Jump to content
BulForum.com

Евроизбори 2007


cheese

Recommended Posts

правите ли разлика при методите на отчитане на подадените гласове и как те се превръщат в мандати?

правите ли разлика кога има и кога няма преразпределение?

правите ли разлика между еп, български национален парламент и местна власт?

по-високата избирателна активност, която просто нямаше как да надвиши процентите от последните 2-3 "преброявания", щеше да промени съвсем малко съотношението на силите. щеше да вкара 1-2 от дсб, сдс, а от другите нямаше да има 1-2. това е. доган си има гарантирани гласове, които му докарваха минимум 3 места, максимум - 5. всички останали са плаващи. българския гласоподавател го е доказвал откакто е почнал прехода. доказва го и в тоя момент, подкрепяйки "емоционални" балони (герб).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply
Всички които не са гласували днес обрекоха държавата ни на простотия и мизерия !!! Бъдете доволни и не смеите да се наречете българи никога повече!

 

Не мисля ,че от днешните избори рязко ще се промени положението в България :huh:

Това е продължителен процес започнал преди много време.

 

Въпроса е ,че трябва да се почне обратен процес.

Дано на следващите избори простия БЪЛГАРСКИ народ да стане и да гласува поне за БЪЛГАРСКА партия.

Link to comment
Share on other sites

Просто ,защото аз и ти като обикновенни граждани нямаме право да направим нищо повече от това да упражним правото си на глас! Партията няма да бъде премахната толкова лесно след като зад нея стоят толкова много интереси

 

Ще има ниска активност и ще продължи да има. Запитай се защо. Имаше ония лаф за 8-те милиона българи и за тези дето са в чужбина..........Абе важното е парата да върви пък да става квото ще с партиите.

Link to comment
Share on other sites

Не знам ,дали сте наясно каква катастрофа грози България.Не става въпрос това че ДПС вкарва най-много евродепутати,а проблема е че ги печели,ако са втори пак ще вземат 5 места ,но въпроса е в символиката.При положение че ДПС печели изборите,Атака неумоверно ще вдигне електората си,а от тук идва големия проблем ,да предположим че в момента ,не хората които са гласували а по принцип са 40 % леви 40 % десни,10 % ДПС и Атака(такова животно като центристи в България няма ,може да се приеме че са ДПС са такива ,но не заради идеологията им ,а просто където в властта там са и те) при това положение 40 на 40 и отказа на социалисти и демократи да правят коалиция с ксенофиби и т.н то ДПС неизбежно е във властта,ако се формира правителство изобщо .На практика Атака са в плюс на ДПС,колкото и парадоксално да звучи,пък и не отдавна избухна сканал за това че ДПС спонсурира Атака,и ако помислим малко не е далеч от истината..

Но при положение че ДПС печели изборите ...то Атака засилва влиянието си значително...а оттук на следващите парламентарни избори ще е страшно може и да достигант 20-25 % ....отделно конфликтите между етносите ще зачислят и не дай боже ,да не се случи най -лошото ,макар че сега звучи като нещо невъзможно...то ще видите реакциите на хората следващите седмици а до изборите ..дано да са се успокоили малко...

Дано ДПС са втори дори и с 0,1 % по малко от първите ,тук вече не става въпрос за леви и десни ...а за бъдещето на България..

Link to comment
Share on other sites

доказва го и в тоя момент, подкрепяйки "емоционални" балони (герб).

по-добре да гласуват за емоционални балони от колкото да оставят дпс да вземе 5 места в европарламента.

на избори в българия е така - не избираш най-добрият кандидат,избираш най-малко лошия.

е мисля ,че от днешните избори рязко ще се промени положението в България :huh:

 

айде бе,чесно ли :D нужно ли е да напомням какви позиции заемат дпс в управлението на държавата и на къде ще тръгнат първо обещаните нам милиарди от европа?

Но при положение че ДПС печели изборите ...то Атака засилва влиянието си значително...

 

глупости на колела.електоратът на атака е по-твърд и от този на дпс.ако не си бил върл националист,мразещ турците на миналите избори,няма и да станеш на следващите.

Link to comment
Share on other sites

http://www.focus-news.net/?id=n708076

 

Де да можеше, slay, и този резултат някак си да "олекне" като мене ...

 

Между другото днес бе отбелязан още един печален рекорд - най-ниската избирателна активност за последните 17 години.

 

nakatak_zick, имам достъп до информация, която е сигурна, и която, поради тази причина, споделям с вас. Както вече стана дума, не говоря празни приказки. Виждаш, че това, което казах, излезе вярно.

Link to comment
Share on other sites

глупости на колела.електоратът на атака е по-твърд и от този на дпс.ако не си бил върл националист,мразещ турците на миналите избори,няма и да станеш на следващите.

 

 

да ама не ......колкото повече се хвърлят негативизъм на турците и се засилва тяхното влияние хората толкова повече ги намразват....

А ти просто виж реакцията на хората в форума и навсякъде друга де...всички почнаха да ги хулят , и всякви изкавзания от рода на "ние да не сме циганска държава" и т.н ...и утре като излезне дер Волен и като каже една силна реч с черна лента на ръката..и с тая набрана ярост у хората...много ,много хора ще си променят мението, а още повече хората от смесените раиони,защото не знам дали следиш соц. проучвания 60 % от селата са гласували за ДПС,а селата в България не са 60 % турски ..и още много причини ,а не да ми говориш за идеология и национализъм защото виждам че тая материя ти е малко чужда....

Link to comment
Share on other sites

Да но има ситуация при която ти си гласувал за някоя дясна партия примерно(сдс,дсб)виждаш ,че дпс за първи на тези избори и си казваш ,че на следващите ще се противопоставиш и гласуваш за атака(като опозиция на дпс).

 

мнението ми беше насочено към пичагата.

Link to comment
Share on other sites

дпс и атака са като двА самоподдържащи се елемента - колкото повече единият се увеличава, толкова повече другия гледа да не изоства. атака не е това, за което повечето хора я смятат.

btw някой ако е запознат с положението в румъния през последните 10 год. може да направи удачен паралел - разбиване на двуполюсния модел -> невъзможност за самостоятелно управление (мнозинствата са изградени от коалиции) и това винаги е съпътствано от т.нар. политически брокери. там партията пак е етническа ;) така че .... в политиката т'ва са неизбежни неща. едни партии преживяват кризи, други се възползват от тях, трети изчезват, четвърти се появяват ...

Link to comment
Share on other sites

забравяте бате бойко.

ако някои не е доволен от фактът,че дпс взима сега 5 мандата и че са в правителството 8 години(за следващите избори говоря) и въпреки всичко не е краен националист,гласът му най-вероятно ще отиде за герб поради две причини:

1/герб са повече в дясно от колкото в центъра и са единствената алтернатива за десният електорат,който вече 6-та година се чуди за пешо ли да гласува,за ванката ли да гласува,за надето ли да гласува,за шопчо ли да гласува...

2/обещаха,че няма да влизат в коалиция нито с ндсв нито с дпс т.е. те са единствената сериозна партия към момента в опозиция и на следващите избори ще го тръбят това под път и над път.

 

и пак казвам - ако до сега не си мразил турците,циганите и прочее,едни избори за евродепутати няма да ти променят нагласите за следващите избори.

много по-вероятно е да гласуваш за герб от колкото за атака,за които съм сигурен,че и за следващите си избори ще излязат с гръмки обещания как ще оправят нещата без да излагат какъвто и да е план за управление на държавата.

на подобни голи приказки могат да повярват хора,заслепени от злоба,завист и омраза,но не и един нормално разсъждаващ човек.

защото не знам дали следиш соц. проучвания 60 % от селата са гласували за ДПС,а селата в България не са 60 % турски

не знам дали тази цифра не произтича от фактът,че цялото турско население е гласувало,докато от българското са гласували няма и 1/5,но дори и това да не е случая пак няма да се изненадам.

доган им е обещал еврофондове и най-вероятно хората по селата ще ги получат.

колко от парите ще потънат не е ясно,но съм сигурен,че доган ще направи всичко възможно да докара тези пари пред вратата на избирателите си.ако избирателите му са българи-толкова по-добре за него.

Link to comment
Share on other sites

не знам дали тази цифра не произтича от фактът,че цялото турско население е гласувало,докато от българското са гласували няма и 1/5,но дори и това да не е случая пак няма да се изненадам.

доган им е обещал еврофондове и най-вероятно хората по селата ще ги получат.

колко от парите ще потънат не е ясно,но съм сигурен,че доган ще направи всичко възможно да докара тези пари пред вратата на избирателите си.ако избирателите му са българи-толкова по-добре за него.

 

 

Ей това се опитвах да ви втълпя и на по-предните, и на предните избори, и на тези. Запомнете - турците в българия са константата в уравнението, наречено "изборни резултати". Променливата сме ние. От което ще има да патим. Докато ние се опияняваме от мисловни почесвания, те си плетат кошницата и пълзят като гангрена.

Дано ни е за урок за идните избори! Защото, както се казва, случва се на всеки да настъпи тармъка*, ама само глупакът настъпва един и същи тармък няколко пъти.

 

 

*тармък - градинско гребло на асеновградски език :)

 

P.S. Ето го и разпределението в Пловдив - град, по данни на РИК от 22:30 ч, при обработени около 30% от секционните протоколи

 

ГЕРБ - 28,42

БСП - 23,29

Атака - 14,61

СДС - 8,45

НДСВ - 7,39

Link to comment
Share on other sites

От една страна е стана по-добре, че не гласуваха хората, защото това ще им е за урок при следващите избори.

браво , че не са гласували!!!

 

ДПС - НА ТРИ МОРЕТА !!!! :punk

Link to comment
Share on other sites

Да но има ситуация при която ти си гласувал за някоя дясна партия примерно(сдс,дсб)виждаш ,че дпс за първи на тези избори и си казваш ,че на следващите ще се противопоставиш и гласуваш за атака(като опозиция на дпс).

 

мнението ми беше насочено към пичагата.

Ако десните не се обединят и не могат да минат прага е логично да се гласува за някой друг, който влиза - Атака или ГЕРБ.

Link to comment
Share on other sites

а вие кво очаквахте да стане като не гласувате

аи ся на местните избори пак така и премиера ми ще се казва мюмюн манаф и турският ще стане официален език

т'ва ли искате сички

Link to comment
Share on other sites

то докато не почнеш да ги избиваш един по един няма да се оправи работата :angry1 :sayjin Ама то и ние сме виновни че сме ги допуснали толкова близо в управлението на държавата ни! :censored2: :blowup:

Link to comment
Share on other sites

Всеки втори, да не кажа 1ви, дърдори, че ВСИЧКИ ние сме си били виновни.

Предлагам да се каже нещо ново, кой бил виновен, аз ти той, няма никакво значение. Нито пък мисля че аз или които и да е от нормалните хора имат вина за упадъка на БГ.

Смешното е че се гласува за партии като Герб/ПЕС. Явно за много хора все още ББ е голям политик. Проблема на българина че трудно се учи по метода - trial and error. Трябва да се повтори/потрети и т.н

 

Зингам, в други държави гласуването е задължително. Щеш не щеш...Точно това ни трябва.

 

Е По-добре са от безскрупулната схема за източване на бюджета чрез обръчи каквито са ДПС/БСП.

Link to comment
Share on other sites

Самото ДПС е подигравка с нещото наречено демокрация и то по една единствена причина - начинът, по който си изкарват гласовете. От самото ЕС трябва България да бъде наказана, че позволява това. Загние ли една ябълка, загнива и кошницата.

По същата причина ЕС-то, ако иска да има демокрация в него, всъщност - трябва да отрежат Турция напълно, докато техните хора тук - станат хора.

 

В момента очевидно няма нито един достоен българин-политик, защото и Бай ви Бойко, НДСВ-то и БСП-то са ви в един кюп и все с Доган си управляват, а щом българите за тях гласуват - е по-добре турци да станем. Турците поне лидери имат, а в България дори да се появи - българите ще го убият.

 

Нищо не става от народа и от държавата му!

 

От гореизброените, Атака нещо почна да ме кефи. :)

 

И тия не струват - само базата на идеята им е добра. Лошото е, че народът побърза да ги оплюе без още да ги опознае, а оплюха и идеята. Оплюха и национализма, тоест оплюха нацията и държавността!

Link to comment
Share on other sites

Лошо минаха тези избори. Възможно най-лошите избори до момента. Хубаво е повечко хора да гледат филмчето от линка над моя пост. Нещата са страшни и стават все по-страшни. Лошото е, че в един момент народа ще се осъзнае, сигурен съм в това. И ще е късно. И ще се лее кръв за да си върнем българското. Турците стават все по-нагли, но те явно не са обърнали внимание как са свършили предишните им опити да ни заличат от лицето на света. Историята не греши никога. Това е единственото което ми крепи надеждата.

Link to comment
Share on other sites

Новото робство

 

или

 

"изтървахме коня"

 

Сега мили деца решение вече няма. Никой така и не защити българските интереси пред света, когато му беше времето. Сега остава само да вземем автоматите, но благодарение на великите политици и армия вече няма, да не говоря че 90% от "големите ентусиасти" дето пишат тука не знаят от кой край да хванат оръжието, камо ли да боравят с него. Вземем ли пък така да се защитаваме цял свят ще подскочи, ще ни направят узурпатоари, дискриминатори и т.н. и ще дойдат американците тук да раздават правосъдие.

 

Откъдето и да го погледнете задачата решение вече няма, като онази с къщичките. Само че в реалния свят бъгове не помагат.

 

Да благодарим на политиците ни за това че допуснаха сега да гледаме такива кадри безсилни, да слушаме централните новини първо на турски и ред други блага, с които ще ги запомним.

 

Може би няма да е зле поне тях да избием преди да допуснат примерно Бачковския манастир да има минаре и мюезин.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...