Jump to content
BulForum.com

Състояние на пътищата


amam

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Все още не съм правоспособен за шофьор , но от наблюдения само да спомена ...

 

Цялата отсечка (Княз Борис) в Тракия - като се почне от кръговото на 15ти , мине се през 41ви , 42ри , 47ми и 48ми блок , та чак до пощата ... е леблебия ... та внимавайте :)

Link to comment
Share on other sites

даме груев щеше да се разширява и асфалтира с парите от изтеглентие 50 млн лв кредит от нашата родна община в последните месеци от мандата на предишния общински съвет+кмет. обаче проекта замина отново в десета глуха, защото някои от къщите които са построени в уличната регулация се оказа че са продадени/върнати по всички рпавила и си имат хората нотариални актове за което. а пари за отчуждаване не им се дава, за да не стане като с розовата къща на "източен", която бе оценена на над 1 млн лв и изплатена.

пак същите хора от общината са сключили договор за газификацията на града и са издали комплексно разрешение за строеж, което позволява не поетапно, а едновременно изграждане на газопреносната мрежа, т.е. фирмите се задължават да възстановят настилките едва след завършването на целия проект, а той търпи изменения в хода на строителството и се добавят нови и нови клонове и улици за разкопаване. да не говорим че от фирмите изпълнители на газификацията депозит за гаранция за възстановяването след разкопаването не е искан и не е взет, т.е. сегашното ръководство на кметствата няма с какво да ги притисне реално. сега се оправдават със затворените асфалтови бази, но това не е пречело досега на общините да искат от други фирми възстановяване на настилките в рамките на 24 часа от разкопаването и то след съгласуване с КАТ.

бул. България се води в реконструкция и с временна организация на движението, а както знаем тук временните неща са най-постоянни. по-голямата част от парите от изтегления заем са изхарчени там, а края не му се вижда. предвиждам скоро "замразяване на обекта" поради липса на средства.

Link to comment
Share on other sites

за да не стане като с розовата къща на "източен", която бе оценена на над 1 млн лв и изплатена.

 

Това никак ама никак не ми се вярва. Знаех си че се разправят за пари и затова тя остана последна там, но 1 милион - от никъде не могат ги издокара. За да ти повярвам на това трябва да го видя черно на бяло. Не помня такова обезщетение да е изплащано. Тая къща на главната да беше няма да им дадат толкова

Link to comment
Share on other sites

Това никак ама никак не ми се вярва. Знаех си че се разправят за пари и затова тя остана последна там, но 1 милион - от никъде не могат ги издокара. За да ти повярвам на това трябва да го видя черно на бяло. Не помня такова обезщетение да е изплащано. Тая къща на главната да беше няма да им дадат толкова

http://news.plovdiv24.com/35109.html

 

300к

Link to comment
Share on other sites

Как го намери бе :punk, аз намерих 5 други - все без цифри хехехе. Ето това вече звучи по-реално.

 

По темата - бившата улица Дилянка от едно 8-10 месеца насам е може би най-уникално разбитото място в града. Особено след като я разровиха заради газта. Аз спрях да минавам оттам преди 6 месеца понеже стана физически невъзможно за автомобила ми.

Link to comment
Share on other sites

определено са се минали хората. за 300к да си дадат къщата и земята, явно яката са ги натиснали :pirate

300К е официално изплатеното след много висша намеса.

раптора се бъзика с мен за виждането черно на бяло, щото има да ми връща, но все пак в две от 5те й експертизи къщурката наистина беше оценена на над 1 млн - в това поне съм сигурен. има все още някои дела в ход по въпросния казус и това обезщетение има шанс да не е окончателното.

в конкретния пример лично аз много се радвам да видя че обществения интерес е успял да вземе превес над личния. иначе щеше да е много забавно четирилентов булевард да заобикаля частния имот или да се стеснява до 2 ленти и отново да се разширява след 20 метра.

Link to comment
Share on other sites

mobo НИКОЙ няма да позволи тази къща да остане там по никакъв начин. Работил съм с много лицензирани оценители, сертифицирани да правят оценки на най-високо ниво и мога да ти кажа, че НИКОЙ няма да си тури подписа под оценка 1 милион на тая барака дето няма 300 кв.м. Затова ти казвам че не ти вярвам и само официален документ може да ми докаже обратното. Не се бъзикам, понеже тук не става въпрос за теб (предполагам), така че не виждам причини да покажеш някаква извадка. Това, което са изплатили на собственика е напълно достатъчно за този имот на това място. Даже трябва да е доволен, понеже при такива отчуждавания държавата винаги се старае да те преебе с компенсацията.

Link to comment
Share on other sites

mobo НИКОЙ няма да позволи тази къща да остане там по никакъв начин. Работил съм с много лицензирани оценители, сертифицирани да правят оценки на най-високо ниво и мога да ти кажа, че НИКОЙ няма да си тури подписа под оценка 1 милион на тая барака дето няма 300 кв.м. Затова ти казвам че не ти вярвам и само официален документ може да ми докаже обратното. Не се бъзикам, понеже тук не става въпрос за теб (предполагам), така че не виждам причини да покажеш някаква извадка. Това, което са изплатили на собственика е напълно достатъчно за този имот на това място. Даже трябва да е доволен, понеже при такива отчуждавания държавата винаги се старае да те преебе с компенсацията.

доста малко ми се вижда. дори в най-лошия случай може да иска да му построят кооперация на 4-5 етажа и ще вземе няколко апартамента, което е доста над 300к :bgrin:

Но това е друга тема. Радвам се, че най-накрая ще довършат пътя, само да не го направят като този срещу ст. Ботев - уж нов , ама навсякаде дупки и шахти над настилката.

Link to comment
Share on other sites

доста малко ми се вижда. дори в най-лошия случай може да иска да му построят кооперация на 4-5 етажа и ще вземе няколко апартамента, което е доста над 300к :bgrin:

Но това е друга тема. Радвам се, че най-накрая ще довършат пътя, само да не го направят като този срещу ст. Ботев - уж нов , ама навсякаде дупки и шахти над настилката.

 

Говориш глупости - проучи малко какви са компенсациите, когато "му построят кооперация" и кой е винаги преебан в тая схема. Освен това разрешени са 4 етажа. Дори с префасониран тавански в 5-ти няма да предприемач, който да му предложи по-добри условия от това, което вече притежава на тези два етажа.

Link to comment
Share on other sites

да, не става дума за мен или за свързан с мен човек. документ няма да ти покажа.

именно защото при отчуждаване компенсациите са ниски ми беше любопитен казуса и съм си говорил с хора свързани с него. от тях съм чувал тези цифри и им имам достатъчно доверие. преди влизането в сила на новия ЗУТ и последните изменения в него подобно отчуждаване не можеше да се осъществи, особено при наличието на документите на собственика и кадърните му адвокати.

в изречението където казах че е оценена и изплатена не виждам да съм влагал смисъл на изплащане на същата цена, въпреки че наистина съм допуснал двусмислие. както казах впоследствие има и други начини за компенсиране на собствениците. а самите собственици хич не са за жалене, защото въпросната къщурка е строена след влизането в сила на регулацията на бул. Източен и още не е ясно как изобщо е получила разрешенията за това, но си ги е имала така или иначе. и това не е изолиран случай - всеки е чувал за собствениците на фонтанчето пред кметството, които дори си го бяха оградили по едно време.

Link to comment
Share on other sites

mobo НИКОЙ няма да позволи тази къща да остане там по никакъв начин. Работил съм с много лицензирани оценители, сертифицирани да правят оценки на най-високо ниво и мога да ти кажа, че НИКОЙ няма да си тури подписа под оценка 1 милион на тая барака дето няма 300 кв.м.

Аз пък ти казвам, че като знам как се правят оценките "на високо ниво" и ме напушва смеха. Пълна смехория. Събират се група "оценители" и смучат от пръсите цифри ама как и защо никой не е в час. А в съчетание с гръмкото сертифициран...леле мале :)

Това все пак са търговски площи и е съвсем нормално е да е над 300К. Какво ненормално има човека да иска още.

Link to comment
Share on other sites

Като всеки човек е нормално да иска ПОВЕЧЕ. Друг е въпроса дали е нормално да му се дава повече. А тази къща, превърната в магазин нямаше никаква стойност на "търговска площ". На мен са ми оценявали 2 пъти по-голяма производствена и търговска площ с прилежаща земя за толкова пари и при това оценката беше леко повдигната. Така че тоя ако е зел 300к да вдига банкет.

 

А да - явно нищо не разбираш от оценители или си работил с някакви селски такива. Не бъркай понятията и не слагай общи знаменатели. Особено при неща, които явно не са ти познати. Понеже всичко това е офтопик ако имаш нещо да ми обясняваш оттук нататък ползвай личната система.

 

-----------------

 

mobo съгласен съм - нищо не показвай - дай ми някакви логични методи на оценка и параметри, които да направят цифра 1кк за тоя плевник - покажи ми нещо да фане дикиш поне. Предполагам си наясно какво представлява една оценка и какво съдържа. Както и да го раздуват не виждам как ще докарат това парче там с никаква прилежаща земя освен 5-те метра ако ги има и тях до тая цифра.

Link to comment
Share on other sites

Рапторе не, че ти не си офф, но ще ти отговоря защо мисля така.

Без да се впускам в детайли, излиза че са му оценили по EUR 500 квадрата. Извинявай ама на оживено мясно в центъра на Пловдив, къща 300 кв. на 2 етажа, тухла, не струва толкова. С лек ремонт къщата може да стане перфектна. Лично на мен не ми допада оживеното място, но за търговия е идеално.

Отделно, ако ония е правил хиляди от бизнеса ? Нали идеята е да те компенсират. С риск малко да се изсиля ама в момента за 250-300 EUR пари върви гола земя в рамките на града (е не на кънда в дивия).

И да - през ръцете са ми минали десетки оценки на такива сертифицирани "експерти" (като казвам сертифицирани, найстина са такива или поне на хартия са). Но сега няма да ти обеснявам на какви глупости съм се начел.

Link to comment
Share on other sites

Рапторе не, че ти не си офф, но ще ти отговоря защо мисля така.

Без да се впускам в детайли, излиза че са му оценили по EUR 500 квадрата. Извинявай ама на оживено мясно в центъра на Пловдив, къща 300 кв. на 2 етажа, тухла, не струва толкова. С лек ремонт къщата може да стане перфектна. Лично на мен не ми допада оживеното място, но за търговия е идеално.

Отделно, ако ония е правил хиляди от бизнеса ? Нали идеята е да те компенсират. С риск малко да се изсиля ама в момента за 250-300 EUR пари върви гола земя в рамките на града (е не на кънда в дивия).

И да - през ръцете са ми минали десетки оценки на такива сертифицирани "експерти" (като казвам сертифицирани, найстина са такива или поне на хартия са). Но сега няма да ти обеснявам на какви глупости съм се начел.

 

И двамата сме оф - това имах предвид. Разсъждение от типа понеже примерно бил правил от бизнеса си Х лева - дайта да му дадем съответно адекватна сума са нелогични - помисли. Ако съм в сламена колиба в балкана, но имам ток, вода и интернет и ти покажа, че примерно правя по 350000 евро на месец от борсова търговия и консултантски услуги? Колко струва според твоята логика тогава моята сламена колиба ако се налага да се отчужди в държавна полза? 7-9 милиона евро? Недей така.

 

Реално погледнато ако четеш внимателно оценките дето си прегледал ще ти направи впечатление зоновото деление на града (една от частите на оценката). Мястото на Розовата къща не се води център. Да не говорим че такова нещо като 100% компенсация не съм видял още. Логиката е следната - при отчуждаването би следвало да му дадат парцел със същия размер в зона със същия статут, да оценят сградата и да му дадат отделно пари за нея. НО - като гледам така, одеве и в една Марица четох, спорът е бил за, цитирам - няколко хиляди лева в повече. Да кажем че 15000 са били. Като гледам петното няма да се учудя ако този изобщо не е бил собственик на земята отдолу, а само на правото на строеж. Варианти много...

 

Относно оценителите - бил съм и от двете страни на барикадата. Държавата ми е пращала експерт оценители да ме проверяват - прав си, нагледах се на простотии и абсурди. Експерт оценителите обаче, които са ми правили оценки са с лицензи и от чужбина и са едни от най-добрите. Отделно като покажеш тяхна оценка въпроси не се задават от която и да е институция. Както казах - има и дебилизъм, има и професионализъм. Едно е сигурно - професионалист, уважаващ себе си знае добре че милион в тоя розов хамбар не може да има. Викам да спрем да го коментираме вече.

Link to comment
Share on other sites

Една новина по темата :D Даме груев започнаха да го копат около спирките :punk Може и да ни излезе късмета. Неска видях че и пред Ленинград на България бяха развъртяли кръпките...

Link to comment
Share on other sites

Една новина по темата :D Даме груев започнаха да го копат около спирките :punk Може и да ни излезе късмета. Неска видях че и пред Ленинград на България бяха развъртяли кръпките...

 

Усещаш ли се обаче че не ти прави впечатление даже че един ден ги разкопават а след ден-два-седмица ги запушват дупките. Винаги ме е дразнело и ми е било любопитно защо го правят по този начин - трябва няколко екипа да разкопават а след тях да ги запушват а не да стоят "очертани" дупките с дни и седмици... отделно WTF е че изобщо се "кърпи" по този начин а не се сменя по-сериозна част от настилката като в белите държави ама айде все няма пари за нищо, само дето това с кърпенето изкарва максимум година и на другата айде пак при това още по-зле а ако се смени следващите поне 3-4 години няма да се бара изобщо...

Link to comment
Share on other sites

Усещаш ли се обаче че не ти прави впечатление даже че един ден ги разкопават а след ден-два-седмица ги запушват дупките. Винаги ме е дразнело и ми е било любопитно защо го правят по този начин - трябва няколко екипа да разкопават а след тях да ги запушват а не да стоят "очертани" дупките с дни и седмици... отделно WTF е че изобщо се "кърпи" по този начин а не се сменя по-сериозна част от настилката като в белите държави ама айде все няма пари за нищо, само дето това с кърпенето изкарва максимум година и на другата айде пак при това още по-зле а ако се смени следващите поне 3-4 години няма да се бара изобщо...

дядо, не е до пари или до начин на кърпене. въпрос на избор на изпълнител и на поставяне на конкретни технически изисквания към него. както можеш да се досетиш всички са равни пред закона, но някои са по-равни. та така някои трябва да разкопават и възстановяват в 2 рамките на 24 или 48 часа дори малки вътрешноквартални улички, а други могат да зарежат разкопани оживени булеварди в продължение на месеци с оправданието, че асфалтовите бази не работели. точно пък по споменатия бул. Южен, който беше обсъждан по-горе, лично мога да свидетелствам, дори и със снимки как повечето големи дупки са си на едно и също място всяка пролет и есен, независимо кога са кърпени за последно. по същия булевард изобщо не мога да си представя къде би могло да се изгради второто двулентово платно, което уж е предвидено в регулацията - навсякъде има не само временни постройки.

 

@raptor: не си единствения оценяван. аз пък живея в селскостопанска постройка във все още нежилищен район с данъчна оценка приблизително равна на изплатените 300 К на розовия, плащам си съответно изчислените по нея местни данъци. ако се вземе такъв пример за база за сравнение от твоите оценители неговата къща колко мислиш, че ще струва? и неговото е било жилищно-търговско, а не само жилищно или само търговско. мисля да спрем с офтопика, а? тук уж се обсъжда състояние на пътищата, а не начините на оценка на имоти и сгради.

Link to comment
Share on other sites

@raptor: не си единствения оценяван. аз пък живея в селскостопанска постройка във все още нежилищен район с данъчна оценка приблизително равна на изплатените 300 К на розовия, плащам си съответно изчислените по нея местни данъци. ако се вземе такъв пример за база за сравнение от твоите оценители неговата къща колко мислиш, че ще струва? и неговото е било жилищно-търговско, а не само жилищно или само търговско. мисля да спрем с офтопика, а? тук уж се обсъжда състояние на пътищата, а не начините на оценка на имоти и сгради.

 

mobo, ако си вдигнал примерно скъпа къща в забранена зона, както са онези около гребната и си я регистрирал като селскостопанска сграда, за да заобиколиш закона, това не прави стойността на сградата непременно ниска. Тия номера не на мене. А ако си идиот може и плевня за 500к да вдигнеш - защо да не? Оценителите виждат какво е съградено и колко струва да се съгради по правилата на оценяване без значение как си го нарекъл. Не се прави че не ме разбираш и хайде верно да престанем с тоя оф - пиши ми на ЛС.

 

--------------------------

 

По темата - някой информиран ли е относно ремонта на улица Богомил? Сменят ли се наистина подземните комуникации и ще доживеем ли да видим асфалт най-после? Гледам паветата ги изнесоха - дано да сложат асфалт. И най-вече се моля да подменят водопровода ама май момински мечти ще си останат

Link to comment
Share on other sites

Да... този го направиха, затвориха под моста на герджика... още толкова неща имат да се дооправят обаче, че не му се вижда края дори в далечното светло бъдеще...

Link to comment
Share on other sites

http://news.plovdiv24.com/40212.html

 

Айде, хаирлия да е! Дано всички ремонти да зъвършат скоро, че пак да ги почнат :devil

 

да ги завършат скоро ли?

колега,нека ти разкажа тъжната истина - живея доста наблизо и редовно си минавам по тоя 'булевард'...

ще ти споделя,че на моменти ми е идвало да хвана една бухалка и да ги почна наред - първо работниците,после началниците им и накрая да потроша и тиквите на ***** в общината,дето ги координират и одобравят ремонтите в тоя регион :angry1 :angry1

само ще ти кажа,че булеварда беше затворен около половин ^%*!@# ГОДИНА за да могат да го разширят с някакви си 50 сантиметра и да го асфалтират.

ефект от малумния ремонт естествено никакъв,булеварда стана по-тесен от преди,щото от двете му страни нон стоп има паркирали автомобили(естествено всеки паркирал със задника си все едно е в пустинята).

шест ^%#^&^%$# месеца обикаляй като гламав през гержика,ако имаш път през кръстовището на чефте баня.

шест месеца ги гледах как 4 лентая си потят сланинките на рахатлък за да 'разширяват' булеварда.

на всичкото от горе и съм засичал многократно по цели дни да няма работници на обекта - материалите си седят,багерчетата и те и булеварда сам се асфалтира и ремонтира.

 

а от две години и половина постоянно затварят някоя от улиците зад площада - направо се насраха.

първо правиха година и половина ремонт на малумния музей,пак с 3-4 човека на смяна за 5-6 часа на ден.

за сравнение бизнес центъра го вдигнаха от една дупка в земята,дето зееше поне 10 години до 12 етажна сграда за около 8 месеца.

после решиха булеварда да ремонтират.

сега пак са запушили едната улица,кой знае какво са намислили тоя път.

не ми се мисли какво ще стане,като "почнат" да строят втория мост през марица,щото аз сега прогнозирам,че долу ще е затворено поне още 3-4 месеца....искаш да хванеш към руски като идваш по марица?

няма проблеми - навирай се в забранени улици,навирай се по дупките или ходи да правиш десен завой през пресечката до музея да се включиш за 6-ти септември и оттам да хванеш за руски - особено в час пик ти пожелавам успех - винаги има двама-трима капацитета,спряли точно на завоя и не можеш да си завиеш като бял човек в най-дяснята лента - направо в лявата трябва да се навреш.

 

въобще мамицата му на тоя,дето го ораганизира движението спрямо ремонтните дейности,само да го намеря кой е и къде живее - с хилтито и бензиновата резачка отивам да му разбия асфалта пред дома му и да му срутя няколко дървета за да запуша улиците около гаражчето му,да го видя весело ли ще му е да обикаля като гламав всяка сутрин.

 

 

 

.....

ще прощавате за оф топика,обаче всеки пък като се сетя какви ги вършат и направо ми кипва чайника.

 

днеска естествено пак се нагледах на простотии - камиони от чистота прибират боклука в 10:30 пред военна болница,запушвайки движението,разни каручки сноват из лентите на цар борис,нови кратери зейнали,запълнени с чакъл,колкото да не ти влезе цялата предница в тях....абе идилия пълна :angry:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...