Jump to content
BulForum.com

Теория за красивите и грозните хора и връзките между тях.


Recommended Posts

да. само че неуспешно :)

 

нещо не ти е ясно май за булевите функции обаче :) определянето на положението на точка (елемент) към дадено пространство е просто едно от приложенията им, но това не значи че не може да се приложи за хората като точки от множеството наречено човечество.

 

Булевата алгебра е специална алгебрична структура, която съдържа логичните оператори И, ИЛИ, НЕ, както и множествените функции сечение, обединение, допълнение. Тя е дефинирана за първи път от Джордж Бул през 19 век, с цел да се използват алгебрични методи в логиката.

тоест - това си е директно мост между математиката и философията :)

 

Нека да обърна внимание и на друг момент

 

теория + достатъчно на брой факти = закон. аз аз не прентендирам за постулати тука :D

 

просто лични наблюдения :)

Link to comment
Share on other sites

Защо забраняваш нещо което не разбираш? :)
А ти разбираш ли ги, драги? Като гледам какви глупости си избълвал - сериозно започвам да се чудя дали повече да докосна масур. И не ми изскачай с "използването на THC като аргумент едикаквоси" щото тревата я познавам доста от преди теб и вярвай ми - по-добре.
wolf: няма как да паднеш по-ниско в момента в който посочиш overman за пример.
Ще ти отговоря така:

toilet-paper-icon.jpg

***

Апропо, Даниеле, правиш една много, много голяма грешка. Първото, да те питам колко често може да се каже, че имаш социални контакти? Не говоря за Skype, ICQ, Gepime, *blog*, ами за излизане сред хора и общуването с такива. Извън работно време. Защото това изследване имам чувството, че си го направил вкъщи с калкулатора и проучвания в интернет. Липсва ти една много важна тънкост - експериментално изучаване на обекта на теорията ти - хората. Опитваш се да изграждаш социални теории, с надеждата да намериш отговора на самотата ти, но вярвай ми - не става така. Говоря ти от личен опит. И колкото по-рано се спреш и се обърнеш към нормалната комуникация, ще откриеш, че настоящата ти теория е ужасно нескопосана. Не, че правилата ти не са близки до верните но... са малко като Нютоновата физика - близки приближения до определен частен случай (крайни скорости). Само че, Нютоновата механика е по-близо до "действителността" (докато някой не коригира и Айнщайновите корекции) отколкото твоите. Хванал си някакви частни случаи, които са вярни, но не дават реалната картинка.

Първата ти голяма грешка идва от субективността на изследвания показател. Да, общия брой хора е ясен, но нали се сещаш, че красотата, която в случая те вълнува е нещо ужасно субективно. Аз намирам красотата в нещо, на което Драган не обръща внимание. За да получим бройката на красивите и грозните, трябва да съберем данните за мнението на всеки един човек на планетата за всеки друг и взетите данни да ги осредним и така да получим някакъв показател за красотата. Но това, разбира се, не може да стане. Аз например мога да кажа, че за мен личност А е по-красива от личност Б, но не мога да кажа с точно колко процента. И не мога да кажа, че личност А е абсолютно красива и личност Б абсолютно грозна. Това би било важно, за да може да се направят изчисленията. За да се получат такива статистически данни трябва да се използва математика, която не съществува.

Втората ти голяма грешка идва от комбинаториката. Тоест комбинациите между грозни и красиви. Относителността на красотата я визирахме по-горе, но има и друго. Човек, който смята себе си за грозен, дори и да приемем, че има някаква абсолютна скала за красотата и той е красив, ако самия той възприема себе си като грозен - това отблъсква околните на подсъзнателно ниво. От тук идва големия бъг. Как някой, който смята себе си за грозен ще си намери партньор? Да добавим и още нещо. Аз, да приема себе си за относително красив. Нека приемем, че имам ослепителна красавица за приятелка. В очите на жените - тя ще е конкуренция за красавеца (мен), на нея ще се гледа с лошо око, което ще доведе до субективизъм в оценяването на нейната красота. В очите на мъжете - ослепителната красота на моята половинка ще засенчва тотално мен и моята красота, макар и скромна, ще бъде недооцена и очевидно ще се говори за "гледай тая яка п**ка с какъв охлюв ходи". Нормално е. Естествено е. Е сега кажи ми каква двойка сме? Красива, грозна?

Даниеле. Теорията ти е интересна. Уви, отразява някакъв странен, жестоко осакатен (да де, опростен) свят, който изглежда ти населяваш, но да ти кажа - далеч е от действителността. И ако тревата вече ти пречи да разграничиш образа, който виждаш през зелените очила от този, който се вижда в нормално състояние, имагинерния свят, който изследваш от този, в който живеят останалите, ако не можеш да различиш Antares от Пешо - тогава вече... "Хасково, иами про'лем"

 

И като за финал - не търси в критиката ми специално отношение - просто изказвам мнението си. И не ти спестявам нищо, като критики, защото смятам, че си умно момче, с акъл в главата, но понякога вместо да измерваш светимостта на слънцето и да изчисляваш какви фактори му влияят - по-добре е да излезнеш на плаж и да хванеш малко тен... Образно казано, разбира се.

Link to comment
Share on other sites

Първо, ако изобщо познаваше тревата нямаше да ме подканваш да си мерим пишките на тази тема тъй като е повече от глупаво. Защо конкретно ти си решил да не употребяваш си е твое мнение които уважавам достатъчно силно и нямам нужда да бъда допълнително убеждаван. :) Тоест в крайна сметка всичко си е въпрос на избор и не мога да разбера защо продължавате да говорите за трева при положение че дори не бях пушил като си мислех върху теорията. just for fun. А това явно ви убягва на всички до момента с изключение на GeorgiK.

 

Колкото до моя социален живот, отново мисля че не трябва да се притеснявате чак толкова много за мен. Даже една от причините да започна да пиша пак беше защото това лято се наситих твърде много на социални контакти live и искам малко зимна почивка на топло един вид :) Пък и се разболях пак покрай juno reactor. Парти на което не предложих компанията си на Psihara примерно когато се оплакваше че няма приятели с които да отиде. Въпреки че всички се крием под Интернет-одеалото като пишем каквото и да е тук, в крайна сметка нещата имат някакво отражение в живия живот :) Или поне според мен трябва да имат за да не останат и теориите и мненията поредното бръщолевене в текстова форма.

 

Но за да стане това трябва толерантност и приемственост между хората тук, което не само че липсва ами от поне 2 години атмосферата се измени в още по-отрицателна посока.

 

Тоест лично аз бих искал да помоля всички ви да спрете да ме нападате не защото не умея да се защитавам словесно ами просто защото няма никакъв смисъл. Или ще има само супер добро отношение един към друг за да сме си полезни или... да продължава както е :) Не се притеснявам от това което съм писал тъй като ми беше удоволствие за мен да го напиша :P донякъде за да ви гледам сеира. замислете се ;)

Link to comment
Share on other sites

Без да коментирам причините и влиянията на каквито и да било вещества върху създаването на тази ...ъъъ... теория, ще покрепя Антарес в цитирам:

"Първата ти голяма грешка идва от субективността на изследвания показател."

Няма как да дефинираш еднозначно универсална единица за красота, следователно всякакви оценки са далеч от строгата математическа логика;

 

"Втората ти голяма грешка идва от комбинаториката. Тоест комбинациите между грозни и красиви."

Сдвояването (бахти думата, дето избрах) се подчинява на съвсем други причинно-следствени връзки, които освен това са много и са различни.

 

Иначе най-положителното от темата според мен е, че (по един характерен за afx начин) разнообразява и раздвижва пейзажа.

Следователно има място тук.

Link to comment
Share on other sites

Иначе най-положителното от темата според мен е, че (по един характерен за afx начин) разнообразява и раздвижва пейзажа.

Следователно има място тук.

Благодаря за коментара :)

 

Значи нека да уточня все пак че призива на темата не е да ви обяснявам математически как стават връзките между хората (за това имам друга теория :D) а просто един вид призив всеки да спре да ламти за по-красиви от него жени и мъже тъй като по моята логика по този начин само замърсява генетичния фонд на човечеството като цяло.

 

Може би някои от вас са разбрали друго иначе не би имало причина за толкова много отрицателни емоции още в началото на темата :P

Link to comment
Share on other sites

Не ме слушаш, Шефе, не ме слушаш... Надявам се поне да се забавляваш и да не го приемаш навътре, както на мен ми изглежда.

Link to comment
Share on other sites

Красотата е единствено в окото което я гледа. Тя не може да бъде изразена в количествена стойност. Единственно може да бъде разглеждана като качество, но и това е твърде субективно. Предното важи с пълна сила и за грозотата ! А и нещо не мога да видя в цялата тази "теория", къде се вписват "некрасивите" и "негрозните" (ако мога така да се изразя), тоест хората-средна хубост...

Link to comment
Share on other sites

......Ще ти отговоря така:

toilet-paper-icon.jpg

***...

 

Тоя отговор май е за мене :D . Нейсе - ако е така заслужил съм си го.

 

Иначе с много думи каза нещо много просто - вашият приятел се опитва да вкара една многоизмерна аналогова система каквато е съвкупността от общества, обичаи и време във фиксиран тримерен двоичен математически апарат. Вероятно той самия е загубил доста от себе си, затова и мери околността с опростени мерки. Не си прав че няма начин да се пресметне подобна система - за тази работа е измислен метода на крайните елементи, но от него всеобхватна теория не става. Той служи само като последна възможност за решение на конкретен проблем когато другата математика пасува.

Link to comment
Share on other sites

Редакция: wolf, не, грешиш. Точно за афекс беше тоалетната хартия. И пиша многословно с надеждата да бъда разбран, защото изглежда автора на темата използва такъв, картинен подход.

@afx

Именно понеже не познаваш тревата си видял някъде мерене на пишки. Темата мисля, че беше основно за субективните ти представи за красотата и опитите да го математизираш, не дали пуша или не. И единствените ти отговори бяха насочени като отбрана срещу "нападките" ми. За всичките си писания не отговори нито веднъж относно посочените от мен пробойни в хипотезата ти. Нито веднъж не спомена нещо относно "субективизма" и "комбинаториката", въпреки, че са визирани и от още един съфорумник. И държа да те коригирам, това не е теория. Няма никакви факти, потвърждаващи я, за да може да се приеме като теория. Абсолютно хипотетични разсъждения. Чудно ми е със следващия си пост как ще се измъкнеш покрай въпросите, които зададох.

Забелязвам, че отговаряш много избирателно.

И накрая - научи се да правиш разликата между теория и хипотеза, в две теми вече доказваш, че за теб са едно и също.

 

Теория: Теорията в науката се основава на факти. (en Theory)

 

Хипотеза:Една научна хипотеза трябва да бъде фалсифицируема, т.е. трябва да са възможни експерименти, които биха опровергали хипотезата, ако дадат определен резултат. (en Hypothesis)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Благодаря за коментара :)

 

Значи нека да уточня все пак че призива на темата не е да ви обяснявам математически как стават връзките между хората (за това имам друга теория :D) а просто един вид призив всеки да спре да ламти за по-красиви от него жени и мъже тъй като по моята логика по този начин само замърсява генетичния фонд на човечеството като цяло.

Хе, хе умният мъж или жена може да си пожелава и има каквото си иска ;)

Друг е въпросът дали биха си пожелали мъж или жена само заради красотата. Аз например не бих. Няма нищо по-грозно от красив тъпак.

Link to comment
Share on other sites

Te nali pyk na dneshno vreme jenite i myjete tochno po akyl se izbirat edni drugi, ta v toq smisyl tva e ebahti smislenata tema. Vseki shte kaje, che ne, krasotata nqma nikvo znachenie, po akyl izbirame, bla-bla. Stavash ot pc-to otivash v pyrviq bar, koito ti padne pred ochite, i vijdash na jivo kak se sluchvat rabotite. Nishto obshto nqma s formunite gluposti.

 

P.S.Sandman tva e za cqlata tema ne za tebe, da ne otkachish neshto che te obijdam nqkak si :)

Link to comment
Share on other sites

Има - грозен тъпак! :)

Мне, грозният тъпак не може да бъде по-противен от красивия тъпак, щото все пак не е сляп и се вижда в огледалото, а това донякъде го спира за да не си развихря тъпотията ;)

Link to comment
Share on other sites

Като цяло нещата са субективни относно красивото и грозното и затова не трябва да приемате насериозно неащта които съм писал :D

Link to comment
Share on other sites

Мне, грозният тъпак не може да бъде по-противен от красивия тъпак, щото все пак не е сляп и се вижда в огледалото, а това донякъде го спира за да не си развихря тъпотията ;)

 

Mislish li, che go spira ??? Shtoto az drugo vijdam. Teq deto hem sa grozni hem sa typi sa nai-razvihreni v opitite si da dokajat obratnoto. Na krasivite typaci ima dostatychno kurvalyk da im vryzva. Mene ako pitash te nqmat tolkova nujda da se razvihrqt.

Link to comment
Share on other sites

Mislish li, che go spira ??? Shtoto az drugo vijdam. Teq deto hem sa grozni hem sa typi sa nai-razvihreni v opitite si da dokajat obratnoto. Na krasivite typaci ima dostatychno kurvalyk da im vryzva. Mene ako pitash te nqmat tolkova nujda da se razvihrqt.

Напротив, колкото повече, толкова повече ...е казал "древен философ" :P

Link to comment
Share on other sites

Мне, грозният тъпак не може да бъде по-противен от красивия тъпак, щото все пак не е сляп и се вижда в огледалото, а това донякъде го спира за да не си развихря тъпотията ;)
Аз пък не виждам логика тук! :) Тъпака развихря простотията си не на база - външен вид, а поради липса на задръжки и липса на правилна преценка дали това, което върши е редно и правилно.

 

Според мен, дружбата с красиви хора е по-приятна. Аз лично предпочитам да си контактувам с красиви хора.... Щях да се опитам да обясна защо е така, но ми се спи вече и не ми се пише... :)

Link to comment
Share on other sites

Мдаам... абе всичко е субективно и поради тази причина няма как да бъде обяснено с каквото и да е крайно твърдение. Цялата ни заобикаляща реалност не може да бъде обяснена с едно понятие което да е общовалидно за всичко.

 

Истината за вселената винаги ще е една крачка пред нашето тълкувание за нея... малко по подобие на фракталите, тъй като опитите ни да усложним понятията с идеята да имаме едно крайно завършено разбиране ни връща пак обратно в изходна позиция.

 

В един момент осъзнаваме всъщност колко малко знаем и какво всъщност представлява безкрайността, затова аз си задавм въпроса: Има ли смисъл от посоката при положение че е важно само движението?! :)

 

Да си призная известно време се опитвах да не пиша във форумчето тъй като един вид исках да избягам от него, съчетано със смесените чувства които имам от добрите и не чак толкова добрите изживявания които се случиха покрай него... но сега си мисля защо трябва да бягам от нещо когато е по-добре да се насоча към някаква цел без да се обръщам непрекъснато назад към нещо което тъй или иначе никога няма да бъде същото :)

 

Затова мисля да поизчезна за неопределено време в търсене на по интересни за мен посоки ... за да има движение :) С най-добри пожелания към всички! :love

 

deflax dark trip

Link to comment
Share on other sites

Даниеле, смени дилъра! Прекалено философска трева пушиш :D 'фани дръпни някоя смешна, малко да разпуснеш ;] На НГ един приятел ни удари с един пневматичен чук и сме се смяли като на хелоуин тиквата :]

 

За много години, жив и здрав, иначе :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...