копчето и тогава отпускам съединителя....и както казах го направих 3 пъти, с минимални десети разлика. А на следващата ви сбирка - с удоволствие...само трябва да съм в града и да нямам ангажименти. :punk

Link to comment
Share on other sites

Не винаги това, което пише в спецификациите и това, което реално колата показва е 1:1. Понякой път е над, но понякой път е под писаното. Моята от 0 до 100 дава 2 секунди под това, което пишат германците в каталога за двигателя, с който е екипирана...

 

 

Как ги измерваш? Щото ако е с хронометър...

 

Ако искаш следващия път ако дойдеш на сбирка ще ти я замерим 0-100 ;)

Що-годе точно като тръгваш джаджата сама се стартира, мери G ускорението.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...