Jump to content
BulForum.com

Марки фотоапарати.


goltak

Кой е най-добрата марка цифрови фотоапарати.  

57 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Тази тема е онтиеровъчна никой не може да каже, че Опел е по-добра марка от Мерцедес наример, или че Алкател са по добри от Нокиа,

 

Т.е. Мерцедес е по-добра марка от Опел... нали така... значи по тази логика е по-добре да имаш Мерцедес А160 а не Опел Омега???

 

 

 

но има хора които и хабер си нямат от марки коли, телефони фотоапарати, за тех би било полезно когато избират фотоапарат например да не вземат най-евтиния Санг например за 80-90лв. а да се огледат да извадят малко повече пари и да си вземат по-добър апарат.

 

За това си има специализирани сайтове като dpreview.com примерно и се гледат ревютата на апаратите. Продължавам да твърдя че идеята да се сравняват марки е не само чиста проба снобизъм но и изцяло погрешно като подход. Можеш да сравняваш конкретни модели, но да категоризираш всички модели на дадена марка като хубави или не е глупаво.

 

 

 

Относно силните и слабите модели съм съгласен, че всичките марки имат и силни и слаби модели, но все пак най-реномираните марки рядко се дънят с по-слаби модели.

 

Нима? Сони са доста реномирана марка, имат много модели и все пак Т-серията им е за руси мацки дето да се фръцкат с готино фотоапаратче което да ги снима на плажа и дотам. H1 е свестен модел но пък е съвсем различен клас апарат.

 

Канон общо взето всичките им модели снимат добре и пак е до клас - не могат да се очакват чудеса от най-компактните им модели. А като стане дума за цена има модели на пентакс които също снимат много добре и може да са по-ефтини от същия клас модел на канон. И какъв е извода според теб за марките? Все пак канон по-добри ли са или в случая след като пентакс имат нещо на същата цена и с по-добро качество на по-добра цена значи пентакс са по-добра марка?

 

 

 

 

 

Анкетата по принцип е насочена към компактните цифрови фотоапарати, които са най-разпространени и всеки има вкъщи и може да сподели лични наблюдения и опит, които да са полезни на незнаещите.

 

Не е задължително да се чете темата и гласува в анкетата, това е при желание, примам и критики все пак това е отворена дискусия.

 

Има няколко класа компактни апарати - това като начало - Canon IXUS 75/750 и Sony T7 са ултра компактни, Canon A610 е компактен (въпреки че според мен не е особено компактен) и т.н. Ultra zoom моделите като гореспоменатото Sony Н1 са отделен клас.

 

 

 

По твоята логика апаратите могат да се разделят само на 2 групи: маркови и китайски (моделите на дейзи към китайските викам да ги сложим защото има телефони които снимат по-добре от тях :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Един път да имаме едно мнение с djadomraz.Има престижни марки апарати,които имат и много слаби модели.Например пред едно Сони Т7,ще си взема един Фуджифилм на същата цена със много повече зуум и екстри.Същото е си коли,ТВ и др.

Link to comment
Share on other sites

Добре, djadomraz не може ли просто да наречем тази анкета като анкета в която да гласуват феновете на определените марки фотоапарати, да се ограничим от слабите и силните модели на отделните марки и да гласуваме за марката. Ти ако не се влияеш от това определен продукт от кой е произведен, някои могат да се влияят, и да харесват една марка/не е задължително да си я купуват/ просто защото е тя а не другата - може да го наречеш снобизъм. Но всеки е сноб за определени неща, и аз харесвам BMW например но се возя в Опел, фен съм на Нокиа, но не нося последния модел а една обикновена Нокиа, фен съм и на Адидас но нося Булдозер, тук в настоящата анкета не съм гласувал защото съм фен на две марки фотоапарати/които няма да споменавам/ и не мога да си разделя гласа.

 

Специално за djadomraz ще пусна нова анкета "Каква марка фотоапарат притежавате", предполагам няма толкова да се подразни от нея, тя можа да даде бегла представа коя марка е най-популярна у нас.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Не съм разбирач, но имам едно приятелче което се занимава с фотоапарати, снимки, фотошопи и такива ти неща. Та ми е казвал че най-добре балансирани като цена/качество са Canon и Olympus. И аз му се доверявам :lol: Тая седмица смятам за взема един Олимпус за 300 кинта, който е невероятен :punk :P

Link to comment
Share on other sites

Е чак пък невероятен... и то за 300 кинта... пак зависи какво искаш да правиш с него и какво очакваш, но за 300 кинта апарат не очаквай чудеса. Виж в хубаво слънчево време ще прави снимки но гледа да не е точно в 2-3часа когато е най-силно слънцето, излизат кофти сенки по лицата на хората. А за снимки вечер - общо взето ако се снимате на маса най-близките до центъра на фокуса ще са горе-долу ок, останалите кой по-в мъгла кой по-тъмен... Пак зависи колко си претенциозен де. Аз преди 4-5 години сигурно нямаше да разбера за какво става дума, но като поснимах малко повече, като видях няколко малко по-кофти от нормалното снимки и после почнах и горе-долу ОК снимките да им забелязвам, а и няколко мои познати и те ме светнаха къде какво да гледам и сега доста се дразня като видя кофти излезла снимка.

 

А и друго - това което НЕ МОЖЕ да снима тоя апарат (както и всеки друг от класа "сапунерка") е следната постановка: представи си едно бебе сложено в кошарата си (или леглото си), снимаш го него, но някак оградата на кошарата или леглото е на преден план, освен ако не е черна (а при нас леглото беше бяло а кошарата с ярко червено и зелено), смятай че ще е идеално на фокус и осветеност самата ограда, детето ще е в сянка а всичко останало наоколо ще е пълна мъгла. С някои апарати резултата е повече от плачевен, с други е поносимо зле но досега без нагласяне 15 минути откъде да снимам и на ръчни настройки да си избирам аз това и онова не съм успял да снимам при подобна ситуация с някой малък апарат.

 

Тъй че ако ти трябва апарат който да го носиш и да се снимаш като ходиш на разходка или в кръчмата с приятели (избирайте по-добре осветени кръчми обаче ако искаш да излезе нещо) - всеки такъв е ок, даже като мен може да ги избираш по размер и външен вид :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

След доста продължителната ми работа с Канон/личен/ и Сони/служебен/, гласувам за Канон. Но просто трябва да се взема под внимание:клас, цена, за какво ще се ползва. А така просто по марки...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...