Jump to content
BulForum.com

Opera Web browser


Stenli

Recommended Posts

В момента имам 6 таба отворени и ми заема 318МБ. Явно ти гледаш някакви много олд скуул HTML сайтове. Не мога да си го обясня.

 

 

Firefox също заема толкова, ако не и повече. Като е пуснат и РАМа ми се използва поне на 80%, от 35% без браузър. 2ГБ е.

Aми просто съм й орязал Кеша й в паметта на 100MB и Кеша й на харддиска на 100MB. ;)

Разхода на паметта е от начина й на кеширане на съдържанието.

Сайтове като сайтове...Форуми, YouTube и прочие...Както казах Opera е като Linux-не се посреща добре от средностатистическият потребител и е нещо екзотично за него. Обаче който си знае как, я прави скорострелна и перфектна ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Абе като памет Операта е доста Ок, бих казал, както казах, и при мен 10.10 се държеше около 100-те МБ с 3-4 таба, и така около седмица-две.

Firefox, като по-ползван от мен, с 10-тина таба средно по всяко време, около 250 МБ средно, което хич не ме бърка, даже е добре, по-скоро както казах, след 4-5 седмици ъптайм вече лагва мощно, без да е качил много рам.

Щях да кажа, че може да има връзка с обема физическа памет, но явно не. Не е като да кажеш Windows или други по-специфични неща - като видят повече РАМ, и да се разполагат повече, откъдето понякога идват и грешни впечатления на хората колко точно гълта един вин.

 

И не мисля, че е екзотична или нещо, аз лично споделих конкретно защо не я ползвам като основен ;) .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Откъде да си настроя Операта да помни цифрите, написани в различните полета за попълване ?

Маркираш числата, даваш десен бутон->копирай в записка. После когато ти трябва даваш десен бутон ->вмъкни записка и там ги дава всички. Лично аз доста използвам тази вункция... Ако ти трябва и някакви лични данни можеш да вкарваш автоматично чрез едно друго поле... (сега виждам, че поста ти е доста отдавна, но все пак...)

 

 

 

Моя въпрос е как си чистите операта, защото това е гадното при нея... След време доста се задръства и почва едно запичане. Примерно днес изчистих папката "C:\Documents and Settings\Administrator\Local Settings\Application Data\Opera\Opera\icons". В нея се бяха събрали колосалните 7600 ФАЙЛА и сега направо лети... Та ако може да ми кажете и други подобни бездънни ями за чистене, освен стандартния кеш.

Link to comment
Share on other sites

Такива аз лично не знам.

Не се ли чистят при такива настройки?

rgh1287306005c.png

Лично аз проблеми като твоите не съм срещнал.

Link to comment
Share on other sites

Мда, точно такова нещо търсех, не го бях забелязал, защото "триене на лични данни" ми звучи съвсем друго. Запичането е точно преди да се зареди страница, за няколко секунди замръзва, нищо не сваля/зарежда, което си ме навяваше на мисълта, че претърсва харда. И като се натрупа повечко боклуци и забавянето става по-голямо. Мерси.

Link to comment
Share on other sites

Мда, точно такова нещо търсех, не го бях забелязал, защото "триене на лични данни" ми звучи съвсем друго. Запичането е точно преди да се зареди страница, за няколко секунди замръзва, нищо не сваля/зарежда, което си ме навяваше на мисълта, че претърсва харда. И като се натрупа повечко боклуци и забавянето става по-голямо. Мерси.

Aко ползваш функцията Hibernate на Windows, след като излезеш от режима на Заспиване се получава този ефект-почва да лаги...

Ако терминираш процеса на Opera и я пуснеш пак, всичко ще е ок.

Защо така-Нямам обяснение.

Но става само когато ползваш Hibernate-ако си изключил системата и си я стартирал, проблем не трябва да има.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

В Опера 10.60 съм цъкнал някаква отметка която служи за изписване имената на страниците (под миниатюрите) в Бързото избиране.

Къде в менютата да я търся ?

Link to comment
Share on other sites

Aко ползваш функцията Hibernate на Windows, след като излезеш от режима на Заспиване се получава този ефект-почва да лаги...

Ако терминираш процеса на Opera и я пуснеш пак, всичко ще е ок.

Защо така-Нямам обяснение.

Но става само когато ползваш Hibernate-ако си изключил системата и си я стартирал, проблем не трябва да има.

Всъщност е било от Нетгруп, с Н3 нямам подобно.

 

 

Иначе новата версия ще е трепач: Добавките, а сега и това

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Кое е било от Нетгруп, а го няма в N3, че не разбрах?

Едно гадно забавяне... зареждаше страницата, но лентата за зареждане продължава да цикли известно време. Като недозареден седи. Правеше го почти на всяка страница.

 

Иначе днес си поиграх и понеже не съм виждал подобни иконки за opera си направих сам :P

99jdc9.gif - opera vs IE, firefox, chrome

282f9jn.gif - opera vs firefox

2zppheo.gif - opera vs chrome

2co329c.gif - opera vs IE

16aofwo.jpg

34g8pz8.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...