Jump to content
BulForum.com

И аз с въпрос за температурите


Xa_Xo

Recommended Posts

9700 щото не е тип tower :)

 

Предния беше един подобен на arctic cooling но алуминиев не изцяло меден като този и установих че е спекъл вентилатора на процесора при едно отваряне да сменям DVDто и така разбрах че вентилатора на процесора никакъв го няма... колко време е карал така не знам но не съм имал сини екрани (тогава не бях пуснал speedfan да го гледам)

 

Overdrive нямам в предвид, че нещо пагубно ще му се случи на процесора. Все пак Дядо едва ли си е взел такъв процесор, за да го държи на 900 Мхз.

 

Всъщност взех го заради дъното. Харесах си това дъно главно заради многото PCI-e слотове (P6T6 WS Revolution) и това че има 6 слота за памет на които да ръгна 12гб (по-натам като се появят и 4гб-тови памети ще сложа 24, но засега или ги няма или ако някъде изобщо се намерят са безбожно скъпи)... повечето време докато програмирам процесор не ми трябва - т.е. и на 500mhz да го държа пак няма да усетя нищо ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Aбе аз да попитам(а как мразя да питам и да искам съвети...)защото лаптопите понякога доста се различават в структурата и всеки си е за себе си,а прегряването при лаптопите може да е много по-опасно.(пък и не знам какво е по спецификация в случая)

 

ТУК пише някакви температури, предполагам максималната задейства тротлинг.

Досега не съм чул или видял изгорял от прегряване процесор на лаптоп, обикновено поражения има по нещата които не се охлаждат, защото няма и циркулация на въздух. На моделите отпреди няколко години масово се отлепяха чипове - точно този проблем засяга много от видеокартите на IBM-ите с P4. Имах такова дъно от x30. Лошото е че колкото и да се пече пак се отлепя.

Link to comment
Share on other sites

....

Знам за този дефект...Пострадвал съм от същият...Добре, че винаги има опция с презапояване, което за жалост не мога да извърша при мен, поради липсата на оборудване. Но не ти гарантират, че след него ще работи...

П.П Защо аджеба вентилатора се пуска чак на 65градуса...И нямам контрол над това.

П.П2 Абе това са Мобилни процесори!Да бяха се опитали Intel да го направят малко по-суден...Лаптопите не са с метрични радиатори и 80-100mm перки...

П.П3 Практически видеото е далече от процесора и радиатора-едно на 10-15см от тях(поне при T30)...

Link to comment
Share on other sites

Moя е Pentium4Mobile 2Ghz точно.

Термопастата не е била сменяна, откакто е произведен :) (2003-2004)

Еdit-Не го приемам лично, такъв е лафа-ADM котлон и Печкиум4 :)

Иначе е ясно, че при хубаво охлаждане и една хубава термопаста може да държат и ниски температури...Всичкото му е относително :)

 

Общо взето чистия Мобилен Пентиум 4 започва от 2.4 ghz нагоре, твоя е с различна архитектура и се води официално Mobile Intel Pentium 4 Processor - M и в този ред на мисли:

 

"Unlike the desktop Pentium 4, the Pentium 4-M did not feature an integrated heat spreader (IHS) as the voltage is lowered. The lower voltage also means a lower resistance, and in turn less heat is produced. However, according to Intel specifications, the Pentium 4-M had a thermal junction temperature of 100 degrees, in other words, about 40 degrees more than the desktop Pentium 4. This is due to the fact that it does not have an IHS but at the same time, the majority of cooling systems were capable of running the CPU at far lower temperatures."

Link to comment
Share on other sites

...

Явно ще ти трая на 65 градуса...Жалко, че не мога да сложа на сокета процесор PentiumM...

И така-Нещо с поздрави от мен-Intel фен за почитателите на AMD...После не се сърдете, като някой ви каже AMD Котлон.

Клипчето се казва Intel Vs AMD processor-What happens when CPU cooler is removed?

http://www.youtube.com/watch?v=XgOmMAasqto

DO NOT try this at home! :lol:

Edit-Котлона на готварска печка вдига 180, 200 градуса :blink: (дано не бъркам за печката)

Да, тестът е стар, но точно заради такива неща се носят митове и легенди колко греят AMD :)

Link to comment
Share on other sites

...

Дай нещо по-ново, това което виждам е сокет А.

След него АМД имат колко... 5 нови сокета? Или поне 5 нови поколения процесори. Всеки знае че по-старите АМД-та нямат защити от прегряване. Как е с новите?

Link to comment
Share on other sites

Новите имат,но ти нали след време ще взимаш Интел така или иначе :D

Така си мислех, но аз докато взема, ще мине най-малко още 1 година, а дотогава АМД може да дръпнат :) . Реално в Интел сега нищо почти не ме блазни, освен евентуално триканалната памет и максимума от 24ГБ рам на нормалните десктоп дъна. АМД все още кретат на 16ГБ макс и двуканалност на ддр3, дори в АМ3, с тия 4 слота за памет. Един Phenom II за около 350 лв перфектно би ми вършил работа още 3 години примерно, но пак, такива ограничения, от 16 ГБ памет, ми се виждат ненадеждни в дългосрочен план, в какъвто си ползвам машините. Сега съм с макса за АМ2 дъното ми от 8 ГБ, и ми стигат, но ако имах още 2 слота и поддръжка на повече, бих си взел поне още 2х2 за 12 ГБ, да се чувствам по-свободно като пусна 3-4 виртуалки и ги забравя, да ми е спокойно :) . И не за друго, а щото все пак цените по едно време на ддр2 бяха доста ниски и 100-тина лв спокойно можеше да се обзаведа с още. Та затова 16ГБ ограничение не ми харесва, след 2г. ддр3 като стане стотинки, и пак ще съм на максимума :) .

Та ще видим накъде ще тръгнат нещата към края на годината.

Link to comment
Share on other sites

Този скриин пак ще го постна!

*АМД загрявали хаха* С подходящо охлаждане нищо не загравя.

led.png

Т'ва зимата съм забравил прозореца отворен.

Цяла нощ работа му беше нужна да качи до -3C, голям майтап просто... така му се чудех.

 

И вярно, трябваше един клок да му опраша, вместо да го гледам само.

:)

Link to comment
Share on other sites

Тия датчици са за кенефа, при минус 15 знаеш ли кога ще се развърти тоя пластмасов вентилатор? 30 градуса разлика с видео картата...определно нещо е имало...и аз съм оставял зимата отворено по малко от 16 градуса не е падал..

Link to comment
Share on other sites

Тия датчици са за кенефа, при минус 15 знаеш ли кога ще се развърти тоя пластмасов вентилатор? 30 градуса разлика с видео картата...определно нещо е имало...и аз съм оставял зимата отворено по малко от 16 градуса не е падал..

Определено, е невъзможно.

Иначе и моя не грее, 30-40 градуса, а в жегите лятото под товар повече от 58 не съм го виждал, при 30 околна. Все пак е 89 вата ТДП, а следващия 6000+ май беше 125 :) и там нещата са по-сложни.

Link to comment
Share on other sites

То пц-то беше изключено и прозореца отворен, няма печка няма нищо! XD

В стаяте доколкото си спомням беше -19C през оная зима, т'ва преди година и нещо.

Абе аз ги замерих ама нямаше как да снимам всичко, разликата между замерването и датчика на еверест беше с градус и нещо разлика.

Ако искате следващата зима да повторя опита (щото няма хладилна чанта в момента) XD и ще ви изкарам почти същите данни замерени на ръка. :)

П.П. На видеото му смених вентилатора... не въртеше изобщо добре, за т'ва картата прегряваше, а другото си беше в нормата при новмална работа.

Link to comment
Share on other sites

... После не се сърдете, като някой ви каже AMD Котлон...

 

Това е толкова старо, че си е загубило смисъла. А и честно казано, последните АМД -та които съм имал, бяха по-хладни от C2D -тата с които съм сега. Последния Атлон 3000+ клокнат доста (вече не помня точно) не е минавал 40 градуса в Айдъл, а Wolfdale -a ми сега под 40 не пада. С долу горе идентични охлаждания.

Link to comment
Share on other sites

Това е толкова старо, че си е загубило смисъла. А и честно казано, последните АМД -та които съм имал, бяха по-хладни от C2D -тата с които съм сега. Последния Атлон 3000+ клокнат доста (вече не помня точно) не е минавал 40 градуса в Айдъл, а Wolfdale -a ми сега под 40 не пада. С долу горе идентични охлаждания.

Да, откакто минах на Бартон преди 4-5 години (3000+ сокетА), температурите не са това което бяха. Сравнително хладни АМД-тата са ми били след него (вкл. него). Но дали jjjjk беше не се сещам, нали поправяха компютри само с по 256-512МБ РАМ, разни такива, вероятно с разни от старите Котлони преди сокетА сигурно, интели сокет 370, слот1 :) ..., та вероятно затова са им такива още впечатленията.

Link to comment
Share on other sites

Този скриин пак ще го постна!

....

Цяла нощ работа му беше нужна да качи до -3C, голям майтап просто... така му се чудех.

 

Викаш - толкова е изстинал че въпреки че в стаята е било +25 С той си е стоял на -3 и не може да се стопли горкия?

 

 

Иначе моя i7 държи стабилно 44 градуса при idle... ма кво да се прави... а видеото под 60 не пада... то в стаята под 25 не пада темп. по принцип...

Link to comment
Share on other sites

Викаш - толкова е изстинал че въпреки че в стаята е било +25 С той си е стоял на -3 и не може да се стопли горкия?

 

 

Иначе моя i7 държи стабилно 44 градуса при idle... ма кво да се прави... а видеото под 60 не пада... то в стаята под 25 не пада темп. по принцип...

 

:) Aйде сега в стаята било 25, признай си, че са те прекарали с дефектни бройки някви.

Link to comment
Share on other sites

Викаш - толкова е изстинал че въпреки че в стаята е било +25 С той си е стоял на -3 и не може да се стопли горкия?

 

 

Иначе моя i7 държи стабилно 44 градуса при idle... ма кво да се прави... а видеото под 60 не пада... то в стаята под 25 не пада темп. по принцип...

Дядомраз, lil_stenly после споменава, че стайната температура е била -19* :bgrin: , та е нормално проца да е с около 15 градуса отгоре. Верно досега не съм оставял стая през зимата с постоянно отворена врата да видя какво ще се случи, но дори без климатик, под 5-6 градуса не съм виждал да е падало в стая, дори през сурова зима. Но вероятно ако се държи цяла нощ отворено и става течение, и вънка е -25 градуса, вътре може да стане минус 20 :) .

 

Моя проц сега е 39 градуса, стайна 25. Видеото е 38 градуса, пасивно охлаждане, idle.

Т.е. проца мисля, че ти е Ок, ама видеото не :) .

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

Теди, как с пасивно охлаждане имаш 38С на видеото?

При мен:

Motherboard 30 °C (86 °F)

CPU 27 °C (81 °F)

CPU #1 / Core #1 36 °C (97 °F)

CPU #1 / Core #2 37 °C (99 °F)

Aux 43 °C (109 °F)

GPU Diode 62 °C (144 °F)

Seagate ST3160811AS 28 °C (82 °F)

 

Cooling Fans

CPU 1671 RPM

Link to comment
Share on other sites

Ето!!! Аз съм баси сбърканият човек, пак никой не ме разбрал! XD

Най-вече дедото! :)

В стаята стоях с зимното яке, щото беше толкова студено колкото и вън. Как да загрее при положение че вентилаторите бълват леден въздух в процесорчетата, пък видеото тогава не бълваше нищо, щото вентилатора се мърдаше с няколко оборота в секунда, за т'ва видеото е на 20 а проца на -3 градуса.

 

Както и да е, ако ми дадете хладилна чантичка или малък фризер, ще си направя няколко теста, щото просто обичам да си дерча пцтата хаха, ама хардовете ще му ги изкарам, щото на такива температури няма да стават за нищо след това.

 

П.П. Само да вметна че при блокирал хард от загряване, слагането му в хладилните за 5 минути помага... ако трябва да си спасиш информацията, след това го хвърляш и тичаш за нов. :)

Link to comment
Share on other sites

Теди, как с пасивно охлаждане имаш 38С на видеото?

При мен:

Motherboard 30 °C (86 °F)

CPU 27 °C (81 °F)

...

Ами така, картата е хладна явно, и от асус са се справили много добре с кулъра:

asus-en9600gt-nvidia-geforce-9600-gt-graphics-adapter-pci-express-90-c1cks0-j0uay00z-l.jpg

Изключително съм доволен от картата, с нормални за 9600ГТ честоти работи (нормално, щом е пасивна), но всичко си ми върви Ок на 1680 поне. Дори MW2 на макс, на 1920 си е пушка. Кризата на 1680 на макс, без АА/AF разбира се.

Мисля, че е показателно, че ако отворя кутията на компа, видеокартата скача след няколко минути с над 15 градуса нагоре. Като затворя кутията, съответно спада до ниските температури.

 

А ти какъв процесор си успял да го държиш на 27 градуса?

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

Процесора е Е5300, с българска бяла силиконова паста купена от Кузмов преди 2 год:)

Link to comment
Share on other sites

Дай нещо по-ново, това което виждам е сокет А.

След него АМД имат колко... 5 нови сокета? Или поне 5 нови поколения процесори. Всеки знае че по-старите АМД-та нямат защити от прегряване. Как е с новите?

Но не беше единият процесор Котлон1400(Аthlon 1400)?

После не се сърдете, като се носят лоши легенди за AMD. Но нещо, дето го има в P3, го нямало в Athlon. За каква конкуренция говорим?

Не съмнено новите AMD не са така, но легендите остават... :)

Преди няколко дни се оправях с един Sempron 2000Mhz, и си беше добре, 40 градуса стабилно. Охлаждането му беше добро.

Просто казвам от къде идва легендата...

До tedy, всякви са ми идвали.Pentium3, Pentium4, Athlon, Celeron, Sempron и т.н, с между 128MB и 4GB RAM

Просто един съфорумник малко ме Flame-на, та сега го връщам :lol:

A сега със сериозен тон. Да, всичко е далече от времето на създаване на клипа, но това име на Athlon си остана.

Да, AMD дръпнаха много от тогава, Intel също.

С добро охлаждане всеки процесор ще е добре.

Просто легендата и името "Котлон" си останаха :) А и съм Intel фен ;)

Link to comment
Share on other sites

:) Aйде сега в стаята било 25, признай си, че са те прекарали с дефектни бройки някви.

 

Ела да замериш. Обикновено е около 30 (зимата, лятото като поработи климатика може да падне до 27) :)

Link to comment
Share on other sites

Ела да замериш. Обикновено е около 30 (зимата, лятото като поработи климатика може да падне до 27) :)

 

:) Ми честно казано и аз ако бях с карта като твоята, щяха температурите у нас да са към 30. И предполагам като поцъкваш Старкрафт отива на 35 ? :lol:

 

Демек да разбираме, че като е в айдъл това видео у вас е към 30, а като го натовариш вдига още 5-6 градуса в апартамента. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...