Jump to content
BulForum.com

Сигурността в интернет


Recommended Posts

Айде айде. И в USA не може. Всичко зависи от това колко си доверчив(а) и колко ти е голяма устата.

 

Ти пиши по форуми какво си правил всеки ден, давай отчет къде и какво си правил пък после ходи се жалвай че разни познати четяли написаното и сверявали с това което им разказваш (последното не е виц нито измислица а базирано на реално изказване на една мацка от форумите на БГ-мама в "отчетна тема" т.е. тема където споделят кой какво правил през деня/седмицата и т.н.)

 

Относно сигурност или достоверност по-добре се доверявай на нищо в нета. Виж друга тема е дали разни полицаи, КГБ-та, ФБР-та и прочее могат да ти прочетат пощата. Мен слабо ме притеснява по 2 причини: 1во трудно могат да изчетат всички форуми и всичката поща на този свят освен ако не знаят какво и кого търсят и 2ро точно моята освен да ги умори от скука (или простотия) друго няма да стане.

 

Разказвал съм го на приятели много пъти:Един път когато си мислех че съм голяма работа и ходя до банката да си изтегля превод от един американец за свършена от мен работа и се кефя колко пари съм взел - звъни телефона, жената на гишето като разбра кой звъни ме помоли да изчакам и със значително по-любезен тон осведоми човека колко пари са преведени последната седмица. Аз имах да взимам няколко хиляди долара (под 5 при това но за мен бяха много - бяхме бачкали над месец 3ма човека), въпросната фирма имаше преводи от по няколко стотин хиляди лева при това не един и два. Не ща да казвам коя е фирмата (нито са ми клиенти нещо но всеки ги знае). Аз поех дълбоко въздух тогава и разбрах че още много хляб има да изям докато стана толкова голям ако изобщо някога има шанс да стана даже с 10 съдружника.

 

Та в този ред на мисли - смяташ ли че някой изобщо го вълнува кой си ти и какво правиш? Защото за да се заинтересува някой от въпросните служби/организации/квото там трябва да има сериозна причина и за такива дребни риби като нас никой няма да си помръдне пръста даже.

 

А от форуми и прочее това което някой може да научи за теб е само това което си споделил, при това със съмнителна достоверност защото всеки може да напише каквото му е кеф във всеки форум или на негов си сайт, това не го прави особено достоверно :)

Link to comment
Share on other sites

Айде айде. И в USA не може. Всичко зависи от това колко си доверчив(а) и колко ти е голяма устата.

 

Ти пиши по форуми какво си правил всеки ден, давай отчет къде и какво си правил пък после ходи се жалвай че разни познати четяли написаното и сверявали с това което им разказваш (последното не е виц нито измислица а базирано на реално изказване на една мацка от форумите на БГ-мама в "отчетна тема" т.е. тема където споделят кой какво правил през деня/седмицата и т.н.)

 

Относно сигурност или достоверност по-добре се доверявай на нищо в нета. Виж друга тема е дали разни полицаи, КГБ-та, ФБР-та и прочее могат да ти прочетат пощата. Мен слабо ме притеснява по 2 причини: 1во трудно могат да изчетат всички форуми и всичката поща на този свят освен ако не знаят какво и кого търсят и 2ро точно моята освен да ги умори от скука (или простотия) друго няма да стане.

 

Разказвал съм го на приятели много пъти:Един път когато си мислех че съм голяма работа и ходя до банката да си изтегля превод от един американец за свършена от мен работа и се кефя колко пари съм взел - звъни телефона, жената на гишето като разбра кой звъни ме помоли да изчакам и със значително по-любезен тон осведоми човека колко пари са преведени последната седмица. Аз имах да взимам няколко хиляди долара (под 5 при това но за мен бяха много - бяхме бачкали над месец 3ма човека), въпросната фирма имаше преводи от по няколко стотин хиляди лева при това не един и два. Не ща да казвам коя е фирмата (нито са ми клиенти нещо но всеки ги знае). Аз поех дълбоко въздух тогава и разбрах че още много хляб има да изям докато стана толкова голям ако изобщо някога има шанс да стана даже с 10 съдружника.

 

Та в този ред на мисли - смяташ ли че някой изобщо го вълнува кой си ти и какво правиш? Защото за да се заинтересува някой от въпросните служби/организации/квото там трябва да има сериозна причина и за такива дребни риби като нас никой няма да си помръдне пръста даже.

 

А от форуми и прочее това което някой може да научи за теб е само това което си споделил, при това със съмнителна достоверност защото всеки може да напише каквото му е кеф във всеки форум или на негов си сайт, това не го прави особено достоверно :)

 

Аз първото мнение си го едитнах още като разбрах каква глупост съм написал, така че не са го видяли кой знае колко много хора :punk , така че направих темата да придобие друг смисъл вече.

 

Имаше някой потребител от форума не се сещам сега кой, на който в arenabg му изваждало съобщение, че информацията му е дадена на друга инстанция.

Link to comment
Share on other sites

Ти си беге дядо, к'во правиш из тия форуми?

 

'Kу не знаеш - имам си жена и тя ги чете тия (и ща не ща ме осведомява за разни подробности от там) :)

Link to comment
Share on other sites

Още малко и ще кажеш, че всъщност тоя лак го слагаш само за подхранване на ноктите :Р

 

А червилото го слагам за да не ми се напукват устните от студеното, нали знаеш :P

Link to comment
Share on other sites

Айде айде. И в USA не може. Всичко зависи от това колко си доверчив(а) и колко ти е голяма устата.

 

Айде айде. Не може то. Преди една година, при изписване на име и приблизителен адрес (град, район или зип) в гугъл, отгоре над всичките резултати излизаше името, адреса, телефона и всякаква друга налична информация за въпросното лице.

 

Така че недей ти така. А и американците използват много повече интернет от това да посещават форуми/блог-ове.

Link to comment
Share on other sites

Айде айде. Не може то. Преди една година, при изписване на име и приблизителен адрес (град, район или зип) в гугъл, отгоре над всичките резултати излизаше името, адреса, телефона и всякаква друга налична информация за въпросното лице.

 

Така че недей ти така. А и американците използват много повече интернет от това да посещават форуми/блог-ове.

 

Ами защото там имат "white pages". Ако потърсиш малко ще видиш че може да търсиш по телефонен номер и то ти казва чий е. Също така когато някой ти звъни от стационарен телефон освен номера ти изписва и името му.

 

Пък ти като знаеш името на човека и къде живее даже в България може да му намериш телефона. Само дето нашите пощи са прекалено "отворени" и ти дават тази информация единствено ако се обадиш на 144 а не през сайта им. Но колкото до това да успееш да си я набавиш - има начин.

 

И пак стигаме до момента - за каква информация изобщо говорим? Защото ако никъде не съм писал кой ми е любимия цвят няма как онлайн някой да го научи, нали?

Link to comment
Share on other sites

И пак стигаме до момента - за каква информация изобщо говорим? Защото ако никъде не съм писал кой ми е любимия цвят няма как онлайн някой да го научи, нали?

 

Тук съм напълно съгласен :)

Link to comment
Share on other sites

Абе то може и да не си казал цялата истина , така че ако някой се интересува от информация за теб , не може да разчита на интернет (форуми , блогове и подобни) за да узнае нещо ... трябва да си уникално искрен и наивен за да си даваш лична информация по такива места .

Примерно никой не е в правото да ми изиска пълното ЕГН за някакъв сайт с песнички или прочие .

Обаче да ви кажа , че като се регистрирате по сайтовете трябва много внимателно да четете това което "потвърждавате" , защото понякога може да има вписани неща , които да те задължат по закон да направиш нещо което не е по твоя воля .

Това го беше споменял някой от форума преди .

Много хора като погледнат страницата и веднага лепят "I Agree Button" и като не са го прочели не знаят какво са потвърдили .

Иначе може лесно да си набави някой информация ако ти е мернал око и има малко повече познания .

Такъв тип интернет сайтове с цел извличане на информация не са много в България , обаче винаги е добре да четем преди да правиш нещо .

:)

Link to comment
Share on other sites

Абе то може и да не си казал цялата истина , така че ако някой се интересува от информация за теб , не може да разчита на интернет (форуми , блогове и подобни) за да узнае нещо ... трябва да си уникално искрен и наивен за да си даваш лична информация по такива места .

Примерно никой не е в правото да ми изиска пълното ЕГН за някакъв сайт с песнички или прочие .

Обаче да ви кажа , че като се регистрирате по сайтовете трябва много внимателно да четете това което "потвърждавате" , защото понякога може да има вписани неща , които да те задължат по закон да направиш нещо което не е по твоя воля .

Това го беше споменял някой от форума преди .

Много хора като погледнат страницата и веднага лепят "I Agree Button" и като не са го прочели не знаят какво са потвърдили .

Иначе може лесно да си набави някой информация ако ти е мернал око и има малко повече познания .

Такъв тип интернет сайтове с цел извличане на информация не са много в България , обаче винаги е добре да четем преди да правиш нещо .

:)

То за това освен в сайтовете за плащане, много много верни данни не давам. И пощата, която използвам за такива регистрации даже съм си я кръстил spamm. Нищо общо с нормалните пощи, които използвам за ежедневните неща.

Като ме питат някъде да въведа дата на раждане , съм си избрал 01.01.72 година, та евентуално ако някога се наложи някаква пререгистрация за забравена парола да знам какво съм въвел.

Като изключим отново сайтовете за плащания, и т.н, където съм си въвел данните и от КК и т.н, за всичко друго може да си изградиш изцяло виртуална личност и по-трудно ще ти хванат спатийте.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Айде айде. И в USA не може. Всичко зависи от това колко си доверчив(а) и колко ти е голяма устата.

 

Ти пиши по форуми какво си правил всеки ден, давай отчет къде и какво си правил пък после ходи се жалвай че разни познати четяли написаното и сверявали с това което им разказваш (последното не е виц нито измислица а базирано на реално изказване на една мацка от форумите на БГ-мама в "отчетна тема" т.е. тема където споделят кой какво правил през деня/седмицата и т.н.)

 

Относно сигурност или достоверност по-добре се доверявай на нищо в нета. Виж друга тема е дали разни полицаи, КГБ-та, ФБР-та и прочее могат да ти прочетат пощата. Мен слабо ме притеснява по 2 причини: 1во трудно могат да изчетат всички форуми и всичката поща на този свят освен ако не знаят какво и кого търсят и 2ро точно моята освен да ги умори от скука (или простотия) друго няма да стане.

 

Разказвал съм го на приятели много пъти:Един път когато си мислех че съм голяма работа и ходя до банката да си изтегля превод от един американец за свършена от мен работа и се кефя колко пари съм взел - звъни телефона, жената на гишето като разбра кой звъни ме помоли да изчакам и със значително по-любезен тон осведоми човека колко пари са преведени последната седмица. Аз имах да взимам няколко хиляди долара (под 5 при това но за мен бяха много - бяхме бачкали над месец 3ма човека), въпросната фирма имаше преводи от по няколко стотин хиляди лева при това не един и два. Не ща да казвам коя е фирмата (нито са ми клиенти нещо но всеки ги знае). Аз поех дълбоко въздух тогава и разбрах че още много хляб има да изям докато стана толкова голям ако изобщо някога има шанс да стана даже с 10 съдружника.

 

Та в този ред на мисли - смяташ ли че някой изобщо го вълнува кой си ти и какво правиш? Защото за да се заинтересува някой от въпросните служби/организации/квото там трябва да има сериозна причина и за такива дребни риби като нас никой няма да си помръдне пръста даже.

 

А от форуми и прочее това което някой може да научи за теб е само това което си споделил, при това със съмнителна достоверност защото всеки може да напише каквото му е кеф във всеки форум или на негов си сайт, това не го прави особено достоверно :)

 

 

Принципно и аз така разсъждавам, но понякога си мисля и нещо друго. За България знам, че е имало над 400 000 сътрудници на ДС, тоест достатъчно много народ да следи другия народ.

Помисли си сега и колко полицаи има в днешно време и колко охранители по охранителните фирми или с други думи идеята ми е, че в тая държава на 1 дето работи има 2ма да го охраняват и още двама да пишат отчети за него!

 

Honestyoninternet.jpg

 

Епа... който си има късмет може да попадне на "а model" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Да бе да... я помисли пак... кой ТОЧНО С ТЕБ ще тръгне да се занимава и още по-добрия въпрос е ЗАЩО? Ей тъй от любов към спорта или защото ти е комшия а ти си спрял на неговото място пред блока, или си го засекал на светофара? Това така систематично някой да ти чете кореспонденцията и да се ангажират съответните хора трябва да има сериозни причини. Иди някой ден да пробваш да се оплачеш в полицията че еди кой си ти е надраскал колата, ти си го видял но той е избягал, пък после да видиш какво чудо бумащина ще трябва да изпишеш за "евентуално ще направим нещо по въпроса но не възлагайте особени надежди... те затова са застраховките".

Link to comment
Share on other sites

Чудя се, какво ли ще стане, ако напиша e-mail на "Ал Джазира" с текст нещо от сорта на "The bombs are in place. The detonation will proceed as planned"

Link to comment
Share on other sites

Някой го правят за удоволствие , на други им е професия ... обаче ако си потърпевш ще е на случаен принцип или на престъпна схема , която не подбира много , въпреки , че това не се случва често и пак зависи от това къде си давал твойте данни преди .

Ако искате да сте защитени , разчитайте само на вас самите , не на някакви компютърни защити и банкови методи за сигурен трансфер на парични преводи , защото като си невнимателен ще стане нещо такова някога , пък може да не стане .

Всичко зависи от това колко си внимателен и доверчив , не всеки път , но в повечето случаи е така , за това не си мислете , че точно вие няма как да попаднете в нещо такова .

п.п. Дано съм се изразил добре , това ми е мнението по въпроса .

Чудя се, какво ли ще стане, ако напиша e-mail на "Ал Джазира" с текст нещо от сорта на "The bombs are in place. The detonation will proceed as planned"

Ще отидеш в щаба на ДАНС за по едно кафе сигурно .

:)

Link to comment
Share on other sites

Чудя се, какво ли ще стане, ако напиша e-mail на "Ал Джазира" с текст нещо от сорта на "The bombs are in place. The detonation will proceed as planned"

 

Пробвай... пък след някоя и друга седмица като излезеш от болницата ще разправяш (ако ти стиска) :)

 

Майтап с някои неща не е особено уместно да си правиш, не мислиш ли?

Link to comment
Share on other sites

Майтап с някои неща не е особено уместно да си правиш, не мислиш ли?

Не.

След като живота не ни приема насериозно, защо ние да го правим?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...