Jump to content
BulForum.com

Принтер


Recommended Posts

хммм дайте някво мнение къв принтер да си купя чудя се дали някво мулти или някъв лазерен

просто нямам идея.Чудя се дали някъв мастиленоструен си вадя и снимки или лазерен само за текстове.

 

 

дайте някви мнения относно принтерите който ползвате и как са консумативите при тях???

гледах тука едни HP та F4180,HP LJ m1005

незнам голямо чудене му хвърлям :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Аз бях пред тази дилема преди 1 година и лично за мен избрах лазерен принтер черно бял.Предимно го ползвам за текстове,графики и т.н.За снимки предпочитам да си платя на фото 13 14 стотинки за снимка и да ми ги направят както трябва отколкото да е пусна на мастилницата и като се навлажни да се размаже.Най-вече прецени за какво най-много ще го ползваш :) Моят е HP LaserJet 1018 и наскоро ми свърши касетата.Със сигурност 1500 копия ги минах ама ми казаха че на новите принтери касетите са наполовина напълнени и така се оказа.Касетата ми е напълниха за 29 лв. като следащия път ми казаха че ще ми вземат 27 понеже съм имал "балонче" към дадената фирма.Казаха ми че поне 3000 копия на средна натовареност трябва да изкарам.Аз лично съм много доволен от избора :)

Link to comment
Share on other sites

Ами за снимки ако ще е - определено излиза по-ефтино да ти ги изкарат от фотото... освен ако не се изръсиш доста за много хубав принтер където консуматива ще ти е или цветен тонер или доста ефтини мастила но говорим за над 1000лв, а при всичките ефтини модели цената на 1 снимка е около 2-3 пъти поне по-скъпа от фотото.

 

Аз бих те посъветвал нещо като HP LJ 1010 - хем е компактен хем е лазерен (и го няма момента със засъхване на главата а пък тонера не е чак толкова скъп даже и оригиналния).

 

Иначе аз имам един DeskJet 840 (или нещо подобно) ако го искаш за 30лв е твой (ама главите му са има-няма 100 кинта оригиналните)... тъй че моя съвет е да си вземеш лазерен а ако ти трябва скенер вземи си нещо хубаво - тези мултифункционалните устройства са по-кофти или ако са хубави са и скъпи и доста обемисти...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Да ви питам трябва ми евтин принтер с евтини консумативи. Ще се ползва единственно за принтиране на текст, няма значение марка модел, важното е да върши работа и да не е някой огромен скрин.

Спрял съм се на няколко моделчета, но не съм много запознат с принтерите и ги гледам само по външен вид и чат пат характеристики. :lol:

Canon PIXMA iP1800, 4800x1200dpi, 20ppm, USB това нещо например как е с консумативите?

Link to comment
Share on other sites

Да ви питам трябва ми евтин принтер с евтини консумативи. Ще се ползва единственно за принтиране на текст, няма значение марка модел, важното е да върши работа и да не е някой огромен скрин.

Спрял съм се на няколко моделчета, но не съм много запознат с принтерите и ги гледам само по външен вид и чат пат характеристики. :lol:

Canon PIXMA iP1800, 4800x1200dpi, 20ppm, USB това нещо например как е с консумативите?

 

Това което си харесал е фотопринтер и ПОСЛЕДНОТО ама не просто последното ми малко след това даже ще е откъм цена на консумативите (разбирай - изобщо не са му ефтини).

 

За печат на текст най-ефтини от към консуматив са матричните принтери (онези дето вдигат страхотен шум и печатат на "безконечна" хартия - от онази с дупките отстрани), след това лазерните, след това високия клас мастилено струйни принтери, след това нормалните мастилено струйни принтери и накрая са фотопринтерите.

 

Съветвам те да избереш нещо от сорта на HP LaserJet 1010 - хем е малък хем е лазерен хем консуматива не му е чак толкова скъп. Иначе за по-ефтино са по-високия клас лазерни принтери които са разбира се и по-обемисти но пък цената на 1 страница е 2-3 пъти по-ниска. Ти прецени КОЛКО страници на месец ще печаташ и има ли смисъл да инвестираш 700-800лв в принтер и за колко време ще ти се върне инвестицията.

Link to comment
Share on other sites

Това което си харесал е фотопринтер и ПОСЛЕДНОТО ама не просто последното ми малко след това даже ще е откъм цена на консумативите (разбирай - изобщо не са му ефтини).

 

За печат на текст най-ефтини от към консуматив са матричните принтери (онези дето вдигат страхотен шум и печатат на "безконечна" хартия - от онази с дупките отстрани), след това лазерните, след това високия клас мастилено струйни принтери, след това нормалните мастилено струйни принтери и накрая са фотопринтерите.

 

Съветвам те да избереш нещо от сорта на HP LaserJet 1010 - хем е малък хем е лазерен хем консуматива не му е чак толкова скъп. Иначе за по-ефтино са по-високия клас лазерни принтери които са разбира се и по-обемисти но пък цената на 1 страница е 2-3 пъти по-ниска. Ти прецени КОЛКО страници на месец ще печаташ и има ли смисъл да инвестираш 700-800лв в принтер и за колко време ще ти се върне инвестицията.

На мен ми се виждат много 80лв ти 800 :) Ще се използва не повече от 50тина страници на месец. Трябва ми принтер който когато свърши мастилото или там каквото е да си взема от метро или от магазин мастило и да си го презаредя и това удоволствие да не излиза за едно зареждане повече от 20лв понеже няма да се изкарват пари от този принтер и няма как да се избият.

 

Сега загледах това LexMark 617, 4800x1200 dpi 14/8ppm, USB, 1Главa 48.00 лв , колко ще му струва презареждането?

Link to comment
Share on other sites

На мен ми се виждат много 80лв ти 800 :) Ще се използва не повече от 50тина страници на месец.

 

Ами аз имам клиент който печата по 300 страници на ден МИНИМУМ... така че разлика от 2 стотинки на страница като го умножиш по 22 работни дни в месеца излиза над 100лв на месец, така че принтер за над 1000лв само от разликата в консумативите се избива за под 1 година... отделно че всеки ефтин принтер ще се счупи на 3тия месец...

Link to comment
Share on other sites

@djadomraz, интересно ми е ти четеш ли какво са написали хората или просто се изказваш ей така, колкото да не е без хич :lol: .... човека ти говори за максимум 50 листа на месец, а ти му даваш пример с минимум 300 листа на месец

Link to comment
Share on other sites

@djadomraz, интересно ми е ти четеш ли какво са написали хората или просто се изказваш ей така, колкото да не е без хич :lol: .... човека ти говори за максимум 50 листа на месец, а ти му даваш пример с минимум 300 листа на месец

 

А какво ще кажеш преди да напишеш нещо толкова офтопик че да е колкото да ти се увеличи бройката на постовете, да попрочетеш темата отначалото, за да разбереш за какво става дума, но нека обясня специално за тебе по-подробно че да схванеш за какво става дума :)

 

В случая примера го давам за да покажа, че когато цената на печата има значение се купува скъп принтер и колкото и да струва и колкото и да е голям, той се избива бързо а място ще се намери. Когато се печата максимум по 50 страници на месец (което не беше уточнил той в началото), защо изобщо му пука дали цената на печата на 1 страница струва 10 или 20 стотинки и колкото и да струва консуматива, след като с оригинална глава за 50лв ще изкара около 1 година да кажем - т.е. излиза му като разход 4лв/месец (нещо такова +/- някой и друг леф).

 

Разбира се точно фото принтер не бих взел аз след като главно черно бяло ще се печата, нито който и да е мастилено струен, защото ако не печаташ дълго време им засъхват главите, а пъненето на глава е "болка и половина", докато тонерите на лазерните принтери като се сложи 1 касета и ще забрави за консумативи през следващите 2 години... а лазерни принтери при това компактни има доста и то на добра цена...

Link to comment
Share on other sites

А какво ще кажеш преди да напишеш нещо толкова офтопик че да е колкото да ти се увеличи бройката на постовете, да попрочетеш темата отначалото, за да разбереш за какво става дума, но нека обясня специално за тебе по-подробно че да схванеш за какво става дума :)

 

В случая примера го давам за да покажа, че когато цената на печата има значение се купува скъп принтер и колкото и да струва и колкото и да е голям, той се избива бързо а място ще се намери. Когато се печата максимум по 50 страници на месец (което не беше уточнил той в началото), защо изобщо му пука дали цената на печата на 1 страница струва 10 или 20 стотинки и колкото и да струва консуматива, след като с оригинална глава за 50лв ще изкара около 1 година да кажем - т.е. излиза му като разход 4лв/месец (нещо такова +/- някой и друг леф).

 

Разбира се точно фото принтер не бих взел аз след като главно черно бяло ще се печата, нито който и да е мастилено струен, защото ако не печаташ дълго време им засъхват главите, а пъненето на глава е "болка и половина", докато тонерите на лазерните принтери като се сложи 1 касета и ще забрави за консумативи през следващите 2 години... а лазерни принтери при това компактни има доста и то на добра цена...

 

ся обърна палачинката от другата страна :D ... точно с втория абзац ти твърдиш (както и аз смятам), че щом прави едно 50 листа на месец, няма значение к'во ще избере ... стига консуматива да е евтин т.е. за мен избора е би бил - какъвто и да е мастилено струен принтер (щом не иска да дава повече пари за един прост лазарен), на който да му е евтин консуматива (черната глава) ... иначе проблема със засъхването на тея принтери наистина понякога може да е доста изнервящ и почти неупотребявана глава да трябва да се хвърля (или да се нерви с пълненето й)

 

малко формалност последната му редакция на поста, където споменава 50 листа минимум е 30 мин. преди твоя, където му казваш "врътката с 300 листа на месец" :D

 

иначе за постовете ... с удоволствие бих приел едно зануляване на акаунта, придружено с променена дата на регистрация ... само дето и нов акаунт да си направя, някои хора пак ще ме разконспирират :lol:

(дейба, толкова ли се набивам на очи :unsure: )

Link to comment
Share on other sites

С 4000 поста няма как да не се набие човек на очи.

Важното е да се набиваш с добро :) .

Колкото до принтера, кви 50 леа, кви неща разправяте, аз моя 8 годишен принтер, наистина мастилницата (картриджа де за по-културно) оригиналната му е около 40-50 лв (Epson), но откак се помня, никога не съм купувал оригинална, а неоригиналните бяха по 12 лв парчето, като последните 2 години са по 6-7 :) . И принтера освен че 2-3 пъти преди 2г. направи едни номерца, си печата черно като пич, даже последния картридж за 7 лв като че се оказа магически, че и 2 месеца да е престоял принтера, нещо не засъхва, не знам кво му стана, ама вада, и печатам без засечки. ЦЦветното му отдавна не става за ползване понеже тотално е засъхнало и без тва за 8г. съм изкарал 10-20 цветни листа и 10 снимки сигурно.

Последните 3г. печатам малко, но допреди тва доста го товарех.

С една кутийка печата около 250-300 листа. Листа, бидейки 1 ст., излиза 1 копие около 4 стотинки.

Ако за един лазерен принтер касетата му струва 50 лв и изкарва 3000 копия, излиза че цената на едно копие е 2.6 ст. Да питам аз тогава, има ли лазерен принтер с цена на касетата примерно 20 лв? :)

Защото един плюещ принтер излиза като цена на копието доста сносно, разбира се не броим че под натоварване много бързо ще изпуши и повече от 1000 (примерно) листа на месец натоварване не е препоръчително, качеството на отпечатка на черно не е толкова добро като на лазерния, за рядко ползване мастиления не е толкова зле.

Разбира се такива дървета като lexmark не бих взел аз, а пък един лазерен (самсунг май са най-евтини) излиза към 160 лв и за черно, дори за домашна нужда е по-добре според мен.

А, има и друга хватка, че на мастилено стуйния можеш да му вкараш всичко квото се сетиш, пликове, готови писма, документи (аз вкарвах много от едни свидетелства от дебел картон, нестандартен формат), а за лазерния не съм много сигурен какви хартии и дали само А4/5/леттер могат да им се подават.

Да не говорим, че лазерен е по-проблематично да го включиш на UPS.

Link to comment
Share on other sites

samkijot, май май ще стигнем с теб до логичното заключение на караман в една друга тема "къде остана пиенето" :) Верно че малко шантаво обяснявам на моменти ама това с 300-те листа на ден (не на месец) беше колкото да го накарам да се замисли колко ще печата за да си сметне цената на консуматива колко често ще я плаща... ако е 1 път годишно колкото и да струва (50,60,70лв, разделено на 12 прави макс 5-6лв/месец) а с мастилено струйните объркаш ли се да пуснеш нещо по-голямо при това на цветно и после айде заминала главата, бохо бохо, то 2 нови глави идват към 100лв, ми сега... мрън мрън то целия принтер струваше по-малко... и т.н.

 

Та за принтера, DELUXe, зарежи тези мастилено струйни принтери ако няма да печаташ цветно, и изобщо не мисли за напълване на глави, освен ако нямаш излишно време за губене. И другата врътка с тези принтери е че като си купиш получаваш 2 глави на които мастилото е около 1/4 от това на нормална глава ... то какво искаш - принтер за 50-60лв, нова глава - ПЪЛНА - и тя толкова .. един вид купуваш наполовина напълнена глава а принтера ти е бакшиш...

 

Колкото и да струва тонера, сложиш ли го после забравяш. Ти как предпочиташ: да дадеш 1 път в годината 50лв или да даваш по 15лв през месец? И тези 4800х1200 dpi се постигат ЕДИНСТВЕНО когато се печата на фотохартия... разлика между 300х300 и 600х600 трудно може да различи обикновен човек, аз мога но само след внимателно оглеждане. Затова моя съвет е да си намериш най-ефтиния лазерен на HP и няма да имаш никакви проблеми. Ето принтера който ти препоръчвам: http://gss.bg/article_window/?article=2685 Не е 80 а 210лв но смениш ли 2-3 глави и си избил цената на принтера, а както вече обясних онзи фотопринтер го купуваш почти без глави, значи ефективно цената на принтера ти е към 180лв защото 2 глави (черна и цветна) по 50лв всяка, сложи и 80лв за принтера и общо прави 180лв... capiche? :D

 

 

tedy, лазерните също имат начин да навреш листа и да го изплюят без да го огъват, може би не всички но моя има...

 

 

 

Ааааа между другото - имам един мастилено струен принтер : HP DeskJet 830 - за 35лв ако го иска някой (естествено нямам глави - т.е. засъхнали са) - негов е...

Link to comment
Share on other sites

В офиса имаме една Kyocera. Преди месец си я взехме. 1 пълнене - 7000 копия. Печата автоматично дуплекс. Пълненето е 47 лева. Айде сега бийте това!

 

От другата страна на офиса пък, имаме HP ColorJet 1060 - 1 пълнене 75 лева, нова глава 120. Ако единият цвят се изхаби, принтера не може да печата, независимо дали ти трябва въпросният цвят или не.

 

Такова нещо като евтин принтер с евтини консумативи вече няма, затова ако искате да е като хората, взимайте по-скъпият принтер и това е. Поне после няма да давате по 80 лева на пълнене.

Link to comment
Share on other sites

w00x, така е, абсолютно си прав и досега направил ли съм икономия от нещо и да взема по-ефтиното после винаги ме е било яд... е има си все пак горна граница - няма смисъл да дадеш над 2000лв за принтер ако няма да печаташ на него поне 100 страници на ден, нали? Или да си купиш за дома професионална кафе машина с възможност да правиш по 4 кафета едновременно ако ще си единствения който я ползва :) И все пак даже да икономисаш от консуматива по 20 стотинки на месец някак се губи ефекта... обаче заради собственото ми душевно спокойствие аз бих предпочел лазерен именно заради масата проблеми които съм имал със струйните и това че тонера сложиш ли го после забравяш за маса време за него, а на другите мине се не мине и айде пак главата празна...

Link to comment
Share on other sites

от гледна точка на "занимавка", лазерния принтер е най-удачния избор (поне за мен). вкъщи съм точно с този, който е посочил djadomraz - hp 1020. купен е юни 2005 г. и доколкото си спомням е все още с оригиналната си касета (със сигурност не е пълнен, пък ако съм давал над 100 лв. за оригинална касета, щях да си спомня :P ). в интерес на истината и аз съм така - 40-50 копия я направя на месец, я не. имало е периоди обаче, когато съм разпечатвал и цели договори от по 80 и кусур страници ... и не мога да се оплача. никакви проблеми. не съм се занимавал с консумативи, пълнене и т.нат. .... но предполагам, че ако сега в момента ти трябва принтер, пък нямаш възможност да вземеш лазерен, със мастилено струен(задължително с евтин консуматив; гледах някакви глави за hp за 20-30 лв.) едва ли ще направиш грешка, но просто консумацията му ще е относителна. един път ще ти изхарчи доста мастило, друг път по-малко и самия ти трябва да си преценяваш кога ще свърши, оттук - и колко и за какво да го ползваш (някак си ограничение ти налага според мен), докато лазерния е проста хава - нагласяш го примерно на economod и ако печаташ само текстове и както ти казваш - 50 на месец, просто забравяш с к'во гориво върви тая машина :)

 

ся като го погледнах този тук, видях че отметката не е сложена на "икономично" (за пестене на тонера), нещо което ми подсказва, че съм го пуснал на "нормално" с цел да се изхаби напълно, а и сигурнона economod вече е давало бледо ... та в скоро време го очаквам да се "обади", че иска материал :bgrin:

 

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09023076 - 179 лв. .... с касетата :D

и един по-евтин лазарен самсунг - http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09028441

и други евтини принтери (лазерни)

http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=1335

http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=1341

Link to comment
Share on other sites

След поста на woox, се съгласявам, че в момента АКО няма да се печата цветно, лазерен е в пъти по-добре да се вземе (дори и само за 10-20 листа на месец, понеже DELUXe спомена за 50 макс., и въпреки че идва малко по-скъп, другите недостатъци на струйните са достатъчен довод да бият разликата в цената), с едно малко, но понякога много важно условие: samkijot и woox, вашите принтери могат ли да поемат и печатат на нестандартни неща като пликове, картони, примерно аз в 60% от времето моя го ползвах с едни свидетелства от картон широки 10 санта и дълги около 290 мм. и дебели колкото 4 листа А4??

Ако тия лазерни като вашите евтини до към 190 лв не могат това, за мен са useless.

И нали, става дума съвсем точно да хванат парчето хартия и да нанесат точно текстовете където трбва консистентно.

Другия момент е да работят и под Vista/2008, което за мен също е неотменно условие, предвид че минавам на Win2008 скоро.

А за тия от JAR, които samkijot даде, нещо не виждам съпорт за тях.

Link to comment
Share on other sites

След поста на woox, се съгласявам, че в момента АКО няма да се печата цветно, лазерен е в пъти по-добре да се вземе (дори и само за 10-20 листа на месец, понеже DELUXe спомена за 50 макс., и въпреки че идва малко по-скъп, другите недостатъци на струйните са достатъчен довод да бият разликата в цената), с едно малко, но понякога много важно условие: samkijot и woox, вашите принтери могат ли да поемат и печатат на нестандартни неща като пликове, картони, примерно аз в 60% от времето моя го ползвах с едни свидетелства от картон широки 10 санта и дълги около 290 мм. и дебели колкото 4 листа А4??

Ако тия лазерни като вашите евтини до към 190 лв не могат това, за мен са useless.

И нали, става дума съвсем точно да хванат парчето хартия и да нанесат точно текстовете където трбва консистентно.

Другия момент е да работят и под Vista/2008, което за мен също е неотменно условие, предвид че минавам на Win2008 скоро.

А за тия от JAR, които samkijot даде, нещо не виждам съпорт за тях.

Сега нямам време да прочета всичко, но попрочетох между редовете и видях за Vista. Проблем ли имат под нея? Не се бях замислял, сега трябва и за това да гледам :)

Link to comment
Share on other sites

Сега нямам време да прочета всичко, но попрочетох между редовете и видях за Vista. Проблем ли имат под нея? Не се бях замислял, сега трябва и за това да гледам :)

Не, просто обърнах внимание, че и това трябва да се гледа, дали има драйвери за Vista/2008, а за тия от JAR не видях да споменават тия OS. В магазина 99% няма да знаят какво е Виста (камо ли 2008), затова на такива като продавачи вяра да нямаш, затова едно проучване е задължително по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

Сега нямам време да прочета всичко, но попрочетох между редовете и видях за Vista. Проблем ли имат под нея? Не се бях замислял, сега трябва и за това да гледам :)

 

Хахахахаха е тва е сега нормален user : от всичките обяснения за лазерни и струйни принтери, предимства и недостатъци и т.н., единственото което успя да хване е "проблеми с Vista" на някои от тях.... :woot

Link to comment
Share on other sites

Хахахахаха е тва е сега нормален user : от всичките обяснения за лазерни и струйни принтери, предимства и недостатъци и т.н., единственото което успя да хване е "проблеми с Vista" на някои от тях.... :woot

Смешно е да, но кел файда от супер-дупер принтер, който да не можеш да ползваш под OS-a си :bgrin:

Не че ако е по-нов, няма да има поддръжка под Vista, но е добре и това да се проучи, да не се окаже с 200-300 лв вътре ако човек е с Vista, а ако е с 2008, нещата може и да загрубеят, както стана примерно с мен и 2003 с един скенер, който подчертавам, работи коректно с ХР :P

Разликите между виста и 2008 обаче май няма да са такива, и доколкото чувам, в драйверно отношение няма да има толкова проблеми (колкото и редки да са иначе).

Link to comment
Share on other sites

След поста на woox, се съгласявам, че в момента АКО няма да се печата цветно, лазерен е в пъти по-добре да се вземе (дори и само за 10-20 листа на месец, понеже DELUXe спомена за 50 макс., и въпреки че идва малко по-скъп, другите недостатъци на струйните са достатъчен довод да бият разликата в цената), с едно малко, но понякога много важно условие: samkijot и woox, вашите принтери могат ли да поемат и печатат на нестандартни неща като пликове, картони, примерно аз в 60% от времето моя го ползвах с едни свидетелства от картон широки 10 санта и дълги около 290 мм. и дебели колкото 4 листа А4??

Ако тия лазерни като вашите евтини до към 190 лв не могат това, за мен са useless.

И нали, става дума съвсем точно да хванат парчето хартия и да нанесат точно текстовете където трбва консистентно.

Другия момент е да работят и под Vista/2008, което за мен също е неотменно условие, предвид че минавам на Win2008 скоро.

А за тия от JAR, които samkijot даде, нещо не виждам съпорт за тях.

 

Kyocera-та печата без проблем на всичко до 150гр дебелина (и на пликове). Ако имах нужда, щях да взема точно тоя принтер за вкъщи. Само като го гледам как върти листа сам и печата от двете страни, мога да припадна от кеф. Така се иконимисва хартия, а самият принтер икономисва и тонер. Самоче, принтера не е до към 190 лева, а е 370. И под VISTA няма проблем. И печата като ненормален. 22 страници в минута, а ако не са плътни може и повече да докара.

Link to comment
Share on other sites

Kyocera-та печата без проблем на всичко до 150гр дебелина (и на пликове). Ако имах нужда, щях да взема точно тоя принтер за вкъщи. Само като го гледам как върти листа сам и печата от двете страни, мога да припадна от кеф. Така се иконимисва хартия, а самият принтер икономисва и тонер. Самоче, принтера не е до към 190 лева, а е 370. И под VISTA няма проблем. И печата като ненормален. 22 страници в минута, а ако не са плътни може и повече да докара.

Това може да се окаже проблем, защото аз на моя му слагам чат пат доста по-дебели неща, като например 30-400 грамови :) .

150 грама са точно колкото два обикновени листа А4, което е тънко. На моя има един лост, с който главата се повдига с около 2 допълнителни милиметра, с което мога да поставя.. сещаш се какъв картон :) .

Ако някой лазерен до към 300 лв може да печата без замацване на картон около половин килограм, евала и го зимам ако моя се развали.

Link to comment
Share on other sites

Цифрови машини за по 20 000 лева имат трудности с 400гр картони :) Няма да намериш лазерен принтер, който да печата на такава дебелина. Нашият HP ColorJet на 180 се предава и почва да замацва.

Link to comment
Share on other sites

Е ако не огъва картона ще мине, въпреки че велпапе едва ли ще мине (то не че на струйния ще мине велпапето ама образно говоря). Сещам се за какво говори теди, но за такива неща наистина струйните принтери като че ли по-добре, при това малко по-скъпите модели (а не най-високия клас все пак) има по-голяма вероятност да не го могат. Абе всеки с нуждите си, аз имам познати които печатат на матрични принтери заради някакви бланки с индиго... И между другото най-бързият принтер който съм виждал е точно матричен

Link to comment
Share on other sites

И между другото най-бързият принтер който съм виждал е точно матричен

"Най-бърз" е доста относително понятие - предполагам, че говориш за текст А4, но с какво качество, сравнено с лазерния напр.... ;)

А иначе за дебелина на хартията...с моя струен (IP4200) съм печатал на 280 гр. без грешка...на повече не ми е трябвало, а и не съм имал такъв картон, че да пробвам...

По въпроса за консумативите....наистина...няма евтин (струен) принтер с евтини консумативи...За тази цел са принтерите от среден и висок клас. Пример - моят е среден клас фотопринтер с 5 мастилници, всяка от които ми струва 6-7 лв.(от "Вали") и издържат бая страници текст & бая снимки (като се има предвид, че често печатам снимки на фотохартия А4, а месечно правя печат на поне 10 CD-та или DVD-та).

Другото му предимство е, че се е случвало 4-5 месеца да го оставя без работа (когато съм заминал напр.) и никога не е запушвал глави...май си има някаква система за отпушване, защото след такъв дълъг период съм забелязал, че преди да пусне първата страница, доста дълго прави някакви манипулации.

 

П.П. @djadomraz, това с болтовете в земята ме подсети, че ако нямаш подръка "китайска капка", спокойно може да я замениш като вържеш човека до 'матрицата' и го пуснеш да печата телефонния указател или томовете на Карл Маркс например... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...