Jump to content
BulForum.com

АЕРОГРАФИЯ


RaptoR

Recommended Posts

Аерографията или Airbrush Art е много интересно изкуство, което представлява рисуване върху различни повърхности с т.нар. аерограф - фин бояджисйки пистолет, работещ с помощта на компресор. Използват се специални бои и лакове.

 

Повече информация има из интернет. Ето няколко български връзки към сайтове:

 

Българският ФОРУМ за аерография,

Линкове към БГ и други сайтове

 

Български студия:

 

XTuners

 

CRIOPOP

 

BEEZAIR

 

AEROGRESIA

 

Инфо за различни майстори в страната - ТУК

 

 

Сигурен съм че темата ще предизвика интерес сред автоманиаците във Форума :punk

 

Тъй като така и така ми се налага да сменям капака на колата си с нов ми хрумна да се нарисува нещо красиво върху него. Услугата се звършва по рисунка или снимка на клиента и цените зависят най-вече от броя цветове в изображението. За моя изненада е напълно достъпно.

 

Ще се радавам да видя и ваши предложения относно изображение върху преден капак, тъй като сега най-големия ми проблем е какво да се нарисува :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ако мислиш да е някаква картина, съветвам те да по прегледаш плакатите на Луис Ройо или Борис Живело (не съм много сигурен за фамилията на последния). Гугълингът дава много добри резултати за тези двамата. Само, че не върви да се рисува само капакът, трябва поне и калниците да са в тон. Само на подчертано спортните коли им отива да е изрисуван само капакът.

Link to comment
Share on other sites

Boris Valejo е името, спомням си нещата му още от 90-те. В момента свалям пакети с всичките неща и на двамата... Нема си работа сега да ме подкараш да заглеждам стотици творби хахахахах

 

Благодаря за информацията разбира се :D

Link to comment
Share on other sites

Boris Valejo е името, спомням си нещата му още от 90-те. В момента свалям пакети с всичките неща и на двамата... Нема си работа сега да ме подкараш да заглеждам стотици творби хахахахах

 

Благодаря за информацията разбира се :D

 

Аре, пък като я изографисаш пусни някакви снимки да се изфукаш ! :)

Link to comment
Share on other sites

Видене, по моето скромно мнение ти си бизнесмен, човек който има някъкъв имидж при своите колеги, партньори и т.н. Само си представи картинката, някой от твойте партньори да се появи с голф 2 с лепенки на вратите, водосток (ръждясал), ти какво ще си помислиш за него? Това което искам да ти кажа е, че ако толкова искаш да промениш нещо в колата, аерографията не е твоя начин, вместо това може да я пребоядисаш цялата, да й сложиш някви други джанти, да смениш тапицерията дори. Това е мое мнение и не те задължавам с него, но просто тази аерография ще ти приляга толкова, колкото на мен потник с гол пъп.

Link to comment
Share on other sites

chistacha аерографа и лепенките по голфовете МНОГО ще ме извиняваш,но нямат нищо общо.Щом Джей Лено кара коли рисувани с аерограф що Виден да не кара :) .А сега по темата-моя съвет е да помислиш добре каква концепция ти харесва на теб.Гледам патриот си падаш-еми защо не измислиш нещо с флага и образа на Левски и Ботев съчетано на капака ти?Аз имам такава идея и следващия мотор ще го нарисувам бяло,зелено,червено и ще вкарам нещо като портрети на Ботев,Левски,Вазов ако щеш :) .А може и нещо по-семпло да го накараш да ти нарисува-примерно някой tribal знак да си измислиш...тааа с две думи те съветвам да помислиш на теб какво ти харесва,да го обсъдиш с този който ти рисува капака та и той да те посъветва и тогава действай смелно-100% ще стане хубаво :)

Link to comment
Share on other sites

Днес преглеждам на Борис галериите. Нещо съм на драконова тема :devil

 

CAT_1490.GIF

 

Следобед се срещнах със Стефан - много готин тип, ще сътворим нещо добро заедно със сигурност. Всичко е вече уговорено, остава да оправим точните бои и да изберем какво точно ще се нарисува

Link to comment
Share on other sites

Никой не ми помага с идеи :(

 

На времето това беше нарисувано на един мой мотор

122.jpg

 

Естествено в по - други тонове.

Link to comment
Share on other sites

Фиеста, 86та год. :lol:

 

Шкода Октавия...

 

Благодаря, ама Фиестата е '85. И да - искааам , ама нямааа! :woot

 

А тази картинка отгоре поне пасва на цвят на Октавиана.

Link to comment
Share on other sites

По дяволите не мога да си намеря хубава снимка на черна пантера!!!

 

Това е единственото дето става за нещо:

 

panther.jpg

Link to comment
Share on other sites

Пантера може да го накараш да ти нарисува една цяла на капака и как с лапата си е "раздрала" ламарината.Друга идея е пак така се едно капака е раздран от нокти и пред резките може да се вижда главата или окото на пантерата...според мен това би отивало на кола ;)

Link to comment
Share on other sites

.Друга идея е пак така се едно капака е раздран от нокти и пред резките може да се вижда главата или окото на пантерата...според мен това би отивало на кола ;)

О да, това е добра идея ! Но рисунката трябва да продължава поне на единият калник, иначе ще стои като ваденка.

Link to comment
Share on other sites

и аз съм на мнение че ако рисунката е само на капака ще стои грозно

По-скоро незавършено ;) .Абе добрия художник винаги може да ти добави там някфи детайли така,че да направи картината завършена.Важното е да измисли основната идея и форма на това,което ще се рисува-другото е бял кахър :)

Link to comment
Share on other sites

По-скоро незавършено ;) .Абе добрия художник винаги може да ти добави там някфи детайли така,че да направи картината завършена.Важното е да измисли основната идея и форма на това,което ще се рисува-другото е бял кахър :)

 

То измислянето идва с пиьеньето, този проблем се решава само с каса - две бирица или някоя друга бомбичка нещо по - твърдо. ;) Поне с тайфата едно време така го решавахме този проблем. :punk

Link to comment
Share on other sites

Е то най- добре е да се направи върху абсолютно цялата кола някаква тематична рисунка включваша пантера и природа, но... излиза от солено по- солено

 

----------------

Now playing: Psychedelic Rave - Paradise

via FoxyTunes

Link to comment
Share on other sites

Супер яко е като от капака слиза леко по единия калник, ест. не почва от средата на капака.Въобще много варианти има.Най-важното е в/у какво ще се слага.Ако ще е в/у фабрично покритие почти винаги става добре ама върху една готина боя :) перлена примерно.

 

Един от най-добрите в света > http://coolspotters.com/suvs/bmw-x5/and/pu...rne#medium-5317

Link to comment
Share on other sites

Работата става на кантар... Стефан работят с алкидни бои още и е възможно изобщо да не се стигне до рисунка. Разтворителите а алкидните бои разгонват изцяло фамилията на новите бои на водна основа... За капак Стефан изобщо не може да ми гарантира дали ще успеят да уцелят сивото на колата ми ако ще правим всичко алкидно по капака. Аз предпочитам наистина по-добре нищо да няма отколкото да объркаме нещо.... До края на седмицата ще стане ясно.... Между другото вече обясних, че само капака е сменен и респективно само там е възможно да се рисува. Все още обаче има разни варианти... Основният е да рискувам цялостно пребоядисване на капака ако се обърка нещо...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Започна се... Стискайте палци да се получи като хората :bgrin:

 

Преди малко се върнах от сервиза, където Стефан продължава да работи... Този човек има чисто и просто златни ръце...

 

Събра ми очите направо... Ето малко Sneak Preview на капака:

 

СНИМКА 1 (вижда се златната ръка на Стефан :D ), СНИМКА 2 (съсредоточено нанася поредния цвят)

 

Това е в съвсем суров вид... Предстоят корекции, както и работата по калниците. Утре се предполага че всичко ще е готово. Остава лакирането да стане успешно и да не повлияе на префектното засега качество на картината. Нарочно направих само две снимки да не урочасаме работата, а и не исках да разсейвам художника...

 

За момента съм страшно доволен и отпивам леден ТУБОРГ в чест на Стефан :punk

Link to comment
Share on other sites

тва и аз можех да ти го нарисувам , даже и пари нямаше да те взема евентуално 50тина лева за материалите :D

ебавам се , тоа е нечовек , аз можех да ти нарисувам къщичка с 2 дървета отстрани и слънце на небето , можеше да вкараме и облачета с лица за по голямо въздействие на рисунката. ако искаш мога да ти изрисувам тавана , с пирон примерно :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...