Jump to content
BulForum.com

Проблем с видео карта


dX

Recommended Posts

Здравейте,

 

От около месец настолният ми компютър ми прави проблеми. Пуска се, и след време екрана загасва, докато хард диска продължава да 'стърже'.

 

Днес реших да проверя дали случайно пастата на пасивното охлаждане на видео картата не се е скапала. След щателна проверка се оказа че същата си беше отишла - просто се беше втвърдила. Друго което забелязах, беше че няколко от кондензаторите си бяха отишли - буквално са се разцепили по средата и отвътре стърчи 'нещо' с леко оранжев цвят :)

 

Въпросите ми са три:

 

1. Препоръчайте ми сервиз, където да ми сменят кондензаторите.

2. Какви пари горе-долу да очаквам да ми легне подобна интервенция.

3. Дайте ми съвет за добра термо-паста, която държи на високи температури - с пасивно охлаждане съм все пак. Може също така да ми препоръчате тихо активно охлаждане, явно с пасивното ще трябва да сменям кондензатори през определен период от време.

 

Ами май това е от мен, ще очаквам отговорите Ви. Мерси предварително на всеки отзовал се :)

 

P.S: Видео картата е ATi x1950 Pro 256Mb PCI-Express. Прилагам снимка на видео картата и на въпросните кондензатори.

 

picture0036ze5.th.jpgthpix.gif picture0037uz5.th.jpgthpix.gif

Link to comment
Share on other sites

при това положение всеки сервиз би ти препоръчал

да си вземеш нова видео карта

"цъфнали" по този начин кондензатори може да означава

много неща,но бъди сигорен че никои няма да се занимава

с диагностика при това положение

дано някои да има друго различно от моето мнение

обикновено обръщат внимание само на гаранционни модули

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

и аз преди година имах проблем с кондензатори на една видеокарта - kiro ми смени 3 бр. за 4лв и картата заспа

Link to comment
Share on other sites

при това положение всеки сервиз би ти препоръчал

да си вземеш нова видео карта

"цъфнали" по този начин кондензатори може да означава

много неща,но бъди сигорен че никои няма да се занимава

с диагностика при това положение

 

брех какво умозаключение, да ти се чуди човек...

 

Ха сега да видим колко много неща може да означава "цъфнали по този начин кондензатори":

 

1. Ати са сложили кондензатори, работещи на близко до пробивното им напрежение, с цел икономия;

2. Производитела на кондензаторите е произвел менте кондензатори, на които пише че държат 6,3V, но всъщност не държат.

3. Видеото трябва да дава под 6.3 волта на кондензаторите, но дава над 6.3 - тогава картата щеше вече да е изгоряла

4. Ати знаят, че слагат менте-кондензатори в картите си и че така наречените "solid-capacitors" са търговски трик, но не им пука, защото производството трябва да е еФтино и тъпаците да си мислят, че на новата им карта няма да и се пръснат кондензаторите...

 

Предложи още неща, които може да означава това.

Картата може да се оправи точно за 10минути ако има нови кондензатори.

Link to comment
Share on other sites

Картата може да се оправи точно за 10минути ако има нови кондензатори.

 

колега на много неща проблема се решава на теория много бързо

човека търси сервиз,където да му оправят картата и аз му казах

че няма такъв сервиз,всеки би му препоръчал нова карта :)

сега не казвам,че някои по запознат с материята няма да му смени

кондензаторите и картата да тръгне макар,че твоета теза е само

част от възможните проблеми

ако е само за смяна на кондензатори и аз мога да ги сменя на човека

както каза и ти работата е точно за 10 мин. но от тук нататък не

гарантирам какво ще стане и дали новите кондензатори няма да се

издуят отново

затова нека не задълбаваме нещата и да пишем мнения по темата

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Другара над мене е прав ! Не се знае покрай изпържените кондензатори какво друго може да се е поизпържило. Смяната на чарковете може да стане много бързо а и те самите струват жълти стотинки, но никой не може да даде гаранция, че след това всичко ще е ОК.

 

dx ако си фен на АТИ, мога да ти препоръчам HD26 XT с активно охлаждане е, но не можеш да я чуеш. Освен това е 512mb и заради това, че е старичък модел можеш да си я намериш на много прилична цена.

Link to comment
Share on other sites

Мисля да пробвам за под 10лв да си сменя кондензаторите, пък ако пак се 'вдигнат' - то се е видяло, че ще трябва ново видео. В момента съм сложил една nvidia 6500 колкото да може да тръгне машината..

 

А можете ли да ми дадете идея, къде могат да се намерят подобни кондензатори? Казаха ми, че с толкова ниски параметри трудно се намирали, и евентуално в капана в комелсофт можело да се поръчат. Питам, за да си спестя време в безмислени обиколки из града, че при тези цени на такситата мамата си ибало :)

Link to comment
Share on other sites

Взимаш старите кондензатори или цялата карта и отиваш примерно в "Кузмов - електроник" или във "Вики ват" и срещу около 50 - 70 стотинки получаваш нови.

Link to comment
Share on other sites

Взимаш старите кондензатори или цялата карта и отиваш примерно в "Кузмов - електроник" или във "Вики ват" и срещу около 50 - 70 стотинки получаваш нови.

И гледаш новите да са с по-високи пробивни напрежения :bgrin: .

Щото със сигурност ще са същите ментаци.

Link to comment
Share on other sites

Мерси за съветите на всички отзовали се. Вчера си взех няколко кондензатора от кузмов и всичко заспа.

 

Мисля обаче да си взема едно активно охлаждане, понеже с това много грее видео картата. Чак се чудя как съм я оставил да работи с него до сега. Ако имате някое активно и най-важното - тихо, охлаждане на х1950 Pro, дайте го насам :)

 

Някакви малки вентилатори които да закрепя на пасивното също ще са добре дошли. Охлаждането е това: http://www.arctic-cooling.com/vga2.php?idx=138

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

И аз имам подобен проблем с видео картата, само че при мен не гасне монитора, а когато му дам sleep или го изключа(монитора), след това не може да се включи. Трябва да минат 1-2 часа да е изключен компа, за да се включи отново.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ще използвам и аз темата ...

 

имам тук една видеокарта с един подут и един съмнителен кондензатор. знам откъде да се снабдя с нови, но сам едва ли ще мога да ги сложа. та - къде мога да отида и да ми сложат въпросните кондензатори.

 

благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

да използвам и аз темата...

 

Днес забелязах, че версията на OpenGL-a ми е 1.1.0... :blink: :confused

Видеокартата ми е Sapphire X1650 Pro AGP, и поначало трябва да поддържа OpenGL 2.0.

Преинсталирах отново драйвера Catalist 8.12 (мислейки че оттам идва нещо проблема), и отново ми показа че си седи 1.1.0 версията !!! :angry1

 

Някой ако може да ми каже от къде може да се ъпдейтне OpenGL-a, или поне да каже къде може да е проблема ?! :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...