Jump to content
BulForum.com

Проблем с рейтинг-а...


c0mp

Recommended Posts

Проблемът е в това, че според сайта(bt.wrzru.com) upload-а ми е 778.77 MB, а от филма Death Trance според Bit Comet съм upload-нал до момента 1.46GB. От вчера досега upload-а в сайта си стои толкова, а този в Bit Comet расте... Проблемът "в моят телевизор" ли е или...Мерси предврително.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

И аз искам да попитам за този проблем... регистриран съм на 20.02 и съм свалил и качил доста но ето какво видях днес:

 

Join date 2007-02-20 09:03:19 (7 weeks ago)

Last seen 2007-04-16 20:39:25 (< 1 min ago)

Address ***.***.***.***

Uploaded 0.00 kB

Downloaded 0.00 kB

Class Uploader

Torrent comments 0

Forum posts 0

 

и съответно:

 

За да ползвате search трябва да имате коефициент по-голям от 0.35 вашият коефициент е: (нищо)

 

т.е. нямам коефициент.... то поне нула да беше пак е някакво начало :D

 

системата ли не работи или повредата е "в моя телевизор"

Link to comment
Share on other sites

Абе явну системата е бъгава щот и при мен по някой път (през повечето време) в сайта не ми очита качването, даже не ме показва при сийдърите пък аз междувременно си качвам на някой. Некви магий ви казвам. :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

Предполагам проблема е като спрем по някоя причина сървъра трябва да си рестартирате торентите за да тръгне да ви отчита наново... В момента мислим и върху вариант за въвеждане на хешове.

Link to comment
Share on other sites

И аз искам да попитам за този проблем... регистриран съм на 20.02 и съм свалил и качил доста но ето какво видях днес:

 

Join date 2007-02-20 09:03:19 (7 weeks ago)

Last seen 2007-04-16 20:39:25 (

Address ***.***.***.***

Uploaded 0.00 kB

Downloaded 0.00 kB

Class Uploader

Torrent comments 0

Forum posts 0

 

и съответно:

 

За да ползвате search трябва да имате коефициент по-голям от 0.35 вашият коефициент е: (нищо)

 

т.е. нямам коефициент.... то поне нула да беше пак е някакво начало :D

 

системата ли не работи или повредата е "в моя телевизор"

В противен случай всеки с нисък коефициент ще се регва наново за да ползва търсачката така, че няма как. Това все пак е по-добрият вариант отколкото при под 0.35 да не може да се свалят торренти, нали?

Link to comment
Share on other sites

Значи като спре да отчита upload/download да си рестартираме торентите. OK. Ще пробвам и ще ви кажа дали проблема се решава с рестартиране на торента :]

 

 

Edit: Да наистина с рестартиране на торента се получава в момента - Uploaded 867.64 MB . Явно ще трябва от време на време да си рестартираме торентите :)

Link to comment
Share on other sites

В противен случай всеки с нисък коефициент ще се регва наново за да ползва търсачката така, че няма как. Това все пак е по-добрият вариант отколкото при под 0.35 да не може да се свалят торренти, нали?

 

Това... абе нещо не успях да ти схвана идеята. Не се оплаквам от това, че не мога да използвам търсачка или каквото и да било... прросто ми е чуднно как така за 7 седмици (пъва и единствена регистрация) нямам отчетен up или down. И това при полжение, че съм свалил доста неща (за upload не водя статистика, но общо взето BitCommet-а работи постоянно ). Просто искам да разбера дали системата за отчитане на трфик не работи коректно или проблема е при мен. Поздрави

Link to comment
Share on other sites

И при мене се появи някакъв проблем:

Ratio: 0.231 Uploaded: 162.20 MB Downloaded: 699.18 MB

Когато се появи тракера свалих един торент на филм без обаче да тегля самия филм.

Интересуваше ме повече начина на работа с торентите, а не съдържанието на филма.

От там предполагам е стойността на Download_а , обаче нищо не обяснява Upload_а.

Аз реално нищо не съм свалил за да го предоставя, не съм и качвал торенти на тракера

за да има записан Up.

Link to comment
Share on other sites

Не знам какво става, обаче от ден-два коефициента си ми седи един и същ, при положение че download и upload доста... Пробела е в това, че в следствие на това не мога да си подобря рейтинга и не мога да ползвам търсачката, а според мен ако работеше отчитането досега щях да съм прехвърлил заветните 0.25 и нямаше да ми пише : За да ползвате search трябва да имате коефициент по-голям от 0.25 вашият коефициент е: 0.237 :wacko: Тая врътка с рестартирането на торентите не върши нещо работа...

Link to comment
Share on other sites

И при мене се появи някакъв проблем:

Ratio: 0.231 Uploaded: 162.20 MB Downloaded: 699.18 MB

Когато се появи тракера свалих един торент на филм без обаче да тегля самия филм.

Интересуваше ме повече начина на работа с торентите, а не съдържанието на филма.

От там предполагам е стойността на Download_а , обаче нищо не обяснява Upload_а.

Аз реално нищо не съм свалил за да го предоставя, не съм и качвал торенти на тракера

за да има записан Up.

Докато сваляш самия торент, торент клиента в същото време и ъплоудва частите, които си свалил до момента, така че не се учудвай. Не е работата такава, че след като свалиш целия торент, едва тогава да почне да качва програмата.

 

Колкото до проблеми с коефициента, аз честно казано не съм забелязал проблеми при мен, но чат пат като влизам в тракера, ако засека, че го няма, спирам торентите, и като се появи, ги пускам пак, сигурно има нещо общо.

Link to comment
Share on other sites

Докато сваляш самия торент, торент клиента в същото време и ъплоудва частите....

Това ми стана ясно веднага. Работата е че аз свалих само торент файла, заредих го в клиена и пуснах

download само за 10-15 секунди, за да видя с каква скорост върви тегленето, и uploada. След това

спрях клиента, изтрих задачата и всичко което беше свалено, което беше само няколко K. Няма откъде

да се появят 160 MB ъплоад - не е имало нищо за сийдване.

Link to comment
Share on other sites

Това ми стана ясно веднага. Работата е че аз свалих само торент файла, заредих го в клиена и пуснах

download само за 10-15 секунди, за да видя с каква скорост върви тегленето, и uploada. След това

спрях клиента, изтрих задачата и всичко което беше свалено, което беше само няколко K. Няма откъде

да се появят 160 MB ъплоад - не е имало нищо за сийдване.

Link to comment
Share on other sites

Това ми стана ясно веднага. Работата е че аз свалих само торент файла, заредих го в клиена и пуснах

download само за 10-15 секунди, за да видя с каква скорост върви тегленето, и uploada. След това

спрях клиента, изтрих задачата и всичко което беше свалено, което беше само няколко K. Няма откъде

да се появят 160 MB ъплоад - не е имало нищо за сийдване.

Може да е малоумно да питам, ама под "спрях клиента" да не значи "натиснах хикса горе", защото за повечето клиенти това значи просто Minimize в трея :bgrin: .

В мрежа ли си с повече от един човек зад едно IP?

Доколкото съм запознат, самия клиент рапортува на тракера за обема качено/свалено, така че ако си спрял клиента, не виждам как ще имаш такъв уплоад, освен ако наистина няма проблем с отчитането и тракера.

Link to comment
Share on other sites

здр незнам как е при вас но аз съм много разочерован от сайта нито рейтинга му е рейтинг сваляш даже повече от колкото трябва а после когато искаш да дадеш просто нямаш скорост или направо те отхвърля с тази система незная колко ще се изкара чесно казано съм възмутен и само тези които са на гигабит са добре а останалите от евроком свалят с малка скорост да не говорим за ъплоуда

Link to comment
Share on other sites

Може да е малоумно да питам, ама под "спрях клиента" да не значи "натиснах хикса горе"

:D Не е малоумно. То неграмотни потребители колкото щеш, отговора обаче е отрицателен.

Работя с компютри от времето на DOS 5 и разбирам разликата между спряна задача и

минимизирана в систем трея.

В мрежа ли си с повече от един човек зад едно IP?

Това може и да е отговора. У дома съм сам, но на работата сме в мрежа зад рутер и съм се

логвал и от двете места.

Link to comment
Share on other sites

pavel 1 никой не те държи на сила да стоиш на кабел...така че вместо да мрънкаш вземи си пусни лан и мирясай...

 

Не съм сигурен, че в това е проблема...

Аз съм с реално IP, Евроком, Оптика.

 

Това е част от log-а на BitComet от четвъртък (19.04.2007):

 

Total Downloaded: 733.03 MB

Total Uploaded: 205.82 MB

Average Download Rate: 157 KB/s within 01:19:25

Average Upload Rate: 15 KB/s within 03:53:33

 

За съжаление обче в страницата виждам следното:

 

Uploaded 0.00 kB

Downloaded 0.00 kB

Link to comment
Share on other sites

Общо взето проблема на всички оплакващи се е един и същ, това е особено видно на скрийншотовете от тази тема - http://forum.wrzru.com/index.php?showtopic=52951 то е очевадно - при разрешена DHT мрежа и вероятно и обмяна на пийъри (peer exchange) какво очаквате? И двете опции трябва да са забранени, иначе ще имате проблеми с отчитането на коефициента, или казано по-точно, когато ъплоадвате на потребители, с които сте се свързали в DHT вашият трафик не се отчита от тракера, защото това е "безтракерна" мрежа и тези хора, не са регистрирани в този частен тракер (bt.wrzru.com) затова. Независимо какъв клиент ползвате, тези опции трябва да са забранени, иначе ще имате проблеми. ;)

Link to comment
Share on other sites

Да, не е от DHT-то.

Ще пробвам да ъплоудвам пак след няколко дни да видим какво ще стане...

 

Каза пича и затвори клиента...

А аз ако искам да свалям от теб? Има ли значение на кой си дал и дали някой ти го е преброил?

Тракера си работи нормално. Клиентите ви не бацат както трябва.

Ами погледнете някой торрент с много пиъри: http://bt.wrzru.com/details.php?id=5292&dllist=1#seeders

Само БитКомети (всякакви версии), уТорренти и ФлашГети... Че и една Опера :)

Откакто го има сайта само 4(четири) Азуреуса са се вързали към мене. Какво не му харесвате на Азуреуса? От 2005 ползвам негови версии на доста тракери и досега един мегабайте не ми е забравил. Нито Down :(, нито UP :)... Изключвали тракера - и к'во, нали после го пускат и програмата си казва каквото има за казване.

Пък и да не си каже - голяма работа - вие за какво се борите - за коефициент или да има откъде да се сваля? Айде да сийдваме, за да не умре системата, пък после да помислим дали трябва да се брои кой какво е направил. Админите да не дават медал "Почетен Сийдър" случайно? Да няма бой с тояги при коефициент <0.2? Много тракери изобщо не смятат коефициента и пак има сийдъри.

Когато се оправи тракера (въпреки че при мен и сега си работи прфектно) - тогава ще се брои, сега се само ще се сийдва:)

Link to comment
Share on other sites

mincho, има хора с доста нисък ъплоуд, на които им е важно да им отчете поне ъплоуда. Освен това има ограничение, ако не знаеш, в нашия тракер, при коеф. < 0.25 не можеш да ползваш търсачката.

Разбираш ли сега една-две от причините, поради които всеки иска да му се регистрира трафика.

Другия въпрос е все пак каква е причината да не се отчита, никой не иска да има неяснотии и проблеми, а да разбере къде е проблемът.

Link to comment
Share on other sites

mincho, има хора с доста нисък ъплоуд, на които им е важно да им отчете поне ъплоуда. Освен това има ограничение, ако не знаеш, в нашия тракер, при коеф. < 0.25 не можеш да ползваш търсачката.

Разбираш ли сега една-две от причините, поради които всеки иска да му се регистрира трафика.

Другия въпрос е все пак каква е причината да не се отчита, никой не иска да има неяснотии и проблеми, а да разбере къде е проблемът.

Много правилно! Аз тегля и сийдвам около 150ГБ торенти и ми пука какъв ми е коефициента - докато тракера го интересува какъв ми е коефициента и мен ще ме интересува какъв ми е коефициента.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...