Jump to content
BulForum.com

Mafia 2


Lil Scrappy

Recommended Posts

Ах как мразя някой да ме принуждава да свалям глупави софтчета angry1.gif

Steam и глупаво софтче :D :Facepalm:

 

Колкото до демото. Невероятно. Чудесна атмосфера, страхотна и лека графика, за геймплей е рано да се говори, но не смятам, че 2К ще ни разочароват. След заигравка с видео настройките мога да кажа, че кадроубийците са AA-то (с АА - средно 25 кадъра, без - 35) и физиката Интересни писания за физиката в Мафия 2. Разлика в кадрите при AF2x и 16x не видях. Не ми хареса единствено, че АА липсва и дори включен, пак се виждат ръбчета. Някой, ако може да постне скрийн с резолюция 1920x1080, че макса при мен е 1280x1024. Now screenshot time :)

 

mafia22010081117070168.th.jpgmafia22010081117071723.th.jpgmafia22010081117131664.th.jpgmafia22010081117252657.th.jpg

mafia22010081117255043.th.jpgmafia22010081117410364.th.jpgmafia22010081117392407.th.jpgmafia22010081117340056.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Страхотно бе демото. Дори на постни настройки пак изглеждаше красиво и не падна под 30ФПС на моята 2 годишна щайга. Колите се управляват дори по-трудно от първата част, всички аркадни мрънкачи могат да си затворят устите вече.

Не ме зарадва само липсата на опции в опциите. Все пак това е ПЦ - трябва доста повече да можем да човъркаме. АА - он/оф? Айде стига сега, дайте повечко. Сигурно ще трябва да врътнем някой конфиг фокус.

Link to comment
Share on other sites

Steam и глупаво софтче biggrin.gif Facepalm14.gif

 

Да, изключително глупаво и досадно като всички подобни.

 

Страхотно бе демото. Дори на постни настройки пак изглеждаше красиво и не падна под 30ФПС на моята 2 годишна щайга. Колите се управляват дори по-трудно от първата част, всички аркадни мрънкачи могат да си затворят устите вече.

Не ме зарадва само липсата на опции в опциите. Все пак това е ПЦ - трябва доста повече да можем да човъркаме. АА - он/оф? Айде стига сега, дайте повечко. Сигурно ще трябва да врътнем някой конфиг фокус.

 

Демото наистина е впечатляващо, НО - както и очаквах светна червената лапма КУПИ СИ КОМПЮТЪР!, в моя случай видеокарта, на която отдавна съм вдигнал мерника. Има обаче една тежка дилема... Дали да си взема най-добрата възможна от серия 9800? От друга страна гледам са излезли GTX480... devil.gif

 

Между другото и на мен ми направи впечатление затрудненото управление на автомобила. Но сега при тия накъсвания няма как адекватно да го коментирам - в момента ме дразни, разбира се.

 

Сега се опитвам да си поръчам COLLECTOR's EDITION, дано да успея beer.gif

Link to comment
Share on other sites

Какво точно прави този хак? :))

 

спира таймера на 1вата мисия и можеш спокойно да се разходиш из квартала

Link to comment
Share on other sites

Така и така сте тръгнали с пачове, бъгове, гличове и прочие, нека ви покажа какво открих аз в ютубето. Хората са намерили начин да удължат кефа от демото, като "отворят забранената" част от играта. Enjoy :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=TopTUUYxKJw

http://www.youtube.com/watch?v=zsmv7JJ9Vyg

Link to comment
Share on other sites

Играта излезе за X-BOX, не съм видял за РС да се е появила.

 

EDIT: Има някаква версия Mafia 2 CLONEDVD, нo не е ясно читава ли е... Все пак днес е официална дата на излизане ph34r.gif

 

EDIT 2: Пуснах преди малко демото на макс и се размазах... Нямам думи. Искам да кажа на всички, че СЪВСЕМ РАЗЛИЧНО се управлява колата с мощна видеокарта. Няма никакви грижи и както подозирах, първоначалните ми впечатления с боклучавата ми стара карта са били грешни. С ASUS ENGTS250 (1GB GDDR3) е съвсеeeм различно...

 

EDIT 3: Към 4.30 пуснах играта... Не разбрах кога стана 6... Уникална история, очарован съм. Все едно не съм спирал 1-цата. Невероятно начало, страхотни ефекти, класика... Няма да ви развалям кефа - сами ще видите... beer.gif

Link to comment
Share on other sites

 

EDIT 2: Пуснах преди малко демото на макс и се размазах... Нямам думи. Искам да кажа на всички, че СЪВСЕМ РАЗЛИЧНО се управлява колата с мощна видеокарта. Няма никакви грижи и както подозирах, първоначалните ми впечатления с боклучавата ми стара карта са били грешни. С ASUS ENGTS250 (1GB GDDR3) е съвсеeeм различно...[/size][/size]

 

 

сигурен ли си че просто не си сменил управлението от НОРМАЛ на СИМУЛАЦИЯ ? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Аз залагам, че се дължи на СВРЪХМОЩНАТА* му карта, която спокойно може да наречем mid ranged :). И какво стана, Раптърйе, нали се оглеждаше за колекторс едишън, пък пак налазихме кракната версия?

 

 

 

 

 

* - списък с мощни карти - 470, 480, 5870, 5970 и всякви техни комбинации - SLI, Crossfire и x2...

Link to comment
Share on other sites

Crack излезе още снощи,но рааботи само до Chapter 7 :(

http://scenereleases.info/2010/08/mafia-2-pc-crack-only-tl.html

 

EDIT

Докат си пусна поста и излезе крак фикс :Д (даже guide има)

http://scenereleases.info/2010/08/mafia-ii-install-guide-incl-working-crack-fix-read-nfo-ind.html

Link to comment
Share on other sites

сигурен ли си че просто не си сменил управлението от НОРМАЛ на СИМУЛАЦИЯ ? rolleyes.gif

 

Абсолютно нищо не съм сменял, играя средна трудност за начало, след това ще се пробвам и на хард. Всичко зависи от пауъра, така да се каже. ОТ визуалните настройки съм пуснал всичко на макс и нямам проблеми по време на игра.

 

Аз залагам, че се дължи на СВРЪХМОЩНАТА* му карта, която спокойно може да наречем mid ranged xmas.gif. И какво стана, Раптърйе, нали се оглеждаше за колекторс едишън, пък пак налазихме кракната версия?

 

* - списък с мощни карти - 470, 480, 5870, 5970 и всякви техни комбинации - SLI, Crossfire и x2...

 

Някой някъде да е казвал нещо за свръхмощности? Напротив - изрично съм пояснил, че след консултация се спрях на осреднен вариант между най-скъпите от серия 9800 и GTX480. Ама то иска четене, не лаене. А картата, която купих се оказва напълно достатъчна - поне до момента.

 

Collector's edition пакета ще го имам живот и здраве ако не стане някакъв фал. Никъде не съм споменавал, че ще се откажа от него. Но там разчитам на чужда помощ, освен това ще има разни срокове на доставка и прочее. Съдържанието на пакета е много повече от самата игра като такава. А след като я има и работи и то изцяло (не виждам дотук да има някакви орязки), трябва да съм много тъпо парче да чакам още примерно 20 дена, за да я видя.

Link to comment
Share on other sites

Някой някъде да е казвал нещо за свръхмощности? Напротив - изрично съм пояснил, че след консултация се спрях на осреднен вариант между най-скъпите от серия 9800 и GTX480. Ама то иска четене, не лаене. А картата, която купих се оказва напълно достатъчна - поне до момента.

 

Collector's edition пакета ще го имам живот и здраве ако не стане някакъв фал. Никъде не съм споменавал, че ще се откажа от него. Но там разчитам на чужда помощ, освен това ще има разни срокове на доставка и прочее. Съдържанието на пакета е много повече от самата игра като такава. А след като я има и работи и то изцяло (не виждам дотук да има някакви орязки), трябва да съм много тъпо парче да чакам още примерно 20 дена, за да я видя.

Не знам кой ти е консултанта, но определено не се е справил. Първо дори не разбирам какво правят 9800 и gtx480 на един ред и как ще намериш среден вариант м/у dx10 и dx11 карти, при това с ценова разлика ~700 лева... И ако не знаеш 9800gtx+ = GTS250. Но все пак, ако трябва да говорим за среден вариант, въпреки че не може да се каже с точност, то той би бил gtx275 (dx10) или gtx460 (dx11), като дори не споменавам ATI картите... Винаги съм смятал, че когато човек не разбира или не знае какво да каже, по-добре да замълчи.

И чакам снимки от колекторс едишъна. :)

Link to comment
Share on other sites

Не знам кой ти е консултанта, но определено не се е справил. Първо дори не разбирам какво правят 9800 и gtx480 на един ред и как ще намериш среден вариант м/у dx10 и dx11 карти, при това с ценова разлика ~700 лева... И ако не знаеш 9800gtx+ = GTS250. Но все пак, ако трябва да говорим за среден вариант, въпреки че не може да се каже с точност, то той би бил gtx275 (dx10) или gtx460 (dx11), като дори не споменавам ATI картите... Винаги съм смятал, че когато човек не разбира или не знае какво да каже, по-добре да замълчи.

И чакам снимки от колекторс едишъна. xmas.gif

 

Много е просто - трябва ми карта PCI-E, колкото да изкарам година, година и нещо. След това ако има възможност да се глезя, т.е. да метна над 1000 лева за видео, ще го направя и ще взема тогавашното най-добро. И пак ще е NVIDIA. А в Ресет момците много добре ме посъветваха да не взимам от серия 9800, тъй като за малко отгоре минавам на карта, която наистина ще изкара спокойно периода. А за мен тази разлика е много по-важна от разликата между 240 и 310 лева. И да - за мен това решение е средно положение, макар че малко над 300 не е математически точно половината от 900. Факт е, че следващата алтернатива е към 750 лева, а бих бил много тъп ако при това положение не дам директно 900 и нещо за GTX480. Но ги нямам в момента за подобни неща. ATI карти на мен лично не ми споменавай. И да знаеш, че според мен тези, които го раздават големи разбирачи, в повечето случаи са въздух под налягане.

 

Като се сдобия благополучно (дай боже) с COLLECTOR'S EDITION ако не стане някой фал, много ясно че ще има снимки

Link to comment
Share on other sites

Възможно е да съм въздух под налягане, възможно е и да не съм. Знам обаче, че през ръцете ми са минали видео карти, за които ти само си чел или си слушал от момците в reset. Важното в случая е, че си взел що-годе добра карта, която ще върши работа още година макс. Пуснах те по пързалката, заради изказванията ти колко е мощна и едва ли не най-добрия избор на света и ти достойно се запързаля. И за мен нвидиа е по-добрия избор откъм карти за момента, въпреки че, ако ати оправят положението с физиката, нещата ще се променят.

 

За мафия ще мога да говоря повече утре, когато ми дойде новото дъно. За момента спирам с оффтопика.

Link to comment
Share on other sites

И за мен нвидиа е по-добрия избор откъм карти за момента, въпреки че, ако ати оправят положението с физиката, нещата ще се променят.

Ахахх :ДДДДД И ако нвидия оправят положението с еye inifinity технологията?! Кво има да оправя ати? Затворената Physix платформа ли ? Това че нвидия си плаща за да налага смешния си еngine не е проблем на ати. Да не говорим,че и самата физика не е нищо КОЙ ЗНАЕ какво....

 

И за да не съм съвсем оффтопик - излезе още по нов крак - http://scenereleases.info/2010/08/mafia-ii-crackfix-proper-meiguo.html

Link to comment
Share on other sites

То на Nvidia им остана само тоя Physix, с което могат да се похвалят, след като Ati картите през 2009 бяха по-напред

 

:пп не искам да навлизам в излишни спорове, аз също съм доста голям почитател на Nvidia, като всички карти досега са ми били такива. НО в момента Ati-то мачкат като производителност и в близко бъдеще ще заменя вече доста поостарялата 7900gs със 5770 :)

Link to comment
Share on other sites

Възможно е да съм въздух под налягане, възможно е и да не съм. Знам обаче, че през ръцете ми са минали видео карти, за които ти само си чел или си слушал от момците в reset. Важното в случая е, че си взел що-годе добра карта, която ще върши работа още година макс. Пуснах те по пързалката, заради изказванията ти колко е мощна и едва ли не най-добрия избор на света и ти достойно се запързаля. И за мен нвидиа е по-добрия избор откъм карти за момента, въпреки че, ако ати оправят положението с физиката, нещата ще се променят.

 

За мафия ще мога да говоря повече утре, когато ми дойде новото дъно. За момента спирам с оффтопика.

 

Не знам кого къде си пускал, ама май соло си се пързаляш... Покажи ми само къде точно съм казвал "колко е мощна и едва ли не най-добрия избор на света", защото изключително мразя да ми се слагат думи в устата. Споменах единствено колосалната разлика с некадърната вече EN8500GT, което не виждам да е сензация.

 

А за това на кой какво му е минавало през ръцете не бързай да се изказваш, да не се изпързаляш нещо. Не разбирам и какво значение има де... Аз познавам тестър на NVIDIA, който работи постоянно с последните модели в SLI режим и неведнъж съм си пълнил очите, но това не ми е докарало последен модел в кутията.

 

Споровете NVIDIA vs ATI са се водили на много места из Форума и отдавна е ясно, че разбирателство между поддръжниците им няма и не може да има. Така че няма какво да се подхващаме - всичко е изказано по темата и всеки е направил своя избор.

 

Останете със здраве и играйте MAFIA II! Аз знам, че ще откарам до ранни зори пак. devil.gif

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...