Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

последните няколко вечери външния нет е много лагав. Ей сега примерно опитвам да видя нещо в гугъл мапс, ми трудно е. Мислех, че само в youtube ми лагва, че зарежда филми, ама и други външни сайтове са ми бавни. През деня е добре, но вечер.. Нямам нищо друго пуснат освен браузъа, което да използва нет - нито торенти, нищо.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Служебно съобщение :

 

Започва постепенно кодиране на основния пакет на цифровата телевизия.

Ако до сега не сте гледали кодирани канали проверете дали картата е правилно поставена в приемника.

 

Ако някой има въпроси или притреснения или иска да си купи CAM от N3 може да се обади на телефоните или да ми пише лично съобщение тук.

Link to comment
Share on other sites

сега ми излезна че не съм си плащал този месец и на страницата имаше опция да се пусне за няколко дни което е много хубаво защото съм забравил че не съм плащал и това ме подсети и все пак мога да си ползвам интернета до утре докато го платя а не както при някои други доставчици да ти го спират веднага :)

Link to comment
Share on other sites

нищо очевидно.

 

 

 

при подобни оплаквания се пропоръчва да извършите повечко тестове за да помогнете на доставчика си за диагностицирането на проблема.

като например:

 

да отворите няколко български и няклко международни сайтове и да прецените дали проблема е с някой или с всички. Дали първоначално мисли дълго без да показва нищо и след това зарежда страницата бързо ИЛИ зарежда и изчертава бавно на малки порцийки.

 

да пробвате как се зареждат страници с браузър различен от основния който ползвате - Firefox, Chrome, Opera, Safari ...

 

резултати от speedtest.net също допълват картината. само да са към сървъри които по принцип вдигат добри скорости.

 

да пуснете и проверите дали има загуби и как се времената на няколко пинга към български и международни дестинаци за които знаете че отговатят на пинг като : dir.bg, abv.bg, gbg.bg, btv.bg ; google.com, yahoo.com, x.org. Замунда и арена са международни макар да са български.

ping -t -l 1400 google.com

 

да пробвате дали върват програми които ползват други протоколи, различни от HTTP - skype, icq, p2p програми ....

Link to comment
Share on other sites

Всичко се оправи :)

Разлика м/у мозила и опера нямаше, нито български сайтове нито чуждестранни се отваряха и всичко ставаше супер бавно..ужас направо

Извинявам се, че не дадох много информация ама нямаше как да си едитна мнението

Link to comment
Share on other sites

...

Ако се случи на някой дето разбира - хубаво. Но ако примерно предавам въпрос дошъл, примерно от баща ми, който живее на друг адрес и всичко от горното му звучи като да построи летяща чиния? А човека просто забелязал, че не му върви както обикновено четенето на новини. И не знае как да пита и ми звъни на мен.

Link to comment
Share on other sites

И интернета пак се скапа :( Страниците се отварят доста бавно ии нещо което забелязах е, че когато рестартирам компютъра св оправя..ясно проблема е в мен...възможно ли е да е от НОД 32 понеже днес смених аваст с нод ?

Ако трябва нещо друго да напиша кажете

Link to comment
Share on other sites

възможно е, програми които имат функция за филтриране на трафика може да засерат нещата, аз лично съм виждал НОД32 да го прави. тествай.

Link to comment
Share on other sites

Toку що изтрих Нод сега ще пробвам така без антивирусна да видим какво ще стане и след това ще сложа друга

П.П. инсталирах avast internet security и се орпави ясно е било от Нод 32

Edited by bigico
Link to comment
Share on other sites

как се получават потребителско име и парола, за "моите услуги" в entry.bg

Edited by bakara
Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже параметрите,защото канали като бнт и бтв ми се губят.Използвам вградения тунер с конакс карта . Благодаря предварително!

Link to comment
Share on other sites

183 MHz

6875 ksym/s

256 QAM

 

като казваш "ми се губят" имаш предвид не ги намира или ги намира но в последствие изчезват ?

как сканираш до сега ?

Link to comment
Share on other sites

ем предполагам нещо не правиш както трябва.

кажи кой абонат си да минат, предполагам ще стане, до сега не знам да е имало случай да не намира канали.

Link to comment
Share on other sites

Ъъъъ, никакъв външен нет? Нито гугъл, нито нищо (като популярни сайтове). Няма пусната антивирусна в момента?!

 

Сакъзов 13

 

____________

 

Скайп работи

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

единия ни доставчик на международен има някакъв сериозен проблем, докато се пранасочи трафика имаше частично спиране за 10 минути.

сега върви но скоростта може малко да не е на обичайната висота.

проблема обещават да бъде отстранен малко по-късно тази вечер.

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...