Jump to content
BulForum.com

Обща тема за Audi


wbyte

Recommended Posts

Виж например световното за туристически автомобили и Льо ман...

Там целта е издражливост на двигателите, защото са подложени на огромно натоварване. Както знаем дизелите са доста по-издръжливи.

 

нямате си и на представа колко може да се пипне един дизел с турбо, толкова че да не мое му се опре и бензинова с турбо (но сток) :lol:

Когато говорим за тунинг и сравнение нека всичко да е в равни пропорции - равен литраж и равна големи на двигателя. И ако е с туниг и двете страни да са с тунинг или идвете да са сток. То и Голф можеш да го направиш да върви колкото Ферари, че и повече, но надали ще избереш Голфа.

 

Всички тези дизели мизели и тем подобни са само заради ниските емисии. Даже на новото Галардо са му пипнали моторетката да намалят емисиите

Това също е много вярно. Много ги стягат за теа вредни емисии.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 240
  • Created
  • Last Reply
Имаш ли си на представа една кола Х колко може да се пипне, толкова че да не "мое" му се опре и болид от Ф1...

Аз си имам представа какво може да стане, а ти ?

Или просто търкаш буквите на клавиатурата?

Link to comment
Share on other sites

Някой засичал ли е Audi RS6 C5 някъде, че аз досега такова чудо не съм засичал. Мяркал съм съм 2 RS4 B5, като едното все по-скоро главно около Escape (едно оранжево). Впечатляваща работа. Приятел даже ми разказа как миналата седмица наказало един луд рацер с шумен цивик. :lol: Обаче 6-цата не ми е падали досега. :(

Link to comment
Share on other sites

Някой засичал ли е Audi RS6 C5 някъде, че аз досега такова чудо не съм засичал. Мяркал съм съм 2 RS4 B5, като едното все по-скоро главно около Escape (едно оранжево). Впечатляваща работа. Приятел даже ми разказа как миналата седмица наказало един луд рацер с шумен цивик. :lol: Обаче 6-цата не ми е падали досега. :(

 

 

В Пловдив съм виждал и S5 и RS6 и S8...

Link to comment
Share on other sites

Р10, а сега и Р15 ще са дизелаци. Пежо и те в Льо ман. Сеат....но пък във Ф1 ги няма, което е показателно :rolleyes:

Във Ф1 предполагам знаеш (даже съм сигурен щото си фен) че не играят само нмовите технологии и двигатели намесени са толквоа неща че вече се чудя дали това е върха на спортните коли или прищефките на шефовете но тва е друг въпрос според мен дизелите тепърва навлизат :)

Link to comment
Share on other sites

В Пловдив съм виждал и S5 и RS6 и S8...

S5 и S8 са ясни. Доста са чести особенно S8-ците. Но RS6-ците са друга ракия. Ако някой има снимчици нека сподели. :)

Link to comment
Share on other sites

Тая темичка си е баш имам-баялда( или с "ъ"!? ).Та, S8-миците въобще не са така чести ;) просот сме от селУ и има доста "s8" тук ;)

Link to comment
Share on other sites

Тая темичка си е баш имам-баялда( или с "ъ"!? ).Та, S8-миците въобще не са така чести ;) просот сме от селУ и има доста "s8" тук ;)

 

 

Има 3 истински. 2 черни и 1 графитена ;)

 

Едната черна май беше с виенска регистрация. Внесена от Лозанов.

Link to comment
Share on other sites

Има 3 истински. 2 черни и 1 графитена ;)

 

Едната черна май беше с виенска регистрация. Внесена от Лозанов.

 

И една бяла :)

 

RS6 виждам доста често,то е едно де....в смисъл най-новото,иначе има и 2 от старите,та въпросното най-ново е комби и е ...синкаво...луда работа е :)

 

C5 има 2...едно червено РВ 3000 и едно сиво РВ незнам какво

Link to comment
Share on other sites

има рс6 от най новите 2 и 2те са сиви мяркал съм ги в тракия обаче старата ц5 не съм я виждал.

иначе тая оранжевата рс4-ка беше с десен волан в аутоюниън я обръщаха

Link to comment
Share on other sites

има рс6 от най новите 2 и 2те са сиви мяркал съм ги в тракия обаче старата ц5 не съм я виждал.

иначе тая оранжевата рс4-ка беше с десен волан в аутоюниън я обръщаха

Ай, стига бе. Свършили са перфектна работа пичовете. Сигуро бая за източили собственика. А за RS6-ците съм много очуден. Аз от новите не съм виждал, а камо ли C5. Ако някой може да лепне някви снимчици нека да сподели. Страхотни са RS версиите на Audi. Нереални мишини ги прават.

Link to comment
Share on other sites

r8 V10:

Engine - 5.2 liter V10

HP - 525 hp

HP/Liter - 101 hp per liter

0-62 mph - 3.9 seconds

 

 

Gallardo LP560-4:

Engine - 5.2 liter V10

HP - 552 hp @ 8000 rpm

HP/Liter - 106.2 hp per liter

0-62 mph - 3.7 seconds

 

 

 

Айде по-кротко феновете на ауди ;)

 

2009 Ferrari Scuderia Spider 16M:

Engine - 4.3 liter V8

HP - 510 hp @ 8500 rpm

HP/Liter - 118.6 hp per liter

0-62 mph - 3.7 seconds

Top Speed - 196 mph

 

:bgrin: :bgrin: :bgrin: 40 коня по-малко, 2 цилиндъра по-малко - по-добро представяне. :ghost

Link to comment
Share on other sites

Леле, това ще да е от индустриалните количества шам-фастък които изядох :D

Вярно съм се объркал, извинявам се.

 

4.3 liter V8

 

Aspiration - natural

 

HP - 454 hp @ 7500 rpm

 

HP/Liter - 105.6 hp per liter

 

0-62 mph - under 4 seconds

 

^това за Калифорнийката :) пак въобще не е лошо.

Link to comment
Share on other sites

Айде да не се зачекваме, че кончето е със задно и е с предноразположен двигател :)

Това с предноразположения двигател, разбрах че е грешка, ама какво има общо задното предаване? :bgrin:

Как да ти кажа... 4x4 не е фън... Истинският спортен автомобил е само със задно... Цък.

И не ме разбирайте погрешно... Ауди е любимият ми немски автомобил, а за R8 мога да им кажа само - евала! Когато БМВ и Мерц направят нещо подобно, мога да си променя мнението. :P

Link to comment
Share on other sites

Това с предноразположения двигател, разбрах че е грешка, ама какво има общо задното предаване? :bgrin:

Как да ти кажа... 4x4 не е фън... Истинският спортен автомобил е само със задно... Цък.

И не ме разбирайте погрешно... Ауди е любимият ми немски автомобил, а за R8 мога да им кажа само - евала! Когато БМВ и Мерц направят нещо подобно, мога да си променя мнението. :P

 

 

Че какво повече да направят от SLR? :)

Link to comment
Share on other sites

Че какво повече да направят от SLR? :)

Mерцедес в SLR-а присъстват най-вече с емблема и двигател. :) Шасито е парагонско.

То и Зонда-та е със 7.3-литров двигател на Мерцедес, но всеки я знае като Пагани Зонда...

Ами БМВ имат участие в една кола, МакЛарен Ф1????

Само двигател. :)

Link to comment
Share on other sites

Онзи ден имах невероятното удоволстви да видя, разгледам и повозя на новото RS6 (C6). Автомобила е просто невероятен. Излъчва спортност от всякъде. Доста по-раздут е от обикновенната A6-ца и броните са доста красиви. Отвътре всички махагонови части са заменени с невероятно красив карбон и въпреки, че модела е спортен е доооста луксозен. Седалките Recaro с гравираните "RS6" инициали са невероятно красиви, спортни и удобни. По-думите на собственика била тунингована до 700 коня (не видях и следа от MTM пакет) и късала R8-цата и новия GT-R 35. Установено след дръпки. След като се повозих се убедих в мощността на автомобила независимо дали беше 700 коня или заводския 580 конйов двигател. Има невероятно изтрелване и противно на очакванията, че в голям автомобил ластика не се осеща всичко ми се преобърна. Пътя стана тригълен за отрицателно време, а пода сякаш щеше да се разпадне, от 0 до 100 км/ч за 3 секудни по думите на собственика и малко над 4 секунди по официални данни за сток модела. Няма възможноста да ги измеря де но ускорението беше умопомрачително дори и за доста малка уличка. Никога досега не се бях качвал в подобен звяр и бях меко казано вспечатлен. Още ми държи влажно в интерес на истината. Определено това е кола 1 път. Ето и малко снимчици:

 

22012006492x.jpg

 

22012006493x.jpg

 

22012006494x.jpg

 

22012006495x.jpg

 

22012006497x.jpg

 

22012006499x.jpg

Link to comment
Share on other sites

700 коня :blink: :blink: Това наистина е звяр отвсякъде, но тунинговането сигурно му е излезнало цяло състояние...

MTM предлагат тунинг пакет до 702 коня, но след намесата си винаги остават белези. Емблеми, джанти, по-различни накрайници на изпускателната система и т.н. Цената на пакетите запозвало от 4 000 евро такаче наистина ще е цяло състояние, но при положение, че имаш 300 бонки за тая кола ще имаш и 10-20 да я направи чудовище. В България не вярвам, че някой ще се захване да тунингова този автомобил. Най-много да го чипират, но не вярвам резултатите да са толкова добри. Затова казах, че е 700 коня по думи на собственика. На мен лично не ми се вярва... Но и 580 да е, пак не е малко. :devil

Link to comment
Share on other sites

MTM предлагат тунинг пакет до 702 коня, но след намесата си винаги остават белези. Емблеми, джанти, по-различни накрайници на изпускателната система и т.н. Цената на пакетите запозвало от 4 000 евро такаче наистина ще е цяло състояние, но при положение, че имаш 300 бонки за тая кола ще имаш и 10-20 да я направи чудовище. В България не вярвам, че някой ще се захване да тунингова този автомобил. Най-много да го чипират, но не вярвам резултатите да са толкова добри. Затова казах, че е 700 коня по думи на собственика. На мен лично не ми се вярва... Но и 580 да е, пак не е малко. :devil

 

 

Явно пичът има само чип от MTM.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...