Jump to content
BulForum.com

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky


tracker

Recommended Posts

Задава се нова игра за феновете на S.T.A.L.K.E.R. Ето малко информация за нея:

 

Нов S.T.A.L.K.E.R. в началото на 2008

 

Продължението иронично е озаглавено Clear Sky и ще се появи на пазара още в началото на 2008. Действието ще върне играча цяла година назад във времето и ще разкаже за събитията довели до създаването на Зоната. Clear Sky ще предложи леко съмнителна поддръжка на DirectX 10, както и значително подобрение на производителността спрямо DirectX 9 базирания оригинал."

 

Ето 2 линка (за сега, не съм ровил за повече) - http://www.stalker-game.com/clearsky/index_en.html, http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=359168. Който изнамери повече инфо нека да споделя и допълва темата.

Link to comment
Share on other sites

Ами радвам, първия сталкер ми хареса, надявам се и втория да е поне на същото ниво. Надявам се да не сстане прекалено разводнена историята с това "връщане назад".

Link to comment
Share on other sites

Ами радвам, първия сталкер ми хареса, надявам се и втория да е поне на същото ниво. Надявам се да не сстане прекалено разводнена историята с това "връщане назад".

 

Може би трябваше да е наобратно излизането на игрите, първо да стане грешката, довела до появяването на Зоната, и после вече да се губиш из нейните мистерии, но руснаците явно си имат мнение по въпроса, или са решили заради май 4-ри годишното забавяне да компенсират с това "връщане назад" във времето. Остава да чакаме и да се надяваме да е поне толкова добра колкото shadow of chernobyl.

 

тя сегашната си е сериозно тежка,пък какво остава за другата :(

 

Ами нали уж щяло да има оптимизация за DX9. Иначе другият вариант е от сега да започваме да събираме пари за ъпгрейд за да може преди да излезе да посрещнем адските изисквания ;) .

Link to comment
Share on other sites

ако знаеш как ме е яд като цяло на тази игра за дето се забави толкова,сварва ме в такъв момент,в който най,ама най нямам пари за никакви ъпгрейди :(

Link to comment
Share on other sites

ако знаеш как ме е яд като цяло на тази игра за дето се забави толкова,сварва ме в такъв момент,в който най,ама най нямам пари за никакви ъпгрейди :(

 

Нали знаеш, че и да имаме пари за ъпгрейд и на 6 месеца пак не можем да смогнем да се оправим с хардуер. Споко. Ти събирай парички от момента, в който това ти е възможно малко по малко и после първо ще си преиграеш shadow of chernobil с ъпгрейднатия комп, после ще врътнеш с още по-голям кеф и clear sky. Процесор ако имаш поне 2 Ghz ставаш, гледай да имаш минимум 1 GB рам, макар че с 1,5 - 2 ГБ ще ти е доста по-добре, а и видео карта с 256 МБ/128 бит поне или 256/256 си оказва значение.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky е златна

 

GSC Game World съобщиха, че S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - продължението на един от най-успешните радиоактивни шутъри за годината - е златно и ще излезе на пазара на 29 август.

То би трябвало да ни запознае със събитията, разиграли се преди оригинала, и да ни предложи една доста по-враждебна околона среда от досегашната. Очаква се Clear Sky да се възползва изцяло от възможностите на DirectX 10.

 

Дано играта е толкова добра колкото първата. Първата част бееше просто уникална. Можеби най-добрия шутър, който съм играл. Дано само намеря къде да го играя, защото за сега няма инфо за конзолни версии. :cry Ако някой е прочел нещо по-темата нека сподели. :)

Link to comment
Share on other sites

Аз лично се надявам тази да не е добра като първата, а да е по-добра, защото според мен има къде, къде по-класни шутъри от нея. Халф лайф сериите примерно :) Ама то като излезе играта тогава ще се разбере за какво става въпрос.

Link to comment
Share on other sites

На компа , къде ша я играеш..

Мислиш ли, че ако можеше да я подкара щях да задавам този глупав реторичен въпрос?! 1-вата част я подкарах по някакъв абсолютен късмет на всичко възможно на minimum и вървеше с горе-долу прилично fps. НО имаше места където много забиваше. Тази ще я надуят още малко и ще забравя. Трябва да ходя в приятели. :lol:

 

Аз лично се надявам тази да не е добра като първата, а да е по-добра, защото според мен има къде, къде по-класни шутъри от нея. Халф лайф сериите примерно :) Ама то като излезе играта тогава ще се разбере за какво става въпрос.

Както казах всеки си има право на вкус. Мен пък ме кефи stalker-a. Half-Life е добра, но изобщо няма тази уникална атмосфера, в която да се потопиш. Нещо, което много обичам в игрите. Друга такава игра е Bioshock, но тя пък е малко по фентъзи. :)

Link to comment
Share on other sites

Е да , зомбитата в stalker са реални :P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

В Торент Лийч я има с пачфиксове за бъговете от първият релийз. Според много от коментарите там, играта тръгва много по - лесно и без бъгове.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Абе аз имам едно проблемче, което не съм го чувал от други хора. Първия пък когато превъртях първата част така да се каже я нямаше. Посля я записах на ново след време и го имаше. Сега с новата пак е така. Та проблема е че ми иска място за някакъв page fail. При инсталацията пише 1249Mb, а кото пусна играта от exe-то в съобщението ми пише 2GB. В часта от харда на който е windows-а имам 2.5GB, а в другата част около 10GB. Проблема е че харда ми е малък и свободното място е дефицит. Надявам се да сте ме разбрали. Ако искате мога да кача снимки? Само кажете. :) Хайде помагайте, че много ми е мерак да видя за какво иде реч! :)

Link to comment
Share on other sites

Ако не я играеш,няма да изпуснеш нищо.То не може да се играе от бъгове.

Това си е мой проблем. Аз искам да я пусна и сам да реша. Така се говореше и за първата част, но за мен беше един от най-добрите шутъри правени някога. Никой ли няма идея как да го оправя това чудо?

Link to comment
Share on other sites

Инсталирах, стартирах, играх около час, час и половина, деинсталирах...

 

Предполагам, че мнението ми не е меродавно, не е обективно, по простата причина, че съм фанатичен почитател на творчеството на Аркадий и Борис Стругацки, а тази глупост, доколкото знам има общо с повестта "Пикник край пътя" (на места издадена под името "Сталкер") и като видя тази глупост, със обезобразена сюжетна линия, да ми говорят за същата тази "Зона", със същите аномалии, но да препишат всичко на Чернобил... абе що не се скрият?!

Предполагам, че сериозен проблем е, че през това време играех и FarCry и QuakeIV, може и това да е оказало влияние, но определено играта е огромно разочарование за мен, особено и след суперлативите, които бях чувал за тази поредица...

Link to comment
Share on other sites

Аntares, спокойно малко! Тук става въпрос за игра. Освен че става въпрос за игра, въобще не става за литературен анализ на книгата на Стругацки или театрална постановка или филм. Просто са използвали някои идеи от книгите на Стругацки за да измислят атмосфера на игра.

 

И при това това е шутър. И ти очакваш от шутър да има - сюжет, завръзка, ръзвръзка и т.н. :lol: Това в крайна сметка е някаква си игра, а не литературно произведение! :woot

 

Повечето игри даже нямат никакъв смил. Целта им е натискане на бутони. Все едно Doom има страхотна сюжетна линия! Нито S.T.A.L.K.E.R. е имал някога претеция, че е точно предаване на книгата. Нито това е първата игра, нито последната, която ползва елементи от сюжета на някое произведение на изкуството за собствените си цели.

 

Ако толкоз търсиш литературна стойност в една игра. Търси ги в някой друг жанр или просто чети книги. Аз си купих днес още две (макар че кога ли ще ги чета), за тоя месец 4.

 

 

 

Лично аз намирам идеята на играта за доста добра. Това със Зоната и Чернобил звучи малко фалшиво, но иначе обстановката е невероятна. Няма много такива игри. Друг е въпросът, че изпълнението е слабо. А ти нещо си се объркал май. Не бъркай игрите с филм или книга!

 

Защо е слабо е друга тема.

 

Иначе: спокойствие животът е твърде кратък, за да си губим времето за възмущения!

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Това си е мой проблем. Аз искам да я пусна и сам да реша. Така се говореше и за първата част, но за мен беше един от най-добрите шутъри правени някога. Никой ли няма идея как да го оправя това чудо?

 

Просто споделях.Няма нужда да ми се караш.Иначе се надявам да я подкараш.

Link to comment
Share on other sites

Абе аз имам едно проблемче, което не съм го чувал от други хора. Първия пък когато превъртях първата част така да се каже я нямаше. Посля я записах на ново след време и го имаше. Сега с новата пак е така. Та проблема е че ми иска място за някакъв page fail. При инсталацията пише 1249Mb, а кото пусна играта от exe-то в съобщението ми пише 2GB. В часта от харда на който е windows-а имам 2.5GB, а в другата част около 10GB. Проблема е че харда ми е малък и свободното място е дефицит. Надявам се да сте ме разбрали. Ако искате мога да кача снимки? Само кажете. :) Хайде помагайте, че много ми е мерак да видя за какво иде реч! :)

 

Като питаш такива въпроси или който ги пита, винаги трябва да дава пълно описание на всички параметри на системата си. Имай предвид хората може и да разбират, може и много да разбират, но не са врачки, за да отгатват сами.

 

За Stalker ти трябва много RAM - казват, че и 2 Gb не му стигали. А обикновеното правило е колкото RAM, толкова място трябва да имаш и за page file - това е виртуалната памет, която операционната система ползва, когато оперативната памет не й достига.

Link to comment
Share on other sites

Напълно съм съгласен с казаното! Не знам, споменах ли, но си признавам - предубеден съм... Знам, че е шутър, знам, че е по-скоро правена по филма, но... просто за мен Стругацки са религия и не мога да се задоволя с подобна игра. Ако беше излезнала под името "The Zone" и не знаех (и да няма как да разбера) че има общо с "пикник край пътя", ако геймплея не беше толкова ужасен - може би би ми харесала... ама може и да съм свикнал да търся друго в 3D Shooter-ите...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...