Jump to content
BulForum.com

Sony Ericsson Xperia X1 или Sony Ericsson Xperia C905


Don_NUTSO

Recommended Posts

Доста ми е трудно да се реша, кой от двата да е, ако може да дадете вашето мнение и насоки.

И ако може да споделите от личен опит предимства и недостатъци.

 

снимки: http://bp2.blogger.com/_N0c7S5TLfxc/SIqNYN...-h/DSCN9749.jpg

 

Сравнението в mobilebulgaria: http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/view...%F0%E0%E2%ED%E8

Link to comment
Share on other sites

Ако е искаш да е с windows mobile - HTC, ако искаш да ти излезне малко по-евтино - Eten.

Ако искаш да e със Симбиан - задължително Nokia (N series).

 

Не знам какво точно търсиш - като функции и дизайн, за да ти препоръчам конкретен модел.

Link to comment
Share on other sites

Nokia N82,въпреки,че не е с камерата на С905,но GPS-a и Wi-Fi-то са много стабилни.А и имаш подробна карта на България и гласова навигация и всичките му простотии.Само,че първо трябва да си я качиш.

Link to comment
Share on other sites

GPS, wifi, камерата на C905 :) и да не е много голям.

Имах Eten X500, но беше нещо неудобен за използване.

И кое му е неудобното?

Дисплея е труден за натискане или

организацията на менютата и производителността на телефона е ниска?

Ако е 2-рото - защо отново търсиш телефон с windows mobile? - пределно ясно е че ако е с WM ще е бавен. муден и често ще забива....(поне от личен опит)...

 

А този C905 с тази 8мб камера направо ме размива http://i.gsmarena.com/vv/newsimg/08/06/se-...marena_002.jpg- мисля че наскоро Самсунг пуснаха нещо с повече мегапиксели :)

 

Ако искаш свестни снимки снимки в апарат с малки размери си вземи Ixus... :)

Link to comment
Share on other sites

Нищо на пазара не може да се сраванява в момента с Х1 и като цена и като функционалнсот и като дизайн. Няма да го сбъркаш ако го вземеш.

 

какъв дизайн? толкова е грозен с тия бутони отдолу. изглежда като китайско копие на iphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ако може и аз да кажа че нито един от 2та не ми харесва. И 2та са като тухли - огромни и ръбати. HTC Touch HD ги има функциите които търсиш, по-добър екран (480х800) и е доста по-плосък...

 

Ако искаш свестни снимки снимки в апарат с малки размери си вземи Ixus... :)

:punk

Link to comment
Share on other sites

взимай това, което ти хареса. тук всеки ще ти каже неговото мнение, изхождащо от неговите предпочитания (или предразсъдъци) ... така че, квото и да си вземеш, ще го харесаш в последствие. гаранция! ;)

ето, ти си питал за точно 2 определени модела, а те ти препоръчват други ... кво повече има да се чудиш. отиваш, гледаш, пробваш и взимаш.

 

успех :)

Link to comment
Share on other sites

взимай това, което ти хареса. тук всеки ще ти каже неговото мнение, изхождащо от неговите предпочитания (или предразсъдъци) ... така че, квото и да си вземеш, ще го харесаш в последствие. гаранция! ;)

 

Абе не е съвсем така. Аз като търсех кола пуснах тема като първоначално се чудех между Шкода Октавия и Тойота Корола евентуално Пежо 307 обаче в крайна сметка взех съвсем друго (щото беше на промоция ама тва друга тема) :) А и щом е пуснал тема явно му трябват още няколко мнения.

 

Колкото за Windows Mobile (XPERIA-та е с него) тогава ако гледа подобно може да хвърли 1 око на HTC Touch HD-то (или в този ред на мисли на Diamond Touch-a също). Верно всеки казва от собствен опит и предпочитания естествено но за това са полезни многото мнения - някак може да те наведат на мисли за нещо за което не си се сетил първоначално...

Link to comment
Share on other sites

Nokia... Момче не ме карай да падам от стола... Нито един от двата вика.... Не знам ама ти на какво разчиташ ве? На марка? За момента Х1 е телефон от бъдещето (ако мога така да се изразя). Какво ще кажеш, че за момента има Нокиа която е по функционална и по добра от Х1? Айде де... ХТС са наистина добро, но Х1 става както и за бизнес телефона така и за камера.

Вече по темата.

Зависи за какво ще го ползваш телефона.

905 е телефон за хора който искат да ползват нещата за зарибявка

Х1 е по бизнес телефон

 

И моля не изцепвайте изказвания като на Ferante. Смях на бучки...

Link to comment
Share on other sites

За момента Х1 е телефон от бъдещето (ако мога така да се изразя). Какво ще кажеш, че за момента има Нокиа която е по функционална и по добра от Х1? Айде де... ХТС са наистина добро, но Х1 става както и за бизнес телефона така и за камера.

 

Чак пък от бъдещето. Айде айде. Я го сравни с HTC Touch Pro, Touch HD, Touch MAX 4G и т.н.? Едната "камера" която толкова е и камера защото сравнена с кой да е Canon IXUS е пълна пръдня. Винаги ме е яд да гледам снимки от телефони и с много редки изключения се вижда изобщо нещо.

 

И както си го написал като че ли HTC-тата не стават за бизнес телефони а като ги сравним са същите като X1 и по процесор и по памет, имат и клавиатура (някои от тях, а други имат ДОСТА по-голям дисплей).

 

И 1 съвет от мен - като тръгнеш да насмиташ някой в този стил гледай да няма за какво друг да ти се хване в поста поне че да не станеш ти за смях :)

Link to comment
Share on other sites

Според мен, разликата между двата е огромна: едното е обикновен камерафон, натъпкан с екстри (С905), другото е СМАРТФОН - нищо общо т.е. нямат.

Единия помни всичките ти проведени разговори (Х1), другия забравя тези дето си провел сутринта (С905). Мнението ми, е че по-всички възможни показатели освен по-размери и камера, Х1 е светлинни години напред. И сега вече зависи какво търсиш, но ако е заради камерата - просто няма смисъл, така или иначе няма да има снимки като на фотоапарат, а за размера - ти си решаваш, все пак става дума за 4,5 милиметра.

Определено Х1.

Иначе аз съм привърженик на НТС - най-напред са по отношение на смарттелефоните.

А от Нокиа бягай далеч, отдавна не е това което беше... един телефон за света нямат - вече !

 

П.П. Сега погледнах датата... :lol:

Ей ivo ти не гледаш ли бре момче, та вдигаш теми от отвъдното - то за 5-6 месеца човека и двата може да е пробвал вече.

 

Don_NUTSO, по-добре кажи кое си взел и какви са ти впечатленията.

Link to comment
Share on other sites

Иначе аз съм привърженик на НТС - най-напред са по отношение на смарттелефоните.

А от Нокиа бягай далеч, отдавна не е това което беше... един телефон за света нямат - вече !

 

Няма майтап - от последните ми нокии съм буквално възмутен че изобщо може да има подобен телефон който става само да го гледаш и да му се любуваш но даже не става да говориш по него.

 

Между другото сега разгледах по-подробно gsmarena и си набелязах следващия си телефон (евентуално докато утре не си променя мнението :lol:) HTC Advantage X7510 - не съм засекъл засега друг да е с процесор на 624 mhz :)

Link to comment
Share on other sites

Няма майтап - от последните ми нокии съм буквално възмутен че изобщо може да има подобен телефон който става само да го гледаш и да му се любуваш но даже не става да говориш по него.

 

Между другото сега разгледах по-подробно gsmarena и си набелязах следващия си телефон (евентуално докато утре не си променя мнението :lol:) HTC Advantage X7510 - не съм засекъл засега друг да е с процесор на 624 mhz :)

 

Еми как да забележиш, то това не е телефон, а notebook с тия 5 инча !!! А и трябва да му провериш блутуута колко е добър, че нямаш други алтернативи за провеждане на разговори :lol: , освен ако не искаш да ти пази завет от силен вятър или сянка лятото. Те НТС имат и с още по-бърз процесор:

HTC Shift => - харесва ми доста повече от разни Атоми, ЕЕЕ -та и прочее, а е и телефон все пак - с едно блутуутче цепи мрака. :D

 

П.П. Сега го гледам, че и пръстово разпознаване има... ц-ц-ц ебаси телефона - само цената му е смущаваща !

 

htc_shift_00.jpg

Link to comment
Share on other sites

Чак пък от бъдещето. Айде айде. Я го сравни с HTC Touch Pro, Touch HD, Touch MAX 4G и т.н.? Едната "камера" която толкова е и камера защото сравнена с кой да е Canon IXUS е пълна пръдня. Винаги ме е яд да гледам снимки от телефони и с много редки изключения се вижда изобщо нещо.

 

И както си го написал като че ли HTC-тата не стават за бизнес телефони а като ги сравним са същите като X1 и по процесор и по памет, имат и клавиатура (някои от тях, а други имат ДОСТА по-голям дисплей).

 

И 1 съвет от мен - като тръгнеш да насмиташ някой в този стил гледай да няма за какво друг да ти се хване в поста поне че да не станеш ти за смях :)

Виж, сега кой е неподготвен само.... Човека пита между два КОНКРЕТНИ телефона от една марка която е Sony Ericsson. Сега за ХТС не става ама и капка на въпрос. Иначе да ХТС-тата са страшни. Да не говорим Адвенчъра който е с 1.2 гхм процесор.

 

А до колкото казаното от мен телефон от бъдещето това е юзъра който веднага изключи Сонитата като марка телефони(което много ме дразни и въвежда на мисълта, че е като кон с капаци).

 

А защо между добрия ти списък на телефони не вметна Г1?

Link to comment
Share on other sites

neslomim, има нещо верно в размерите на телефона и все пак 7150-то някак мога да го мушна в джоба (133 x 98 x 16 - не я малък и ще издува но да речем че на колана може да се събере някак) докато Shift-a е с размерите на тухла и ще трябва специална раница да си взимам за да го нося :lol:

 

Ghetto_Freak, трябваше да го сдъвчеш за нокия-та конкретно а не така :bgrin: А точно XPERIA-та е с Windows Mobile та по тази логика може да гледа и HTC-та спокойно, отделно че и като цени са подобни. Не знам кой е този "adventure" с 1.2ghz-овия процесор, нещо съм го прозяпал - я дай линк?

 

T-Mobile G1, e точно копие на HTC dream - те напоследък доста се навъдиха подобни - точно на този ми е малко странна разделителната способност - бих предпочел VGA или по-голяма, освен това е доста обемист (117.7 x 55.7 x 17.1 mm) а аз предпочитам по-плоски затова бих взел Touch HD (115 x 62.8 x 12 mm) който е по-широк но доста по-плосък. S740 ми е любопитно да го видя на живо също... Избор има даже ми идва малко в повече...

Link to comment
Share on other sites

Прозяпването е от моя страна... Нещо съм се объркал. Не знам защо съм останал с впечатление, че е с 1.2ghz процесор, но не е.

Извинявам се за грешката.

Но вече adventure и шифта са вече повече джобни лап топи...

Иначе T-Mobile G1 & HTC Dream са еднакви доколкото разбира(да не кажа един и същ).

МобилеБългария и ГСМАрена.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Аз лично бих избрал С905, защото няма ОС.Предпочитам телефони без такова нещо..

 

За съветите за Н-серия да си ги ползват заблуденте където си ги харесват.СЕ-то си е правилният избор.

Link to comment
Share on other sites

Пич ако си решил да даваш един чувал пари за ГСМ - айфона е това избор :):). Ако искаш да минеш тънката. Взимаш една е51, радваш се на живота и отиваш на кръчма с останалите пари :)

Link to comment
Share on other sites

Пич ако си решил да даваш един чувал пари за ГСМ - айфона е това избор :):). Ако искаш да минеш тънката. Взимаш една е51, радваш се на живота и отиваш на кръчма с останалите пари :)

 

Би ли обяснил защо мислиш че iPhone-a е по-добър от xperia?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...