Jump to content
BulForum.com

Opera Web browser


Stenli

Recommended Posts

Официален сайт

Download Opera for Windows

Download Opera For Linux

Review

Opera Help

 

Накратко от няколко месеца смених лисицата с Opera и честно казано съм доста приятно изненадан. Операта работи с една идея по-бързо, според мен върви и доста по-гладко. Отварям темата за коментари за начинаещите, а и не само, тъй като на мен прехода ми беше малко труден и трябваше някои неща да ги разбера по 'трудния' начин.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Някой да е успя лда интегрира Flashget 1.7х в операта? Защото аз като направя нещата описани в интернет - с добавянето в менютата, това нещо изкарва много малко. Няколко пускания на операта. После изведнъж кирилицата става на маймуни и всичко се намазва.

А това да инсталирам плъгин-а и да описвам на ръка всеки тип файл с какво да се отваря няма кой да се занимава.

 

А нещото което ме дразни е търсенето на текст в сайт. Реализацията във ФФ ми харесва повече.

Link to comment
Share on other sites

FlashGet и Opera никога не са се разбирали. И аз съм пробвал, но нищо не се получава. И мисля, че проблемът е във Get-a, защото например успешно съм нагласил, когато се свалят torrent файлове, да ги отваря с uTorrent.

Link to comment
Share on other sites

Незнам колко си начинаещ и дали си стигнал до маус джесчърите, но ако не си трябва да ги пробваш! Моята опера няма нито един бутон, сичко си правя с движения на мишката. Това е едно от нещата заради което не съм сменял браузъра от 5 години. Друго на ръка, че от както съм с опера нямам нито фаиърлоу, нито антивирусна, ното оплаквания и бозата работи съпер по-стабилно (поради липсата на посочения софтуер...). Също й харесвам запазването на сесиите и скрулването между табовете с дясното копче и скрула. Операта може и да ти проверява мейла (като аутлука) ако е на POP или IMAP.

 

 

П.П. Не съм сигурен, но май имаше друга тема за Операта...

Link to comment
Share on other sites

Има няколко теми за опера, но те са свързани с отделни проблеми. И реших да направя една голяма тема като за лисицата. Добавям към първия пост и линк с функциите на опера за по-любознателните :bgrin: A Mouse gestures са си направо адско удобство стига да запомниш кое действие до какво води :lol:

Link to comment
Share on other sites

Незнам колко си начинаещ и дали си стигнал до маус джесчърите, но ако не си трябва да ги пробваш! Моята опера няма нито един бутон, сичко си правя с движения на мишката. Това е едно от нещата заради което не съм сменял браузъра от 5 години. Друго на ръка, че от както съм с опера нямам нито фаиърлоу, нито антивирусна, ното оплаквания и бозата работи съпер по-стабилно (поради липсата на посочения софтуер...). Също й харесвам запазването на сесиите и скрулването между табовете с дясното копче и скрула. Операта може и да ти проверява мейла (като аутлука) ако е на POP или IMAP.

П.П. Не съм сигурен, но май имаше друга тема за Операта...

 

Ей направо ми взе всичките думи от устата :punk Дори и да направят по добър браузър, ми е много криво без движенията на мишката. Тва е супер опция, Пробвах на гоогъл "нещото" ама без тая мишка много куцо.

 

Stenli, нали беше върл фен не Лисицата, преди беше с Опера, остави е и ся пак.

 

Един път човек захване ли се с Опера, няма връщане назад :lol:

Link to comment
Share on other sites

Stenli, нали беше върл фен не Лисицата, преди беше с Опера, остави е и ся пак.

Абе доколкото си спомням по онва време беше платена или поне имаше наляво-надясно реклами и беше дразнещо. Нещо такова ме накара да я оставя, иначе си беше добре и тогава :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Po-taka, тоя flashget дето е открил операта случайно да е 1.9?

Защото аз него хич не го харесвам. Той беше причината за дълго време на мина на друг, когато го изкараха, след дълги години на използване. Карах известно време с него, очаквайки, да го оправят, че ми правеше проблеми и имаше някои дразнещи неща + бяха прецакали няколко удобни функции. Ама като в продължение на много време не направиха нищо съществено, а само нови проблеми, го зарязах. Сега се върнах на 1.7. Аз и затова питах дали някой ги е направил да работят заедно именно с тази версия.

Link to comment
Share on other sites

Само да добавя, че почти целия интерфейс може да се променя по собствено желание, включително жестовете с мишката и гласовото управление (за който не знае, има и гласово управление :)). Даже я бях накарал операта да разбира и български, но си има определени ограничения, а пък и самото гласово разпознаване не е от най-съвършените :D

Link to comment
Share on other sites

A някой ще ми каже ли как да накарам браузъра да помни думите въведени в търсачките, че сега всеки път въвеждам едно и също нещо :(

Link to comment
Share on other sites

File -> Import and export -> Import Netscape / Firefox bookmarks и от там си намираш файла на ФФ и го избираш. Би трябвало да стане, ако не виж тази програмка, не съм работил с нея, ама разправят, че бачкала :wacko:

Link to comment
Share on other sites

File -> Import and export -> Import Netscape / Firefox bookmarks и от там си намираш файла на ФФ и го избираш. Би трябвало да стане, ако не виж тази програмка, не съм работил с нея, ама разправят, че бачкала :wacko:

говоря за паролите, а не за bookmarks

Link to comment
Share on other sites

говоря за паролите, а не за bookmarks

Импортват се и паролите доколкото си спомням 29.gif и да кажа, че ще имаш достъп до тях с ctrl + enter не ги показва като на ФФ.

Link to comment
Share on other sites

Импортват се и паролите доколкото си спомням 29.gif и да кажа, че ще имаш достъп до тях с ctrl + enter не ги показва като на ФФ.

тц .. въвеждам си ги. само bookmark-овете са се импортирали

Link to comment
Share on other sites

Сега поразгледах из разни други форуми, но май никой не е намерил решение на този проблем :( Явно двата браузъра не се харесват много :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Друго на ръка, че от както съм с опера нямам нито фаиърлоу, нито антивирусна, ното оплаквания и бозата работи съпер по-стабилно (поради липсата на посочения софтуер...).

 

А спокойно не се притеснявай, имал си късмет. Или просто нямаш никоя друга подходяща програма на компютъра. Преди 6-7 години като бях по-млад и зелен имахме един сървър и си мислех че като всичко е нагласено и защитено като хората сме 6+... е да ама не, появи се един вирус който строши SQL сървъра ама така го отнесе че омаза мрежата на целия доставчик та трябваше на място да се ходи за да се оправи това. Освен ако не си с ADSL модем който има всъщност firewall (освен ако някой не е прехвърлил всички портове към първото вътрешно IP) по-добре се замисли за някакъв firewall. Аз също не съм качил софтуерен firewall на машината си, но имам преди това рутер с firewall в него.

 

Колкото до mouse gestures и бутоните - аз и 2те не ги ползвам, за сметка на това знам shortcut-ите и го правя с клавиатура - спорихме преди време в темата за google chrome за това и продължавам да недоумявам какво му е по-удобното като на мен натискането на още 1 копче и кликането някъде или просто натискането на back бутона отстрани на мишката ми е по-удобен от рисуването на фигурки с мишката докато съм натиснал десния бутон, но хора всякакви :)

 

Иначе не веднъж съм казал - много хубав браузър е Опера но леко капризен и колко майни е отнесла докато наглася нещо да работи и на нея не само на IE и FF....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Появи ми се много странен проблем, тази сутрин Opera-та ме прехвърля към мобилната версия на гугъл, което сами се сещате, че не е много приятно. Та някой знае ли къде може да е проблемът?

 

едит: оправи се от самосебе си :blink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...