Jump to content
BulForum.com

Марки фотоапарати.


goltak

Кой е най-добрата марка цифрови фотоапарати.  

57 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

За съжаление има само 10 алтернативи за отговор, но все пак според мен това са най-известните фирми произвеждащи фотоапарати, така че всеки който желае да гласува и да сподели мнение да заповяда. Всеки който е доволен или недоволен от дадена марка, нека изкаже мнението си.

 

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Давам глас за Сони,щото имам такъв(имал съм и някой от другите)и знам,че тая снима най яко!Ама си изпуснал две големи марки-Смяна и Зенит! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ама си изпуснал две големи марки-Смяна и Зенит! :lol:

 

Е говориме за цифрови фотоапарати все пак, и при тях съм изпуснал някои, но съм написал големите и известните. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Апаратите на Сони изобщо не са хубави. Лоши снимки, липса на детайл. "Най-добър цифров апарат" е доста относително понятие. Зависи от класа в който се е насочил човек.

 

Аз имам Panasonic LX2 и мога да кажа, че кърти всеки компактен апарат. Можеби Canon G9 е наравно по качество и функции, самоче Canon-a е с по-интуитивен контрол над настройките.

Link to comment
Share on other sites

А аз мога да кажа,че ако Сони прави лоши снимки,то Панасоник прави 3х по шибани снимки,без да обиждам никой!Зат'ва хората са направили куп марки на всеки нещо да му одиса!

Link to comment
Share on other sites

А аз имам чувството, че всеки гласува въз основа на това не коя марка апарат е най-добър, а какъв има в момента....което не изключва и мен в тази група, защото имам и гласувах за Канон....ама това си е чисто съвпадение. :P

 

@w00x, както знаеш всяка фирма си има добри...и не толкова добри модели. Аз например съм очарован от R1 модела на Сони (не е перфектен, но е много добър) и тотално разочарован от Т-серията (особено по-старите)...така че всичко е много относително.

Link to comment
Share on other sites

А аз мога да кажа,че ако Сони прави лоши снимки,то Панасоник прави 3х по шибани снимки,без да обиждам никой!Зат'ва хората са направили куп марки на всеки нещо да му одиса!

 

Ами ако искаш да ги сбориме и да видим дали твоето сони или моя панасоник прави по-добри снимки :)

 

@w00x, както знаеш всяка фирма си има добри...и не толкова добри модели. Аз например съм очарован от R1 модела на Сони (не е перфектен, но е много добър) и тотално разочарован от Т-серията (особено по-старите)...така че всичко е много относително.

 

Tочно това исках да кажа и аз, че понятието е относително, но колегата отгоре не ме разбра.

 

Да...и към това, дето каза в горния пост "Лоши снимки, липса на детайл...." бих добавил, проблеми с "white" баланса, както и непредвидими резултати при слабо осветление...но пак казвам - не важи за абсолютно всеки техен модел.

Link to comment
Share on other sites

Забравил си Samsung, приятелю. Не че е огромен пропуск, но в ниския клас са доста разпространени. Аз самият щракам с един самсунец :tongue

Link to comment
Share on other sites

Забравил си Samsung, приятелю. Не че е огромен пропуск, но в ниския клас са доста разпространени. Аз самият щракам с един самсунец :tongue

 

Не съм ги забравил Samsung, просто накрая се колебаех между Samsung, Casio, Vivitar, Benq, Hewlett-Packard и Praktica и избрах последните два защото мисля че са по малко известни като марки, а тук става въпрос за марки не за качествени снимки, защото действително всички марки имат силни модели и слаби модели, и резултатите от една марка могат да се различават много.

 

Не съм включил всички марки защото/по-горе споменах/ има само десет дадени отговора. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Лидерите в компактните фотоапарати в момента са Canon и Panasonic, няма какво да пускате цели анкети за това.

 

Sony също имат силни нодели, но те са назад във времето. F707, F717, R1, F88, V3 бяха наистина добри модели. Сега обаче при тях положението хич не е розово и трябва да се стегнат ако искат да се върнат на пазара с компактни фотоапарати.

 

goltak, не говори на изуст, особено да скачаш с твоето Sony на LX2. Наистина апарата е чудесен и по качество на изображението оборва 95% от класа, в който се намира.

Link to comment
Share on other sites

goltak, не говори на изуст, особено да скачаш с твоето Sony на LX2. Наистина апарата е чудесен и по качество на изображението оборва 95% от класа, в който се намира.

 

не знам за какво говориш.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм Доволен от Pentax. Имах С60 и просто нямаше равен за времето си и класа си.

Сега съм с някаква корейска изработка на без известна фирма, но го взех заради клипа.

Vote for Pentax.

Link to comment
Share on other sites

Ами глупава анкета... това е като "коя е най-добрата марка коли" и веднага отговори като Mercedes, Lamgorghini, Ferarri и т.н. А относно коли под 50,000лв - пак ли мерцедес? Защото онзи малкия е пълна пръдня (с извинение)...

 

Много от марките имат добри модели и всичко е в зависимост от класа на апарата. Това с най-добрата марка си е чист снобизъм (в най-добрия случай)... а и тука няма луксозни марки като Vertu при телефоните някак и това остава на заден план... та ако може този който пусна тъпата тема да обясни какво очаква да разбере от гласуването? Че канон и панасоник са добри... за момента може би или какво?

 

Ето отгоре w00x и sec800 със спора "лоша марка" ли е Сони го потвърдиха - ми не може най-компактния апарат да прави хубави снимки при всякакви положения - това е. Както и телефоните за мен снимки не могат да правят но гледам че хората продължават да се опитват (малко като вица за "може ли мъж да роди дете? - не но опитите в Турция продължават"). Има модели на Сони които правят свестни снимки, има и такива които служат единствено за украшение и правят снимки когато имат настроение само и при идеална светлина и т.н. (горе-долу когато и един телефон би направил сносна снимка, тогава и те само че маааалко по-добре от телефона)

 

От тая анкета освен да гледаме хора които нищо не разбират, но са чули че Canon или Nikon или Panasonic са върха на сладоледа и тъй като имат те или техен приятел еди какъв си апарат и са доволни от него, друго няма да е... ето и като доказателство първия пост на sec800. Има човека Сони но очевидно не е имал DSLR Canon или Nikon примерно зе да сравни... а и да е пипал едно 10тина различни апарата и да каже - тоя ми хареса, тоя за еди какви си неща ми е удобен, третия е компактен и красив но снимките не са нищо особено... ами ами.. има 1 и айде той върха на сладоледа... глупости на таркалета... Изобщо лапешка работа...... ц ц ц ц...

Link to comment
Share on other sites

... доказателство първия пост на sec800. Има човека Сони но очевидно не е имал DSLR Canon или Nikon примерно зе да сравни... а и да е пипал едно 10тина различни апарата и да каже - тоя ми хареса, тоя за еди какви си неща ми е удобен, третия е компактен и красив но снимките не са нищо особено... ами ами.. има 1 и айде той върха на сладоледа... глупости на таркалета... Изобщо лапешка работа...... ц ц ц ц...

Имах Канон ЕОС,ама се прецака от всякъде и въобще не бях доволен!За 10 апарата номера го правих като си взимах моя!В Деком не остана апарат,а който да не бях правил снимка!А за спора с woox,не искам да се караме за глупости!Всеки си е взел каквото му одисва.Ние българите сме на принципа"моето е най-хубаво",така че всеки си взима нещо да му се кефи и да му върши работа!

Link to comment
Share on other sites

Не можах да разбера само кое е това велико компактно сони което снима по-добре от DSLR апарат. И кой точно модел на канон ЕОС си гледал защото или нещо си в грешка или си ги гледал само на дисплейчетата на апарата при което си прав - на сони дисплея е най-добър по мои впечатления и ако там я гледаш снимката излиза едно, като я видиш на монитора на компютъра е друго.

Link to comment
Share on other sites

Канона снимаше по-добре,но имаше много дефекти и му бяха скъпи частите.По-принцип правеше мн.хубави снимки,които излизаха по-добре на компа,но имаше много проблеми.2 пъти му горя процесора и си взех Сони.До сега няма изпушили части,затова съм по-доволен от него,макар и да не прави такива снимки!

Link to comment
Share on other sites

За мен най-добри за фитоапарати са Канон пък който иска да ме обвинява в снобизъм,простотия и т.н.

 

Сега аз съм с Пентакс и съм адски доволен.Малко е проблемен че на автоматичен режим не е много добър ама му свикнах.От към здравина няма по-добър.То не беше изпускане то небеше поливане с Бира и пак работи.Целия беше подгизнал от бирата и 2 дни го суших и го чистих защото лепнеше ама сега пак си работи :bgrin:

 

Имах и ХП и също бях адски доволен ама ми го откраднаха :angry1

 

При избора си и на 2-та апарата гледах различни модели на Сони, 2 поредни години и така и не ми харесаха снимките им.За това подкрепям колегата че Сони поне в ниският клас не стават.

Link to comment
Share on other sites

За мен най-добри за фитоапарати са Канон пък който иска да ме обвинява в снобизъм,простотия и т.н.

 

Сега аз съм с Пентакс и съм адски доволен.Малко е проблемен че на автоматичен режим не е много добър ама му свикнах.От към здравина няма по-добър.То не беше изпускане то небеше поливане с Бира и пак работи.Целия беше подгизнал от бирата и 2 дни го суших и го чистих защото лепнеше ама сега пак си работи :bgrin:

 

Имах и ХП и също бях адски доволен ама ми го откраднаха :angry1

 

При избора си и на 2-та апарата гледах различни модели на Сони, 2 поредни години и така и не ми харесаха снимките им.За това подкрепям колегата че Сони поне в ниският клас не стават.

 

Съгласен съм и с теб!Сони (колкото и да я харесвам тая марка) има 100 пъти по-шибани апарати от която и да е друга!Вземи например една Практика 5.2 и едно Сони S60!Практиката снима 10 пъти по хубаво от сонито.Аз затова си взех такова голямо Сони,че по добре снима!Но мисля,че не се набутах като си взех H1.

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм и с теб!Сони (колкото и да я харесвам тая марка) има 100 пъти по-шибани апарати от която и да е друга!Вземи например една Практика 5.2 и едно Сони S60!Практиката снима 10 пъти по хубаво от сонито.Аз затова си взех такова голямо Сони,че по добре снима!Но мисля,че не се набутах като си взех H1.

 

Ми Сони S60 конкретно не съм тествал но като купих Пентакса тествах Сони S600.Първото и главното което не ми хареса е качеството на снимките въпреки че е повече мегапиксели.После че имаше по-малък дисплей и най много не ми хареса че беше 100 лв. по скъп може би само заради марката.

Link to comment
Share on other sites

Не знам какво си го правил, но имам приятел с Canon Pro 1 (не e същия модел който си гледал и който аз така и не разбрах кой е точно, защото освен EOS друго не каза а те EOS са общо взето всичките им SLR и DSLR-и на Canon) и моя приятел грам проблеми не е имал вече 4та година. A за да се носи славата на много добри апарати на Canon точно EOS серията има големи заслуги и ако аз не се бях сдобил с моя Nikon D80 благодарение на приятели мислеш точно Canon DSLR да си взимам.

Link to comment
Share on other sites

Canon Pro 1 e супер скъп иначе прави мн. добри снимки. Нещо като Sony R1.

 

И моя приятел така казва - верно хубави са му снимките само че аз си предпочитам моето никонче хем обективите мога да му ги сменям а и процесора му е по-бърз (или поне аз съм останал с такова впечатление).

Link to comment
Share on other sites

Темата както и други се изказаха е доста спорна понеже си има различни класове и всяка една марка си има както сполучливи,така и не толкова добри модели,но както и да е.Аз съм с Canon A610 от около 2 години и съм доволен,не съм имал проблеми.Плюсове-добри снимки и на максимална резолюция(5 мегапиксела);процесора му е бърз и няма забавяне при записването и преглеждането на снимките;фокусира бързо и точно дори и на по-тъмно;4Х оптичен зуум-вече почти всички имат поне толкова,но когато го взимах повечето бяха с 3Х и си беше предимство все пак :) ;батериите му карат адски много;дисплея се върти,което е супер удобно;пълни ръчни настройки,които дори и да не използвате в началото,в последствие ще оцените.Минуси-дисплеят не е с много добра резолюция,а 4-те батерии се усещат-апарата си тежи доста.Като цяло-доста добре се представя апаратчето макар вече да е стар модел.

Link to comment
Share on other sites

Ами глупава анкета... това е като "коя е най-добрата марка коли" и веднага отговори като Mercedes, Lamgorghini, Ferarri и т.н. А относно коли под 50,000лв - пак ли мерцедес? Защото онзи малкия е пълна пръдня (с извинение)...

 

Тази тема е онтиеровъчна никой не може да каже, че Опел е по-добра марка от Мерцедес наример, или че Алкател са по добри от Нокиа, но има хора които и хабер си нямат от марки коли, телефони фотоапарати, за тех би било полезно когато избират фотоапарат например да не вземат най-евтиния Санг например за 80-90лв. а да се огледат да извадят малко повече пари и да си вземат по-добър апарат.

 

Относно силните и слабите модели съм съгласен, че всичките марки имат и силни и слаби модели, но все пак най-реномираните марки рядко се дънят с по-слаби модели.

 

Анкетата по принцип е насочена към компактните цифрови фотоапарати, които са най-разпространени и всеки има вкъщи и може да сподели лични наблюдения и опит, които да са полезни на незнаещите.

 

Не е задължително да се чете темата и гласува в анкетата, това е при желание, примам и критики все пак това е отворена дискусия.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...