Jump to content
BulForum.com

Принтер


Recommended Posts

"Най-бърз" е доста относително понятие - предполагам, че говориш за текст А4, но с какво качество, сравнено с лазерния напр.... ;)

А иначе за дебелина на хартията...с моя струен (IP4200) съм печатал на 280 гр. без грешка...на повече не ми е трябвало, а и не съм имал такъв картон, че да пробвам...

 

Не знам влизал ли си във военното окръжие - имат един принтер който е цяла маса завинтена с едни болтове по-дебели от палеца ми за пода, защото проклетия руски принтер като вземе да печата и мамата си е**ло (аз поне в същата стая не можех да стоя), а печата цял ред букви с един удар... хартията от тези лентовите хвърчи с невероятна скорост - 1 кашонче за минути свършваше... банките имат малко по-модерни такива и не вдигат ЧАК толкова шум но пак не са от най-тихите :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

аз имам един въпрос относно самото принтиране.

има опция за отпечатване на 2 стр. на 1 лист (има и за повече, но не съм пробвал). проблемът е, че като му го задам така, първият печата излиза супер миниатюрен. едва се забелязва т.е. много е умален и стои като едно петънце в края на листа ... а като го пусна втори път, всичко си е ОК.

някаква идея що се получава така?

също ми прави впечатление, че прекалено дълго обработва заявките (принтера е с 2mb кеш)

Link to comment
Share on other sites

...някаква идея що се получава така?

Ако става дума за НР...имам някакво обяснение, защото предишният ми принтер беше НР и правеше същите простотии...веднъж го изкарва малко...после си е нормално, но вече ми е изхабило 1 лист и това - постоянно... ;)

Link to comment
Share on other sites

аз имам един въпрос относно самото принтиране.

има опция за отпечатване на 2 стр. на 1 лист (има и за повече, но не съм пробвал). проблемът е, че като му го задам така, първият печата излиза супер миниатюрен. едва се забелязва т.е. много е умален и стои като едно петънце в края на листа ... а като го пусна втори път, всичко си е ОК.

някаква идея що се получава така?

 

Не ми е идвало на ум да пробвам подобни неща - обикновено софтуера който печата се справя по-добре с тези неща отколкото да чакам самия firmware на принтера ... Не можеш ли да го промениш откъдето пускаш да се печата?

 

 

също ми прави впечатление, че прекалено дълго обработва заявките (принтера е с 2mb кеш)

 

Винаги докато тръгне да печата първия лист мисли повече, настрана че лазерните имат някакво време за загряване на "печката", след това листите ги печатат каквато скорост трябва, но ако не е ползван скоро първия лист му трябва повече време преди да тръгне. При мен поне е така. А ако пусна различни разпечатки, следващите си тръгват бързо, почти като да печата следващ лист от предходната.

Link to comment
Share on other sites

Ако става дума за НР...имам някакво обяснение, защото предишният ми принтер беше НР и правеше същите простотии...веднъж го изкарва малко...после си е нормално, но вече ми е изхабило 1 лист и това - постоянно... ;)

да, HP e ... и какво е обяснението? :)

 

Не ми е идвало на ум да пробвам подобни неща - обикновено софтуера който печата се справя по-добре с тези неща отколкото да чакам самия firmware на принтера ... Не можеш ли да го промениш откъдето пускаш да се печата?

ми ... аз го пускам да печата от word. не знам как да го пусна от друго място :)

Link to comment
Share on other sites

да, HP e ... и какво е обяснението? :)

ми ... аз го пускам да печата от word. не знам как да го пусна от друго място :)

Съдейки по многобройните ти проблеми напоследък, имам усещането че един преинстал ще е решението на всички от тях. Аз имам идея един скапан Windows какви причудливи неща може като го поставиш на нестабилна система :) .

В такъв случай никой не може да има идея какво става, но оправията е една :) .

Може и да греша, но аз затакива ситуации си имам втори Windows за тестове, на който пробвам разни неща, а като вече имам и нов хард, ще инсталирам 4 Windowsa (различни) за различни цели.

Нямаш представа едни такива 'други' windows-и колко проблеми са ми решили и знам кога причината за даден проблем е в мен и кога не.

Link to comment
Share on other sites

и аз знам, че плаче за принстал, ама като си представя че после настройването на разните програми ще ми отнеме половин ден ... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

и аз знам, че плаче за принстал, ама като си представя че после настройването на разните програми ще ми отнеме половин ден ... :bgrin:

Половин ден?! Ти се шегуваш. Ако беше казал 5 дена, щях да те разбера, на мен поне толкова ми отнема настройката след преинстал.

Ако и половин ден ти се струва много, научи да работиш с програми като Ghost/Acronis trueimage.

Инсталираш, настройваш, и правиш имидж. Повярвай, подхода е адски мощен за ситуации като нашите.

Друг е въпросът че аз лично последните години преинсталирам само при ъпгрейд, я на дъно, я на хард, защото и без това не е много често, предпочитам начисто да си инсталирам примерно дори само заради хард да става дума.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Така, баща ми тука напъна да му зимам лазерен принтер. Проблемът тук обаче е, че до колкото знам компаниите не си зареждат главите на принтерите, а напрово си купуват нови. Така, че цената на принтера и цената на консумативите са приоритет. а4 формат е достатъчен. Също и да питам има ли някакви проблеми с купуването на принтер втора ръка?

 

едит: а пък ако е ефтинко и има и ethernet порт ще съм безкрайно щастлив.

 

edit2: това са ми цените за втора ръка.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Искам да си взема някакво принтерче. Интересува ме само да принтира черно-бял текст и да е с USB интерфейс :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте, да обновя темата с едно въпросче :) Трябва ми принтер цветен лазерен, А3, да не са много скъпи консумативите.. ще се ползва за отпечатване на портфолиа, така че трябва качеството да е на добро ниво. Разглеждах HP-та и Canon-и, но примерно хп-тата не можах да намеря модели а3, които да не са над 7-800 лв, а бюджета ми е до към 600. Някой с предложения за модел? Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Не съм сигурен, че има подобно творение.

 

Лазерен цветен принтер А4 на HP е към 540лв. Няма как А3 да е 600. Сигурен ли си, че търсиш нещо съществуващо?

Link to comment
Share on other sites

ами намерих на едно място HP LJ 5100, но той май е спрян от производство.. явно нямам никакъв шанс да се вместя в тези пари за А3 формат?

Link to comment
Share on other sites

Сигурен ли си че има лазерни принтери А3 на цена под 1000лв че аз каквото гледах А3 че и лазерно а и цветно е над 1000 при това в зелено...

Link to comment
Share on other sites

явно А3 няма да е.. разглеждам сега А4 с мисълта ако ми хареса как излизат нещата да си ги вадя в копирен център, някой с предложения.. може и мастилено-струен, просто искам цветовете да излизат наистина добре :)

Link to comment
Share on other sites

явно А3 няма да е.. разглеждам сега А4 с мисълта ако ми хареса как излизат нещата да си ги вадя в копирен център, някой с предложения.. може и мастилено-струен, просто искам цветовете да излизат наистина добре :)

 

1. Ако искаш реални цветове, трябва да вземеш мастилено-струен.

2. 600 лева са много за мастилено-струен принтер.

 

По-добре вземи един добър монитор, дето да ти вади реалните цветове в комплект с един калибратор. Колкото и добри цветове да ти вади принтера, в копирния център са на собствено мнение. Ако са ти малки тиражите, никой няма да се трогне да ти напасва цветовете, дори и да им занесеш разпечатка с желаните цветове.

Link to comment
Share on other sites

1. Ако искаш реални цветове, трябва да вземеш мастилено-струен.

2. 600 лева са много за мастилено-струен принтер.

 

По-добре вземи един добър монитор, дето да ти вади реалните цветове в комплект с един калибратор. Колкото и добри цветове да ти вади принтера, в копирния център са на собствено мнение. Ако са ти малки тиражите, никой няма да се трогне да ти напасва цветовете, дори и да им занесеш разпечатка с желаните цветове.

 

какво представляват тези калибратори? явно съм доста бос в тези неща.. ще търся мастилено-струен, идеи за модели?

Link to comment
Share on other sites

какво представляват тези калибратори? явно съм доста бос в тези неща.. ще търся мастилено-струен, идеи за модели?

 

Пробвай с моделите на EPSON.

 

Калибратора представлява една машинка със софтуер.

 

Залепяш машинката на монитора и пускаш софтуера. Той започва да пуска предварително указани цветове, а машинката ги измерва като стойност и сравнява с това, което е трябвало да бъде и това, което е показало монитора. Като се изредят всичките цветове, променя настройките на цветовете и прави профил. Профила се зарежда в операционната система и монитора започва да предава други цветове. Такива, каквито калибратора е решил, че са реални. Идеята е да вземеш една скала на Pantone и като изкараш цвета на монитора, да приближиш скалата и цвета да е 1:1. Самоче не съм сигурен дали калибратора показва цветове по Pantone или по CMYK по време на калибрацията.

Link to comment
Share on other sites

аха.. а това гарантира ли, че тези цветове от калибратора ще са като тези, които излизат на принтера?

 

Не. Калибратора гарантира, че цветовете на монитора са като реалните или много близо до тях. За калибриране на принтера се използва колориметър и се прави профил за принтера. Принтира се определено нещо, и колориметъра минава по същия начин като на монитора, обаче върху листа.

Link to comment
Share on other sites

Не съм сигурен, че ще получиш желания резултат с тоя принтер. За съжаление обаче, не знам какво да ти препоръчам.

Link to comment
Share on other sites

600 x 600 rendered dpi черно - то голяма работа било :laughing:

 

мен ми трябва за снимки и за това гледах по-висока резолюция за снимките, не толкова за черното :)

Link to comment
Share on other sites

Този принтер не е най-удачния избор. Консумативите са му скъпи. Виж някой от BusinessJet серията - при тях всеки цвят е в различна мастилница а от тях към главата има един тънък маркуч. Печатат бързо и относително евтино (т.е. почти като лазерните и в пъти по-евтино от тези с главите)

 

Ох, сега проверих - цената е над 1000лв в стемо. Питай все пак може другаде да намериш по-тънко... а и онзи който в сайта на стемо имаше беше А3...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...