Jump to content
BulForum.com

Английски футбол


Rexus

Recommended Posts

West Ham United наистина са един от най-приятните отбори в английския футбол изобщо. И вероятно са най-добрата школа в последните 10тина години, заедно с Man United, които обаче си направиха свой отбор, а West Ham направиха маса чужди отбори. То сега основата на шампиона Chelsea и на националния отбор са юношите на West Ham... И все пак бях за Preston NE в конкретния случай, защото....защото съм тъпак и щото много исках Creswell да се върне в Premiership. Ей затова... Честито все пак на чуковете и дано се задържат трайно там, където им е мястото.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Вдигам темата с нещо наистина много интересно - Робин ван Перси в момента е в ареста в Ротердам и ще бъде съден по обвинение в изнасилване. Възможна е присъда от 12 години затвор... Това може да му коства цялата кариера... От Арсенал още нищо не знаят, защото официално не са се "свързали" с него - един вид не са му били на свиждане...

Link to comment
Share on other sites

Вдигам темата с нещо наистина много интересно - Робин ван Перси в момента е в ареста в Ротердам и ще бъде съден по обвинение в изнасилване. Възможна е присъда от 12 години затвор... Това може да му коства цялата кариера... От Арсенал още нищо не знаят, защото официално не са се "свързали" с него - един вид не са му били на свиждане...

 

Жалко...дано да се оправят нещата.Ван Перси е много талантливо момче :)

Робер Пирес вероятно ще напусне Арсенал,след като не се е разбрал с ръководството :( Като фен на 'топчиите' тази новина не ми допада много...

Link to comment
Share on other sites

Абе то на мен не ми допада като фен на Юнайтед... Пичът наистина е много талантлив, но явно е поредното развалено хлапе, което е жалко. Дано му лепнат по-малка присъда :bgrin: така че все пак и ние да се облажим... :devil Не бе, дано всичко мине леко и най-вече дано не го е направил.

Link to comment
Share on other sites

Абе Dundee United рулира бе! То вярно леко шотландски тоя отбор ама... от английските любимци са ми... ъмммм... Manchester United и Mansfield town от втора лига! Masfiled ме зарибиха покрай fifa 2005. Пробвайте може и вие да измъкнете нещо.

 

 

Dundee_United_FC.jpgMansfield_Town_FC_new.jpg

Link to comment
Share on other sites

Вдигам темата с нещо наистина много интересно - Робин ван Перси в момента е в ареста в Ротердам и ще бъде съден по обвинение в изнасилване. Възможна е присъда от 12 години затвор... Това може да му коства цялата кариера... От Арсенал още нищо не знаят, защото официално не са се "свързали" с него - един вид не са му били на свиждане...

А това е супер гадно :(. Той е много талантлив играч и за Арсенал , а и за футбола ще е голяма загуба :(. Много се надявам да бъде освободен, защото ми допада като стил на игра :)

Link to comment
Share on other sites

А това е супер гадно :(. Той е много талантлив играч и за Арсенал , а и за футбола ще е голяма загуба :(. Много се надявам да бъде освободен, защото ми допада като стил на игра :)

 

А, дано. От ареста са заявили, че ще го държат още две седмици и после ще се реши, дали да го пуснат под гаранция.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Паника тресе Висшата лига

Няколко причини за тревога преди началото на новия сезон

 

 

 Джон Никълсън
Подушвате ли го? Долавяте ли мириса на паниката, завладяваща Висшата лига? 
Докато новият сезон се приближава по-бързо, отколкото мощният автомобил на футболна звезда ускорява в зона с ограничение на скоростта при вида на пенсионер, пресичащ улицата, тя е навсякъде около нас. Паника!
 


И за това си има солидни основания. Малко повече от месец остава до затварянето на трансферния прозорец, но по принцип клубовете предпочитат да са наясно със състава преди началото на първенството. Така те получават възможност да установят някои основни неща - кой ще е титуляр, кой не, за кого са хвърлени напразно големи пари и 
кой трябва на всяка цена да бъде скатан при резервите до края на януари.
Никъде мирисът на паниката не е толкова остър, колкото на стадион "Сейнт Джеймсис Парк" в Нюкасъл. Босът Греъм Сунес продаде всичките си що-годе читави играчи, а в замяна взе Скот Паркър и Емре. Те двамата ще трябва сами да се оправят със съперниците, подпомагани от Алън Шиърър. Скоро обаче капитанът ще започне да излиза на терена в инвалидна количка само за да ни напомни колко е стар. 

Последния път, когато си дадох труд да проверя, Нюкасъл се нуждаеше от цял отбор нови играчи. Но тъй като клубът е напълно безнадежден случай (което не ми доставя никакво удоволствие, макар да съм от Мидълзбро), е много трудно да бъде привлечен някой играч толкова далеч на север. Именно в такива моменти на пълно отчаяние някой звъни на агента на Никола Анелка. 
Винаги си представям как президентът Фреди Шепърд управлява "свраките", докато се оригва и пърди в кабинета на борда и, естествено, поглъща огромни чинии шкембе с лук, спирайки закратко, само колкото да избърше соса от брадичката си с помощта на своята вратовръзка. Дългосрочните проблеми на Нюкасъл вероятно са свързани с борда. Колкото по-бързо някой купи клуба и смени ръководството с хора, които живеят в ХХI век, не бършат соса по лицата си със своите вратовръзки и не управляват клуба сякаш е фирма за търговия със старо желязо. 

Но не само на североизток някои хора се тресат в конвулсии като сдъвкан наполовина портокал. Астън Вила понастоящем има само двама нападатели, като при това и двамата често пъти изживяват продължителни периоди, в които... не нападат. Което накара мениджъра Дейвид О'Лиъри да предложи 7 милиона паунда за Милан Барош от Ливърпул. 
Чехът притежава умението да тича много бързо със затворени очи.
(което е особено полезно, ако имаш момичешка прическа в Северна Англия), но е също толкова вероятно да вкара 20 гола за един сезон, колкото и продаденият вече Дарайъс Васел.
Мисля, че всички ние бяхме забравили, че Васел някога е играл футбол във Висшата лига. Ние мислехме, че той е просто английски национал, който е контузен през останалото време на годината или пък веднъж на всеки 6 мача подтичва по терена без видим ефект. 

Проблемът на Тотнъм е точно противоположен на този на Вила - "шпорите" имат твърде много нападатели и всичките са недоволни. Очевидно това, че играят в един от големите английски клубове, не е достатъчно за тях. Тотнъм обаче купи Едгар Давидс (дали му е позволено да пуши трева, за да лекува глаукомата си?) и има най-добрия вратар в страната, както и мениджър, който изглежда доста добър. С една дума, всичко сякаш е наред на "Уайт Харт Лейн", което само по себе си би трябвало да породи остра болка в стомаха на всеки фен на Спърс. 

Междувременно на две преки от там - на "Хайбъри", феновете са готови да сдъвчат килимите си от отчаяние, докато шансовете да бъде привлечен сносен нападател (в случай че Анри внезапно загуби форма) избледняват. Дори това да не е достатъчен повод да изпаднеш в паника, мисълта, че Йенс Леман пак ще пази на вратата, със сигурност ще предизвика този ефект. 

Положението в Ман Юнайтед също не е розово. Рио няма да подпише, защото не знае как да използва писалката.
пък е и твърде зает да търси дрехи с огромна надценка. По-тревожното е, че в Юнайтед няма други благонадеждни централни защитници. Така е, понеже Уес Браун и Микаел Силвестър са по-скоро комедианти, отколкото футболисти. 

В Евертън бяха принудени да прибягнат до удължаване на договорите на някои защитници, от които искаха да се отърват няколко седмици по-рано. "Карамелите" се надяваха да вземат някой играч, който да зарадва феновете, но не успяха. И сега футболистите прекарват часове на тренировъчното игрище, 
ритайки топката много нависоко и надалеч по посока към Дънкан Фъргюсън. Това е достатъчно да накара всеки да се паникьоса, особено ако съвсем скоро му предстои да играе срещу най-добрите в Европа. Стига да премине квалификационния кръг на Шампионската лига, което е крайно съмнително. 

Редно е Съндърланд, Уигън и Уест Хем да са изпаднали в състояние на сериозен уплах, защото им остават само две седмици до момента, в който ще трябва да започнат да се преструват, че няма да изпаднат. 
Ако аз бях мениджъра на Уест Хем Алън Пардю, щях да си взема солиден комплект рицарски доспехи и може би дори нова, специално подсилена глава, защото феновете на "чуковете" като че ли наистина не го харесват и си мислят, че е пълен боклук. Което изглежда някак странно, след като Пардю ги върна в елита. Лично аз обаче щях сериозно да се паникьосам, ако се налагаше да разчитам Рой Керъл да пази вратата на тима ми. 

Виж, феновете на Бирмингам едва ли са в паника. Най-вече защото още не са се събудили след убийствената скука, на която бяха подложени през миналия 
сезон. 

Запалянковците на Портсмът са в паника, защото не са в състояние да произнесат имената на новите попълнения. Това са лицата Карадас, Мбезума, Виафара и Анди О'Брайън.

Привържениците на Ман Сити са изнервени, защото Роби Фаулър продължава да става все по-дебел за тяхна сметка; защото Джоуи Бартън може да изпадне в ярост близо до дома им и защото вече виждат как Анди Коул замахва величествено с десния крак, но не успява да уцели, 
разминавайки се с топката с някакви си три метра.
Да не говорим, че клубът продаде миниатюрния си магьосник Шон Райт-
Филипс на Челси. 

От друга страна, в Чарлтън няма от какво да се притесняват поне до края на януари. Лондончани трябва да се надяват дотогава да са натрупали достатъчно точки, за да оцелеят, след като загубят последните си 18 мача, както правят обикновено. Удивително е, че Чарлтън си върна левия бек Крис Пауъл, въпреки че го продаде само преди години и въпреки че понастоящем той е на 67.

Стигаме до славния тим на Боро, който се разхожда небрежно из футболния свят като чудовище взело анаболни стероиди. Зенден ни напусна, след като възкресихме кариерата му (това се превръща в нещо като основна дейност на "Ривърсайд" в последните години), и това ни кара да сме щастливи. Защото вече ще имаме един хубавец с диадема на главата по-малко. При все това паниката направо кипи в стомасите ни. Дали Марк Видука някога ще изиграе поне един мач за Мидълзбро? И ако има вероятност това да стане, 
колко ли дебел трябва да е станал досега.
Дали ще трябва да освободим Масимо Макароне, когото навремето купихме за 8 милиона паунда, защото никой не иска да ни отърве от него (дори под наем)? И колко точно минути ще изиграе Гайска Мендиета този сезон, преди да се контузи за следващите 12 месеца? 

Накрая нека да се спрем на Челси, чиито фенове хапят устни от отчаяние, понеже сините все още не са изкупили всички футболисти на света. Също така те са притеснени, защото тази година няма да могат да спечелят титлата с преднина по-голяма от 29 точки. Трудно е да си фен на "Стамфорд Бридж" в наши дни!
И така, момчета и момичета, мога да ви кажа само едно. Не се паникьосвайте! Очаква ни просто поредният футболен сезон, нищо повече. Лично аз планирам да се натряскам. Много пъти.

Убийствена статия.Смял съм се през сълзи :)

Link to comment
Share on other sites

Аз както виждате съм фен на Манчестър Юнайтед. Следя с голям интерес премиършип от 3-4 години. Дори бяш направил и сайт ( premiersh.hit.bg ). Ваобще не го бива, ама аз съм си много запален. Според мен това е най - силното първенство на планетата :D !!!

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли сега, кой държи правата и къде ще се гледа Premiership? Щото миналата година беше голяма драма, ама не знам, за колко години е договорът на BBT. Само знам, че F.A. Cup си остава за още 4 години мисля при DIEMA. Аз лично силно се надявам BBT да изгорят...много са скапани. Най-готини разбира се са Sky, но малко много ми идва по 10 кинта на месец отгоре (или 8 ли там колкото е)... Друг вариант е да си платя и да гледам през интернет отнякъде, ама и там цените не ги знам, какви ще са...

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли сега, кой държи правата и къде ще се гледа Premiership? Щото миналата година беше голяма драма, ама не знам, за колко години е договорът на BBT. Само знам, че F.A. Cup си остава за още 4 години мисля при DIEMA. Аз лично силно се надявам BBT да изгорят...много са скапани. Най-готини разбира се са Sky, но малко много ми идва по 10 кинта на месец отгоре (или 8 ли там колкото е)... Друг вариант е да си платя и да гледам през интернет отнякъде, ама и там цените не ги знам, какви ще са...

Диема + са взели правата, доколкото съм информиран! По-добре.

Скайспортс почти винаги ги слушам, без да гледам в събота 5 часа. Довечера пак,защото почва Чемпиъншип. :punk

Link to comment
Share on other sites

Аз доколкото видях онзи ден по анонсите на Диема +, мачовете ще ги дават само по Диема Екстра и се получава малко кофти... :ph34r: :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Май ще си платя 2.5 паундовия абонамент... Дано да ги дават по + или 2, щото иначе кофти. Тъкмо се зарадвах за Диемата и те да се изложат така...

Link to comment
Share on other sites

Браво на тях. В началото не знам за вас обаче коментаторите супер много ме нервеха, накрая почти се понаучиха и праааааааааааас - ББТ взеха правата :)

 

Коментаторите на Диемата има 1 или 2 дет са супер Арсеналци и тъй като аз гледам предимно мачове на Манчестър доста нервеха с постоянните отрицателни коментари...

 

А иначе браво на Диемата, усетиха се и ти, миналата година ББТ-то ги излъгаха, ама тая година явно не са се оставили. Само сега да не направят някоя простотия, че да не можем да гледаме мачовете.

Link to comment
Share on other sites

Всички в Диема са арсеналци, но си вършат добре работата според мен. Най-добрите са като за България...

Link to comment
Share on other sites

Всички в Диема са арсеналци, но си вършат добре работата според мен. Най-добрите са като за България...

 

Абе арсеналци неарсеналци - след като са коментатори трябва поне безпристрастно да коментират. Спомням си един път просто...някъв нечестен картон Гигс протестира и коментатора "Райън Гигс отново протестира - известен е уелсеца с този си характер" и направо ме накефи :)

 

А иначе много се радвах като викаха Мичмана да коментира чат пат, жалко че вече няма как :(

Link to comment
Share on other sites

В неделя ще дават по Диема + Челси - Арсенал за Черити Шийлд(английската суперкупа)

18.30 започва срещата. :punk

 

Всички в Диема са арсеналци, но си вършат добре работата според мен. Най-добрите са като за България...

Димитър Тренев е от Нюкясъл - мой човек тоест.

Петър Хераков май е от Челси.

Другата седмица Арсенал- Нюкясъл по Диема Екстра - :cry

Link to comment
Share on other sites

Другата седмица Арсенал- Нюкясъл по Диема Екстра - :cry

абе аиде да помрънкаме малко на ЕК да ни пускат Диема Екстра. Те ся тея всички дербита ще ги дават по нея сигурно :cry

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...