Jump to content
BulForum.com

Гумите-на колко атмосфери?


maddrum

Recommended Posts

голф 3 на 2-2.1

виж по каталога на колко ти дават при мен е изписано от вътрешния краи на капачката на резервоара

Link to comment
Share on other sites

на повечетето коли пише на капачката на резервоара, но по принцип около 1,9-2,1 е нормално... отпред а 0,1 по малко, ако ще товариш колата по-добре да са по-напомпени, ако е много горещо гледай да не са над 2.2-2.3 че от жегата може да се вдигне още налягането и става опасно, зимата с по-ниско налягане за по-добрър контакт и по-малко превъртане около 1,7-1,8, но най добре си остава да провериш колко го дава производителя на колата и да видиш спецификациите на самите гуми...

Link to comment
Share on other sites

по каталог се карат. При мен отпред/отзад са 2.4/2.2

абе то хубаво по каталог, ама на шкодата ми казват отзат да ги направя 2,8... :blink: след 2,5 щеше да има Бууум :ph34r: и питах в сервиза на Еуратек и ми казаха мах 2.2 ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Естествено че зависи от гумите.

По принцип колкото казва производителя на автомобила (обикновенно го пише някъде по колата... или на капачата на резервоара или като отвориш шофьорската врата на от страни на гредата гредата) но това е само за размера гуми който е предвидил производителя.

Например на мен ми дават 165/80/13 (обикновенна 13 цолова гума с нормална височина) да са около 1.9-2.1 за празна кола, а за натоварена 2,2-2,4. Аз обаче ползувам този размер само за зимата и когато има сняг ги държа на около 1,8 а когато е сухо на 2,2

За лятото обаче съм сложил 195/55(60)/15 (нископрофилни 15 цолови гуми) и ги държа на около 2,5. Карал съм и на 2,2 но това не е същата кола а и риска да изкривиш или счупиш джантата е много по-висок.

Link to comment
Share on other sites

Винаги карам отпред/отзад 2.3/2.2 Просто навик може би, но досега не съм имал проблеми. По каталог ми дават 2.2/2.1, но ми се струват мекички :D

Link to comment
Share on other sites

Аз карах 5 месеца с 1.5 атмосфери 4-те гуми, виждах ги, че са доста меки, но все нямах време да ги напомпа или забравях, като ги направих по каталог на 2.1 колата направо си смени возията

Link to comment
Share on other sites

аз по каталог не гледам, щот каталог при мен липсва :bgrin: половин година ги карах на 1.7 ама бяха мекички сякаш.. сега са на 2.1 и съм доволен, но се чудя дали да не спадна с 0.1-0.2 атмосфери.. малко за сцепление

Link to comment
Share on other sites

Я всички вкупом да си приведете налягането на гумите в нормите определени от производителя.

Едни "меки" или пренапомпани гуми водят до повишен разход на гориво, неравномерно износване на самите гуми (което ще ги унищожи доста бързо) както и до влошена стабилност на автомобила.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...