Jump to content
BulForum.com

Компа гасне


sk8er

Recommended Posts

Пичове,начи не бях пускал компа 1 седмица и ся се прибирам,пускам-не пали.Първо светна само лампичката на харда и вентилаторите забачкаха и нищо.Изключих го,пак го пуснах светна и другата,бачка няколко секунди и пак гасне.И така 20 пъти го пускам,зарежда win-a до различна степен и бам-гасне.Накрая след 100 пускания и мъки запали и седя цял ден без да изгасне.От кво може да ми ги прави тия простотии?Странното е, че няма точен момент да гасне ми когато му скимне.

Преди да тръгна го бях изключил от контакта и си бачкаше идеално преди тва.

Link to comment
Share on other sites

Някакви звуци не издава ли ,пищялката на компа или харда нещо като почукване ? Не че разбирам много но нещо трябва да подскаже за проблема .

Сетих се за един приятел който при буря изгасил всичко от контакта вкл.интернета от компа но не обърнал внимание че тонклонките са включени в контакт ,и през тях токов удар стига до дъното и пак трудно стартирал както в твоя случай и звук никакъв.

Link to comment
Share on other sites

Другия възможен вариант е да имаш проблем със захранването ;)

Първо провери да няма някакви ексцесии вслeдствие на токов удар - примерно някакъв нагар по който и да е от компонентите.

Ако няма нищо такова, тогава хубавко, ама много хубавко почисти компа и провери дали захранването е в ред, включително дали не е прекъснат някъде захранващия кабел (имало е и такива случаи).

Ако нищо не дава резултат от тези идеи, то тогава има 1 милион причини :) Примерно някой отлепен радиатор, при което ти прегрява някой компонент и компа се самоизключва.

 

Провери онези неща горе и кажи какво е станало. Ако не даде резултат, тогава големите мозъци ша трябва да се намесят :)

Link to comment
Share on other sites

Ами аз веднага го отворих компа и го огледах добре,не видях нищо нередно.Проверих и кабелите дали са наред нещо да не се е разместило и всичко беше както тряя уж.Днес цял ден бачка без да се е изключил.Веднъж запали ли и после не гаси.Ще видя като го изключа пак дали ще прави същите мизерии.

Иначе друг път винаги го оставям включен в контакта и няма проблеми,а ся го изключих и почнаха тия работи...Бях забравил интернета и си помислих,че го е ударил някой гръм по нет-а,ама няма нищо изгоряло.

А,ся се сетих, че правеше един доста странен номер.Начи лампата на харда светва и вентилаторите почват да въртят и нищо не става.Интересното е,че неще да се изключи от копчето като е така,ми тряя от контакта.

Link to comment
Share on other sites

Ебати,захранването уж е Fortron,специално гледах да е някво добро,а то кво се оказа. :angry1

Link to comment
Share on other sites

Ебати,захранването уж е Fortron,специално гледах да е някво добро,а то кво се оказа. :angry1

 

Е те и скъпите захранвания не са 100% защитени - EVN не прощават никому :) Те затова са и UPS-ите ужким но и там добре да сложиш малко над 500 кинта на масата за нещо свястно...

Link to comment
Share on other sites

Еми продължава и днес да си ги прави тия номера.Ново захранване му е майката... :pirate

Пробвах да изключа харда, че да не е нещо от него,ама пак гаснеше...

Интересно ми е от кво пък се е развалило?! :wacko: От тва,че го изключих от контакта и седя така ли,баси странното...

Link to comment
Share on other sites

Еми продължава и днес да си ги прави тия номера.Ново захранване му е майката... :pirate

Пробвах да изключа харда, че да не е нещо от него,ама пак гаснеше...

Интересно ми е от кво пък се е развалило?! :wacko: От тва,че го изключих от контакта и седя така ли,баси странното...

Хехе ако е така както го описваш точно - "дръпнат щепсел от контакта." Преди година ме нямаше в нас, имаше буря, обадих се на майка ми да изгаси писито по този начин, на другия ден нещеше да пали.

Смених захранването и е ок.

Link to comment
Share on other sites

Отидох,купих ново захранване,сложих го и сега съм айляк. :lol:

Мерси много на всички отзовали се и за съветите!!! :love :D :beerchug :beerchug

Едит: Ами да,нали уж ги водят от най-добрите...Старото сигурно е било нещо дефектно.

Link to comment
Share on other sites

Аз като имах подобен проблем се оказа че вентилатора на захранването не върти и в следствие на това прегрява и се самоизключва. Смених fan-a за 3 лв. и всичко си дойде на мястото :)

Link to comment
Share on other sites

При подобен проблем преди покупката на ново захранване бих посъветвал друго - откачате от дъното от 'front panel' кабелчето за 'power switch" (на някои дъна/кутии е означено "on/off switch") и опитайте да пуснете компютъра като дадете на късо (просто допирате еднократно и двете пинчета с отверка например) . Имал съм такива случаи, в които проблема е бил в самия прекъсвач на кутията :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...