Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте амортисьори


gadniqt

Recommended Posts

Ами тея дни ще си сменям 2-та предни амортисьора,но нещо се колебая за марката(маслени са).

Ако може да ми препоръчате някаква марка до 100 лв/бр. и откъде най-тънко да си ги купя :).За сега се колебая м/у Monro и Билщайн(май така се пише :) ) .Ако сте доволни от друга марка тука е мястото да споделите впечатления :)

Link to comment
Share on other sites

За каква кола?

Монро имат една серия - Монро Ориджинал. Това е риплейсмънт на оригиналните амортисьори. Отиди в центъра на Монро. Там ще ти дадът оферта и ако си съгласен - взимай ги с монтажа. Иначе марки много. Захса също са о.к. Делфи де карбон също.

 

Това не е нещо дето се купува от Кауфланд с гаранция за най-ниска цена. Търси качеството!

Link to comment
Share on other sites

За каква кола?

Монро имат една серия - Монро Ориджинал. Това е риплейсмънт на оригиналните амортисьори. Отиди в центъра на Монро. Там ще ти дадът оферта и ако си съгласен - взимай ги с монтажа. Иначе марки много. Захса също са о.к. Делфи де карбон също.

 

Това не е нещо дето се купува от Кауфланд с гаранция за най-ниска цена. Търси качеството!

:wacko: Голф 3 (забравих :) ) . Иначе за гаранцията съм слушал,че и да имаш,си измисляли 100 причини да не ти ги сменят :).Иначе аз съм си намерил човек да ми ги смени,само ме интересува какви да взема .

Link to comment
Share on other sites

:wacko: Голф 3 (забравих :) ) . Иначе за гаранцията съм слушал,че и да имаш,си измисляли 100 причини да не ти ги сменят :) .Иначе аз съм си намерил човек да ми ги смени,само ме интересува какви да взема .

 

закс,нещо от сорта 80-90 лева бяха,смених ги в д&н,макар че не го препоръчвам особено сервиза.

иначе амортисьорите са бомба,аз лично останах доволен от тях.

относно гаранцията го има тоя момент,но яко разправии му е мамата....все пак за гаранционна смяна се ръсваш към 300 кинта,ебати.

за д&н специално за да ми важи гаранцията искаха да се сменят (при тях естествено) също опори и прахоуловители,само дето в тоя случай ако се скапят амортисьорите имам право да им еба майката накриво.

А за Голф 3 може и от моргата да си вземеш ако ти легнат тънко

това пък е ебати циганията.

амортисьорите може да са скъпи като консуматив,но ги сменяш веднъж на 50 000 километра(че и повече) все пак :huh:

Link to comment
Share on other sites

закс,нещо от сорта 80-90 лева бяха,смених ги в д&н,макар че не го препоръчвам особено сервиза.

иначе амортисьорите са бомба,аз лично останах доволен от тях.

относно гаранцията го има тоя момент,но яко разправии му е мамата....все пак за гаранционна смяна се ръсваш към 300 кинта,ебати.

за д&н специално за да ми важи гаранцията искаха да се сменят (при тях естествено) също опори и прахоуловители,само дето в тоя случай ако се скапят амортисьорите имам право да им еба майката накриво.

 

това пък е ебати циганията.

амортисьорите може да са скъпи като консуматив,но ги сменяш веднъж на 50 000 километра(че и повече) все пак :huh:

 

Ми той сарказама ми беше насочен точно към такива като теб. Виж си циганията с удебеленото и си прочети подчертаното ;)

 

стефан, мисля че разбра какво имах предвид ;)

Link to comment
Share on other sites

Сега разбрах, ама някой да не вземе наистина да се метне към моргата ;) Щото после не искам някой безсмъртен голфаджия с 5та употреба амортисьори да реши да прелети ниско и да ме помете

Link to comment
Share on other sites

Ми той сарказама ми беше насочен точно към такива като теб. Виж си циганията с удебеленото и си прочети подчертаното

??

циганията при мен е,че съм сменил въпросните неща и съм споделил информацията във форума по недвусмислен начин ли?

другото което не разбрах е къде е тоя твой сарказъм,и ако го има въобще - как бих могъл да разбера за него от прочетеното?

Link to comment
Share on other sites

Аз така или иначе се ориентирах към марката......само откъде да си ги купя най-тънко в Пловдив?

 

П.П. Марката е Bilstean(Zaks е резервният вариант).

Link to comment
Share on other sites

Monroe не са лоша марка! Аз сложих на Жигулата комплект предни задни още преди точно 9г. Ако знаеш к`во юркане е паднало и къде съм е качвал за гъби и пак проблем няма. Преди 3.5г. сложих на опелчето пак пълен комплект и вози два пъти по стабилно от лагуната, която е с с три перфектни и един заминал заден амортисьор. Утре на клиото ще сменя пак с Монро - за сега само предните, че е купих тази семица и съм Валат от всякъде

Link to comment
Share on other sites

Ами тея дни ще си сменям 2-та предни амортисьора,но нещо се колебая за марката(маслени са).

Ако може да ми препоръчате някаква марка до 100 лв/бр. и откъде най-тънко да си ги купя :).За сега се колебая м/у Monro и Билщайн(май така се пише :) ) .Ако сте доволни от друга марка тука е мястото да споделите впечатления :)

 

Сега с един приятел се върнахме от Реал Ковачев и за неговото Браво комплект предни и задни пружини и амортисьори GEM май така беше марката 860 лева. Като предницата и задницата "падат" с 40 мм

Link to comment
Share on other sites

Сега с един приятел се върнахме от Реал Ковачев и за неговото Браво комплект предни и задни пружини и амортисьори GEM май така беше марката 860 лева. Като предницата и задницата "падат" с 40 мм

Ами аз си взех "Билщайн" 77лв единият.Вчера ми ги сложиха и доколкото имах време да си ги тествам доста добре се държаха :) .Утре ще ги поизпъна на по-голяма скорост да видя колко са "хубави" :) .Абе за без пари дано да поиздържат по-задълго :)

 

П.П. Сега ако ми препоръчате стенд в Кичука :).Май в ФОРМУЛАТА има ама не съм сигурен.Някой ако знае някой добър да казва :P

Link to comment
Share on other sites

Дам и за тях чух,че си разбирали от работата,май там ще ходя.

 

Все пак като видиш какви коли обслуждат може да си направиш сметка, а и пичовете са земни, не са някакви надути и тн...

Link to comment
Share on other sites

Все пак като видиш какви коли обслуждат може да си направиш сметка, а и пичовете са земни, не са някакви надути и тн...

Предполагам повече от 15-20 лв. няма да ме одрусат :)?

Tака де некарам мерце

дес :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ами тея дни ще си сменям 2-та предни амортисьора,но нещо се колебая за марката(маслени са).

Ако може да ми препоръчате някаква марка до 100 лв/бр. и откъде най-тънко да си ги купя :).За сега се колебая м/у Monro и Билщайн(май така се пише :) ) .Ако сте доволни от друга марка тука е мястото да споделите впечатления :)

 

 

Така аз лично съм с MONROE и сим много доволен.Сменях на форда си 2-та предни.за по 117лв. бр.+монтажа в сервиза на RENO на цариградско да шела.

Та собра цена с монтажа и MONRO,сега корабът ми вози като лаинерът Титаник.

Доволен съм.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...