Jump to content
BulForum.com

Състояние на пътищата


amam

Recommended Posts

Реших да пусна и такава тема. Просто съм огорчен от състоянието на пътищата в Пловдив.

Особенно след като се стопи последния сняг, навсякъде е пълно с дупки от всякакъв размер.

А днес за капак цял ден стои един изкоп (като легнал полицай) през кръстовището на Лиляна Димитрова и Източен. просто ужасно.. предизвика голямо задръстване и опасност. споделяйте тука "ЧУДЕСАТА" на Пловдив. и къде можем да се пребием и с 20 км/ч

1. Бул. България (особенно след захарна е ужас)

2. кръстовището на Лиляна Димитрова и Източен

3. Преди Герджика (от северната страна)

за днеска само там видях Фрапантни Трапове.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Ахахахаа! :lol: Герджика ямите къртят! Пък бул. България...няма как да се опише.А тоя "Източен" го правят сумати време...на кръстовището с Лиляна Димитрова има една прекрасна бабунка от днес!

 

...и все пак.каквото и да си говорим няма да променим нищо,колите ни ще продължават да се трошат по това жалко подобие на улици...

 

Бягайте,спасявайте се! :punk

Link to comment
Share on other sites

Бул България от Английската до Практикер е същински лунен пейзаж - дупка до дупка,избягването им е невъзможно....да не говорим че пратното е скъсено заради поставянето на газопроводните тръби :wacko:

 

 

А уж се води първокласен републикански път... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Въпросът е ЗАЩО САМО В Пловдив е така ??? (почти само)

Доста пообиколих миналата година и чесно казано само в нашия любим град положението е плачевно.

Вярно е че е 3-тата или 2-рата по големина община ама това е безобразие.

Дори в София нещата са доста по-добри ВЕЧЕ! (Разбира се има и места кадето е доста зле но са единични Улици.)

Link to comment
Share on other sites

За бесене са всички мамицата им. Никъде не съм видял където има голяма изкопана дупка да има и знак.....заради такова нещо оправях джанти. А после ще вдигаме данъци и т.н. Всички са за разтрел и то показен

Link to comment
Share on other sites

Аз предлагам да добавяме и снимки към постовете та да видят всички за какво иде реч.Аз бих споменал и булеварда (мисля,че Южен се води) зад затвора!Пътя е уникален!

Link to comment
Share on other sites

Моята улица - Даме Груев. Най-разкопания паваж, който някога съм виждал. Обикновенно през годинка-две го оправяха като се поизкривят паветата, но сега никакви ги няма. :angry1 :sayjin Ще се опитам да направя малко снимки, за който не зане за какво става въпрос.

Също така и на бул Никола Вапцаров покрай Камела има един страхотен ров...

Да не забравя и рова пред спирката на кръстовището на Кукленско шосе и Скопие, както и кукленско шосе по-нататък.

 

Та големият въпрос е: Защо плащам пътен данък за колата като трабва да плащам и за ремонт на окачването?!? :angry1

Link to comment
Share on other sites

Моята улица - Даме Груев. Най-разкопания паваж, който някога съм виждал.

Даме Груев e улицата с най разбиващите колата ви павета след тези на Стария град разбира се.Тази улица я ползват, като тест за покупка на кола на старо и след смяна на части по окачването, за да видят как се държи автомобила.

Link to comment
Share on other sites

Ул. Скопие също наподобява офроад трасе.

След "Тромпета" в западна посока има огромен трап, та внимавайте или се движете плътно в ляво :blink: .

На влизане в Пловдив по Кукленско шосе има едни много готини шахти/ями, направо красота :wacko:

 

Някой спомена и Южен, ей там е "Дъ бест"...

Лятото докато ми преминаваше работният ден в този квартал(извършвах заснемане за кадастралната карта), пред магазин Рила се бе образувала яма, може би дълбока 30см и с площ поне 1-2 кв.м, доста коли се потрошиха..

Сега плачевно е слабо казано за областта около затвора..

По време на дъждовете ми се наложи да мина преглед на Газовата уредба, та минах по въпросният път, без да мога да виждам дупките :cry

Имах кал по целият двигател, че дори и по вътрешната страна на предният капак...

 

Още една уникална улица има, от Малчика в посока север, там си никнат ровове, липса на паваж като на шега...

 

А това е само една много малка част от това, което е навън!

Пожелавам си да ги прелитаме, че няма кой да ги запълни е ясно!

:angry:

Link to comment
Share on other sites

мен най ме кефи като изкопаят квадрати по булевардите,че уж да ги запълват и после ги оставят така 4-5 дена :angry1

не че нещо,ама като минеш през такова препятствие с 40 и направо режеш гумата :angry1

Link to comment
Share on other sites

мен най ме кефи като изкопаят квадрати по булевардите,че уж да ги запълват и после ги оставят така 4-5 дена :angry1

не че нещо,ама като минеш през такова препятствие с 40 и направо режеш гумата :angry1

да, поне да се сетят да оставят по някой знак за предупреждение :angry: прибирам се една вечер от работа и изведнъж попадам в някви адски дупки, а то кво станало някой решил да кърпи пътя и не се сетил да сложи поне едно знакче ( сутринта като излизах ги нямаше ) :angry1 като оправят разни тръбопроводи е пак същата работа, разкопаят улицата след тва пак никво предупреждение. последно се надъних на едно такова тука в тракия до пощата, преди това малко след кръстовището на мария луиза и петко д. петков. но аз не се притеснявам ся като ни удвоят данъците за колите ще ги оправят :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ами те хората дето изправят джанти са доста доволни от бизнеса :) Онзи ден се изръсих 80 лв да ги изправя моите,но не мисля че ще издържат още едно такова зверско изправяне.

Link to comment
Share on other sites

Моята улица - Даме Груев. Най-разкопания паваж, който някога съм виждал. Обикновенно през годинка две го оправяха като се поизкривят паветата, но сега никакви ги няма. :angry1 :sayjin Ще се опитам да направя малко снимки, за който не зане за какво става въпрос.

Също така и на бул Никола Вапцаров покрай Камела има един страхотен ров...

Да не забравя и рова пред спирката на кръстовището на Кукленско шосе и Скопие, както и кукленско шосе по-нататък.

 

Та големият въпрос е: Защо плащам пътен данък за колата като трабва да плащам и за ремонт на окачването?!? :angry1

 

Аз също съм на даме груев и направо всяка сутрин ми се плаче като трябва да излизам с колата. Паветата така са се разместили че просто не еостанало здраво място от къде да се мине. Даже оня ден се смях щото забелязах че и 37 дето минава караше с 10км/ч на змиорка. Мисля че това се получи не от снеговете а от тупите бетоновози дето наливат в коооперациите наоколо :angry: Иначе след практикер към пазарджишко мисля че е най лошото място в целия град!

Link to comment
Share on other sites

Още помня онова отдавнашно си преживяване: Карам си аз по сръбска магистрала в сумрак и в далечината мига здраво, стрелки разни, бягащи светлини все едно от самолет свалени и слепия да ги види. Викам си това ще да е страшна катастрофа, може и совалката пак да е паднала... а то: рязали асфалта и не могли да запълнят дупката в работното време - метър на два и 5 санта дълбока и вместо да я заебът - зер гумажиите и те челяд хранят, горът ток за два аец-а да я осветяват. Те тогава ми проумя, защо американците ги имат за аборигени

А в България - 10 години по-късно можеш направо в яма на ве и ка-то да влезеш с Х5 и за още ще остане място. А вие се оплаквате от дупчици разни :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз също съм на даме груев и направо всяка сутрин ми се плаче като трябва да излизам с колата. Паветата така са се разместили че просто не еостанало здраво място от къде да се мине. Даже оня ден се смях щото забелязах че и 37 дето минава караше с 10км/ч на змиорка. Мисля че това се получи не от снеговете а от тупите бетоновози дето наливат в коооперациите наоколо :angry: Иначе след практикер към пазарджишко мисля че е най лошото място в целия град!

 

Точно пред спирките, където спират рейсовете положението е трагично. Също има и един "комплекс от дупки" :ph34r: точно срещу читалището (където предполагам си видял да криволичи рейса), където просто няма абсолютно никакв шанс поне 2 от гумите да са на една равнина. Преди две-три седмици там беше затворено и се копаеше. Пътешествието по Даме груев е като roller coaster за хората в колата :D, а ако след 5-тото минаване всички ламарини са ти още по колата, значи е технически изправна :lol:

 

Ето и обещаният видеоматериал. (извинете за качеството, но е снимано с телефон на Night mode)

 

През тази година ще бъдат ремонтирани и реконструирани булевардите "Руски", "Васил Априлов" и "Александър Стамболийски", както и улиците "Авксентий Велешки" и "Даме Груев".

 

@news.plovdiv24.com

 

Айде дано и да ни асфалтират улицата, не само да докарат 2 камиона мангали дето 1 месец ще блъскат по паветата да ги наредят и след 2 седмици улицата пак да е на същото диридже... :angry1

 

ЕDIT: На всичкото отгоре утре ми се налага да ходя и до Пазарджик. :cry Ще трябва да се правя на луноход по бул. България... :(

Link to comment
Share on other sites

Ох... теб ти се налага сигурно веднъж... а питаш ли ме мен дето трябва Всеки Божи Ден да минавам оттам. Просто е някъв ужас. Чуда се как само 1 тампон отиде за половин година вече. Просто е ужас.

Link to comment
Share on other sites

Когато съм си в България и на мен ми се налага да пътувам от там. Всеки път излизам през Пещерско шосе и после се връщам към пътя за Пазарджик.

Между другото се води булевард Даме Груев. Преди 1-2 години го направиха да е булевард :lol:. И аз живея до него и е просто трагично положението. Като цяло никога не минавам от там.

Link to comment
Share on other sites

Точно пред спирките, където спират рейсовете положението е трагично. Също има и един "комплекс от дупки" :ph34r: точно срещу читалището (където предполагам си видял да криволичи рейса), където просто няма абсолютно никакв шанс поне 2 от гумите да са на една равнина....

 

Най-трагично положението е отсечката след киното до спирката на 37. Ако си с по ниска кола задираш предна броня на острите павета които стърчат, а на пропадналите места рискуваш да изкривиш някоя джанта... На моста на захарна фабрика посока ресторант стадиона са се отворили кратери на които ако влезеш веднъж там оставаш.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...