Jump to content
BulForum.com

Aliens vs. Predator 2 - Requiem


Recommended Posts

Абсолютна паплач е филма. Не мога да поварям, че са харесали героя за такъв високобюджетем филма от такава паплаче.

 

 

Иначе самия хищник е невероятно измислен с всичките му джаджи и дивотии.

 

Сам започна да си противоречиш, ако е толкова "невероятно измислен с всичките му джаджи и дивотии" защо тогава да не го харесат :laughing: Филма съм го гледал 90-те години и си беше върхът. Логично при днешната киноиндустрия много стари да ти се струват слаби, но не и да наричаш едни от хубавите филми за онова време "паплач"

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply
Сам започна да си противоречиш, ако е толкова "невероятно измислен с всичките му джаджи и дивотии" защо тогава да не го харесат :laughing: Филма съм го гледал 90-те години и си беше върхът. Логично при днешната киноиндустрия много стари да ти се струват слаби, но не и да наричаш едни от хубавите филми за онова време "паплач"

Е*и му майката! Човек не може да си каже мнението, ама 5 пари не давам и няма да отсъпя от мнението си, че Predator 2 е пълен боклук и т'ва е. За хищника нищо лошо не съм казал като персонаж даже още от началото на темата твърдя, че ме кефи 100 пъти повече от от пришълеца. Исках да кажа, че поредицата на хищника е в пъти и пъти по-слаба от тази на пришълеца и не мога да повярвам, че са го забелязали като персонаж. А това колко е як аз и по-рано казах. Аз не мога да разбера какво толкова казах и ва засегнах, че сички са накачихте в/у мен?! Че попитах като хората или, че си изказах мнението? 2-ката е боклук и точка.

 

ПС: Наистина няма да е лошо някой мод да премести коментарите в нова тема като в нея да се дискотират двата персонажа.

Link to comment
Share on other sites

Ае стига спамихте темата, спорете на ПМ.

Като малък съм гледал и 4те части на Пришълеца и 2те на Хищника.Пришълец срещу хищник едно и две ей ся ги гледах и 2та на веднъж.Втория го заебах след петата минута, защото беше със сговнясано качество, но по първия открих толкова много неточности....Как така някои оръжията на хищника, които са изработени от 1 и същ материал(привидно), визирам мечата лапа, диска и копието, единия се разлага при допир с кръвта на пришълеца, а другите 2 остават невредими.Например хищника се появява 3 пъти с различен ръст.При първото си появяване е близо двойно по-висок от хората, след това става малко по-нисък - горе долу колкото хищниците, а най-накрая става почти колкото човек.Не!Не колкото човек, ами направо по-нисък от човек, щото е висок колкото онова мургаво гадже, което 100% е под 1,70.

Освен това как така 1 пришълец убива цели 2 хищника?Нали стори лайна на филма е, че хищниците отглеждат пришълците за кеф да ги трепят.

Освен това има ред неща, които не се вързват от поредицата на прищълеца с новите 2 филма пришълец срещу хищник.

Абе с 2 думи най-добрите филми са ейлиън 1,2,3 и може би 4, и предътър 1.тея двата новите са само екшън и меле.

 

А бтв може ли някой да каже кога излиза Реквиема с добро качество?

Link to comment
Share on other sites

Причината поради която виждаме как 1 алиен избива 2 предатора, според гениалния Пол Андерсън е, че предаторите били млади и неопитни, пратени да тренират...

Иначе, ако си забелязъл, смяната на скин-а на алиена се вижда и в 1 спрямо 2. Това изобщо не трябва да те притеснява...все пак ефектите през 21 век са различни.

Link to comment
Share on other sites

За размерите на Хищниците не е точно така те са си различни големини. Ако си забелязъл оръжията им също бяха различни големини ако си играл игрите за хищника и пришълеца ще знаеш че си има Assault Predator, Heavy Predator, Light Predator и други като последния е колкото средно едър мъж, докато втория е почти двоен на ръст. За оръжията те и ножовете по принцип са изработени все от стомана обаче има например 2 еднакви на външен вид единия е 100 долара от някаква по-обикновенна стомана друг е от 500 долър от някаква модерна добре закалена стомана която е 3 пъти по здрава и се изтъпява 10 пъти по-трудно нищо, че изгреждат 1:1. Иначе по темата Пришълеца 2 > Пришълеца 3 > Пришълеца 1 > Пришълеца 4. За хищника на всички е ясно кое е по-доброто. Жалко филма Aliens vs. Predator Requiem още го няма с хубаво качество а пък като слушам, че бил по-слаб от първия на кино няма да отида.

Link to comment
Share on other sites

Аз лично не бях с големи очаквания и филма ми хареса. Да, гледах го теле-синк, което доведе до един забавен момент*, но ще го гледам и с по-добро, като излезне.

Изкефи ме как един хищник се подигра с чудовищата, които четири епизода правят хората на хардахуш :)

Като излезне с добро качество ще изгледам и двете части, за да кажа коя е по-добра. Първата определено ме "изпълни" :)

____________________________

* реплика от филма:

- Правителството не лъже хората!!!

//в този момент в кино салона се чу смях//

Link to comment
Share on other sites

* реплика от филма:

- Правителството не лъже хората!!!

//в този момент в кино салона се чу смях//

Като бях да го гледам на кино и точно на тази реплика целият салон избухва в смях. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Хищникът като персонаж кърти, пришелеца и той.

След сблъсака обаче има какво да се очаква както стана ясно от бая исказвания.

Историята може да върви доста серии...могат да ги сбиват на всякаде.

Искам да видя серия в която Предаторите атакуват директно планетата на Прищълците...ама пак да има намесени и хора, но по-малко както е на играта в по-горните нива.

 

Абе изобщо The Predator RULEZ :punk

 

Поздрави на всички от времето на Хищникът 1 :punk

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Predator_(film)#Predator_Design

 

"The Predator was originally designed with a long neck, a dog-like head and a single eye."

Link to comment
Share on other sites

Предаторите атакуват директно планетата на Хищниците

Ти малко се обърка ... изкара ги самоубийци .

Иначе хубаво качество не се ли намира някъде вече ?

Незнам изобщо що качвате кам мпег релийзовете , като те изобщо не стават за гледане !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
...Незнам изобщо що качвате кам мпег релийзовете , като те изобщо не стават за гледане !

Защото има мазохисти, които не се интересуват от качеството.

Link to comment
Share on other sites

Аз също го гледах преди няколко дни и да кажа , че не е лош ... ама не знам за какво всеки филм го правят с някви младежи на моята възраст и после защо не е хубав .

Link to comment
Share on other sites

Преди няколко дена го гледах...крайно разочарован съм...успяли са да съсипят хубавото име,което изгради първата част...

 

гледам си голям разбирач и любител на поредицата щом боготвориш 1цата...кво ходите си давате парите и пишете по форумите като капка идея си нямате за какво става въпрос. тоя пост сериозно ли го написа ?

Link to comment
Share on other sites

И аз го гледах и стигнах до заключението, че ако някой е фен на пришълчето или хишничето или и двете винаги след като са излезнали 3 добри игри по темата могат да направят филм който дълбоко да разочарова всеки фен... Но те могат повече след всичките отрицателни мнения как първия филм е бил кофти подигравка със смешен край да направят втори за да доказат, че и по-некъдърно нещо може да се създаде. Ходих на първия филм и излезнах от залата със смесени чувства. Добре, че сега не отидох щеше да ме хване много яд, че съм дал пари за билет за това недоносче смешно. На зъгубелите честито.

Link to comment
Share on other sites

Втората част е пълна боза радвам се че не отидах на кино да го гледам.А относно първата част си беше горе/доло добра, онази жена на края на филма дето всеки се чуди ква е то в IMDB си го пише:"Mrs. Yutani is one of the founders of the Weyland-Yutani Group. This is the group responsible for sending the scout team to LV-486 in the first Alien movie. In the first Alien Vs. Predator movie were were introduced to Charles Bishop Weyland, in the second we meet Mrs. Yutani.".

Link to comment
Share on other sites

гледам си голям разбирач и любител на поредицата щом боготвориш 1цата...кво ходите си давате парите и пишете по форумите като капка идея си нямате за какво става въпрос. тоя пост сериозно ли го написа ?

Не боготворя единицата,просто ми беше харесала и като излезна втората част имах някакви очаквания...и моля те обясни ми "за какво става въпрос" понеже май ти си големия "разбирач".

Link to comment
Share on other sites

Филма беше уникален.Останах много доволен.Има много.....бе бият се разни твари на тъмно..уж екшън се вика..ма нещо по-така е тва.Смях се от сърце де.Гледаше ми се комедия,останах доволен.Мъпет шоу на стероиди.Абе качествена работа.Яко 16 годишни тийнчета и олигофренясали твари нападат на тъмно..та нищо не се види...по-малко шокиращо да е.Аз тея филми съм си ги окачествил като комедии и си оставам супер доволен от тях.Първият бълвоч е класика в сравнение с този.Малко пари за осветление да бяха събрали,че да не се претрепят операторите като бродят в тая тъмница и ги снимат тея "страшни" horror сцени.Хищниците обаче са големи льохмани бре,в първата част,бат Арни му разказа играта на онова,ся гледам скача,рипа,ръмжи,размята пришълците като бездомник люлински мастии,явно тея са няква хилава порода.Ма и морал има.Сюжета е 6,яко саможертви,уникална актьорска игра,русо засукано маце което от самото начало ти е ясно че ща умре по радващ окото начин,само че останах изненадан,че не стана като беше по цици и се шибаше с някой там дет са е влюбила докато бягат..ма тц..не може пък филма да е напълно перфектен.Иначе гадините налазили целия град,всичко живо с пушки и пищаци ги пуца(те там у бъдещето с някви дефектни плазми са ги пуцали,че трудно мряха-тука от флоберки и павета падат и мрът)Даже май дечурлигата ги целиха с пистолети с топчета и умираха....или се бъркам..не знам.И накрая си беше с кулминация уж,съблече се там едното и се насъска,другото го изчака да се насъска и се емнаха в епичен кьотек който беше подозрително нискобюджетен.И ядрени бомби фърчаха.Как да не останеш доволен от такава комедия.

Link to comment
Share on other sites

Култов момент - лапе с глог 17 с смотания 10 заряден пълнител и смотания 9мм куршум успя да гътне възрастен пришълец... Ама в двойката на пришълеца ги стреляха с някава подобрена версия на .50 BMG доколкото разбрах от думите им по 100 и нагоре патрона и нищо и стават не мрат... Явно са загубили знанието за сегашната технология на смотан пистолет с боеприпас измислен от 100 косур години който не може да бутнe дори и средно статистически човек освен с изтрел в главата. Но завинаги в моето сърце остава момента в който хищника си маха маската въпреки че в оня мрак е като кьорав и пределиана го изчаква като истински джентълмен... освен това диска на хищника мина през пришълец през стена, но през русото гадже не... явно се е изтапил... или е била по-корава от пришълец

Link to comment
Share on other sites

Виках си, че няма да коментирам този яГ филм, но не се стърпях. Седнах да го гледам с положителна нагласа, но каква положителна нагласа, братче. Това е върха не олигофренията. Отличителни белези, които ми направиха впечатление: 1) Всеки път, когато predatora се появава в сцена, той скача отнякъде в cloak, след което се decloak-ва (явно много се е харесало на продуцентите) 2) Не знаех, че от 4 яйца на прищелец могат да се родят 1000 изрода. 3) Доколкото си спомням, след като бъде заразен човек, е нужно време, за да се "роди" пришелецът от стомаха му и да се развие - в този филм това не важи. Скача оня изрод на лицето на човек и след малко, хоп ,излиза от стомаха, 1 час по-късно е възрастен дебил. 4) Два тиийна могат да убият пришелец, цяла армия с танкове и хамъри не може. 5) На всеки 3-4 мин. умира човек. По едно време за около 8 мин. никой не умря и аз много се притесних, но в следващата сцена умряха двама и всичко си дойде на мястото. И кулминацията беше накрая. Да знаете, че ако хеликоптерът ви падне на ~5 км. от епицентъра на ядрен взрив, когато посрещате изгрева, нищо няма да ви има.

След като го изгледах, се ядосах. Затова си свалих първия Predator с бате Арни и видях как филм от 1987 own-ва филм от 2007, което е жалко.

Link to comment
Share on other sites

Очаквате в следващия филм (ако е като предишните по-добре да няма според мен де):

1. Ударната група на градина детелина изорава 2-3 хиляди пришълеца с водни пистолети и пласмасови прибори за хранене

2. Нов модел на хищника той е силно подобрен - сега е висок 1.50 тежи около 40 кила и е по-хилав от сумалиец по-нисък бушмен, но за сметка на това е с подобрен коефициент на интелигентност - сега вече знае как бачкат всички неща който ползва нищо, че се използват от расата му от хиляди години и е изобретено от тях.

Link to comment
Share on other sites

След обстоен преглед на филма с шепа орехи, царска туршия и сок от зелени банани, стигнах до извода, че той (филмът, не сокът от зелени банани) може да се хареса само на:

 

а) момченца на възраст от 9 до 13 години, които всяка сутрин закусват с AVP Chunky Pops и обезмаслено мляко и през свободното си време тичкат из къщи с нахлузена брезентова маска, бегло наподобяваща някой от двата извънземни гада;

 

б) хора, които прекарват минимум 6 часа на ден, блъскайки главата си с отварачка за вино, мини конвекторен радиатор, телескопична дръжка за прахосмукачка, кана за вода БРИТА или някакъв друг мултифункционален домакински уред.

 

Битката накрая не беше комична, а направо трагична. Все едно гледам Любо Нейков и Виктор Удобното да се гъделичкат на сцената на Шоуто на Слави. А след сцената, в която Predalien-а от десет санта така и не можа да улучи главата на Predator-а, която си е с бая доволни размери, не издържах и отидох да си върна туршията...

 

Дори котката ми, която със завидна жертвоготовност се хвърля към стената в опит да хване сянката на пръста ми, има повече акъл от хората, дали положителна оценка за този филм ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...