Jump to content
BulForum.com

Skype-ползвате ли го?


alchemy

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

ami az sum sus dostupna i kompa mi e 400 mhz s 64 ram i windows 98 na4i sum na ruba i kogato lafq s nqkoi az go 4uvam perfekt a na tqh im prekusva sigurno vinata e v men ama az gi 4uvam nali :punk a te s mo6nite si PRAVETZ-i se oslu6vat kato radisti na leti6te :woot :lol: :P :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

programata e N1 i spored mene 6te stava vse po masova.

Kefi me 4e sa napravili vav html stranicite da ima callto:// i kato cukne6 direktno nabira.. Ne6to kato mailto:// :))

Edinstveno ne mi haresva 4e nqma mnogo nastroiiki Primerno vav teamtalk-a ima opcia da si izbira6 s kolko kbps da ti kompresira t.e ako ti e qka vrazkata bluska6 na max ako ne si nastroiva6 optimalnoto. To skypa uj avtomati4no si go pravi , ama kakto se vijda ne mnogo uspe6no.. da se nadqvame 4e 6te go opravat natatak. +tva mnogo hora sas win98 (puk i ne samo) imat problemi. Interfeisa moje6e da e i po udoben. Sled nqkoq druga petiletka 6te sa navlezli masovo inetnet telefonnite aparati, govora za ustroistvo varzano kam telefonnata mreja no i kum inernet deto da ne ti se tormozi postoqnno pc-to , 6toto si e neudobno maina s tea mikrofoni i slu6alki i vse da ti e pusnato. I togava sqkakvi btk i tempodobni 6te duhat qko.

Link to comment
Share on other sites

понеже ми се е налагало доста часове да говоря с тази програмка за 1 година - ето малко от моя опит:

 

1. до ок. 2-3 седмици на достъпна тарифа не можеше да се говори - проверено е безброй пъти. трябваше да ползвам yahoo. сега става (проверено е безброй пъти - аз не ползвам БТК повече)

 

2. трябват 6-7KB/s upload за добро качество (променливо е - от 4.5 до 7.5). тяхната липса беше проблем да се ползва skype-a преди време на достъпна. преди много месеци пък пак можеше. така става че ако говориш с някой с достатъчно бърза връзка ти го чуваш отлично, а той тебе - не.

 

3. ползвайте "вградената" събеседничка - echo123 - така ще знаете със сигурност дали проблема е във вас или в отсрещната страна. това трябва да го сложат с главни букви на първия прозорец на skype.

 

4. пуснете си от file > options > advanced > display technical call info. по време на разговор идете с мишката в/у картинката на събеседника и ще излезе информация за кодера и загубените по пътя пакети.

 

5. има една малко объркана функция - file > options > hand/headsets > enable automatic sound-device setting adjustments. тя се опитва да избира автоматично input устройстовото и да наглася силата на звука му - понякога може вместо да активира микрофона да пусне input-a да е друго (случвало ми се е). за най-сигурно я махнете отметката и настройте ръчно микрофона.

 

6. конферентната връзка я има от версия 0.98. работи и за неиницииращата страна не трябва по-висока скорост. дори ми се струва (беше преди 4-5 месеца като пробвах) и организатора не ползваше много повече.

 

Късмет. Дано да тръгне и при вас - звука на програмата е с по-добро качество от много други подобни)

 

edit:

ако сте с 98 може да се измъчите малко - работи, пробвал съм го на 5-6 различно конфигурации, зависи много от драйверите. имаше една версия - 98.48 или нещо подобно, която е най-подходяща за 98 - казва много повече за проблемите.

Link to comment
Share on other sites

добре де аз сум с тарифата от 18 кинта и по ЯХОО МЕСИНДЖЪР си се чувам перфектно с приятели и конференция като правим пак нямап роблем знчачи ли това че и със SKYPE няма да имам проблем?

Link to comment
Share on other sites

добре де аз сум с тарифата от 18 кинта и по ЯХОО МЕСИНДЖЪР си се чувам перфектно с приятели и конференция като правим пак нямап роблем знчачи ли това че и със SKYPE няма да имам проблем?

 

yahoo ползва "по-малко" интернет. едно време него ползвах - иска 2-4 КВ/s. ама вече става skype-а. пробвай го - нали ви казах - звъниш на echо123 и ще разбереш.

Link to comment
Share on other sites

ок 10кс като се свали програмата ще пробвам! а някой говорил ли е с УСА и ако да как е качеството на разговора?

 

качеството е еднакво навсякъде ако ти е хував нет-а. аз най-вече със САЩ съм говорил (по-скоро от, де). по-добро е от половината calling cards :-)

Link to comment
Share on other sites

на последната версия може да се обаждаш по домашни телефони и мобилни, няма ли някакъв хакер (българин разбира се :punk ) да го кракне т'ва за да го използваме още повече???

Link to comment
Share on other sites

на последната версия може да се обаждаш по домашни телефони и мобилни, няма ли някакъв хакер (българин разбира се  :punk ) да го кракне т'ва за да го използваме още повече???

To ako някой го кракне няма да пусне крака да го дърпа всеки ;)Все пак от Skype като надушат ква е работата веднага ще ни отрежат ;)

Link to comment
Share on other sites

добре де аз сум с тарифата от 18 кинта и по ЯХОО МЕСИНДЖЪР си се чувам перфектно с приятели и конференция като правим пак нямап роблем знчачи ли това че и със SKYPE няма да имам проблем?

pri men nqma

programkata mi haresa

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Малко да раздвижа тая тема :).

Не съм намерил разрешение на проблема си (описан в първия пост), макар че съм го обсъждал с различни хора от форума. Чудя се дали факта, че съм зад хардуерен рутер не предизвиква този проблем? Макар, че някои ме увериха, че не е.

Link to comment
Share on other sites

Малко да раздвижа тая тема :).

Не съм намерил разрешение на проблема си (описан в първия пост), макар че съм го обсъждал с различни хора от форума. Чудя се дали факта, че съм зад хардуерен рутер не предизвиква този проблем? Макар, че някои ме увериха, че не е.

Защо питам? Защото, когато си правих домашната мрежа, имаше разни настройки на рутера като NAT например, но понеже мрежата си вървеше и продължава да върви, реших да не го бъзикам повече. Сега се оказва, че от нито един от двата компютъра не може да ползва Skype (двустранно така да се каже) с компютър извън локалната мрежа, както и помежду си. Опитвах най-различни версии на Skype, но резултатът е един и същ. Направи ми впечатление, че различните версии ползват различен порт (?). А чатът работи ;). И си задавам въпроса, като в оная реклама на Спрайт "Къде сбъркахме?" :)

I az polzvam ruter, no nqmame problemi. Probvai da nastroish rutera da puska paketite kym tozi port!

Link to comment
Share on other sites

Довечера ще пробвам да отворя настройките. В моя случай се правят онлайн. Обаче в момента не си спомням изобщо да съм попадал на опция за отваряне на порт. Което не значи, че няма. Пък и понятието "порт" го използвам що-годе на място, но не ми е съвсем ясна неговата същност. @JDFU, ако нямаш против, прати ми на Л.С. някакъв ICQ, MSN, или друго.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

polzvam go,no mi pravi problemi ot vreme na vreme.s D tarifa sam i se svarzvam dori s germania bez problem.tuk obache ne moga da napravq vrazka s psihara^^ i tva e :confused .kvo li ne probvahme i ne stava.po princip uspqhme da se svarjem,no s yahoo msg(otvratitelno :sick),ta problema qvno e v skype. ako nqkoi se e sblaskval s podobno ne6to da pi6e dali e uspql da go opravi i kak

Link to comment
Share on other sites

Интересното е, че успявам да осъществя двустранна връзка през Yahoo Messenger, а със Skype досега само едностранна :( . Забелязах, че различните версии на Skype ползват различи портове. Обаче нямам идея кои портове ползва YM да се върже, та да ги ползвам и в Skype.

Link to comment
Share on other sites

i az polzvam 1.0 versiqta i na men mi nakasva.

naistina sam zabelqzal 4e na po stari versii(0.9x da kajem) ne prave6e takiva ne6ta.A az dalgo vreme bqh s 0.9x versiq.I sled kato si slojih 1.0 zapo4naha problemite.Taka 4e moq savet e nai dobre si ostanete sas 0.9x versiq.

:smile: B)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...