Jump to content
BulForum.com

Махане на катализатор в Пловдив?


gadniqt

Recommended Posts

Отиваш на ул.Родопи номер 13,"харесват ти" по каталог подходящо гърне и през една пряка(ще те упътят на място)ти го сменят :) Телефона на гърнетата е : 624198/0898699159,а на майстора:0896287837 (Бисер Димитров се казва човека и е много свестен) Между другото,самият катализатор струва парички,да не вземеш да го хвърлиш :D

Link to comment
Share on other sites

Отиваш на ул.Родопи номер 13,"харесват ти" по каталог подходящо гърне и през една пряка(ще те упътят на място)ти го сменят :) Телефона на гърнетата е : 624198/0898699159,а на майстора:0896287837 (Бисер Димитров се казва човека и е много свестен) Между другото,самият катализатор струва парички,да не вземеш да го хвърлиш :D

Мерси,знам че струва пари :). Tо не че е кой знае колко сложна дейност,но имало няква ламбда сонда или нещо от сорта и затова по-добре при специалист да ида :).

 

@@@Ferante - махането не е "За да ти работи по "звучно" двигателя" поне не ми е това идеята(макар че ще бучи повече :) ),има си доста плюсове от махането.Все пак ми е на 15 годинки и вече недейства по предназначение,а само пречи.

Link to comment
Share on other sites

само да не се вържеш на заварчика, че да ти сложи само тръба е по-добре, щото ще усетиш звука на жигулата после :>

и наистина, стискай си катализатора, щото очите ще му изкапят за него да ти го вземем ;")

Link to comment
Share on other sites

@@@Ferante - махането не е "За да ти работи по "звучно" двигателя" поне не ми е това идеята(макар че ще бучи повече :) ),има си доста плюсове от махането.Все пак ми е на 15 годинки и вече недейства по предназначение,а само пречи.

Не претендирам, че разбирам от катализатори, но би ли сподел с какво пречи?

И не е ли обвързан с навъртяните км, а не с годините или греша?

 

Ако е възможно сподели, че ми е интересно :) Знам, че самия катализатор има слой платина, така че сигурно има някаква стойност - макар и "продухан" :)

Link to comment
Share on other sites

90 лв. се изкупували старите катализатори заради платината около 7-9грама.Махнеш ли го в купето замирисва на всичко газ бензин и масло,зависи на какво караш отврат е.Ако пък си мислиш че и разхода ти ще падне, или че ще бяга малко по бързо се лъжеш.Все пак да уважа решението ти да го демонтираш ще те насоча към хора които се занимават с подобни неша в Кършака по бул.Дунав до видеозоната има майстор който се занимава с гърнета и по надолу по улицата(в посока Брезовско шосе) след светофарите пак има гараж в който се занимават с гърнета.

Link to comment
Share on other sites

90 лв. се изкупували старите катализатори заради платината около 7-9грама.Махнеш ли го в купето замирисва на всичко газ бензин и масло,зависи на какво караш отврат е.Ако пък си мислиш че и разхода ти ще падне, или че ще бяга малко по бързо се лъжеш.Все пак да уважа решението ти да го демонтираш ще те насоча към хора които се занимават с подобни неша в Кършака по бул.Дунав до видеозоната има майстор който се занимава с гърнета и по надолу по улицата(в посока Брезовско шосе) след светофарите пак има гараж в който се занимават с гърнета.

Мерси. Иначе относно махането на катализатора,с махането му(поне като чета из форумите :) ) би трябвало

леко по-добре да върви колата(няма какво да е позапушва),относно до разхода едва ли ще падне с нещо значимо. А това за миризмата за първи път го чувам. Общо взето из форумите все положителни мнения има от махането на катализатора.

 

@@@Ferante - Разбира се че километрите(май на ~100 000 тярбва да се сменя),а не годините играят роля.....но моята е на 15 годинки и не си знае километрите и тя :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
В бившия завод Изгрев на Кукленско шосе, на разклона за Куклен - правят ги на място и както си му е редът.

Мерси,но познати ме разубедиха,все пак темата смятам,че ще свърши на някой работа.

Link to comment
Share on other sites

Отиваш на ул.Родопи номер 13,"харесват ти" по каталог подходящо гърне и през една пряка(ще те упътят на място)ти го сменят :) Телефона на гърнетата е : 624198/0898699159,а на майстора:0896287837 (Бисер Димитров се казва човека и е много свестен) Между другото,самият катализатор струва парички,да не вземеш да го хвърлиш :D

 

И аз препоръчвам винаги него! Ако всички майстори бяха като него, щеше да ни се налага да ходим по сервизи през 2 години. Пича е много точен, много изпипва нещата и много си играе. Като ти махне катализатора, ще ти го върне и ще ти сложи гърне. Може да го помолиш да ти прегледа и цялата генерация, няма да откаже и няма да ти вземе пари за това. Бих ти препоръчал да идеш направо при него - той ще види за какво става дума и ще отиде сам да ти вземе гърне или ще ти предложи да се разходиш ти :)

Link to comment
Share on other sites

Катализатора се запушва от кофти гориво! Ако караме с качествени горива, катализатора на практика е вечен...но не и в България :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...