Jump to content
BulForum.com

Sony Ericsson XPERIA X1


xXx

Recommended Posts

all4smartphone_001.jpg

all4smartphone_002.jpg

all4smartphone_003.jpg

all4smartphone_004.jpg

 

Флагманът Sony Ericsson XPERIA X1 с QWERTY слайд клавиатура е неочаквания наследник на Sony Ericsson P1, при това с такъв замах, че може спокойно да кажем, че двата телефона нямат нищо общо. X1 е екипиран до зъби с почти всичко, което се очаква от един топ-телефон. Ето ключовите данни:

- Windows mobile OS !!!

- оптичен джойстик

- Motion sensor с auto-rotate функция

- QWERTY слайд клавиатура

- 65K цвята TFT сензорен екран, 800 x 480 пиксела, 3 инча

- 400MB вградена памет плюс слот за M2 карта

- GPRS, EDGE, HSDPA (3.6 Mbps)

- WLAN Wi-Fi 802.11b/g, Bluetooth v2.0 с A2DP и USB v2.0

- GPS приемник с A-GPS поддръжка

- FM радио, MP3, MP4 плеъри

- 3 мегапикселова автофокусна камера

 

Инфото и снимките от - http://www.all4smartphone.com

 

Та какво ще кажете за новия телефон на SE .С класи над квадратните,грозни,двукилограмови Nokii според мен.Това ще е новият ми телефон когато излезне през втората половина на тази година.Предлагам тук да го обсъдим и някой ако намери точна информация кога се очаква и горе-долу на каква цена-да споделя :)

Link to comment
Share on other sites

Не е нещо впечатляващо друже.... :)

Погледни какви покет PC предлагат HTC и E-ten за 2008 год. - за гарамтирано по-малко пари ще получиш по-добра машинка с по-бърз процесор и btw този телфон със сигурност няма да е по-малък от Н95 - само по-тънък

Link to comment
Share on other sites

Флагманът Sony Ericsson XPERIA X1 с QWERTY слайд клавиатура е неочаквания наследник на Sony Ericsson P1, при това с такъв замах, че може спокойно да кажем, че двата телефона нямат нищо общо. X1 е екипиран до зъби с почти всичко, което се очаква от един топ-телефон. Ето ключовите данни:

- Windows mobile OS !!!

- оптичен джойстик

- Motion sensor с auto-rotate функция

- QWERTY слайд клавиатура

- 65K цвята TFT сензорен екран, 800 x 480 пиксела, 3 инча

- 400MB вградена памет плюс слот за M2 карта

- GPRS, EDGE, HSDPA (3.6 Mbps)

- WLAN Wi-Fi 802.11b/g, Bluetooth v2.0 с A2DP и USB v2.0

- GPS приемник с A-GPS поддръжка

- FM радио, MP3, MP4 плеъри

- 3 мегапикселова автофокусна камера

huh?

Link to comment
Share on other sites

Да 65-те хиляди цвята са му малко,но на клипчетата като гледах изглеждаше добре телефона.Ferante-N95 нищо лично ама прилича на тухла :bgrin: .Правоъгълна,ръбеста...ако беше и оранжева става фулл камофлаж :) .Ще поживеем пък ще видим-докато не се види какво представлява на живо телефона никой не може да каже

Link to comment
Share on other sites

Ето малко по-дълъг спъсък с параметрите на това чудо на техниката:

Основни параметри на XPERIA X1:

Camera

 

* Auto focus

* 3.2 megapixel camera

* Photo light

* Video recording

 

Music

 

* Bluetooth™ stereo (A2DP)

* Media player

* Music tones

* PlayNow™

* Windows Media Player Mobile

* 3D games

* FM radio

* Java

* Video streaming

* Video viewing

 

Internet

 

* Internet Explorer® Mobile

* RSS feeds

 

Communication and Messaging

 

* Polyphonic ringtones

* Speakerphone

* Vibrating alert

* Video calling

* Email

* Picture messaging (MMS)

* Predictive text input

* Text messaging (SMS)

 

Design

 

* XPERIA™ panels

* Optical joystick navigation

* Navigation key

* Picture wallpaper

* Touch navigation

 

Organiser

 

* Alarm clock

* Calculator

* Calendar

* Document editors

* Document readers

* Flight mode

* Handwriting recognition

* Notes

* Phone book

* Tasks

* Touchscreen

 

Connectivity

 

* aGPS

* Bluetooth™ technology

* Modem

* Synchronization

* USB support

* WLAN

 

Windows® Mobile® Operating System

 

* Microsoft® Outlook Mobile: email, contacts, calendar, tasks

* Microsoft® Office Mobile: Word, Excel, PowerPoint

* Internet Explorer® Mobile

* Windows Media™ Player Mobile

* Windows Live™

* Exchange ActiveSync®

* Voice control

* Utility Applications: file explorer, calculator, pictures & video, notes

 

Facts and Figures

 

* Size: 110 x 53 x 16.7 mm

* Weight: 145 grams

 

Available colours

 

* Black

* Silver

* Main screen: 65,536 color TFT

* Resolution: 800 X 480 pixels

* Size: 3 inches

 

Memory

 

* Phone memory: up to 400 MB

* microSD™ memory card support

 

Availability and versions

Networks

 

* GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900

* UMTS/HSDPA/HSUPA 900/1700/1900/2100 MHz

* UMTS/HSDPA/HSUPA 850/1700/1900/2100 MHz

 

За мен лично са много по интересни новите телефони С серия която са новите Cyber-Shot телефони.Ако някой го интересува и за тях мога да пусна някой новости от Сони Ериксон :)

Link to comment
Share on other sites

подробно, подробоно описание но не пише какъв му е процесора... и колко РАМ има... май тези са едни най-важните неща :)

 

подробно, подробоно описание но не пише какъв му е процесора... и колко РАМ има... май тези са едни най-важните неща :)

И GPS е Аsisted GPS, демек за да го ползваш трябва да имаш Интернет връзка :)

@XxX - съгласен съм че е тухла ;)

Link to comment
Share on other sites

СЕ се насочват към други висоти на пазара на клетъчни телефони, но дали ще успеят да се преборят със силната конкуренция? Малко ме разочарова това че е с уиндоус но какво да се прави - явно този вариант е най-удачният за производителя който търси масовост на продажбите. За мен лично най-добрият смартфон след п910 е п1 и определено той ще ми е следващият!

 

 

Феранте, с твоите елементарни първосигнални заключения ми изглеждаш на не повече от 15 години и се съмнявам да ме разбереш, но да ти кажа че производителността на един смартфон зависи от мноооого неща и е твърде наивно да се гледат някакви сухи цифри! А и все пак това е първият опит на СЕ в този клас продукти! Твърде рано е да говорим!

Link to comment
Share on other sites

@kamen - извинявай с колко PocketPC-та си имал възможност да работиш :) До момента през ръцете са ми минали близо 10-тина PPC-та

 

Процесора и РАМ-а са най-важни в един телефон - останалто е нови версии на ROM-a, което се е sw update. Казвам го това,тъй като вече всичко се вгражда в самия процесор - взима се процесорно ядро най-често някое ARM 9 или 11 и след това производителя бил той TI, Samsung или някой друг добавя другите модули, които са част от самия чип.

Ето например как изглежда процесора на Нокия N95:

 

l4_omap2420.gif

Виж какво е част от чипа и какво е извън него

 

Това не е стандартно PC, при което видеокартата, скороста на шините или нещо друго оказва голямо въздействие - ввсичко тук е част от процесора.

 

Ако мислиш че греша моля разясни кое точно е по-важно :)

 

В света на PPC за съжаление е най-разпостранен Windows Moblie - въпреки че значиетлно по бавен и лагав от Symbian S60 платформите, но този SE не е мобилен теленфон а POCKET PC - моля правете разлика!

 

 

Хайде със здраве :)

Link to comment
Share on other sites

И GPS е Аsisted GPS, демек за да го ползваш трябва да имаш Интернет връзка :)

 

Най-малкото нещо, преди да се правиш на многознайко в някоя тема е ей така само от уважение към събеседниците ти да се запознаеш с обекта на обсъждане! GPS-a си е истински, има и аGPS

Link to comment
Share on other sites

На мене ми е чудно как изкарват толкова красиви графики със 65к дисплей?Дали не е грешна информация :blink:

Защо да е чудно, просто усъвършенстват дисплеите.

Link to comment
Share on other sites

Защо да е чудно, просто усъвършенстват дисплеите.

Усъвършенстват ги,но си остават 65 хиляди цвята.Както и да е.Няма ли накъква информация относно цената?

Link to comment
Share on other sites

Усъвършенстват ги,но си остават 65 хиляди цвята.Както и да е.Няма ли накъква информация относно цената?

 

Ех ама хората не се научиха че не винаги повечето е по-добре.Един нагледен пример.Хора, които си нямат почти никаква идея от компютри ако им дадеш избор примерно между Пентиум Д 3 Гигахерца и Коре2Дуо на 2.2 ще изберат първия.Друг е въпроса че вторият е къде къде по-добър ама иди убеди някой че 3<2.2 ;) Така че нетрябва да се сравнява параметри на една технология с друга технология :)

Link to comment
Share on other sites

@jozo с тоя пример направо ме утепа :lol: 65к цвята са ограничение на Windows Moblie,а и за мен са достатъчно за подобно устройство...Екрана е леко нестандартен като размер,дизайна е много стилен и смятам че машинката ще има добър пазарен успех,стига да коригират малко цената надолу :) Очертава се като конкурент на HTC Kaiser който е на сходна цена:

 

htc-kaiser-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ами за процесорите е така.Хората които хал хабер си нямат си мислят че колкото повече Мегахерци на процесора имаш толкова по-добре.Пък това че единият бил с една технология друг с друга няма значение.Или пък колкото повече памет на видео картата толкова по добре.Пък била тя ДДР2 примерно няма никакво значение за тях...........Така ми прави впечатление че и е с мобилните телефони.Много хора ми се перчат "Вижте ме Нокиа-та ми е с 16 милона цвята пък Сони Ериксона ти е с 262К" И кво от това дисплеят не вади хич по-добро качесто.Това си зависи от резолюцията и технологията.

 

Иначе и да е 65К цвята не изглежда поне на снимки като толкова.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ами за процесорите е така.Хората които хал хабер си нямат си мислят че колкото повече Мегахерци на процесора имаш толкова по-добре.Пък това че единият бил с една технология друг с друга няма значение.Или пък колкото повече памет на видео картата толкова по добре.Пък била тя ДДР2 примерно няма никакво значение за тях...........Така ми прави впечатление че и е с мобилните телефони.Много хора ми се перчат "Вижте ме Нокиа-та ми е с 16 милона цвята пък Сони Ериксона ти е с 262К" И кво от това дисплеят не вади хич по-добро качесто.Това си зависи от резолюцията и технологията.

 

Иначе и да е 65К цвята не изглежда поне на снимки като толкова.

Аз съм наясно с това.Същия е примера и с камерите на Нокия Н73 и СЕ W810 (примерно) -нокията има повече МП,но това не пречи на СЕ-то да прави по-добри снимки.Просто бях изненадан,че е 65к ,макар че дисплея като гледам по снимки и т.н. дава много по-добри цветове от сегашните 265к :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...