Jump to content
BulForum.com

Проблем с рейтинг-а...


c0mp

Recommended Posts

Е да, то е ясно, че има причина, просто не я знаех.

Ама тракера на някои хора им отчита всичко точно (например на мен, предполагам има и други).

А тракера не проявява симпатии предполагам, значи причината е клиента.

Ако видиш, че тракера го няма и дръпнеш шалтера на клиента е най-лесния начин да си докараш грешен коефициент. Ако ти стои на Request Timed Out не само че няма да ти даде пиъри, ами няма да ти приеме и инфото какво си свалил/качил.

 

Загубата на инфото за трафик се дължи само на това, че клиента не я е споделил или на това, че когато клиента е искал да изклюкари какво си правил тракера не е бил там, а когато се е появил клиента го е нямало...

 

Това може да се дължи на:

Клиента е забил

Клиента е затворен с теслата от End Process

Клиента дава грешни данни

DHT е включено (тогава клиента дава верни данни, ама пиърите не са от тракера)

Тракера го няма

 

С други думи, ако не се изключва често клиентът и ако той работи стабилно, не би трябвало да има проблеми, дори тракерът да пада през 10 мин. Разбира се, ако например ъплоудваш 59 мин и точно 1 мин преди да се ъпдейтне тракера дръпнеш шалтера на клиента нищо няма да се отчете. Същото става и ако се ъплоудва цяла нощ, ама тракера е изчезнал за 5 мин точно когато е бил ъпдейта и клиентът е забравил кой му е тракера или че трябва да отчита изобщо.

Тва може да се случи някой път, ама ако става постоянно има проблем. И той не е в тракера, (освен ако няма код за симпатия :) разбира се)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply
........

Ето това беше много полезно разяснение, което все някой трябваше да се сети да напише, но всеки го мързеше :) .

И въпреки това, явно има и други проблемни точки при някои юзъри, за да не им отчита, едва ли при всички проблемът е точно такъв, но не се знае.

Аз също нямам проблеми с отчитането, но пък и клиента ми никога не е забивал, а и рядко го спирам.

Link to comment
Share on other sites

...

Аз също нямам проблеми с отчитането, но пък и клиента ми никога не е забивал, а и рядко го спирам.

 

Ами ето:

При мен Azureus 3.0.1.0 работи добре.

При Tedy uTorrent 1.6.1.0 не забива.

 

Пробвайте един от тях, не ги спирайте често и може да се пооправи коефициента.

 

Ама без значение кой е клиента ако го спрете - добър коефициент няма да има.

Link to comment
Share on other sites

Не виждам, защо трябва да пробвам друг клиент, при положение, че до сега никога не съм имал проблеми с клиента, който ползвам в момента. Не е възможно проблема да е от клиента, при положениче, че изведнъж изреваха толкова много народ.

Възможно ли е да има проблем с IP-тата?

Link to comment
Share on other sites

Много странно, но виждам че проблема си съществува и при други потребители...досега съм ъплоуднал 1356 МБ (съвсем точно) от свалени 5625МБ. Пише ми че имам коефициент 0.124 и че съм ъп-нал 640 МБ, а иначе даунлоуда ми го отчита точно...??? Притеснявам се дали ако коефициента недай си боже стане 0 дали ще мога да свалям??

Link to comment
Share on other sites

През почивните дни оставих компютъра да качва - направил е 15ГБ и нито един регистриран от тракера.

Възможно ли е кашата да става при ползването на различни адреси и доставчици?

Link to comment
Share on other sites

Проблема с коефициента се надяваме да го фикснем тези дни, причината е динамичните IP-та на доставчика ви, не се притеснявайте няма вариант да не можете да даунлоудвате.

Link to comment
Share on other sites

Общо взето проблема на всички оплакващи се е един и същ, това е особено видно на скрийншотовете от тази тема - http://forum.wrzru.com/index.php?showtopic=52951 то е очевадно - при разрешена DHT мрежа и вероятно и обмяна на пийъри (peer exchange) какво очаквате? И двете опции трябва да са забранени, иначе ще имате проблеми с отчитането на коефициента, или казано по-точно, когато ъплоадвате на потребители, с които сте се свързали в DHT вашият трафик не се отчита от тракера, защото това е "безтракерна" мрежа и тези хора, не са регистрирани в този частен тракер (bt.wrzru.com) затова. Независимо какъв клиент ползвате, тези опции трябва да са забранени, иначе ще имате проблеми. ;)

 

FrAgMaKeR сори майна ама аз съм си изключил DHT и имам същия проблем , незнам при другите как е, но примен проблема не е от моя телевизор!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

И при мен отчетите са нулеви:

-свалено = 0,0

-качено = 0,0

-кеф. = 0,0

Аз си свалям и гледам да върна сваленото поне до коеф=2,0!

Това, че системата е бъгава и не отчита трафика, не ме притеснява.

Администраторите да мислят дали да си оправят тракера или да ни гонят.

Link to comment
Share on other sites

мен вече не ми пука за рейтинга, 1,60 е ама къв ти е зора като си знаеш че тоя тракър ще стои още няколко седмици и ще си замине внезапно както много други неща :ghost

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Да е, кофти оферта с тоя коефициент. Нема смисъл от него при положение че не бачка системата. Иначе аз смятам че така или иначе който сийдва ше сийдва, който не, няма. Аз лично се старая да сийдвам колкото мога, поне докъм 2 глеам да ми е коефициента на свалените торентите.

Мен си ми седи на 0,432 коефициента от сумати време, а съм качил поне 1,5 пъти повече отколкото съм свалил, ама както и да е. Добре че не свалям мноо че ше стане 0,0000432 :D хахах.

Ае PEACE FOLKS :)

Link to comment
Share on other sites

Е голям шум за нищо губил се няма има 1024 мв. е ви си стреснахте нещо че търсачката не работи за вас ??? :laughing: :laughing: Да бяхте прочели малко инфо в форума за торент програмите как се работи как да се избегне DHT и обмен на пиъри за да ви се отчете тракера :lol: :lol: уплода.

То ако бяхте на някой друг тракер досега да сте получили бан за този коефицент.

Link to comment
Share on other sites

Проблемът е в това, че според сайта(bt.wrzru.com) upload-а ми е 778.77 MB, а от филма Death Trance според Bit Comet съм upload-нал до момента 1.46GB. От вчера досега upload-а в сайта си стои толкова, а този в Bit Comet расте... Проблемът "в моят телевизор" ли е или...Мерси предврително.

Със сигурност проблема не е при теб. Аз съм на същия хал, коефицента ми се мени само като свалям.

Просто тракера е оставен на самотек (поне аз мисля така).

Link to comment
Share on other sites

При мен пък коефициента изобщо не се мени. Замръзнал е в стойка и това много дразни. Ще се оправи ли тази работа най-накрая?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Може ли един ламерски въпрос :)

Понеже прочетох, че за да ме познае тракера и да ми отчита сийд, трябва да redownload-вам файловете всеки ден кат си пускам торент клиента, та да ви питам с µTorrent 1.6.1 или 1.7 БЕТА как се redownload-ва :) нещо не намирам КОПЧЕТО :D хахах

Link to comment
Share on other sites

Бе нема бе, онО си знае неговата :D хах

 

Welcome, znlambov [Logout] My Torrents Friends Bitbucket

Ratio: 0.432 Uploaded: 3.54 GB Downloaded: 8.18 GB

 

Те т'ва е положението от вече месец сигурно и не мърда кО ще да стАа, а аз почти не тегля, ама последните 2 дена дръпнах така лекичко 4-5GB и оно пак си сЕди същио уй деба негофта маа деа :)

Немоем схвана шо пипате системата като преди си бачкаше, па ся уж мноо велика я напраихте и спре да работи деба. Па и то аз се регистрaрAх баш кат се осра ралтата рииш ли :P

Ади със здрави ;)

Link to comment
Share on other sites

Язе па неам никви проблеми с тава рейтига не е от тракера а от вас сигурно не прайте нещо кату ората те вижте ми показателите==>>

 

Welcome, qwer90pldpld [Logout] My Torrents Friends Bitbucket

Ratio: 10.256 Uploaded: 604.16 GB Downloaded: 58.91 GB

Link to comment
Share on other sites

Бе нема бе, онО си знае неговата :D хах

 

Welcome, znlambov [Logout] My Torrents Friends Bitbucket

Ratio: 0.432 Uploaded: 3.54 GB Downloaded: 8.18 GB

 

Те т'ва е положението от вече месец сигурно и не мърда кО ще да стАа, а аз почти не тегля, ама последните 2 дена дръпнах така лекичко 4-5GB и оно пак си сЕди същио уй деба негофта маа деа :)

Немоем схвана шо пипате системата като преди си бачкаше, па ся уж мноо велика я напраихте и спре да работи деба. Па и то аз се регистрaрAх баш кат се осра ралтата рииш ли :P

Ади със здрави ;)

Пробвай с лог-аут лог-он, ако не става направи си друг акаунт и пробвай с него. Ако пак не става, значи проблема е при теб.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...